تببین برکات دین اسلام با انتقال تحولات انقلاب به نسل جوان

تاریخ: 97/09/05

عبدالهی تأکید کرد:
تببین برکات دین اسلام با انتقال تحولات انقلاب به نسل جوان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: برای تبیین آثار و برکات دین اسلام در جهان باید تحولات انقلاب اسلامی ایران را به نسل جوان منتقل کنیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در جمع دانشجویان بوشهری اظهار کرد: تحولات بزرگ جهان در مسیر انسانیت و آگاهی بخشی به مردم به‌واسطه دین جهان شمول اسلام به وجود آمده و اگر بخواهیم آثار و برکات دین اسلام را در جهان تبیین کنیم، باید تحولات انقلاب اسلامی ایران که با مجاهدت و تلاش مردم و درایت معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به بار نشسته است را به نسل جوان منتقل کنیم.
وی تبعیت از سیره نبوی و دستورات الهی را راز تمایز انقلاب اسلامی نسبت به سایر اتفاقات مهم جهان دانست و اظهار کرد: انقلاب اسلامی که پرتویی از شریعت اسلام است، زمینه ساز تحولات دامنه‌دار انسانی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی در جهان شده که آثار آن پس از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی در جهان کاملاً مشهود است.


تلاش برای امیدآفرینی و تقویت هویت ملی

تاریخ: 97/09/05

قربانی تأکید کرد:
تلاش برای امیدآفرینی و تقویت هویت ملی
مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پاسداری از هویت ملی و اجتماعی کشور وظیفه همگانی است و باید در امیدآفرینی و تقویت هویت ملی کوشا باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، محمد قربانی که ظهر امروز به‌عنوان سخنران ویژه در مراسم گرامیداشت هفته وحدت در جمع دانشجویان بوشهری حضور یافته بود با تأکید بر فعالیت بیش از ۶ هزار و ۸۰۰ اندیشکده در جهان اظهار کرد: اندیشکده‌ها، سناریو و کارکردهای متفاوتی نسبت به دانشگاه دارند.
وی با بیان اینکه که بیشتر اندیشکده‌ها در غرب و آمریکا تشکیل شده‌اند، ادامه داد: در ایران هم حدود ۷۰ اندیشکده فعال وجود دارد که در حوزه های مختلفی چون سیاسی، اقتصادی، امنیتی فعال هستند.
قربانی یک از فعالیت‌های علمی خود را رصدکردن اندیشکده‌های معتبر جهان و به‌ویژه آن دسته که در خصوص ایران فعالیت می‌کنند، معرفی و اظهار کرد: این اندیشکده‌ها سناریوهای گسترده‌ای را دنبال می‌کنند که مهمترین آن، تغییر هویت فردی، جمعی، فرهنگی و اجتماعی ایران است.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه دشمنان ایران اسلامی با سرمایه‌گذاری‌های بسیار از طریق شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های ارتباط جمعی، فضای مجازی به‌دنبال دستیابی به اهداف خود هستند، تصریح کرد: اغلب نتایج و تفسیرهای اندیشکده های غربی، به دنبال تضعیف هویت ملی ایران و اثبات ادعای پوچ ناکارآمدی و عقب ماندگی صنعتی و علمی ایران و ایجاد یاس و ناامیدی است.
قربانی با بیان اینکه برای نتیجه‌گیری باید به محافل و سایت‌های معتبر مراجعه و به دنبال حقایق بود، اظهار کرد: نباید ساده‌اندیش و زودباور بود؛ زیرا یک مقایسه ساده از وضعیت کنونی با بهترین روزهای دوران رژیم قبل بیانگر پیشرفت چشمگیر ایران اسلامی است.
وی از پیشروبودن ایران در زمینه رشد تولیدات علمی متکی بر آمارها خبر داد و افزود: سال ۵۷ در ایران حدود ۱۵۷ هزار دانشجو و قریب به ۲ هزار هیأت علمی مشغول به فعالیت بودند که آمار امروز نشان می‌دهد بیش از ۴ میلیون دانشجو و ۱۰۰ هزار استاد در دانشگاه‌ها مشغول به تحصیل و تدریس هستند.
مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامیبا تأکید بر اینکه دو درصد تولید علم دنیا به ایران اختصاص دارد، گفت: به لحاظ تولید علم، پانزدهمین کشور علمی جهان هستیم که نشان دهنده رشد چند برابری هستیم و این در حالی است که این عدد در زمان طاغوت یک هزارم بوده است.


جنگ دشمنان با ایران اسلامی، اعتقادی است

تاریخ: 97/09/05

حجت‌الاسلام حسینی:
جنگ دشمنان با ایران اسلامی، اعتقادی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: جنگ دشمنان با ایران اسلامی، جنگ اعتقادی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی صبح امروز در آیین افتتاحیه اردوی حیات طیبه با بیان اینکه در آستانه ۴۰ سالگی پیروزی انقلاب شکوهمند ایران اسلامی هستیم، گفت: این انقلاب اهداف بلند و آرمان‌هایی داشته است.
وی با تشریح معنی لغوی اهداف و آرمان، اظهار کرد: اهداف به معنی پیشرفت‌ها و نتایجی که ملموس بوده و در دسترس قرار دارد اما آرمان، مقاصد بلندی است که برای تحقق آن باید فاصله طولانی‌تری را پیمود و تلاش و از خودگذشتگی بیشتری را انجام داد.
حسینی افزود: اهدافی برای این انقلاب ترسیم شده که بحمدالله بسیاری از آن محقق شده است، مواردی چون استقلال، آزادی، پیشرفت در حوزه‌های مختلف علمی، اقتصادی، کشاورزی و صنعتی را می‌توان در این خصوص نام برد؛ البته برای رسیدن به برخی اهداف نیاز به کار و تلاش دوچندان هستیم.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مهم‌ترین وجهه انقلاب را مقدمه بودن برای حکومت جهانی امام عصر(عج) معرفی و تشریح کرد: این مهم، اصلی‌ترین آرمان انقلاب اسلامی ایران است.
وی با تأکید بر اینکه موعود نه تنها اعتقاد مردم ایران بلکه باوری جهانی است، تصریح کرد: دشمنان ایران و مردم آزاده جهان بر این اعتقاد و تفکر اشتراک دارند که جهان کنونی در عصر آخر زمان قرار دارد و با آمدن منجی، جنگ نهایی میان خیر و شر آغاز خواهد شد.
حسینی ادامه داد: مناقشه دشمنان ایران اسلامی فقط به واسطه وجود دولت اسلامی و چپاول ثروت ملی ما نیست؛ بلکه جنگ بر سر اعتقادات و باورهاست.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، نگاه صهیونیزم مسیحی سردمداران کاخ سفید و تلاش برای تشکیل دولت قوی یهود در اورشلیم را تشریح و اظهار کرد: آنان با تفکر ناب انقلاب که با دولت اسرائیل مخالف است با تمام وجود دشمنی می‌کنند و تمام توان خود را در تضعیف این اندیشه ظلم ستیز به کار می‌برند.
وی با تأکید بر اینکه دنیا نگاه متفاوتی به ایران داشته و خیالات خامی را می‌پروراند، بیان کرد: در این فرصت‌های کوتاه به دست آمده چنینی، باید تلاش کرد تا علاوه بر افزایش بصیرت و آگاهی‌های خود، موجب بالا رفتن بینش و دانش دوستان، خانواده و جامعه شویم که تحقق این مهم مستلزم تلاش و غیرت فراوان است.


برنامه‌های فرهنگی، نیاز حیاتی و جدی برای دانشگاه و کشور است

تاریخ: 97/09/05

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
برنامه‌های فرهنگی، نیاز حیاتی و جدی برای دانشگاه و کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: برنامه‌های فرهنگی، نیاز حیاتی و جدی برای دانشگاه و کشور است و تعمیم مفاهیم ارزشی باید از اولویت‌های مهم هر نهادی باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در آیین افتتاحیه اردوی دانشجویی حیات طیبه در جمع دانشجویان و مسئولان، برگزاری این برنامه ارزشی و فرهنگی را افتخاری بزرگ برای جامعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دانست و اظهار کرد: هدف از تشکیل چنین برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها، تقویت مبانی و مفاهیم دینی در نسل جوان برای پرورش نسلی باانگیزه، آگاه و متدین به منظور خدمت خالصانه به مردم عزتمند کشور، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
وی با بیان اینکه هدف اصلی دشمنان انقلاب، تضعیف مبانی دینی، ارزشی و فرهنگی مردم کشور است، خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تاکنون، سمت و سوی اهداف شوم دشمنان، نابودی اسلام و ایران بوده و برای دست‌یابی به این موضوع، از تمامی توطئه‌ها، خدعه‌ها و ترفندها با هر وسیله ممکن بهره جسته‌اند.
این مسئول با یادآوری سخن ارزشی رهبر معظم انقلاب که فرمودند: موازی‌کاری در کارهای فرهنگی بلامانع است، تصریح کرد: هر کار فرهنگی هرچند هزینه بر و تکراری باشد، با توجه به حجم فعالیت‌های دشمنان انقلاب و هجمه‌های فرهنگی بر علیه کشور، یک نیاز اساسی به شمار می‌رود.
عبدالهی با تأکید بر اینکه در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، توجه به برنامه‌های با کیفیت فرهنگی بیش از گذشته در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: خوشبختانه در دانشگاه آزاد اسلامی تمامی فعالیت‌ها به گونه‌ای برنامه‌ریزی می‌شود که در راستای اهداف فرهنگی جامعه، حرکت سازنده و رو به جلو و با دستاوردهای مهمی صورت پذیرد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خواستار حضور جدی و مصمم دانشجویان در برنامه‌های فرهنگی نظیر حیات طیبه شد تا با ارائه نظرها، پیشنهادات و انتقادات خود، در برگزاری با کیفیت فعالیت‌ها یاری‌گر مدیران دانشگاهی باشند.


آغاز به کار دومین دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه

تاریخ: 97/08/05

در واحد بوشهر؛
آغاز به کار دومین دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه
مراسم افتتاحیه دومین دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه ویژه تشکل‌های دانشجویی استان‌های بوشهر، خوزستان، فارس و کهکیلویه و بویر احمد در واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مراسم افتتاحیه دومین دوره اردوی آموزشی تشکیلاتی حیات طیبه ویژه تشکل‌های دانشجویی استان‌های بوشهر، خوزستان، فارس و کهکیلویه و بویر احمد در واحد بوشهر برگزار شد.
در این دوره حدود ۳۰۰ نفر حضور دارند که مراسم اختتامیه آن روز شنبه ۱۰ آذرماه ضمن بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر و با حضور امام جمعه، برگزار خواهد شد.


۵ طرح دانش‌بنیان و درآمدزا در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/09/03

اسماعیل عبدالهی مطرح کرد:
پنج طرح دانش‌بنیان و درآمدزا در دانشگاه آزاد بوشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر طرح‌های دانش‌بنیان ارائه‌شده به سازمان مرکزی این دانشگاه را تشریح کرد. اسماعیل عبداللهی، حرکت به سمت درآمدهای غیرشهریه‌ای را نیاز امروز دانشگاه آزاد دانست و افزود: حرکت به سمت درآمدهای غیرشهریه‌ای نیازمند برنامه‌ریزی‌های دقیق و نگاه علمی به مسائل است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تقویت ساختار موجود و حرکت به سمت درآمدهای غیرشهریه‌ای از موارد حائز اهمیت در مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی است، تصریح کرد: اگر به دنبال توسعه و اصلاح ساختارها هستیم، دانشگاه‌ها نیز باید به‌صورت ساختارمند تقویت شوند.
وی با تأکید بر استفاده حداکثری از تمام دارایی‌ها، امکانات و ظرفیت‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با فعال‌سازی و شکوفایی این ظرفیت‌ها در عرصه‌های مختلفی مانند حوزه‌های تحقیقاتی، تولید علم، راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی می‌تواند مشکلات و چالش‌های مالی را با درایت و تدبیر برطرف کند.
عبدالهی تصریح کرد: توسعه مدارس و آموزشکده‌های سما، رشته‌های پیراپزشکی و پرستاری، مراکز فنی و حرفه‌ای و مدارس تخصصی راهکارهای مهم برای مدیریت این چالش‌ها است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه نظام اداری اجتماعی قوی، منظم و بابرنامه، قابلیت ارائه خدمات شایسته‌ به جامعه دارد، عنوان کرد: تقویت ساختار اداری، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در اولویت است و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر باید با محوریت صرفه‌جویی، برنامه‌ریزی مناسب و با نگاه ویژه به مزیت‌های استان مانند آبزیان، شیلات، نفت، گاز و ... علاوه بر خدمت‌رسانی تخصصی به مردم استان، به دنبال رفع نیازهای مالی و بودجه‌ای خود باشد.
وی با تأکید بر استفاده از توان علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اعضای هیأت علمی و کارکنان در چارچوب برنامه‌های جدید فعال‌شده‌ و اتاق فکرهای متعددی در مجموعه استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تشکیل‌شده است، زیرا که معتقدیم ۱۶ هزار دانشجو، ۳۰۰ عضو هیأت علمی و ۵۰۰ کارمند یک مزیت و فرصت ایده‌آل برای مدیریت چالش‌ها و پیشبرد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی استان است و این ظرفیت می‌تواند هرروز فرصت‌های بی‌نظیری در اهداف و مأموریت‌های دانشگاه پیش ‌روی مدیران خلق کند.
عبدالهی تصریح کرد: در حوزه توسعه مدیریت و منابع، صرفه‌جویی و مصرف بهینه منابع مالی، تبدیل به احسن کردن سرمایه‌های غیرنقدی و بلااستفاده، تلاش در راستای جلب سرمایه‌‌گذار و تسهیلات مالی در اجرای طرح‌های دانشگاهی و مشارکت در طرح‌های برون‌‌دانشگاهی راهکارهای مناسبی برای برون‌رفت از چالش‌ها هستند که به صورت جدی به آن تأکید شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر درباره ارتباط با صنعت و تجاری‌سازی پژوهش‌ها گفت: پیگیری و اجرای طرح‌های درآمدزا را اولویت اصلی فعالیت‌های دانشگاه‌ آزاد‌ اسلامی استان بوشهر می‌دانیم و اولین اقدام برای ایجاد تعامل با بخش صنعت، انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با صنایع اصلی استان به‌ منظور شناخت نیازهای آنان و توانمندسازی دانشگاه در راستای رفع این نیازها است.
عبدالهی عنوان کرد: در این دوره یک‌ساله، دانشگاه آزاد بوشهر با ظرفیت‌های انسانی، فیزیکی و زیرساخت‌های مناسب علمی و قابلیت اجرای برنامه‌های مشترک، ۲۲ تفاهم‌نامه همکاری با نهادهای ارزشی و انقلابی منعقد کرده است. وی درباره طرح‌های ارائه‌شده به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: پنج طرح دانش‌بنیان و درآمدزا که در چارچوب ظرفیت‌های استان بوشهر تعریف‌ شده است، شامل طرح HSE عسلویه، تولید فرآورده‌های قیر و سه طرح پرورش و تکثیر آبزیان که شامل طرح ۷۰۰ هکتاری دیلم در شمال استان، ۷۰ هکتاری دلوار در مرکز استان و ۳۳ هکتاری دیّر در جنوب استان به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی ارائه‌شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: تصویب سه مرکز تحقیقاتی آبزیان گرمسیری، انرژی‌های نو و نخل که در مرحله اخذ مجوز تأسیس قرار دارند، زمینه‌ساز خوبی برای ارتباط با صنعت و تولید ثروت از پژوهش‌های دانشجویی خواهد بود.
وی افزود: استحصال کیتین و کیتوسان از پوست میگو با کاربردهای متفاوت و همچنین ساخت و تجهیز دو کارگاه مهم کار در ارتفاع و HUET، مورد نیاز منطقه انرژی پارس از برنامه‌های این دانشگاه برای حضور در صنعت کشور است.


آغار ثبت‌نام مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/08/30

حجت‌الاسلام حسینی خبر داد
آغار ثبت‌نام مراسم ازدواج دانشجویی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان بوشهر از آغار ثبت‌نام بیست و دومین مراسم ازدواج دانشجویی در استان بوشهر خبر داد.
حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از آغار ثبت‌نام بیست و دومین مراسم ازدواج دانشجویی در استان بوشهر خبر داد.
به گفته وی، زوج‌های دانشجو با مراجعه به سایت www.ezdevaj.org یا www.iaub.nahad.ir مراجعه و برای شرکت در این مراسم ثبت‌نام کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: زوج‎های دانشجویی که تاریخ عقد آنها در فاصله زمانی یکم فروردین سال ۱۳۹۶ تا یکم دی سال جاری باشد، برای شرکت در این مراسم ثبت‌نام کنند. حسینی با بیان اینکه ثبت‌نام از زوج‌های دانشجو آغاز شده است، تصریح کرد: دانشجویان باید پس از انجام ثبت‌نام اینترنتی، مدارک لازم که شامل کپی صفحه یک تا ۵ عقدنامه، کپی کارت ملی زوجین، کپی شناسنامه تمام صفحات زوجین، تصویر ثبت‌نام اینترنتی، کپی کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال به تحصیل ثبت‌نام کننده که تا پایان بهمن ماه اعتبار داشته باشد را با یک عدد پوشه و گیره برای تأیید به دفتر نهاد رهبری دانشگاه ارائه کنند.
وی با تأکید بر اینکه یکی از اقداماتی که برای جلوگیری از بالا رفتن سن ازدواج می‌توان انجام داد، فراهم کردن فرصت و فضا‌ها برای ازدواج آسان جوانان است، اظهار کرد: ازدواج کانون آرامش برای روح و روان انسان است و سبب رزق و تقویت هر چه بیشتر فرهنگ و اخلاق می‌شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ آزاد اسلامی استان بوشهر ازدواج را یکی از مهم‌ترین مسائل زندگی هر فرد دانست و اظهار کرد: ازدواج دانشجویی، الگوی مناسبی برای ازدواج جوانان است، چراکه نگاه مادی‌گرایانه به زندگی در آن وجود ندارد. حسینی از اعزام زوج‌های دانشجو به مشهد مقدس در قالب طرح ویژه فرهنگی هم‌سفر تا بهشت و برگزاری کارگاه آموزشی ویژه مزدوجین همراه با برنامه جشن ازدواج دانشجویی در استان خبر داد.


بوشهر، مجری دوره‌های آموزشی درون‌سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 97/08/29

نجفی خبر داد:
بوشهر، مجری دوره‌های آموزشی درون‌سازمانی دانشگاه آزاد اسلامی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از برگزاری دوره‌های آموزشی درون‌سازمانی سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی در این واحد دانشگاهی خبر داد.
مجتبی نجفی با بیان اینکه واحد دانشگاهی بوشهر به‌عنوان مجری برگزاری دوره‌‌های آموزشی درون‌سازمانی سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی برگزیده شده است، گفت: با توجه به رویکرد و تأکید دانشگاه آزاد اسلامی بر مهارت‌افزایی و تحقق دانشگاه متعالی و کارآفرین، چهار دوره آموزشی برای کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های آزاد اسلامی سراسر کشور به میزبانی واحد بوشهر، آذر سال جاری برگزار خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه مباحث مطروحه در این دوره‌های آموزشی به‌صورت عملی و با سرفصل‌های کاربردی برگرفته از آخرین پیشرفت‌ها و دستاوردهای علمی ارائه می‌شود، عنوان کرد: دوره شبیه‌ساز مقدماتی روزهای هفتم و هشتم آذر، دوره انتقال حرارت روزهای ۱۴ و ۱۵ آذر، دوره اصول طراحی و اجرای سیستم‌های برق خانگی و صنعتی روزهای ۲۱ و ۲۲ آذر و دوره مقاومت مصالح روزهای ۲۸ و ۲۹ آذر برگزار خواهد شد.
معاون علمی واحد بوشهر با بیان اینکه در برگزاری این دوره‌های آموزشی علاوه بر به‌کارگیری آخرین تجهیزات کارگاهی از نخبگان دانشگاهی و اهل فن در تدریس مطالب استفاده می‌‌شود، اظهار کرد: دکتر سروش حیدری، مهندس محمدهادی کریمی، دکتر مسعود صابری، مهندس محسن دریس‌زاده و دکتر محمود سراجی که همگی از اعضای هیأت علمی واحد بوشهر هستند، مدرسان این دوره‌ها خواهند بود.
نجفی با بیان اینکه مشارکت بسیار خوبی برای حضور در این کارگاه‌ها از سوی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی صورت گرفته است، تصریح کرد: ظرفیت در نظر گرفته‌شده برای هر کلاس ۴۰ نفر تعیین شده که با توجه به استقبال علاقه‌مندان بر این ظرفیت افزوده خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه واحد بوشهر به‌دلیل در اختیار داشتن زیرساخت‌های پیشرفته، نیروهای انسانی توانمند و متخصص، امکانات رفاهی، توانایی برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف را داراست، خاطرنشان کرد: افزایش دانش تخصصی نیروهای انسانی یک لازمه برای جامه عمل پوشاندن به همه طرح‌ها و اهداف علمی و پژوهشی دانشگاه است.


اختراع محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ثبت ملی شد

تاریخ: 97/08/28

محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، موفق شدند با استفاده از طرحی خلاقانه از امواج دریا، تولید برق کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، جواد امیراحمدی دانش‌آموخته مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی مکانیک و مهدی نکیسا و فاطمه بهروزی استادان گروه مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با استفاده از طرحی خلاقانه برای تولید انرژی الکتریسیته از امواج دریا، کارطراحی، ساخت و نتایج آزمایش‌های یک مبدل انرژی موج بر اساس ارتفاع امواج ورودی به ساحل را با موفقیت به پایان رسانده و اختراع آنان ثبت ملی شد.
محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ایده اصلی ساخت دستگاه تولید الکتریسیته از موج به وسیله ضربه وارد بر مواد پیزوالکتریک را استفاده از امواج در دسترس دریا و حفظ محیط زیست معرفی و اعلام کردند: این دستگاه برای شرایط دریایی خلیج فارس طراحی شده و هدف اصلی از ابداع آن بکارگیری مبدل در ساحل و کاربردهای خاص نظیر روشنایی خط ساحلی و نیز نصب ایستگاه‌های شارژ باطری گوشی همراه و تبلت عابران است.
این گروه عنوان کردند: از آنجا که خلیج فارس دارای ظرفیت‌های مختلف انرژی است و شرایط جوی در سراسر آن در بازه گسترده‌ای در حال تغییر است، فقط داده‌های پایگاه ثبت اطلاعات جوی و هواشناسی در استان بوشهر مورد توجه محققان این واحد دانشگاهی قرار گرفته است. در این پایگاه، انرژی امواج در ۲۴ سال متمادی در محل قرارگیری پایگاه ثبت شده است.
محققان مبتکر و خلاق واحد بوشهر با تأکید بر اینکه مبدل طراحی شده کاملاً خلاقانه و نوآورانه بوده و سازگار با ظرفیت موجود در سواحل استان بوشهر است، از تست موفقیت‌آمیز این اختراع خبر دادند و بیان کردند: تست میدانی و اندازه‌گیری توان خروجی از مبدل در شرایط نسبتاً آرام دریای خلیج فارس در سه مرحله یک ساعته در روزهای مختلف انجام گرفت که ولتاژ و جریان تولید شده توسط مبدل با مواد پیزوالکتریک کوارتز با ضخامت ۵/۰ میلی‌متر، توان خروجی از این دستگاه محاسبه شد که بیانگر قابلیت آن در استحصال انرژی الکتریسیته از امواج دریاست.
تولید جریان الکتریکی در محدوده میلی‌آمپر برای تسریع در تکثیر و رشد مرجان‌ها و استفاده از این نوع مبدل در جلوگیری از خوردگی سازه‌های فراساحلی دریایی نظیر سکوهای نفتی از دیگر کاربردهای این اختراع است.
مهدی نکیسا استادیار گروه مهندسی مکانیک و رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این باره گفت: استفاده از این نوع مبدل در قالب یک مزرعه از مبدل‌ها می‌تواند منجر به یک پایگاه تولید توان الکتریکی در خلیج فارس شود و در کاربردهایی نظیر مصرف برق شهری، روشنایی خط ساحلی، تأمین انرژی بویه‌های دریایی و تأمین انرژی الکتریکی در جزایر مورد استفاده قرار گیرد.
نکیسا افزود: تولید الکتریسیته از امواج دریا با استفاده از مواد پیزوالکتریک به‌عنوان یک منبع تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر است که می‌توان تحقیقات بیشتری برای بالابردن بازده آن به‌کار برد. بر اساس نتایج ب دست آمده در این تحقیق استفاده از مواد PZN-۹PT به جای کوارتز به‌صورت پیش‌بینی شده نیز می‌تواند راندمانی برابر ۱۱۰۰ داشته باشد. در این مبدل با افزایش ارتفاع امواج مقدار توان خروجی سیستم مبدل انرژی الکتریسیته افزایش می‌یابد.
این مبدل در مقیاس آزمایشگاهی تولید شده است و طریقه عمل آن به این صورت است که این دستگاه دارای یک صفحه میخ‌دار و یک صفحه از مواد پیزوالکتریک سکه‌ای از جنس کوارتز به ضخامت نیم میلی متر است که ضربه‌های وارد بر مواد پیزوالکتریک موجب ایجاد شوک در این مواد شده و سبب قطبیده شدن مواد و تولید الکتریسیته می‌شود.


مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد

تاریخ: 97/08/27

در بخش برادران؛
مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد
مسابقات ورزشی کارکنان و اعضای هیأت علمی برادر استان بوشهر در رشته دارت، فوتسال، تنیس روی میز و بدمینتون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مسابقات ورزشی ویژه کارکنان و اعضای هیأت علمی برادر استان بوشهر به‌مدت یک‌هفته و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در مجموعه ورزشی چندمنظوره امیرالمؤمنین(ع) مجتمع آموزشی این دانشگاه واقع در عالی‌شهر برگزار شد.
در این مسابقات که با حضور تیم‌ها و ورزشکارانی از واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد، در رشته ورزشی تنیس روی میز که با حضور هفت واحد و مرکز دانشگاهی به‌صورت تیمی و انفرادی برگزار شد، در بخش تیمی، تیم‌های بوشهر، دلوار و گناوه به ترتیب اول تا سوم شدند و در بخش انفرادی نیز آقایان سید علی تربن از واحد گناوه اول، داود درخشان از واحد بوشهر مقام دوم و اکبر فلاحتکار خمیران دیگر ورزشکار واحد بوشهر و حسین شیخیانی از واحد دلوار به‌صورت مشترک سوم شدند.

در رشته ورزشی دارت که با حضور ۳۲ شرکت‌کننده از هشت واحد و مرکز دانشگاهی به‌صورت ناین دارت برگزار شد، عارف فاضلی از واحد گناوه، مهدی غریبی از واحد دلوار مقام دوم و ابوالفضل خسروی از واحد دشتستان و ایمان مصری از واحد بوشهر به‌صورت مشترک حائز رتبه‌های برتر شدند.
رشته ورزشی بدمینتون نیز با حضور ۲۶ ورزشکار از پنج واحد و مرکز به‌صورت انفرادی و تک حذفی برگزار شد و در پایان عباس محمدی‌فرد از واحد خارگ اول، میثم سیاسی از دشتستان دوم و محمدرضا جهانگیری از خارگ و سیدمصطفی هاشمی از گناوه مشترکا سوم شدند.
در فوتسال که پرطرفدارترین و مهیج‌ترین رشته ورزشی این مسابقات بود، ۹ واحد و مرکز حضور داشتند که پس از برگزاری بازی‌های گروهی و حذفی، بوشهر در فینال دشتستان را شکست داد و به‌عنوان قهرمان دست یافت و واحد اهرم نیز سوم شد.


کارگاه‌های آموزشی، راهی قابل اتکا برای بهره‌گیری از ظرفیت کارکنان

تاریخ: 97/08/23

حسین‌افشاری مطرح کرد:
کارگاه‌های آموزشی، راهی قابل اتکا برای بهره‌گیری از ظرفیت کارکنان معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد بوشهر، کارگاه‌های آموزشی را بستری برای پویایی کارکنان و راهی قابل اتکا به‌منظور بهره‌گیری از ظرفیت بالقوه آنان دانست.
مهران حسین‌افشاری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه بازآموزی و به‌روزکردن اطلاعات کارکنان سازمان‌ها و ادارات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: کارگاه‌های آموزشی بستری مناسب برای حرکت به سمت پویایی کارکنان و راهی قابل اتکا برای بهره‌گیری از ظرفیت بالقوه آنان است.
وی تحول اداری، افزایش دانش شغلی، آموزش و بازآموزی آموخته‌های کارکنان را اولویت‌های مهم حوزه اداری واحد بوشهر در سال جاری معرفی و عنوان کرد: قطعاً یادگیری مباحث و مسائل جدید، زمینه‌ساز تحولات بزرگ در ارائه بهتر و باکیفیت‌تر خدمات خواهد شد.
حسین‌افشاری با تأکید بر اینکه افزایش دانش شغلی کارکنان باعث افزایش بهره‌وری خواهد شد، تصریح کرد: آشنایی با آخرین شیوه‌های نوین کاری و استفاده از تجربیات ارزشمند دیگران به ارتقای کمی و کیفی سطح فعالیت‌ها کمک می‌کند؛ چراکه آموزش امری مهم برای پیشبرد اهداف سازمانی است.
معاون توسعه مدیریت و منابع واحد بوشهر، شناسایی نیازهای آموزشی کارکنان و تنظیم محتوای کارگاه‌های آموزشی مطابق با آن و بهره‌گیری از استادان مجرب را از راهکارهای مهم اثربخشی آموزش کارکنان دانست و عنوان کرد: این مهم با تشکیل کارگروه‌های ویژه تولید فكر و كارگاه‌های حل مسأله در واحد بوشهر ساماندهی شده که خوشبختانه نتایج خوبی را با خود به همراه داشته است.
حسین‌افشاری با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۶ کارگاه مسائل و مقررات مالیاتی، آیین‌ نگارش و مکاتبات اداری، بهداشت عمومی، مدیریت خلاق، آشنایی با شبکه‌های توزیع برق، آشنایی با نرم‌افزار اصالت‌سنجی پایان‌نامه‌ها برگزار شده است، اظهار کرد: برخی از این کارگاه‌ها به‌طور ویژه برای گروهی خاص از همکاران و برخی به‌طور عمومی برگزار شده است که در همه آنها به‌دنبال توانمندسازی و هماهنگی کارکنان و نیز اجرای بهینه و مؤثر مجموعه مقررات و دستورالعمل‌ها بوده‌ایم.


سلامت جنسی برای خانواده و جامعه سالم ضروری است

تاریخ: 97/08/22

عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس، وجود سلامت جنسی را برای داشتن خانواده و جامعه سالم ضروری دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به همت کانون دانشجویی روانشناسی آوان و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی واحد بوشهر، نخستین نشست علمی ویژه بانوان این کانون با موضوع اختلالات و انحرافات شایع جنسی برگزار شد.
مریم خرم‌آبادی عضو هیأت علمی دانشگاه خلیج فارس در این نشست با بیان اینکه سلامت جنسی یکی از ابعاد چندگانه سلامت انسان است که باید به آن توجه و از آن مراقبت کرد، وجود سلامت جنسی را برای داشتن یک خانواده و جامعه سالم ضروری دانست.
وی با ارائه آمارهای گوناگون، به بحث در خصوص اهمیت و ضرورت مطرح شدن بحث‌های اطلاع‌رسانی جنسی در جوانان و نقش کاهشی آگاهی‌های جنسی در جلوگیری از بروز طلاق پرداخت و دانشجویان نیز با طرح سؤالات خود، پاسخ‌های مناسبی دریافت کردند.

انسیه ماهینی رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی واحد بوشهر در حاشیه برگزاری این کارگاه آموزشی در گفتگو با خبرنگار آنا با بیان اینکه عموماً به‌دلیل فرهنگ‌سازی اشتباه و ازدیاد ناگفته‌های جنسی، بسیاری از افرادی که مبتلا به اختلالات و ناتوانی‌های جنسی هستند از این امر غافل بوده و تلاشی برای درمان آن نمی‌کنند، بیان کرد: به‌دلیل تابوبودن موضوع روابط جنسی و نبود آموزش‌های مناسب در گروه‌های سنی نوجوان و جوان که بسیار کنجکاو نیز هستند، شاهد بروز مشکلاتی چون اختلافات خانوادگی، اختلاف نظرهای جنسی، افزایش انحرافات جنسی و گاهی طلاق‌های زودرس هستیم.
وی با بیان اینکه باید با این تفکر عمومی که آگاهی‌ها و تربیت جنسی زمینه‌ساز ایجاد انگیزه بیشتر برای تجربه رفتارهای جنسی پرخطر و تضعیف هنجارهای اخلاقی می‌شود، مقابله کرد، گفت: آگاهی‌دادن به منزله تقویت و توانمندسازی افراد برای برخوردهای منطقی و عقلانی در شرایط مواجه‌شدن با مسائل بوده و هدف از برگزاری کارگاه‌های آموزشی نیز همین است.


اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار می‌شود

تاریخ: 97/08/20

آذر امسال؛
اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار می‌شود
اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ با حضور ۳۵۰ دانشجوی استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به‌مدت پنج روز برگزار می‌شود.
نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاهیان استان بوشهر در حاشیه جلسه هماهنگی برگزاری اردوی حیات طیبه اظهار کرد: مهم‌ترین و اساسی‌ترین گام در راستای ارتقای سطح توانمندی نیروهای متعهد و متدین نظام اسلامی، آموزش آنان براساس معیارهای انقلابی و ارزش‌های دینی است.
سیدمرتضی محمودی با بیان اینکه یکی از کاربردی‌ترین راهکارهای اثربخشی بیشتر آموزش، برگزاری اردوهای متمرکز است، عنوان کرد: اردوی حیات طیبه برای شرکت‌کنندگان آن با هدف کسب مهارت‌های لازم تشکیلاتی و ایجاد انگیزه‌های لازم برای ارتقای توان تشکیلاتی افراد برگزار می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه اردوهای تشکیلاتی، دانشجومحور است، تصریح کرد: بخش عظیمی از اجرای این اردو به دانشجویان واگذار شده، چرا که این اردو در حقیقت تمرین و مشق مسئولیت‌پذیری، مدیریت و شکوفایی خلاقیت برای دانشجویان است.

نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاهیان استان بوشهر با بیان اینکه برنامه‌های پیش‌بینی شده در اردوی حیات طیبه در چهار محور آموزشی، مهارتی، سخنرانی (پرسش و پاسخ) و تفریحی - ورزشی در نظر گرفته شده است، گفت: با شناسایی استادان شاخص و حضور چهره‌های برجسته سیاسی، عناوینی همچون جریان‌شناسی، اندیشه سیاسی، معرفت‌شناسی برای کلاس‌های آموزشی و مدیریت تشکیلاتی، اخلاق تشکیلاتی، خلاقیت فرهنگی، سواد رسانه، آسیب‌شناسی اجتماعی برای کارگاه‌های مهارتی و بررسی مسائل سیاسی، اجتماعی، علمی، فرهنگی در جلسات هم‌اندیشی و کرسی‌های آزاداندیشی مد نظر قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی، گشت دریایی، نمایشگاه عکس،کتاب و پوستر، نقد و اکران فیلم، بازدید از موزه، اماکن تاریخی، فرهنگی و متبرکه همراه با اجرای مراسم مذهبی و ادعیه از برنامه رفاهی و تفریحی این اردو خواهد بود.
نماینده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاهیان استان بوشهر افزود: واحد بوشهر قابلیت‌ها و زیرساخت‌های بسیار مطلوب و ظرفیت‌های انسانی آمادگی کامل در برگزاری این اردوی متمرکز را دارد و امید است به نحو شایسته این دوره را برگزار کنیم.
این جلسه با حضور رؤسای واحدهای خارگ و خورموج، رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی، معاون دانشجویی و فرهنگی و مدیرکل دانشجویی، آموزش و مسئول بسیج دانشجویی واحد بوشهر و جمعی از دانشجویان برگزار شد.
اردوی تشکیلاتی حیات طیبه ۲ با حضور قریب به ۳۵۰ دانشجوی فعال فرهنگی و سیاسی استان‌های فارس، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان به‌مدت پنج روز از پنجم تا دهم آذر ۹۷ به میزبانی واحد بوشهر برگزار خواهد شد.


دکتر رهایی:آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیمه اول دی ماه برگزار می شود

تاریخ: 1397/08/20

دکتر رهایی:آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی نیمه اول دی ماه برگزار می شود جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. دکتر علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به مباحث مطرح شده در جلسه شورای برنامه ریزی آموزشی و درسی گفت: یکی از موضوعات مطرح شده پیشنهاد حوزه دانشجویی و فرهنگی در مورد معادل سازی دوره های آموزشی فرهنگی معرفت رضوی با یکی از دروس معارف بود که با توجه به برنامه زمان بندی و آزمون درس به تصویب اعضا رسید. وی با بیان اینکه شیوه نامه پذیرش دانشجو در واحد لبنان یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در این جلسه بود، خاطرنشان کرد: موضوع پذیرش دانشجو در واحد لبنان با توجه به شرایط پذیرش بدون آزمون و آیین نامه های موجود به تصویب رسید. دکتر رهایی با بیان اینکه در این جلسه مصوب شد آزمون جامع دوره دکتری در نیمه اول دی ماه 1397 برگزار شود، اظهار داشت: این موضوع با توجه به تأخیر در ارائه منابع به دانشجویان و در جهت امکان آمادگی بیشتر آنها صورت گرفت و این آزمون با نظارت استانی برگزار می شود. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در برگزاری آزمون جامع از مشارکت اساتید تدریس کننده دروس در همه واحدها در طراحی سؤال استفاده خواهد شد.


قاعده انجام صحیح و هدفمند هرکاری، نظم و نظارت است

تاریخ: 97/08/15

عبدالهی تأکید کرد:
ایجاد رضایت عمومی در دانشگاه آزاد بوشهر با بهره‌گیری از امکانات
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ایجاد مدارس سما، بهره‌گیری از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و سالن‌های ورزشی را موجب کسب عواید و رضایت عمومی برشمرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه صمیمانه و اتاق فکر با کارکنان این واحد دانشگاهی با قدردانی از همکاری، همراهی، تحرک مناسب کاری و فعالیت‌های متناسب با سیاست‌های دانشگاه از سوی همکاران، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دستاوردهای همگانی واحد بوشهر کنترل روند نزولی پذیرش دانشجو است که با تلاش‌های همه‌جانبه، اطلاع‌رسانی‌های به‌موقع و دقیق، معرفی ظرفیت‌های دانشگاه از یک‌سو و ایجاد رشته‌های جذاب و با آینده شغلی روشن از سوی دیگر، روند پذیرش دانشجو در مهر امسال در مقایسه با سال گذشته دارای وضعیت بهتری بوده است.

وی قاعده انجام صحیح و هدفمند هر کاری را نظم و نظارت برشمرد و تصریح کرد: نظم یعنی ریل‌گذاری مناسب برای حرکت دقیق و سالم امور و نظارت نیز مراقبت مستمر از این ریل و حرکت است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از تشکیل تیم ویژه هیأت نظارت در استان خبر داد و تصریح کرد: در کارگروهی هماهنگ و هم‌سو که با حضور نمایندگانی از حراست، گزینش، اداره حقوقی، بازرسی استان و دبیرخانه هیأت امنا شکل گرفته، چالش‌ها و مشکلات موجود رصد شده و با جمع‌بندی این مسائل، راهکارهای مقابله با آن برای تصمیم‌گیری بهتر گزارش خواهد شد.
رئیس واحد بوشهر دیگر موفقیت مهم در اداره دانشگاه را بهره‌وری از تمام دارایی‌ها، امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه معرفی و تصریح کرد: ایجاد مدارس سما، بهره‌گیری تخصصی از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، سالن‌های مجهز ورزشی و اجاره ابنیه علاوه بر کسب عواید برای دانشگاه، رضایت عمومی را به همراه داشته است.

وی با تأکید بر تکریم ارباب‌رجوع به همکاران توصیه کرد که با تدابیر و ایده‌های کاربردی و روش‌های جدید، مطالعه آخرین قوانین، مقررات، نظام‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها، راهکارهای اصولی برای رفع مسائل دانشجویان را ارائه داده تا در رضایت‌مندی و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی پیش‌قدم باشند.
در ادامه این جلسه کارکنان پیشنهادها و پرسش‌های خود را مطرح و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به آن پاسخ دادند.


تصویر شهید عبدالرحمن در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر رونمایی شد

تاریخ: 97/08/13

در مراسمی؛
تصویر شهید عبدالرحمن در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر رونمایی شد
تصویر نقاشی‌شده شهید عبدالرحمن یاعلی مدد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به همت بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی این واحد دانشگاهی در مراسمی با حضور دانشجویان و جمعی از مسئولان دانشگاه، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در واحد بوشهر پاس داشته شد.
در این مراسم از تصویر نقاشی شده شهید عبدالرحمن یاعلی مدد رونمایی شد. شهید عبدالرحمان متولد ۱۳۳۷ در بوشهر بود که هم‌زمان با شروع جنبش امت مسلمان ایران علیه استبداد پهلوی در تظاهرات گسترده‌ مردم به‌طور فعال شرکت می‌کرد که سرانجام در منطقه‌ سوسنگرد در تاریخ ۶۰/۶/۲۷ در سنّ‌ ۲۳ سالگی به شهادت رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این مراسم با قدردانی از برگزارکنندگان برنامه‌های حماسی و ملی در دانشگاه گفت: باید با برگزاری این برنامه‌های فرهنگی، یاد و خاطرات پرغرور انقلاب اسلامی را که قطعاً هیچگاه از یادها نخواهد رفت و همواره در اذهان جاری است، به‌خوبی گرامی بداریم.
اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه قدر و منزلت ایامی چون ۱۳ آبان در داخل و خارج کشور در روند پیروزی انقلاب اسلامی به‌خوبی بر همگان آشکار است، عنوان کرد: این مناسبت‌ها و وقایع پدیدآمده در آن حتی پس از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی پررونق است که نشان از بیداری و بصیرت آحاد مردم ایران دارد.

وی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز خاطره‌انگیز و پرمعنایی در کشور است، ادامه داد: امروز هم در ادامه آن ایام، بدون وقفه و گسستگی در آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و استقامت بیشتری این ارزش‌ها حمایت می‌شود و به‌رغم تمام توطئه‌های استکبار و جهانخواران، ایران اسلامی آگاه تر، بصیرتر و مقاوم‌تر در صحنه‌های مهم جهانی حاضر است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه مردم ایران و به‌ویژه دانشگاهیان جایگاه ایام درخشان انقلاب را به‌خوبی درک کرده‌اند، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران قطعاً جنبه الهی داشته چراکه پیروزی انقلاب اسلامی مقابل استکبار جهانی فقط با حمایت الهی و آسمانی ممکن بوده است.
عبدالهی تأکید کرد: باید شکرگزار نعمت استقلال، آزادی، هویت ملی، امنیت و نصرت الهی در کشور بود.


شرکت دانشگاهیان واحد بوشهر هم قدم با ملت آگاه ایران در روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

تاریخ: 97/08/13

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر همگام با سایر آحاد مردم، با شور حسینی و روحیه استکبارستیزی با فریادهای الله اکبر و مرگ بر آمریکا جلوه ای از همدلی و وحدت را به نمایش گذاشته و ضمن اثبات به جهانیان که سازش با ظلم و زور با فرهنگ ایرانیان سازگار نیست با آرمان های رفیع انقلاب اسلامی و بنیانگذار آن تجدید میثاق کردند.
دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حاشیه راهپیمایی روز 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: مردم آگاه و بیدار ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور در صحنه ای دیگر انزجارخود را از مستکبران جهانی به ویژه آمریکای جهانخوار و صهیونیزم و نیز وفاداری به آرمان های انقلاب اسلامی را به نمایش گذاردند.
عبدالهی افزود: مردم سرافراز ایران اسلامی با تأسی از درس های جاودان عاشورا، پیروی از منویات حضرت‌امام‌ خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ( دامت برکاته)، مقاومت و ایستادگی در برابر نظام سلطه و تفکر استکباری را به جهان نشان داد.

وی، شعار مرگ بر آمریکا را برگرفته از آموزه های دینی و قرآنی و نیز شعار هیهات من الذله امام حسین(ع) دانست و گفت: این شعار دربین آحاد مختلف ملت نهادینه شده و تغذیه کننده روح معنوی ملت آزادی خواه ایران است.
این مسئول با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران در واقع آغازگر یک نهضت جهانی است، اظهار کرد: این انقلاب در عصر معاصر، سرآغاز دادخواهی مظلوم از ظالم در تمامی جهان است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه امروز طبل توخالی آمریکا برای جهانیان رسوا شده است، اظهار کرد: دیگر بر هیچکس پوشیده نیست که تمامی اعمال و رفتارهای این به ظاهر حامیان حقوق بشر، کاملا مخالف با منشور حقوق سازمان ملل متحد و کنواسیون های بین المللی حقوق اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است.


حرکت عقلایی و علم‌آموزی دانشجویان موجب رفع معضلات کشور می‌شود

تاریخ: 97/08/12

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: برای رفع معضلات کشور نیازمند حرکت عقلایی دانشجویان هستیم و نخستین قدم جدی گرفتن آموخته‌های درسی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی ضمن تبریک به مناسبت ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه با بیان اینکه ورود به دانشگاه یعنی ورود به مرحله جدیدی از زندگی که سختی‌های شیرین دارد، گفت: شروع این سال تحصیلی برای شما شروع فصل جدیدی از زندگی است.
عبدالهی با بیان اینکه در واقع شما در این مقطع از زندگی خود در راهی قدم گذاشته‌اید که می‌تواند آینده شما را رقم بزند و جلسه و نشست‌های مختلف با دانشجویان از برنامه‌های ضروری، اثرگذار و واجب در دانشگاه محسوب می‌شود، گفت: اعتقاد مسئولان دانشگاه بر خدمت‌رسانی به دانشجویان است و زمانی این خدمت‌‌رسانی‌ها ارزشمند است که منجر به رضایت دانشجویان و اولیای آنان و جامعه شود.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشجو مهم‌ترین بخش و عنصر فعال دانشگاه است، تصریح کرد: دانشجو به‌عنوان یک مطالبه‌گر موجب ایجاد و پیدایش مراکز علمی و دانشگاهی شد.
وی با بیان اینکه در زمانی که دانشگاه‌های کشور پاسخ‌گوی نیاز علمی جامعه و خواسته‌های قشر جوان نبود، دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک تأسیس انقلابی متولد شد و در طول این سال‌ها توانسته موانع بزرگ در راه تعلیم و تعلم جوانان کشور را بردارد، اظهار کرد: بسیاری از نیازهای کشور از طریق دانشگاه آزاد اسلامی و بستر غنی و ظرفیت‌های علمی این دانشگاه تأمین و جواب داده شده است.

این مسئول ادامه داد: این یک کار نیکو و تحسین شده است که همه ما به‌عنوان بخشی از بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان، باید تلاش کنیم تا بر دامنه عملکردی این مولود انقلاب بیافزاییم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه استاندارد نیازمند ملزومات مهمی است که باید به آن توجه کرد، اذعان کرد: مهم‌ترین مقدمه در این مقوله، نگاه علمی به مسائل است.
رئیس واحد بوشهر دانشجو را موتور محرک کشور دانست و ادامه داد: برای رفع معضلات و کاستی‌ها در کشور نیازمند حرکت عقلایی دانشجویان هستیم که نخستین قدم در این راه، جدی گرفتن آموخته‌ها، کلاس‌های درس و مباحث مطروحه در این کلاس‌ها است.
عبدالهی با توجه به در پیش بودن روز ۱۳ آبان و وقایع مهم این روز توسط دانشجویان و دانش‌آموزان، گفت: در بسیاری از وقایع مهم کشور، در کنار مردم، همواره مجامع علمی و اندیشمندان نقش اثرگذاری داشته‌اند.
وی با بیان کلامی از بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی که ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا را انقلاب دوم خواندند، خواستار حضور همه‌جانبه و یک‌پارچه مردم و جامعه دانشگاهی در راهپیمایی این روز مهم شد.


گرامیداشت اربعین حسینی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

تاریخ: 97/08/07

کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با برپایی مراسم عزا، اربعین حسینی را گرامی داشتند و در سوگ سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت فرارسیدن اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، شهدای دشت نینوا و یاران باوفای آن حضرت، مراسم عزاداری همراه قرائت زیارت عاشورا در نمازخانه دانشکده علوم انسانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.
عزاداران در این برنامه فرهنگی، همنوا با مرثیه‌سرایی و نوحه‌خوانی ذاکران اهل بیت(ع) بر مصائب حضرت سیدالشهدا(ع) و کاروان اسرا به عزاداری و سینه‌زنی پرداختند.


پایش ۴۰۰ پرونده گزینشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/08/06

حسینی خبر داد:
پایش ۴۰۰ پرونده گزینشی کارکنان دانشگاه آزاد بوشهر
مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از پایش ۴۰۰ پرونده گزینشی کارکنان و استادان این دانشگاه خبر داد و گفت: ۸۰ درصد کارها انجام گرفته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سید هادی حسینی در کارگروه گزینش استان بوشهر که با حضور دبیر هیأت امنای استان بوشهر، رؤسای دانشگاه‌ها و رابطان گزینش واحدها و مراکز آموزشی استان برگزار شد، ضمن ارائه آمار و تشریح عملکرد مجموعه گزینش، اظهار کرد: در ۶ ماه اول امسال ۱۵ جلسه مصاحبه صلاحیت‌های عمومی متقاضیان حق‌التدریس و ۱۰ جلسه برای تبدیل وضعیت کارکنان برگزار شده است. حسینی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۳۰ پرونده مورد بازبینی قرار گرفته است، عنوان کرد: از مجموع این پرونده‌ها، ۹۰ مورد به آقایان و ۴۰ پرونده به خواهران اختصاص داشته که از طریق مصاحبه و تحقیق میدانی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.
مدیر هسته گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه برخی به‌دلایل واهی تعبیر متفاوتی از عملکرد گزینش دارند، گفت: هسته گزینش به‌دور از بهانه‌جویی‌های عمدی، غرض‌ورزی‌های شخصی و مانع‌تراشی‌های بی‌دلیل، با شفاف‌سازی و روان‌سازی امور، به‌دنبال برقراری سلامت اداری است.
حسینی با تأکید بر اینکه پایش و ساماندهي تمامی پرونده‌های گزينشی موجود در بايگانی هسته گزینش استان اعم از کارکنان و استادان در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: تاکنون ۲۵۰ پرونده کارکنان و ۱۵۰ پرونده اعضای هیأت علمی مورد پایش قرار گرفته که می‌توان گفت، کارِ بیش از ۸۰ درصد پرونده‌ها انجام پذیرفته است.

مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از کاهش مدت زمان پاسخ‌گویی به استعلامات گزینشی در این استان خبر داد و گفت: طراحی چک لیست‌های مرتبط و ثبت به‌روز اطلاعات از یک‌سو و به‌کارگیری نیروهای باانگیزه، پویا و خبره در واحدهای استان از سوی دیگر، ضمن ارتقای کیفی و دقیق این پروسه حساس اداری، موجب کاهش مدت زمان پاسخ‌گویی شده است، به‌طوری که در ۶ ماه نخست امسال بیش از یک‌هزار و ۲۰۰ استعلام در کمترین زمان پاسخ داده شده است.
این مسئول سالم‌سازی سازمان، اصلاح، رشد و بالندگی نیروهای دستگاه‌های اجرایی و حفاظت از دستاوردهای نظام را از اهداف گزينش برشمرد و اذعان کرد: هدف و شیوه ما در گزینش بیشتر پیشگیری است تا مچ‌گیری.
حسینی با تأکید بر اینکه گزینش نوعی قضاوت کردن است، گفت: لازم است در این خصوص قبل از هر چیز خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود بدانیم و به‌دور از سلایق و گرایش‌های سیاسی، جناحی و شخصی در خصوص وضعیت افراد اظهار نظر کنیم.
وی یادآور شد: جلسات مشترک هم‌اندیشی و هم‌افزایی در سطح استان بین تمام نهادهای گزینشی ادارات به‌صورت مستمر برای تعمیق نظارت و ارزیابی به‌صورت ماهانه برگزار می‌شود که هسته گزینش دانشگاه آزاد اسلامی از ارکان ثابت جلسات بوده و تعامل و مراودات بسیار مناسبی با هسته‌های گزینش سایر ادارات و نهادهای استان دارد.