تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های انقلاب

تاریخ: 97/10/09

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی همگام با مردم بصیر ایران با حضور در مراسم نهمین سالگرد یوم‌الله ۹ دی ۸۸ با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

رؤسا، سرپرستان، اعضای هیأت‌ امنا و هیأت‌ علمی، رؤسای دفتر نهاد نمایندگی رهبری، بسیج، تشکل‌ها و انجمن‌های اسلامی دانشجویی، کارکنان و دانشجویان واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی در سراسر کشور، صبح امروز همگام با ملّت بزرگ، بصیر و آگاه ایران اسلامی با حضور پرشور، گسترده و آگاهانه خود در مراسم نهمین سالگرد حماسه ماندگار، تاریخی و تاریخ‌ساز یوم‌الله ۹ دی ۸۸ که روز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت است، در میعادگاه‌ها و مصلاها، میدان‌های اصلی مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها، شهرها، بخش‌ها و روستاها در سراسر ایران اسلامی، بار دیگر علاوه بر به نمایش‌گذاشتن وحدت، اقتدار و اتحاد ملی حول محور ولایت با بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و نیز آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کردند که مقابل جریان باطل و نفاق می‌ایستند و نشان می‌دهند هنوز هم با عاشوراستیزان، منافقان و فتنه‌گران سرِ ستیز دارند و همواره برای حمایت از ولایت‌فقیه و انقلاب در صحنه‌ها حاضر هستند و کوچک‌ترین مسامحه‌ای با هر شخصی که از چارچوب قانون، ضوابط و مقررات اسلامی خارج شود، ندارند و با فتنه‌گران در هر برهه‌ای مقابله می‌کنند.


۹ دی مردم با رهبری تجدید بیعت کردند

تاریخ: 97/10/09

حجت‌الاسلام حسینی:
۹ دی مردم با رهبری تجدید بیعت کردند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: ۹ دی روز تجدید بیعت مردم ایران اسلامی با رهبر انقلاب است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام‌ سیدمرتضی حسینی عصر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با گرامیداشت حماسه ۹ دی، اظهار کرد: روز ۹ دی حامل دو پیام مهم برای مردم کشور و دشمنان انقلاب و اسلام بود.
حسینی ادامه داد: روی اول پیام این حماسه با مردم بود که بار دیگر اثبات شد که با اتحاد و همدلی می‌توان بر دسیسه‌ها و فتنه‌ها فائق آمد و روی دوم آن، پیامی صریح و قاطع به دشمنان بود که آنان را متوجه کرد مردم ایران اسلامی همواره پای ارزش‌ها انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایستاده، از آن دفاع کرده و همواره در مواقع حساس درصحنه‌ها حضور دارند.

وی با تأکید بر اینکه واقعه ۹ دی را نباید به یک جریان سیاسی خاص تنزل داد، تصریح کرد: ۹ دی، یک روز حماسی ملی است که مردم برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی با وحدت کامل در کنار یکدیگر شعار دشمن‌ستیزی سر دادند.
رسول اسکندری مدیر دانشجویی واحد بوشهر دیگر سخنران این مراسم با شرح کوتاهی از تاریخچه فتنه در اسلام گفت: فتنه‌ها بر فضای روانی جامعه اثرگذار بوده و جبهه حق را تحت تأثر قرار می‌دهد.
اسکندری لازمه عبور از فتنه‌های زمانه را بصیرت افزایی معرفی و اظهار کرد: خودآگاهی و زمان آگاهی دو عنصر مهم در جهت ایجاد بصیرت است.


حضور ۷۸ دانشجو در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد استان بوشهر

تاریخ: 97/10/09

مصاحبه آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی برگزار شد و ۷۸ دانشجو در این مصاحبه حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مصاحبه آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی برگزار شد و ۷۸ دانشجو در این مصاحبه حضور یافتند.
غلامحسین وطنخواه با اعلام این خبر گفت: مصاحبه آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۴ رشته تحصیلی در واحد بوشهر و یک رشته تحصیلی در واحد دشتستان برگزار شد.
مدیر اداره آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه مصاحبه حضوری دانشجویان در یک نوبت برگزار شد، تصریح کرد: مصاحبه آزمون جامع دکتری تخصصی در رشته‌های تحصیلی «آلودگی محیط‌زیست»، «مهندسی محیط‌زیست»، «عمران»، «مهندسی هسته‌ای»، «مهندسی برق قدرت»، «زیست‌شناسی سلولی و مولکولی»، «مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی»، «آموزش زبان انگلیسی»، «زبان‌شناسی همگانی»، «حقوق جزا و جرم‌شناسی»، «روانشناسی»، «معماری»، «جامعه‌شناسی مسائل اجتماعی ایران»، «حسابداری» و «زبان و ادبیات فارسی» انجام شد.
وی با تأکید بر اینکه در انجام مصاحبه آزمون از استادان شاخص در هر رشته تحصیلی بهره گرفته شده است، اظهار کرد: ۵۰ نفر از استادان گروه‌های مختلف آموزشی در برگزاری مصاحبه با دانشگاه همکاری داشتند.
مدیر اداره آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر یادآور شد: ۷۸ دانشجو در این آزمون، مصاحبه شدند.


گروه‌های آموزشی اساس کار دانشگاه آزاد اسلامی است

تاریخ: 97/10/04

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
گروه‌های آموزشی اساس کار دانشگاه آزاد اسلامی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اعتقاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بر این است که اساس کار دانشگاه، گروه‌های آموزشی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در جلسه‌ای که با حضور اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر و معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، مدیران جدید برخی از گروه‌های آموزشی این واحد دانشگاهی معرفی و از تلاش مدیران قبلی قدردانی شد.
اسماعیل عبدالهی در این جلسه با قدردانی از تلاش مدیران قبلی گروه‌های آموزشی و آرزوی موفقیت برای مدیران جدید، اظهار کرد: آرزومندیم در پی این تغییرات و انتصابات جدید، شاهد تحول و حرکت رو به جلوی محسوس‌تر و مؤثرتر در دانشگاه باشیم.
وی با تأکید بر اجرایی شدن بخشنامه ابلاغی جدید آموزشی سازمان مرکزی عنوان کرد: اعتقاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بر این است که اساس کار دانشگاه، گروه‌های آموزشی است و تحرک در مسائل آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی را از یک‌سو رقم زده و پل ارتباط دانشگاه با دانشجویان و نهادهای بیرون دانشگاهی باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گروه‌های آموزشی را به یک خانواده تشبیه و اظهار کرد: هرچند مدیرگروه به عنوان رئیس این خانواده و از سوی خود اعضا انتخاب شده است، اما محور در کارهای گروه، تصمیمات شورای گروه است و تصمیمات باید به صورت گروهی و در حدود بخشنامه مربوط باشد.

این مسئول با بیان اینکه روال تصمیم‌گیری‌ها و اظهارنظرهای فردی، نوعی بی‌نظمی است، گفت: باید تنش، آسیب و تقابل در گروه‌ها کنار گذاشته شود و گروه‌های آموزشی، دوستانه، تعاملی و با نگاه توسعه‌ای اداره شوند.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ظرفیت‌هایی که در گروه‌های آموزشی نهفته است، باید بالفعل شوند، گفت: دانشگاه در تلاش است که با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های خود از چالش‌ها عبور کند و این انتظار به‌حق و بجایی است که شورای گروه به عنوان یک بخش مهم دانشگاه، می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.
وی با بیان اینکه باید به این تغییر و تحول‌ها به عنوان یک روند طبیعی نگاه شود، اظهار کرد: این تغییرات باید منشأ شکوفایی و توسعه شود، نه اهرمی برای توقف ظرفیت‌ها.
پیش از سخنان عبدالهی، مجتبی نجفی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز با ارائه توضیحاتی نحوه انتخاب مدیران جدید را تشریح کرد. در این جلسه مدیران جدید گروه‌های آموزشی عمران، علوم پایه، روانشناسی و گمرک و اقتصاد معرفی شدند.


برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/10/04

در ۱۵ رشته تحصیلی انجام شد؛
برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
امتحان کتبی آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی برگزار شد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در گفتگو با روابط عمومی این واحد دانشگاهی در این‌باره اظهار کرد: امتحان کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی با نظارت و دقت ویژه در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مجتبی نجفی با بیان اینکه فقط واحدهای بوشهر و دشتستان (برازجان) در استان بوشهر مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکتری را دارا هستند، افزود: با توجه به بخشنامه سازمان مرکزی برای نظارت و هماهنگی بهتر و آسودگی خاطر دانشجویان، آزمون کتبی به‌صورت استانی و به میزبانی واحد بوشهر برگزار شد.
وی با بیان اینکه این آزمون دو روز گذشته و در ۶ نوبت برگزار شد، تصریح کرد: آزمون جامع دکتری تخصصی در رشته‌های تحصیلی آلودگی محیط‌زیست، مهندسی محیط‌زیست، عمران، مهندسی هسته‌ای، مهندسی برق قدرت، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی، آموزش زبان انگلیسی، زبان‌شناسی همگانی، حقوق جزا و جرم‌شناسی، روانشناسی، معماری، جامعه‌شناسی مسائل اجتماعی ایران، حسابداری و زبان و ادبیات فارسی انجام شد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه در برگزاری آزمون از اعضای هیأت علمی استان بهره گرفته شده است، اظهار کرد: در جلسات متعددی که روزهای گذشته در هر گروه آموزشی تشکیل شد، برای هر رشته تحصیلی در این آزمون سه تا پنج سؤال از منابعی که در شورای آموزشی واحد تصویب و به اطلاع دانشجویان رسیده بود، در نظر گرفته شد.
نجفی با بیان اینکه ۷۹ نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند، افزود: آزمون شفاهی و مصاحبه حضوری هم روزهای ۹ و ۱۰ دی‌ برگزار خواهد شد.


بدحجابی با اهداف سیاسی باید دغدغه و نگرانی اصلی مسئولین باشد

تاریخ: 97/10/03

حجت‌الاسلام حسینی:
بدحجابی با اهداف سیاسی باید دغدغه و نگرانی اصلی مسئولین باشد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دغدغه اصلی مسئولین باید کسانی باشد که بدحجابی را بر اساس اهداف سیاسی ترویج می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی ظهر امروز در جلسه آراستگی، حجاب و عفاف واحد بوشهر با بیان اینکه در ماجرای بدحجابی در کشور با دو نوع مخاطب روبه‌رو هستیم، گفت: دسته اول مخاطبانی هستند که به دلیل فقر فرهنگی، فقر معرفتی و اعتقادی متأسفانه متأثر از فضای عمومی کشور پوشش مناسبی ندارند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برخورد با مخاطبان گروه دوم مهم‌تر بوده و باید دغدغه اصلی و نگرانی جدی مسئولین در امر حجاب باشد، تصریح کرد: دسته دوم کسانی هستند که بدحجابی را بر اساس اهداف سیاسی و به منظور تعارض با نظام مقدس جمهوری اسلامی ترویج می‌کنند.
وی با بیان اینکه برای هدایت گروه اول جلسات مشاوره، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های بصیرت‌افزایی کافی است، گفت: همه مسئولین، مدیران، دانشجویان و کارکنان برای مقابله مناسب با مخاطبان گروه دوم باید آمادگی کافی و آموزش‌های لازم را کسب کرده باشند چراکه قطعاً برخورد افراطی با آنان، اثر سوء و بدتری در اذهان خواهد گذاشت.
این مسئول مقابله با هر نوع تهاجم فرهنگی و یا تعارض با نظام جمهوری اسلامی را یک وظیفه همگانی برشمرد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین افرادی که ظرفیت مناسبی برای مقابله با این تحرکات را دارند، استادان حوزه معارف اسلامی در دانشگاه هستند که به واسطه آشنایی بیشتر با مباحث دینی و اخلاقی، می‌توانند حضوری پررنگ و مثمرثمر در این مسئله داشته باشند.
وی ادامه داد: این عزیزان باید نسبت به آیات عفاف و حجاب و احادیث معتبر در این زمینه و همچنین ادله عقلی مسلط بوده و اطلاعات آنان نیز از طرق مختلف به‌روز باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نظارت باید دقیق‌تر باشد و کلاس‌های آموزشی برای هر دو قشر استاد و دانشجو به صورت مستمر برگزار شود، تصریح کرد: همان‌گونه که امام صادق (ع) در حدیث شریف می‌فرماید: «كونوا دعاة للناس بغير ألسنتكم، ليروا منكم الورع والاجتهاد والصلاة والخير، فإن ذلك داعية»، صداقت، پرهیزگاری، اجتهاد، جهد و کوشش در مسیر ایمان باید در آمران به معروف و ناهیان منکر دیده شود تا در مخاطبین کارگر شود.
حسینی با تأکید بر اینکه جنبه‌های سلبی و تندروانه در اجرای مفاد بخشنامه‌ها نباید محور انجام امور قرار گیرد، خاطرنشان کرد: صوت خوش، زبان معرفت، کلام اخلاق، سخنان مؤدبانه با خوش‌برخوردی در تذکر به اجرای مفاهیم اخلاقی، تأثیری دوچندان خواهد داشت.
وی با ابراز گلایه از سیستم مدیریت کلان کشور، شیوه‌های مورد استفاده برای مقابله با بدحجابی در جامعه را ناکارآمد دانست و اظهار کرد: اینجاست که وظیفه افراد متدین بیشتر نمود پیدا می‌کند چراکه نباید با این موضع که چون با فلان مسئله برخوردی نمی‌شود، پس ما نیز تعهدی در این خصوص نخواهیم داشت، خود را قانع کنیم.
حسینی مجوزهای دولتی یا شفاهی را حجتی برای سلامت ندانست و اذعان کرد: درگیری حق بر علیه باطل در همین ظرافت‌هاست، باید اعتماد صرف را کنار گذاشت و از طریق سؤال و جواب، شبهات را از بین برد، هرچه ظواهر فساد و گناه بیشتر شود، افراد باید بیشتر به جنبه‌های دینی و مفاهیم اخلاقی پایبند شوند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه تمام محیط‌های علمی در جهان، محیطی برای کار آکادمیک، دانش‌افزایی و پژوهشی است، گفت: فساد و بی‌بندباری در هیچ مکان علمی پسندیده نیست و باید با هر جریان‌سازی مخربی در این خصوص مقابله کرد.
حسینی یکی از ویژگی‌های مهم و امتیازات برتر امروز دانشگاه آزاد اسلامی را وجود حساسیت نسبت به جریانات دینی و اعتقادی در میان مدیران عالی دانشگاه برشمرد و بیان کرد: این پیگیری‌های مستمر و دغدغه مشترک، بسیار با ارزش و با اهمیت است.


مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی است

تاریخ: 97/10/03

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر گفت: مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی برای همه افراد جامعه در هر سطحی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در کارگروه حجاب، عفاف و آراستگی این دانشگاه با بیان اینکه جلسات و شوراها باید از ماهیت فرمایشی و لسانی خارج شده و جنبه عملیاتی و اجرایی به خود بگیرند، اظهار کرد: همه باید تلاش کنند تا مصوبات از حد شعار و دستور فراتر رفته و فضای تلاش، تعامل و هم‌فکری مستمر و آشکار نمایان شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با تأکید بر اینکه مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی برای همه افراد جامعه در هر سطحی است، اذعان کرد: تلاش در مقابله با هجمه‌های فرهنگی را باید به عنوان یک تکلیف شرعی و قانونی پذیرفت و به آن التزام و اهتمام داشت.
وی ادامه داد: برای تأثیرگذاری اثربخش در مباحث فرهنگی، به ویژه مسئله حجاب و عفاف باید ابتدا از خودمان شروع کنیم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر کار در حوزه فرهنگ را زمان‌بر و نیاز به فعالیت تدریجی معرفی و عنوان کرد: ایجاد رعب، وحشت، کنترل و نظارت پنهانی و احضار مخفیانه روشی نادرست و با نتیجه معکوس است.
وی با بیان اینکه بدون شناخت افراد و شنیدن صحبت‌های دانشجویان نباید تصمیم گرفت، تصریح کرد: اجرای یک نسخه تکراری و گروهی برای همه افراد روشی ناکارآمد خواهد بود.
عبدالهی ادامه داد: برای گرفتن نتیجه مطلوب نیازمند مشاوره‌های فردی و گروهی هستیم و قدم اول در این امر، بیان موضوع و مطالب در کلاس‌های درسی، خوابگاه‌ها، نماز جماعت و نشست‌های صمیمی با دانشجویان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه باید با قدرت، قاطعیت، عزم و اراده راسخ در حوزه‌های مختلف فرهنگی تلاش کرد، گفت: این تفسیر به معنی برخورد با قوه قهریه نیست چراکه گاهی گذشت، تذکر ساده و پیگیری ظریف و دقیق اخلاقی نتیجه‌ای شگرف به همراه خواهد داشت.
عبدالهی مسئله حجاب و عفاف را یک مسئله کلی دانست و خواستار برگزاری جلسات با حضور نمایندگان نیروی انتظامی، ادارات اماکن، ارشاد و فرهنگ اسلامی و اصناف شد.


یکپارچگی پژوهش‌های اثرگذار اقدام مثبت دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 97/10/02

عبدالهی عنوان کرد؛
یکپارچگی پژوهش‌های اثرگذار اقدام مثبت دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت:‌یکی از اقدامات مثبت و طرح‌های ماندگار دانشگاه آزاد اسلامی طرح پژوهش‌های اثرگذار یکپارچه‌ای شبکه‌ای(پایش آزاد) است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در بیست و هفتمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان برگزار شد، گفت: تلاش‌های خوبی در استان به‌منظور قراردادن ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در کنار آموزش‌وپرورش صورت گرفته است و سال گذشته مجوز ۶ مدرسه در واحد بوشهر اخذشده که ان‌شاءالله باید این موضوع در دستور کار دیگر واحدها و مراکز نیز قرار گیرد.

وی افزود: در حوزه علوم پزشکی نیز تاکنون تلاش‌های درخور توجهی صورت گرفته است و امیدواریم همچون سال گذشته در سال جاری نیز مجوزهایی به‌ویژه در حوزه پیراپزشکی که موردنیاز است را اخذ کنیم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون با بیش از ۲۰ دستگاه و نهاد مختلف تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نهادی انقلابی و مردمی بوده و همه امکانات و توانی که در اختیار دارد، متعلق به تمامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
عبدالهی با بیان اینکه همواره مترصد شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادها در همه واحدها و مراکز بوده‌ایم، تصریح کرد: براساس مصوبه گذشته هیأت امنا با توجه به ظرفیت‌های منطقه و واحد دانشگاهی تنگستان، مسئولیت راه‌اندازی مرکز تحقیقات نخل به محمود قدرتیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان واگذار شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات مثبت و طرح‌های ماندگار دانشگاه آزاد اسلامی طرح پژوهش‌های اثرگذار یکپارچه‌ای شبکه‌ای (پایش آزاد) است که بر اساس این طرح نظام مسائل و موضوعات شناسایی‌شده و به هر استانی متناسب با ظرفیت‌های آن منطقه یک برنامه علمی - تحقیقاتی پیشنهاد می‌شود که باید در شبکه تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد تا در مرحله کاربردی بتوانند اثر خود را بر جای گذارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در استان بوشهر نیز برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه‌های انرژی، صنایع و منابع نفتی، گاز و انرژی هسته‌ای و نیز در حوزه دریا و آبزیان تعریف کرده‌ایم که امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند با نقش‌آفرینی در عرصه‌های اقتصاد دانش‌بنیان خدمتی شایسته به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه دهد.
همزمان با برگزاری بیست و هفتمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از رئیس این دانشگاه تجلیل شد.

در این جلسه، از سوی امام جمعه تنگستان (اهرم)، فرماندار تنگستان، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اهرم به پاس حمایت‌ها و همکاری‌های عبدالهی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان (اهرم) و نیز درخشش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و نقش تأثیرگذار این دانشگاه در توسعه همه‌جانبه استان و نقش بی‌بدیل و اثرگذار دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های فرهنگی و پژوهشی به‌ویژه اقدام شایسته در برپایی موکب آیت‌الله علم‌الهدی اهرمی در کربلای معلی با اهدای هدایایی تجلیل شد.


شورای هماهنگی و هیأت نظارت بر کانون‌های دانشجویی تشکیل شود

تاریخ: 97/10/01

حجت‌الاسلام حسینی:
شورای هماهنگی و هیأت نظارت بر کانون‌های دانشجویی تشکیل شود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر خواستار تشکیل شورای هماهنگی و هیأت نظارت بر کانون‌های دانشجویی برای بهبود کیفیت فعالیت‌ها شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در نشست صمیمی و تخصصی با اعضای کانون‌های دانشجویی، تشکل‌های اسلامی و سیاسی و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه کشور نیازمند دانشگاهی در تراز انقلاب به‌منظور تربیت دانشجویی برای انقلاب است، تصریح کرد: تفکر غلط غرب‌زدگی و جدایی علم از دین، یک تفکر مردود و طردشده است و جایی در دانشگاه‌های اسلامی کشور ندارد.
وی با تأکید بر اینکه باید در حوزه بصیرت‌افزایی کارهای زیادتری انجام شود، گفت: باید با بدافزایی‌ها نسبت به ارزش‌ها و مفاهیم دینی مقابله و حرکت‌های انگیزشی انجام داد؛ چراکه ظرفیت و بستر پاسخگویی به نیازهای دانشجویان در دانشگاه، در همین انجمن‌ها، تشکل‌ها و کانون‌ها فراهم است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تفسیر ساختار فعالیت‌های دانشجویی گفت: در اساسنامه مربوط به تشکیل کانون‌های دانشجویی، ساماندهی و زمینه‌سازی رشد خواسته‌ها، تلاش‌ها و خلاقیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشجویان و حمایت و هدایت آنان در راستای نیل به ارزش‌های اسلامی به‌عنوان هدف تشکیل کانون‌ها ذکرشده است؛ بنابراین پرداختن به فعالیت‌های دینی، مذهبی، ادبی، فرهنگ و اندیشه، هنری و اجتماعی در قالب کار کانون‌ها میسر می‌شود.
حسینی ادامه داد: بحث‌ها و برنامه سیاسی در بستر تشکل‌های اسلامی سیاسی انجام‌پذیر است، حال آنکه پرداختن به مسائل آموزشی و درسی در چارچوب انجمن‌های علمی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه عضویت در کانون‌ها، انجمن‌ها، بسیج دانشجویی و تشکل‌های اسلامی سیاسی منافاتی با هم ندارد، عنوان کرد: دانشجو ابتدا دانشجوست و بعد از آن باید با زیرکی، آگاهی و درایت ماهیت کار فعالیت‌های دانشجویی را بشناسد، عضو شود و بدون به وجود آمدن تداخل امور به فعالیت در حوزه علایق خود بپردازد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نخستین شخصی که در کشور بیشترین بها و اعتقاد را به جوانان و دانشجویان دارند، مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: دیدگاه ایشان، توجه مضاعف به این قشر از کشور است؛ چراکه ایشان معتقدند دانشجویان و جوانان، آینده‌سازان کشور هستند.
حسینی با بیان اینکه تأکید رهبری بر درس خواندن و عدم عقب‌افتادگی فعالیت‌های علمی است، خاطرنشان کرد: فعالیت در کارهای جانبی، نباید مانع درس خواندن دانشجویان شود.
وی با تأکید بر اینکه نقطه عطف دانشجو، روحیه مطالبه‌گری اوست، تشریح کرد: مطالبه‌گری حق مسلم دانشجوست و دانشجو باید نقدها، خواسته‌ها و نیازهای خود را از دانشگاه، جامعه و مسئولان مطالبه کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه برای رفع هر نقیصه نیاز به هم‌افزایی و همکاری متقابل است و همه مسئولان اعم از دانشگاهی و کشوری مانند سلسه تسبیح در راستای خدمت به کشور و نظام در تلاش‌اند، ادامه داد: البته گاهی مسائلی مدنظر دانشجویان قرار می‌گیرد که ربطی به دانشگاه، شهر و حتی کشور نداشته و تحت یک سری اتفاقات بالادستی به وجود آمده است که رفع آن زمان‌بر، هزینه‌بر و نیازمند همکاری چند عامل مانند ایجاد فرصت شغلی یا مقابله با تحریم‌های ناعادلانه علیه کشور است.
حسینی با تأکید بر اینکه باید عمیق کار کرد و صرف تشکیل یک گروه و برگزاری چند جلسه سطحی قادر به رفع عطش ذهن مطالبه‌گر و جویای حقیقت دانشجو نیست، اظهار کرد: امور باید به‌گونه‌ای انجام شود که هم کارکننده و هم پذیرنده صاحب توانایی، تجربه و شجاعت شود.
وی خواستار تشکیل شورای هماهنگی کانون‌ها و هیأت نظارت بر کانون‌ها برای بهبود کیفیت فعالیت‌ها و نبود موازی‌کاری در امور شد.
در این جلسه که با حضور باقر گرگین معاون دانشجویی و فرهنگی و انسیه ماهینی رئیس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار شده بود، اعضای گروه‌های دانشجویی دغدغه‌های خود را مطرح کردند.


کیفی‌گرایی نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد بوشهر است

تاریخ: 97/09/27

نجفی:
کیفی‌گرایی نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد بوشهر است
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر کیفی‌گرایی را نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی این واحد دانشگاهی دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مجتبی نجفی عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش با بیان اینکه بحث کیفی‌گرایی نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر است، گفت: متناسب با فعالیت‌های دانشجویی و استادان با نهادینه‌کردن پژوهش در برنامه‌ریزی‌ها، فعالیت های متنوع و گسترده‌ای در این حوزه پیش‌بینی شده و در حال اجراست که با ایجاد انگیزه لازم و حمایت‌های همه‌جانبه، سعی بر آن داریم تا راه را برای ورود اثرگذارتر دانشگاهیان به عرصه‌های پژوهشی هموار کنیم.

وی با تشریح عملکرد یکساله حوزه معاونت علمی واحد بوشهر، اظهار کرد: با سیاست‌گذاری‌های آینده‌نگرانه، رویکرد مناسبی برای انجام فعالیت‌های پژوهشی در واحد بوشهر در نظر گرفته شده است که تکمیل و به‌ثمررساندن پروژه‌های نیمه‌تمام قبلی و حرکت هم‌سو و سریع‌تر در راستای نیل به اهداف علمی، آموزشی و پژوهشی کشور در مسائلی نظیر تولید ثروت از علم، تعامل همه‌جانبه با صنایع، تقویت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله این اقدامات است.
وی با تأکید بر اینکه با ایجاد کمیته‌های تخصصی در هر حوزه، به دنبال پیشرفت متوازن فعالیت‌های بخش‌بندی شده هستیم، عنوان کرد: فعالیت‌های پژوهشی واحد بوشهر بر مبنای دانشجویی و استادی برنامه ریزی شده است که پیگیری فعال‌سازی مرکز تحقیقات آبزیان گرمسیری هم‌سو با طرح آبزیان استان، تأسیس مرکزهای تحقیقاتی نخل و انرژی‌های نو، راه‌اندازی کلینیک پژوهشی به‌منظور استفاده بهتر از ظرفیت استادان گروه‌های مختلف آموزشی، برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی، فعال‌سازی گروه ها و انجمن های علمی، حمایت از تألیف کتاب توسط دانشجویان و استادان، برگزاری علمی‌تر جلسات دفاع از رساله‌های دکتری و کارشناسی‌ارشد، بهبود خدمات ارائه شده در اتوماسیون پایان‌نامه‌های دانشجویی، افزایش تعداد اعضای باشگاه پژوهشگران جوان از این جمله‌اند.

معاون علمی دانشگاه آزاد واحد بوشهر با بیان اینکه در راستای ارتباط بهتر و مؤثرتر دانشگاه با صنعت و جامعه، ۲۲ تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با نهادهای مهم به امضا رسیده که زمینه فعالیت با هر سلیقه و تخصصی را پاسخگوست، اظهار کرد: فعالیت‌های دانشگاه با تمرکز بر فعالیت‌های دانش‌بنیان برنامه ریزی شده است که در این راستا با اقداماتی چون تفاهم‌نامه‌ای با مرکز HSE عسلویه به‌عنوان قطب HSE کشور جهت ساخت، تجهیز و آموزش‌های لازم مربوط به دو کارگاه مهم و مورد استفاده این مرکز، تهیه BP برای طرح‌های مختلف اقتصادی و انجام پیگیری‌های لازم برای گرفتن مجوزهای مربوطه، را‌ه‌اندازی مراکز تحقیقاتی جدید مصوب نخل و انرژی‌های نو، پیگیری‌های مربوط به طرح‌های تحقیقاتی برون‌دانشگاهی به‌منظور محقق کردن تعهدات دانشگاه برای حصول درآمدهای غیرشهریه‌ای، تهیه BP و کسب مجوز برای راه‌اندازی مرکز تولید فرآورده‌های قیر به‌منظور تأمین نیازهای راه‌سازی در استان بوشهر دیگر برنامه‌های دانشگاهی در حوزه پژوهش هستند.
در ادامه این مراسم از فعالان پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تجلیل شد.


قهرمان مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد

تاریخ: 97/09/28

در بوشهر؛
قهرمان مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شد
پرونده مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی با شناخت تیم قهرمان و اهدای جام قهرمانی بسته شد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در دیدار پایانی مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی (جام شهید رئیسعلی دلواری) دو تیم خوزستان و البرز برای کسب عنوان قهرمانی و نشان نخست این مسابقات مقابل هم قرار گرفتند.


نتیجه این دیدار همانند نتیجه بازی این دو تیم در دور گروهی، در جریان بازی با حساب یک‌بریک به پایان رسید تا ضیافت پنالتی‌ها تعیین‌کننده تیم قهرمان باشد که در این بخش هیجان‌انگیز، البرزی‌ها توانستند با حساب ۷ بر ۶ بر خوزستان فائق آمده و جام قهرمانی را با خود به یادگار ببرند.


پیش‌ از این دیدار نیز تیم بوشهر میزبان که در دور مقدماتی بازی خود را با حساب ۲ بر یک به حریف آذربایجانی خود واگذار کرده بود این بار توانست با نتیجه ۲ بر صفر تیم آذربایجان شرقی را با شکست داده و به‌عنوان سومی این مسابقات دست پیدا کند.

جام اخلاق مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی (جام شهید رئیسعلی دلواری) نیز به تیم آذربایجان‌شرقی اهدا شد.
طی مراسمی که با حضور اسماعیل عبداللهی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و تنی چند از مسئولان ورزشی و دانشگاهی این استان برگزار شد، جام قهرمانی و مدال‌های تیم‌های اول تا سوم به آنان اهدا شد.


تجلیل از پژوهشگران برتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

تاریخ: 97/09/27

با حضور مسئولان انجام شد؛
تجلیل از پژوهشگران برتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
مراسم گرامیداشت هفته پژوهش با تجلیل از پژوهشگران برتر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش با تبریک این هفته به دانشگاهیان و به‌ویژه پژوهشگران گفت: در واقع محققان و پژوهشگران، مجاهدان عرصه علم و فناوری هستند.
وی با بیان اینکه خوشبختانه ایران اسلامی با وجود آرمان‌ها و اسناد بالادستی که از پیش طراحی شده، حرکت نظام‌مند، مؤثر و پیوسته‌ای در این عرصه داشته است، اظهار کرد: نتایج به دست آمده از تحقیقات علمی نشانگر این مسئله است که کشور به توفیقات ارزنده و قابل تحسینی در زمینه‌های مختلف پژوهش و فناوری دست یافته که نه تنها در منطقه بلکه در جهان نیز مورد تأیید و تحسین است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر نقش انکارناپذیر دانشگاهیان در فرایند رو به رشد علمی، عنوان کرد: تلاش‌های همه‌جانبه اندیشمندان کشور، برکات و آثار ارزشمندی را نصیب کشور کرده که حلاوت و شیرینی این پیشرفت‌ها، برای پیشگامان عرصه فناوری دوچندان است.
عبدالهی با طرح سؤالی که چرا با وجود مقالات، تألیفات و پژوهش های فراوان علمی، فعالیت‌های پژوهشی در عمل راهگشا نیست، گفت: علت و پاسخ این سؤال را باید این‌گونه جواب داد که بسیاری از فعالیت‌های پژوهشی با رویکرد فردی و به دور از مسئله‌محوری و پاسخ به نیازهای واقعی و کاربردی اتفاق افتاده است.
وی راه حل مشکلات و رفع نیازهای علمی کشور را فعالیت‌های هم‌افزایانه، مشترک و برگرفته از اعتماد به توان علمی جوانان و دانشگاهیان برشمرد و تشریح کرد: با نگاهی به تاریخ انقلاب درمی‌یابیم که تجربیات بسیار موفقی در حل مسائل بسیار پیچیده‌تری از مشکلات کنونی جامعه در پیشینه درخشان انقلاب نقش بسته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه از ابتدا و با مدیریت جدید در دانشگاه آزاد اسلامی تأکید بسیاری بر مقوله تحقیق شده است، تشریح کرد: به عقیده بسیاری، حلقه مفقوده پژوهش‌ها، تحرکات علمی و تحقیقات در زمینه تولید علم، تجاری‌سازی علم است که در این زمینه به کارهای بیشتری نیاز داریم.
وی طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی را رویکرد خاص و اعتقاد ویژه دانشگاه به اثربخشی پژوهش‌های یکپارچه دانست و خاطرنشان کرد: این طرح کار بزرگی است که شروع شده و همه قشرهای دانشگاه باید متناسب با توانایی ها و برنامه های علمی تدوین شده، در اجرای بهینه آن تلاش کنند.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تلاش برحل مشکلات و مسائل اجتماعی را یک آرمان رفیع برای دانشگاه آزاد اسلامی برشمرد و گفت: این آرمان متناسب با ظرفیت‌ها و زیرساخت های ویژه دانشگاه آزاد اسلامی میسر و قابل تحقق است.
عبدالهی با بیان اینکه با پیگیری ایده‌ها و طرح‌های پیشنهادی در حال معرفی ظرفیت‌های استان به سازمان مرکزی هستیم، اظهار کرد: برای هر پژوهشگر در دانشگاه آزاد اسلامی استان، متناسب با طرح‌های معرفی شده، برنامه ای ویژه وجود خواهد داشت.
وی با تأکید بر اینکه اعضای هیأت علمی در دانشگاه باید حضوری مؤثر و مفید داشته باشند، گفت: اعضای هیأت علمی با وفاق و اتفاق باید کارگروه های مشترک تشکیل دهند و در جلسات و نشست‌های تخصصی، عالمانه، جسورانه و مسئله گرایانه برای رفع نقیصه ها تفکر و تلاش کنند.
عبدالهی با بیان اینکه تلاش در فعالیت‌های دانش‌بنیان کار دشواری است، افزود: دانشگاه در این راه، با انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری و ارتباط دوسویه با دیگر نهادها، باب آغاز فعالیت‌ها را گشوده و زمینه کار در عرصه‌های بسیاری فراهم شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر خواستار فعال‌سازی بیشتر و بهتر مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد و تیم های تحقیقاتی برای انجام کارهای ترکیبی درون و برون دانشگاهی شد.


حضور دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش

تاریخ: 97/09/27

حضور دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی این استان فعالیت‌های خود را به نمایش گذاشت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان بوشهر با حضور شماری از پژوهشگران و محققان در سالن دانشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه خلیج فارس بوشهر در حال برگزاری است.
نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار استان بوشهر در قالب ۱۶ غرفه با حضور دستگاه‌های مختلف پژوهشی برپا شده است.

در این نمایشگاه علاوه بر دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، محصولات و دستاوردهای پژوهشی دانشگاه خلیج فارس، معاونت پژوهشی فرماندهی انتظامی ، پژوهشگاه اقیانوس شناسی، پژوهشکده میگو، دانشگاه های پیام نور، علمی کاربردی و علوم پزشکی، بنیاد نخبگان، پارک علم و فناوری استان بوشهر در معرض نمایش عموم قرار گرفته شده است.
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با محصولاتی نظیر دستگاه تولید الکتریسیته از امواج دریا با استفاده از مواد پیزوالکتریک، دستگاه نگهداری سبزیجات با استفاده از خنک کننده تبخیری، کوادکپتر، شناور هوشمند دوزیست، دستگاه پیشگیری از برق گرفتگی، پروانه متحرک موزیکال، تراورس کامپوزیت، محافظ ترانس برق، محافظ برق مینیاتوری، نی انبان پنوماتیک و محافظ کلیدهای تابلو برق صنعتی از جمله دستاوردهایی هستند که در این نمایشگاه شرکت کرده است.

غرفه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر توسط اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مجید خورشیدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر، مجید مصلح رئیس دانشگاه خلیج فارس و علیرضا چمکوری مشاور استاندار بوشهر در امور علمی و پژوهشی مورد بازدید قرار گرفت.


انگیزه عامل اصلی ارتقای کیفیت مسابقات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 97/09/28

کلانتری مطرح کرد؛
انگیزه عامل اصلی ارتقای کیفیت مسابقات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی
سرپرست فنی مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ایجاد انگیزه مناسب، عامل اصلی ارتقای کیفیت مسابقات ورزشی دانشجویان در دانشگاه است.
رضا کلانتری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سطح مسابقات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی را قابل قبول و مطلوب توصیف کرد و گفت: در این مسابقات علاوه بر حضور بازیکنان حرفه‌ای از باشگاه‌های معتبر لیگ‌های برتر، جام آزادگان و دسته دوم و سوم کشور، شاهد درخشش دانشجویان جوانی هستیم که قطعاََ در آینده از آنان بیشتر خواهیم شنید.
وی با بیان اینکه انتخاب بوشهر به عنوان میزبان این مسابقات، انتخابی هوشمندانه از سوی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی بود، اظهار کرد: در کنار کیفیت مطلوب میزبانی نظیر زمین چمن و استادیوم استاندارد، خوابگاه‌های مجهز، سالن غذاخوری تمیز و غذاهای باکیفیت و آب‌وهوای مطلوب بهاری بوشهر بر انتخاب دقیق مسئولان ورزشی صحه گذاشته است.
سرپرست فنی مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: این انتخاب مدبرانه و دقت در برگزاری باکیفیت همه‌جانبه مسابقات، نشان از دغدغه بسیار بالای دانشگاه آزاد اسلامی در حفظ سلامت روح و جسم و ارتقای روحیه نشاط و سازندگی دانشجویان دارد.
کلانتری افزود: عامل انگیزشی معنوی و مادی در کنار انگیزه سلامتی، یک شاخص قوی و راهکاری مناسب برای جذب جوانان به ورزش درون و برون دانشگاهی و مقابله با رخوت و سستی در دانشگاه و جامعه است.
وی حضور تیم‌ها با همراهان غیر ورزشی را در این مسابقات که منجر به استفاده از دانشجویان فوتبالیست برای هدایت تیمشان در کنار زمین می‌شد را تنها نقطه منفی بازی‌ها دانست و اظهار کرد: هرچند گاهی قوانین و مقررات دانشگاهی اجازه حضور چهره‌های برجسته ورزشی را به عنوان سرپرست در کنار این جوانان نمی‌دهد؛ اما با تدابیر ویژه می‌توان از استادان رشته‌های تخصصی ورزش دانشگاهی در همراهی تیم‌ها بهره برد.
سرپرست فنی مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی با تمجید از میزبانی مناسب دانشگاه آزاد بوشهر، تلاش تمامی مسئولان ورزش دانشگاه آزاد اسلامی به‌ویژه دکتر جوانمرد و کتال و مسئولان دانشگاه آزاد بوشهر را قابل‌قدردانی دانست.
وی اظهار کرد: با نیازسنجی و پیش‌بینی مناسب و ضرورت استفاده از داوران برجسته کشور در امر قضاوت این بازی‌ها و همکاری بسیار مطلوبی از سوی کمیته داوران فدراسیون فوتبال و هیأت فوتبال استان بوشهر صورت گرفت، داوران نامداری این بازی‌ها را سوت زدند که ستودنی است.


تیم‌های فینالیست مسابقات فوتبال دانشجویان دانشگاه آزاد مشخص شدند

تاریخ: 97/09/27

در دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر؛
تیم‌های فینالیست مسابقات فوتبال دانشجویان دانشگاه آزاد مشخص شدند
مسابقات نیمه‌نهایی فوتبال دانشجویان برادر دانشگاه آزاد اسلامی (جام شهید رئیسعلی دلواری) با شناخت تیم‌های فینالیست به ایستگاه آخر رسید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، تیم‌های بوشهر، البرز، آذربایجان‌شرقی و خوزستان با امید صعود به فینال مسابقات فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی و رؤیای قهرمانی در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات نیمه‌نهایی فوتبال دانشجویان برادر دانشگاه آزاد اسلامی (جام شهید رئیسعلی دلواری) مقابل هم صف‌آرایی کردند.

در این دیدارها در بازی نخست تیم‌های البرز با آذربایجان شرقی و در دیدار دوم تیم‌های بوشهر و خوزستان باهم رقابت کردند.
هر دو دیدار این مرحله در وقت‌های قانونی و اضافه با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید تا برای مشخص شدن تیم‌های راه‌یافته به بازی نهایی، ضربات مرگبار پنالتی تعیین‌کننده باشد.

تیم‌های خوزستان و البرز با برتری مقابل بوشهر و آذربایجان شرقی جواز حضور در فینال مسابقات را به دست آوردند و تیم‌های بوشهر و آذربایجان شرقی برای کسب مقام سومی و نشان برنز این بازی‌های به مصاف هم خواهند رفت.
تیم‌های خوزستان و البرز در مرحله گروهی این مسابقات در گروه سوم قرار داشتند که بازی آنان در مرحله گروهی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. دو تیم بوشهر و آذربایجان‌شرقی نیز در مرحله گروهی باهم دیدار کرده بودند که نتیجه آن دیدار ۲ بر یک به سود آذربایجانی‌ها رقم خورده بود.


مسابقات ورزشی دانشجویان مجالی برای رقابت دوستانه

تاریخ: 97/09/27

ارشادی عنوان کرد؛
مسابقات ورزشی دانشجویان مجالی برای رقابت دوستانه
مسئول فنی مسابقات کشوری فوتبال برادران دانشگاه آزاد گفت: مسابقات ورزشی دانشجویان علاوه بر رقابت سالم ورزشی دانشجویان، مجالی برای حضور دوستانه در کنار هم است.
روح‌الله ارشادی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در خصوص نحوه انتخاب داوران و نحوه قضاوت آنان در مسابقات کشوری فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: با توجه به سطح بالای مسابقات و حضور ۱۱ تیم فوتبال از استان‌های کشور، داوران این مسابقات توسط فدراسیون فوتبال و با هماهنگی هیأت فوتبال استان بوشهر از دو استان فارس و بوشهر انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه قضاوت این مسابقات توسط ۲۴ داور که سابقه قضاوت در لیگ برتر فوتبال و لیگ آزادگان و دسته دوم را داشتند، افزود: دو داور (محمدحسین زاهدی فرد و جواد رحیم زاده) و سه کمک‌داور (جلیل شعرانی، علی احمدی و حسین مرادی) از لیگ برتر، دو داور از لیگ آزادگان ۱۷ داور نیز از لیگ‌های دسته دوم و سوم با مسئولان برگزاری این مسابقات همکاری داشتند که در مجموع با توجه به سوابق آنان، شاهد قضاوت بدون نقص و کم اعتراضی بودیم.

مسئول فنی مسابقات کشوری فوتبال برادران دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص رعایت اصول اخلاق ورزشی در این دوره عنوان کرد: رعایت اخلاق در همه موارد از تأکیدات همیشگی مسئولان دانشگاهی است و این مسئله در این مسابقات نیز جزء الزامات تیم‌ها بوده است؛ البته طبیعت و روح ورزش با برد و باخت عجین شده و تلاش برای پیروزی در مسابقات از اهمیت بالایی برخوردار است که گاهی باعث بروز تنش‌هایی در میدان مسابقه می‌شود اما همه بازیکنان و سرپرستان با پایبندی به اخلاق ورزشی، در خارج از میدان، دوست و همراه هم هستند.

ارشادی در خصوص اهداف این مسابقات تصریح کرد: مسابقات ورزشی دانشجویان علاوه بر رقابت سالم ورزشی و ارتقای سطح سلامت دانشجویان، مجالی برای حضور دوستانه در کنار هم، یادگرفتن رقابت سالم، پذیرفتن شکست، کسب تجربیات نو و یافتن دوستان جدید است. شعار این مسابقات که ورزش، دانش، ارزش تعیین‌شده بیانگر این موضوع بود.
وی با تمجید از عملکرد تیم‌ها در برقراری نظم و ترتیب بازی‌ها، اظهار کرد: همان‌گونه که مطلع هستید، مسابقات چنینی که در بازه زمانی کوتاه و با انجام چند بازی در یک روز انجام می‌شود، در اجرا کار برگزارکنندگان را سخت می‌کند اما خوشبختانه در جلسات هماهنگی پیش از بازی‌ها، با تأکید بسیار بر مسئله نظم، حضور به‌موقع تیم‌ها و همکاری و هماهنگی سرپرستان با مسئولان بازی‌ها، مسابقات رأس ساعت تعیین‌شده و بدن هیچ مشکلی برگزار شد.


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار معرفی شد

تاریخ: 97/09/27

سروش حیدری سنگستانی، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سرپرست واحد دلوار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سروش حیدری‌سنگستانی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار در جلسه معارفه خود، گفت: تلاش خواهم کرد تا پاسخگوی اعتماد و اعتقاد مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، خصوصاً رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر باشم.
وی دلوار را به‌واسطه نام شهید رئیسعلی دلواری، شهری شناخته‌شده در جهان دانست و عنوان کرد: این شهر با ظرفیت‌های گسترده اجتماعی، فرهنگی، مردمی و طبیعی می‌تواند به یکی از قطب‌های مهم گردشگری و صنعتی در کشور تبدیل شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود، توسعه طرح‌های پژوهشی و ارتقاء پژوهش، تلاش برای رونق گردشگری، توسعه تحصیلات تکمیلی به‌صورت هدفمند، حمایت از نخبگان، صنعتگران و اندیشمندان، انجام فعالیت‌های فرهنگی فاخر، تلاش برای تربیت دانشجویانی متعهد، انقلابی و اندیشمند، تلاش برای رفع معضل اشتغال را از اهم برنامه‌های خود معرفی کرد.
حیدری سنگستانی دارای مدرک دکتری در رشته مهندسی هسته‌ای است.


فعالیت‌های دانشگاه‌ها باید بر مبنای شریعت اسلام باشد

تاریخ: 97/09/27

امام جمعه دلوار:
فعالیت‌های دانشگاه‌ها باید بر مبنای شریعت اسلام باشد
امام‌جمعه دلوار گفت: فعالیت‌های دانشگاه‌ها در هر زمینه‌ای باید بر مبنای شریعت اسلام و تریبون بیان آرمان‌های انقلابی و ارزش‌های اخلاقی و اسلامی باشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام‌ علی زاهد‌دوست عصر امروز در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار اظهار کرد: راه نجات کشور در شرایط سخت امروز که با مکر و خدعه بسیار دشمنان برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رقم خورده، تأسی به نسخه نجات‌بخش و منظومه عظیم فکری و هدایت گونه امام راحل و رهبر معظم انقلاب است.
زاهد‌دوست با بیان کلام حضرت امام خمینی (ره) که «دانشگاه را مبدأ همه تحولات می‌داند»، تصریح کرد: دانشگاه و دانشگاهیان، آغازگر بزرگ‌ترین تحول قرن حاضر یعنی انقلاب اسلامی و تحولات شگرف پس‌ازآن بودند.
امام‌جمعه دلوار با تأکید بر اسلامی شدن دانشگاه‌ها، تصریح کرد: اسلامی شدن دانشگاه‌ها از منظر بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران یعنی، دانشگاه استقلال پیدا کند و خودش را از وابستگی به غرب و شرق جدا کند و یک مملکت مستقل، یک دانشگاه مستقل و یک فرهنگ مستقل داشته باشیم.
وی با تأکید بر پسوند اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، ادامه داد: هرچه دانشگاه انقلابی‌تر عمل کند، قطعاً توفیق بیشتری در همه زمینه‌ها خواهد داشت.
زاهد‌دوست بابیان اینکه مسئله تهاجم فرهنگی و به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) شبیخون فرهنگی باید در دانشگاه به‌طورجدی توجه شود، توصیه کرد: مدیران و مسئولان دانشگاه باید با تلاش و هوشیاری، از جولانگاه شدن دانشگاه و تریبون شدن دانشجویان و ظرفیت‌های دانشگاهی برای تخریب انقلاب، اسلام، ولایت‌فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جلوگیری کنند.
وی در پایان، تحول جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مدیریت جدید و بهره‌گیری از نیروهای ارزشی و انقلابی در اداره دانشگاه را نویدبخش اسلامی‌تر شدن بیش‌ازپیش دانشگاه آزاد اسلامی استان دانست.


تغییرات مدیریتی روندی طبیعی و عادی است

تاریخ: 97/09/27

رییس دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر:
تغییرات مدیریتی روندی طبیعی و عادی است
رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: تغییرات مدیریتی، یک‌روند طبیعی و عادی است و این تغییرات نه نشان از ضعف مدیر قبلی و نه تضمینی برای مدیر جدید است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی عصر امروز در آیین معارفه سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار گفت: گردش نخبگان، کادر سازی و افزایش خودباوری یکی از وظایف اصلی مدیران سطوح مختلف است.
وی افزود: در یک سال گذشته، قریب به ۴۰ نیروی جوان، فعال و باانگیزه در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان شناسایی شد که هم‌اکنون در پست‌های مهم و حساس از توانمندی آنان استفاده می‌شود.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب است که به برکت انفاس امام خمینی (ره) و کمک ایشان تأسیس و راه‌اندازی شد و امروز برکات این دانشگاه با حمایت و نظارت رهبر معظم انقلاب ، روزبه‌روز افزون‌تر می‌شود، تصریح کرد: تلاش و خدمت در هر بخش این دانشگاه اجری دوچندان دارد.

وی با بیان اینکه خدمت به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران یک وظیفه در چارچوب شئون دینی و ارزشی تفسیر می‌شود، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی و انقلابی است که بر خدمت‌رسانی سالم و خالصانه تأکید دارد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر وجه اشتراک دانشگاه و تمامی نهادهای انقلابی کشور را خدمت‌رسانی بدون مرز دانست و خاطرنشان کرد: انتظار مردم کشور از تمامی سازمان‌ها، رفع مشکلات آنان است که دانشگاه می‌تواند با اهداف منطبق با این انتظارات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود، در این عرصه به‌خوبی نقش‌آفرین باشد.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یک‌نهاد کارآفرین دامنه فعالیت خود را تنها در آموزش عالی محدود نکرده است، گفت: این دانشگاه با ورود به‌تمامی عرصه‌های موردنیاز کشور، درزمینهٔ یاری‌رساندن به دستگاه‌های اجرایی در زمره نخستین‌ها قرار دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح مختصری از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۶ ماه نخست امسال، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز از چارچوب اعتقادات و برنامه‌های جامع کشوری دانشگاه آزاد اسلامی مستثنا نبوده و توانسته در بسیاری از زمینه‌های موردنیاز استان فعال باشد.

عبدالهی ادامه داد: در این راستا و ارتباط بهتر و مؤثرتر دانشگاه با صنعت و جامعه، ۲۲ تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با نهادهای مهم منعقدشده است.
وی با تسلیت شهادت آیت الله دکتر مفتح و گرامیداشت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: امروز به برکت خون این شهید بزرگ و روحانی دانشمند، شاهد تعامل حوزه و دانشگاه در تمامی عرصه‌ها هستیم و خوشبختانه این موضوع در استان بوشهر نیز روند مناسبی دارد و تلاش حوزه و دانشگاه استان برای تحقق آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مایه افتخار است.
عبدالهی همچنین با اشاره به هفته پژوهش، خواستار تلاش تمامی پژوهشگران و دانشگاهیان برای دفع توطئه‌های اقتصادی جهانی علیه کشور شد.


۴ تیم مرحله پایانی مسابقات فوتبال دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شدند

تاریخ: 97/09/27

چهار تیم مرحله پایانی مسابقات فوتبال دانشگاه آزاد اسلامی جام شهید رئیسعلی دلواری مشخص شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مسابقات فوتبال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی که با نام جام شهید رئیسعلی دلواری به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در حال برگزاری است، عصر دیروز با برگزاری دیدارهای یک‌چهارم نهایی ادامه یافت و چهار تیم صعودکننده به مرحله نهایی این مسابقات مشخص شدند.
تیم‌های بوشهر، البرز، آذربایجان شرقی و خوزستان با غلبه بر حریفان خود راهی مرحله نیمه‌نهایی مسابقات فوتبال دانشگاه آزاد اسلامی جام شهید رئیسعلی دلواری شدند.

در بازی نخست دیدار یک چهارم نهایی تیم‌های خوزستان با سیستان و بلوچستان باهم دیدار کردند که خوزستان با برتری مقابل سیستان و بلوچستان به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نیمه‌نهایی شد.
در بازی دوم نیز دو تیم علوم تحقیقات و البرز مقابل هم قرار گرفتند که البرزی‌ها در این بازی به برتری رسیدند.

نتایج در بازی‌های سوم و چهارم این مرحله این‌گونه رقم خورد که در بازی سوم دو تیم قزوین با آذربایجان شرقی به مصاف هم رفتند و این آذربایجانی‌ها بودند که موفق به شکست حریف خود شدند و در بازی آخر این دور، تیم بوشهر با شکست تیم همدان نام خود را به عنوان چهارمین تیم راه یافته به مرحله نیمه نهایی ثبت کرد.
بعد از پایان یافتن مسابقات یک چهارم نهایی، تیم‌های البرز با آذربایجان شرقی اولین بازی دور نیمه نهایی را انجام خواهند داد و دو تیم بوشهر و خوزستان برای صعود به دیدار نهایی با هم رقابت خواهند کرد.