ویژه برنامه گرامیداشت ولادت حضرت زینب کبری(س) برگزار شد

تاریخ: 97/10/22

ویژه برنامه گرامیداشت ولادت حضرت زینب کبری(س) برگزار شد
به مناسبت روز میلاد حضرت زینب )س)، پیام آور عاشورا و روز پرستار مراسم جشنی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برپا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، طی مراسمی میلاد باسعادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) و روز پرستار، در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گرامی داشته شد.
در این مراسم که به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر و با حضور رئیس واحد ، معاونین و جمعی از کارکنان برگزار شد، زیارت حضرت زینب (س) قرائت و مراسم مولودی خوانی به اجرا در آمد.


اشتغال و مسکن ۲ مانع اصلی ازدواج جوانان

تاریخ: 97/10/19

عبدالهی مطرح کرد:
اشتغال و مسکن ۲ مانع اصلی ازدواج جوانان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، اشتغال و مسکن را سد اصلی و مهم‌ترین مانع در مقابل امر ازدواج جوانان عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی ازدواج دانشجویی استان بوشهر با بیان اینکه اهتمام برای رونق‌بخشی به سنت ازدواج یکی از ضروریات کشور است، اظهار کرد: در شرایط کنونی، تلاش برای فراهم کردن بسترها و آمادگی‌های روحی و روانی امر ازدواج در جامعه و به‌ویژه دانشگاه‌ها یکی از امور مؤکد است.

وی با بیان اینکه آمارهای ازدواج و فرزندآوری در کشور بیانگر کاهش اهتمام به این امر مهم است، عنوان کرد: ازدواج، علاوه بر ایجاد آرامش روحی برای زوج‌ها، عاملی اثرگذار در تأمین امنیت روانی و اخلاقی جامعه است و همه مسئولان و افراد جامعه باید در تسهیل این امر، گام‌های مستمر و نتیجه‌بخش بردارند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، اشتغال و مسکن را سد اصلی و مهم‌ترین مانع در مقابل امر ازدواج جوانان دانست و بیان کرد: باید با حمایت‌های همه‌جانبه و تلاش در رفع نیازهای واقعی، این سنت اصیل را رونق بخشید.
عبدالهی با تأکید بر اینکه ایجاد انگیزه و جرئت برای تشکیل زندگی مشترک، عاملی مناسب برای تشویق جوانان به این سنت حسنه است، افزود: ازدواج علاوه برتحکیم خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی و بزه در جامعه را به همراه خواهد داشت.

وی، یکی از راهکارهای مهم تشویق امر ازدواج در دانشگاه‌ها را ایجاد سراهای دانشجویی برای دانشجویان متأهل برشمرد و مطرح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل وجود ظرفیت‌های ویژه و بسترهای مناسب، با تدوین برنامه‌ای جامع و نیازسنجی دقیق از طریق تغییر کاربری و یا تبدیل به احسن کردن ابنیه، این امر به سهولت قابل‌اجرا است که در استان بوشهر در حال پیگیری جدی برای تحقق آن هستیم.
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با ارائه گزارشی از برنامه‌های جشن ازدواج دانشجویی استان در سال‌های گذشته گفت: هرچند مراسم جشن ازدواج دانشجویی استان بوشهر تقریباً هرساله برگزار می‌شد، اما این مراسم از سال ۹۱ تاکنون به‌صورت مستمر، جدی و متمرکز برگزار شده است.
حسین دشتی عسگری با تشریح روند ثبت‌نام زوج‌های دانشجو عنوان کرد: ثبت‌نام زوج‌ها از طریق سایت و به‌صورت کشوری انجام می‌پذیرد و شرایط ثبت‌نام از طریق پیامک، پوستر، برنوشته، پرتال دانشگاه‌ها و رسانه‌های ارتباط‌جمعی اطلاع‌رسانی شده است.
وی با بیان اینکه از زمان اعلام تاکنون ۵۰ زوج برای این مراسم ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: برنامه‌های متنوعی نظیر کارگاه آموزشی، جنگ شادی، صرف شام در کنار خانواده، مسابقه و سرگرمی، جوایز نفیس به همراه میهمانان ویژه و سفر زیارتی مشهد مقدس اهم برنامه‌هایی است که برای این جشن دانشجویی در نظر گرفته‌شده است.


رفع دغدغه‌های فرهنگی هدف ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر بوشهر است

تاریخ: 97/10/18

موحدی:
رفع دغدغه‌های فرهنگی هدف ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر بوشهر است
معاون بازرسی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بوشهر گفت: هدف از تشکیل شورای حجاب، شورای فرهنگی و شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، رفع دغدغه‌های فرهنگی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، علی موحدی در جلسه ماهانه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر بوشهر که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی این استان برگزار شد با تشریح عملکرد اعضای این ستاد، اظهار کرد: پس از شهادت شهید خلیلی و مطالبات نهادهای انقلابی و اقشار مردمی، قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر توسط مجلس شورای اسلامی تصویب و ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در استان‌ها متشکل از مسئولان و مدیران ارشد استانی برگزار شد.
وی افزود: ساختار هوشمندانه و سودمند ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر که متشکل از نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، استاندار، فرماندهان سپاه پاسداران، رؤسای دانشگاه‌ها و چهره‌های مطرح سیاسی هستند، این امکان را فراهم ساخت تا کارایی و پیشبرد اهداف ستاد با قدرت و کیفیت مناسب اجرایی شود و ۲۵ بازرس که از همکاران فرهنگی در ادارات هستند، وظیفه نظارت بر امور و پیگیری اجرای مناسب مصوبات و برنامه‌های ستاد را برعهده دارند.

معاون بازرسی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بوشهر با بیان اینکه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بوشهر، به‌صورت مستمر بر فعالیت‌ها و برنامه‌های تمامی نهادهای استان نظارت دارد، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر یکی از پیشروترین و موفق‌ترین نهادها در اجرای برنامه‌ها و مطالبات فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی در این استان است.
موحدی با اشاره به فعالیت شوراهای مختلف نهادهای استان بوشهر در حوزه مسائل فرهنگی، تصریح کرد: هدف از تشکیل شورای حجاب، شورای فرهنگی و شورای امربه‌معروف و نهی از منکر، رفع دغدغه‌های فرهنگی موجود در جامعه است.
وی با بیان اینکه خواسته‌های این ستاد تنها به حل مسائل بدحجابی معطوف نمی‌شود، تأکید کرد: این ستاد درصدد است تا فعالیت حوزه امربه‌معروف را تعمیم داده و اکثر ناهنجاری‌های جامعه نظیر مشکلات فرهنگی شهری را مدنظر قرار دهد.
معاون بازرسی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر بوشهر با قدردانی از همراهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر این استان، گفت: امیدواریم تا با دوراندیشی دانشگاه، فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان به سمت یافتن راهکارهای جدید برای رفع مشکلات بر پایه منابع علمی سوق داده شود.


صیانت از ارزش‌های انقلاب، نیازمند بازنگری در رویکرد و روش‌هاست

تاریخ: 97/10/18

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
صیانت از ارزش‌های انقلاب، نیازمند بازنگری در رویکرد و روش‌هاست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی محصول خون شهدا و صیانت از ارزش‌های انقلاب، نیازمند بازنگری در رویکرد و روش‌هاست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه ماهانه ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تشکر از تشکیل مستمر این جلسه، اظهار کرد: برگزاری این جلسات نشان از دغدغه و اهمیت موضوعات مرتبط است.
عبدالهی عنوان‌کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر متناسب با مسئولیت فرهنگی واگذارشده از سوی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان با نگاه ویژه اقدامات مهم و اثرگذاری در راستای امربه‌معروف و نهی از منکر انجام داده و در راستای اهداف و برنامه‌های ستاد در تلاش هستیم تا نتایج این اقدامات نه‌تنها در دانشگاه بلکه در تمام مراکز و نهادهای استان پیگیری شده و اثربخش باشد.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان با رویکرد جدیدی در حال اجراست که خوشبختانه همسو با برنامه‌های فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی بوده و انتظار می‌رود در راستای تقویت و بهبود اوضاع فرهنگی و اجتماعی، سیاست‌های ابلاغی در خصوص موضوع مقدس امربه‌معروف و نهی از منکر به‌صورت نظام‌یافته و ساختارمند پیگیری شود.

رئیس دانشگاه آزاد واحد بوشهر با تأکید بر اینکه ابتدا باید آسیب‌ها و نیازها را دقیقاً شناسایی کرد و سپس در چارچوب قوانین، فعالیت‌های هماهنگ و هم‌افزایانه‌ای انجام شود، خاطرنشان کرد: تجربه ثابت کرده است، همگرایی و هماهنگی در این بخش موجب بی‌اثر کردن شیطنت‌های دشمنان خواهد شد.
عبدالهی اظهار کرد: یکی از مواردی که به‌منظور اثربخشی مطلوب فعالیت‌های فرهنگی باید مدنظر قرار گیرد، توجه به مطالبات قشر مخاطب و نگاه ساختارمند به معضلات است که در این رابطه باید از تمامی ظرفیت‌ها برای حل هر معضل اجتماعی بهره گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه ایثارگری‌ها و ازخودگذشتگی‌های مردم انقلابی سبب شده است تا عزت و شایستگی نظام بیش‌ازپیش اثبات شود، عنوان کرد: دانشگاه به‌عنوان یک‌نهاد فرهنگی، ارزشی، متعلق به‌نظام و مجموعه‌ای توانمند در بسیاری از عرصه‌ها، تلاش برای رفع ناهنجاری‌های فرهنگی و مباحث دینی را وظیفه می‌داند و در این راستا همچون گذشته تلاش خواهد کرد.


برگزاری آزمون استخدامی شرکت کار و تأمین در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

تاریخ: 97/10/14

برگزاری آزمون استخدامی شرکت کار و تأمین در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
آزمون استخدامی شرکت کار و تأمین همزمان با سراسر کشور، در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، صبح امروز آزمون استخدامی شرکت کار و تأمین وابسته به سازمان تأمین اجتماعی کشور به طور هماهنگ و همزمان با سراسر کشور در سالن امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
در این آزمون که با رقابت ۱۰۲۲۹ داوطلب در ۲۰ استان کشور برگزار شد، ۸۴۳ داوطلب مرد در استان بوشهر برای اخذ مجوز استخدام با هم به رقابت پرداختند.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در این آزمون در مواردی چون اختصاص سالن برگزاری آزمون، قرنطینه سؤالات، عوامل اجرایی، حفاظت و حراست از نحوه برگزاری آزمون و دیگر امور مربوط به اجرای آزمون با سازمان تأمین اجتماعی همکاری داشت.


برگزاری نماز جمعه در مسجد حضرت علی‌اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر

تاریخ: 97/10/14

نکیسا خبر داد:
برگزاری نماز جمعه در مسجد حضرت علی‌اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
نماز جمعه عالیشهر در مسجد حضرت علی‌اکبر(ع) دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، خطبه‌های نماز جمعه عالیشهر به امامت حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید غلامرضا هاشمی امام‌ جمعه عالیشهر در مسجد مجتمع دانشگاهی واحد بوشهر اقامه شد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر ضرورت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن نماز جمعه در این واحد دانشگاهی، خاطرنشان کرد: با همکاری ستاد برگزاری نماز جمعه عالیشهر و معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، تمهیدات لازم برای حضور نمازگزاران گرانقدر نماز جمعه در مسجد دانشگاه فراهم شده است.
مهدی نکیسا با بیان اینکه از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامی ایران وحدت میان حوزه و دانشگاه است که استکبار جهانی از این وحدت به شدت هراس دارد، اظهار کرد: این تصمیم به‌منظور همکاری بیشتر و مؤثر دانشگاه در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه صورت گرفته است


خروش مردمی باعث رویش‌های تازه در انقلاب شده است

تاریخ: 97/10/13

حجت‌الاسلام حسینی:
خروش مردمی باعث رویش‌های تازه در انقلاب شده است
مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه به خلق حماسه‌های مردمی در کشور عنوان کرد: خروش مردمی باعث رویش‌های تازه در انقلاب شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی ظهر امروز در نشست هم‌اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که با موضوع نحوه شکل‌گیری آب و نقش آن در زندگی انسان از نگاه قرآن کریم و علم با تفسیر سوره مبارکه واقعه برگزار شد، گفت: قرآن کریم از هنگام نزول تا اکنون، سرچشمه پیدایش و سرمایه پرورش پاک‌ترین عقاید، بلندترین همت‌ها، استوارترین اراده‌ها، عمیق‌ترین افکار و عالی‌ترین معارف در عرصه‌های گسترده و حوزه‌های گوناگون حیات فکری، فرهنگی، علمی و اجتماعی بشر در تمام اکناف عالم بوده است.
وی اظهار کرد: قرآن کریم برخلاف رو‌ش‌ها و اندیشه‌های کلامی، فقهی و فلسفی که بیش از هزار سال است در جوامع رایج است، توجه و عنایت فوق‌العاده‌ای به طبیعت و عناصر طبیعی داشته که در این میان آب در قرآن اهمیتی عمیق دارد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهردر جلسه تفسیر آیات الهی مربوط به آب تشریح کرد: در آیات و روایات ویژگی‌هایی برای آب برشمرده شده است که می‌توان اخراج ثمرات، احیای ارض و تطهیر را نام برد.
حسینی با اشاره به برخی از حماسه‌های مردمی نظیر حماسه ۹ دی، ۲۲ بهمن، ۱۳ آبان که همچون ویژگی تطهیر آب، موجب تطهیر ایران اسلامی از لوث وجود دشمنان و فتنه‌گران شد، عنوان کرد: جوش و خروش مردمی که باعث رویش‌های تازه در انقلاب شد، مانند خارج‌شدن ثمرات و زنده‌شدن دوباره انقلاب و ارزش‌های آن است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: فتنه‌ها، آشوب‌ها، ترورها، جنگ و تحریم و بسیاری موارد تحمیلی دیگر که از لحظه پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون شاهد آن بوده‌ایم همانند همان کف روی آب هستند که با یک اشاره انقلاب و معارف اسلامی و اراده و اتحاد مردم از بین رفته و بی‌اثر می‌شوند.


نحوه شکل‌گیری آب و نقش آن در زندگی انسان بررسی شد

تاریخ: 97/10/13

با استناد به آیات قرآن کریم؛
نحوه شکل‌گیری آب و نقش آن در زندگی انسان بررسی شد
نحوه شکل‌گیری آب و نقش آن در زندگی انسان با استناد به آیات قرآن کریم در نشست هم‌اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در نشست هم‌اندیشی استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد، نحوه شکل‌گیری آب و نقش آن در زندگی انسان با استناد به آیات الهی در قرآن کریم مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست تخصصی علی اسکندری عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در خصوص چگونگی چرخه آب و تبدیل آب شور به شیرین توضیحاتی بیان کرد و سپس علیرضا حسنی‌نژاد عضو هیئت علمی گروه شیمی دانشگاه خلیج فارس به نحوه شکل‌گیری مولکول آب، ماهیت و خواص آب اشاره کرد.
در این نشست موضوعاتی مانند روش‌های کنترل بحران آب، تغییرات آب و هوای جهان، نحوه اجرای طرح‌های آموزشی در اهمیت و ارزش محیط زیست و آگاهی عموم مردم در مورد ارزش بالای این نعمت بی‌نظیر و راهکارهای کنترل آلودگی آب‌های سطحی و زیرزمینی توضیحاتی داده شد.


گلزار شهدای بوشهر عطرافشانی شد + گزارش تصویری

تاریخ: 97/10/12

با حضور اسماعیل عبدالهی؛
گلزار شهدای بوشهر عطرافشانی شد + گزارش تصویری

گلزار شهدای بوشهر به مناسبت سالروز تأسیس هسته گزینش عطرافشانی و با آرمان‌های رفیع شهدا و امام راحل تجدید میثاق شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به مناسبت سالگرد تأسیس هسته گزینش به فرمان تاریخی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) در ۱۵ دی ۱۳۶۱، در مراسمی معنوی با حضور اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و جمعی از رؤسا و کارکنان ادارات و نهادهای استان بوشهر و نیز مدیران هسته گزینش این استان، گلزار شهدای بوشهر عطرافشانی شد.

در این آئین معنوی که با قرائت زیارت عاشورا همراه بود، شرکت‌کنندگان ضمن بزرگداشت خاطره دلاورمردی‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا، با قرائت فاتحه، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و اهدای شاخه گل، بار دیگر با آرمان‌های بلند و ملکوتی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهیدان گرانقدر انقلاب تجدید میثاق کردند.


دانشگاه‌ها باید به‌طور ویژه به مسئله کارآفرینی توجه داشته باشند

تاریخ: 97/10/11

امام‌جمعه استان بوشهر:
دانشگاه‌ها باید به‌طور ویژه به مسئله کارآفرینی توجه داشته باشند
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری عصر امروز در دیدار با مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: ما در سالیان گذشته در فضای علمی استان بوشهر شاهد حضور و درخشش تک‌ستاره‌ها بوده‌ایم، لیکن برای رسیدن به قله‌های دانش و پیشرفت واقعی نیاز به جریان انداختن یک فرهنگ عمومی درزمینهٔ علم و دانش داریم.

وی با بیان اینکه استان بوشهر به رغم داشتن استعدادهای فراوان در میان نوجوانان و جوانان خود تاکنون موفق به موفقیت درخورشان دست نیافته‌اند افزود: نبود زیرساخت‌ها، توجه نداشتن مسئولان به آماده‌سازی زیرساخت‌ها و اهمیت ندادن لازم به منابع انسانی و جوانان از جمله موانع پیشرفت واقعی علم و دانش در استان بوده است.
نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه استان بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به پیشرفت‌ها و تحولات صنعتی بوشهر در سال‌های آینده و تبدیل این استان به قطب صنعتی کشور، توجه به مهارت‌آموزی و رشته‌های فنی و حرفه‌ای، محیط‌زیست، علوم هسته‌ای، پتروشیمی و داروسازی بیش از پیش احساس می‌شود.

صفایی تأکید کرد: از جمله مباحث پر اهمیت که دانشگاه‌ها و مجامع علمی باید به‌طور ویژه بدان توجه داشته باشند مسئله کارآفرینی است که از مدیران و کارکنان معاونت سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر خواستار توجه جدی به مباحث فرهنگی و ورزشی در مراکز سما هستیم و در مدارس سما توجه به کیفیت باید مقدم بر کمیت قرار گیرد.
اسماعیل عبدالهی دبیر هیئت‌امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نگاه ویژه‌ای به آموزش عالی و آموزش‌وپرورش دارد، و با شعار «هر دانش‌آموز یک مهارت» تأکید ویژه‌ای بر راه‌اندازی مدارس تخصصی در استان بوشهر داریم و رشته‌های تحصیلی بهیاری و طراحی دوخت در مقطع متوسطه را راه‌اندازی می‌کنیم.
باقر کریمی معاون دانشگاه و رئیس مرکز سما بوشهر نیز به معرفی مجموعه سما و دستاوردهای فرهنگی، پژوهشی و تربیت‌بدنی پرداخت.


تجدید میثاق دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی با آرمان‌های انقلاب

تاریخ: 97/10/09

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی همگام با مردم بصیر ایران با حضور در مراسم نهمین سالگرد یوم‌الله ۹ دی ۸۸ با آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

رؤسا، سرپرستان، اعضای هیأت‌ امنا و هیأت‌ علمی، رؤسای دفتر نهاد نمایندگی رهبری، بسیج، تشکل‌ها و انجمن‌های اسلامی دانشجویی، کارکنان و دانشجویان واحدهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی در سراسر کشور، صبح امروز همگام با ملّت بزرگ، بصیر و آگاه ایران اسلامی با حضور پرشور، گسترده و آگاهانه خود در مراسم نهمین سالگرد حماسه ماندگار، تاریخی و تاریخ‌ساز یوم‌الله ۹ دی ۸۸ که روز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت است، در میعادگاه‌ها و مصلاها، میدان‌های اصلی مراکز استان‌ها، شهرستان‌ها، شهرها، بخش‌ها و روستاها در سراسر ایران اسلامی، بار دیگر علاوه بر به نمایش‌گذاشتن وحدت، اقتدار و اتحاد ملی حول محور ولایت با بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری و نیز آرمان‌های انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کردند که مقابل جریان باطل و نفاق می‌ایستند و نشان می‌دهند هنوز هم با عاشوراستیزان، منافقان و فتنه‌گران سرِ ستیز دارند و همواره برای حمایت از ولایت‌فقیه و انقلاب در صحنه‌ها حاضر هستند و کوچک‌ترین مسامحه‌ای با هر شخصی که از چارچوب قانون، ضوابط و مقررات اسلامی خارج شود، ندارند و با فتنه‌گران در هر برهه‌ای مقابله می‌کنند.


۹ دی مردم با رهبری تجدید بیعت کردند

تاریخ: 97/10/09

حجت‌الاسلام حسینی:
۹ دی مردم با رهبری تجدید بیعت کردند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: ۹ دی روز تجدید بیعت مردم ایران اسلامی با رهبر انقلاب است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام‌ سیدمرتضی حسینی عصر امروز در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با گرامیداشت حماسه ۹ دی، اظهار کرد: روز ۹ دی حامل دو پیام مهم برای مردم کشور و دشمنان انقلاب و اسلام بود.
حسینی ادامه داد: روی اول پیام این حماسه با مردم بود که بار دیگر اثبات شد که با اتحاد و همدلی می‌توان بر دسیسه‌ها و فتنه‌ها فائق آمد و روی دوم آن، پیامی صریح و قاطع به دشمنان بود که آنان را متوجه کرد مردم ایران اسلامی همواره پای ارزش‌ها انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایستاده، از آن دفاع کرده و همواره در مواقع حساس درصحنه‌ها حضور دارند.

وی با تأکید بر اینکه واقعه ۹ دی را نباید به یک جریان سیاسی خاص تنزل داد، تصریح کرد: ۹ دی، یک روز حماسی ملی است که مردم برای دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی با وحدت کامل در کنار یکدیگر شعار دشمن‌ستیزی سر دادند.
رسول اسکندری مدیر دانشجویی واحد بوشهر دیگر سخنران این مراسم با شرح کوتاهی از تاریخچه فتنه در اسلام گفت: فتنه‌ها بر فضای روانی جامعه اثرگذار بوده و جبهه حق را تحت تأثر قرار می‌دهد.
اسکندری لازمه عبور از فتنه‌های زمانه را بصیرت افزایی معرفی و اظهار کرد: خودآگاهی و زمان آگاهی دو عنصر مهم در جهت ایجاد بصیرت است.


حضور ۷۸ دانشجو در مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه آزاد استان بوشهر

تاریخ: 97/10/09

مصاحبه آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی برگزار شد و ۷۸ دانشجو در این مصاحبه حضور یافتند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مصاحبه آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی برگزار شد و ۷۸ دانشجو در این مصاحبه حضور یافتند.
غلامحسین وطنخواه با اعلام این خبر گفت: مصاحبه آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۴ رشته تحصیلی در واحد بوشهر و یک رشته تحصیلی در واحد دشتستان برگزار شد.
مدیر اداره آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه مصاحبه حضوری دانشجویان در یک نوبت برگزار شد، تصریح کرد: مصاحبه آزمون جامع دکتری تخصصی در رشته‌های تحصیلی «آلودگی محیط‌زیست»، «مهندسی محیط‌زیست»، «عمران»، «مهندسی هسته‌ای»، «مهندسی برق قدرت»، «زیست‌شناسی سلولی و مولکولی»، «مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی»، «آموزش زبان انگلیسی»، «زبان‌شناسی همگانی»، «حقوق جزا و جرم‌شناسی»، «روانشناسی»، «معماری»، «جامعه‌شناسی مسائل اجتماعی ایران»، «حسابداری» و «زبان و ادبیات فارسی» انجام شد.
وی با تأکید بر اینکه در انجام مصاحبه آزمون از استادان شاخص در هر رشته تحصیلی بهره گرفته شده است، اظهار کرد: ۵۰ نفر از استادان گروه‌های مختلف آموزشی در برگزاری مصاحبه با دانشگاه همکاری داشتند.
مدیر اداره آموزش دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر یادآور شد: ۷۸ دانشجو در این آزمون، مصاحبه شدند.


گروه‌های آموزشی اساس کار دانشگاه آزاد اسلامی است

تاریخ: 97/10/04

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
گروه‌های آموزشی اساس کار دانشگاه آزاد اسلامی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اعتقاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بر این است که اساس کار دانشگاه، گروه‌های آموزشی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در جلسه‌ای که با حضور اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر و معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، مدیران جدید برخی از گروه‌های آموزشی این واحد دانشگاهی معرفی و از تلاش مدیران قبلی قدردانی شد.
اسماعیل عبدالهی در این جلسه با قدردانی از تلاش مدیران قبلی گروه‌های آموزشی و آرزوی موفقیت برای مدیران جدید، اظهار کرد: آرزومندیم در پی این تغییرات و انتصابات جدید، شاهد تحول و حرکت رو به جلوی محسوس‌تر و مؤثرتر در دانشگاه باشیم.
وی با تأکید بر اجرایی شدن بخشنامه ابلاغی جدید آموزشی سازمان مرکزی عنوان کرد: اعتقاد دانشگاه آزاد اسلامی استان بر این است که اساس کار دانشگاه، گروه‌های آموزشی است و تحرک در مسائل آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی را از یک‌سو رقم زده و پل ارتباط دانشگاه با دانشجویان و نهادهای بیرون دانشگاهی باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گروه‌های آموزشی را به یک خانواده تشبیه و اظهار کرد: هرچند مدیرگروه به عنوان رئیس این خانواده و از سوی خود اعضا انتخاب شده است، اما محور در کارهای گروه، تصمیمات شورای گروه است و تصمیمات باید به صورت گروهی و در حدود بخشنامه مربوط باشد.

این مسئول با بیان اینکه روال تصمیم‌گیری‌ها و اظهارنظرهای فردی، نوعی بی‌نظمی است، گفت: باید تنش، آسیب و تقابل در گروه‌ها کنار گذاشته شود و گروه‌های آموزشی، دوستانه، تعاملی و با نگاه توسعه‌ای اداره شوند.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ظرفیت‌هایی که در گروه‌های آموزشی نهفته است، باید بالفعل شوند، گفت: دانشگاه در تلاش است که با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های خود از چالش‌ها عبور کند و این انتظار به‌حق و بجایی است که شورای گروه به عنوان یک بخش مهم دانشگاه، می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.
وی با بیان اینکه باید به این تغییر و تحول‌ها به عنوان یک روند طبیعی نگاه شود، اظهار کرد: این تغییرات باید منشأ شکوفایی و توسعه شود، نه اهرمی برای توقف ظرفیت‌ها.
پیش از سخنان عبدالهی، مجتبی نجفی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز با ارائه توضیحاتی نحوه انتخاب مدیران جدید را تشریح کرد. در این جلسه مدیران جدید گروه‌های آموزشی عمران، علوم پایه، روانشناسی و گمرک و اقتصاد معرفی شدند.


برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/10/04

در ۱۵ رشته تحصیلی انجام شد؛
برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
امتحان کتبی آزمون جامع دکتری سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی برگزار شد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در گفتگو با روابط عمومی این واحد دانشگاهی در این‌باره اظهار کرد: امتحان کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ رشته تحصیلی با نظارت و دقت ویژه در این واحد دانشگاهی برگزار شد.

مجتبی نجفی با بیان اینکه فقط واحدهای بوشهر و دشتستان (برازجان) در استان بوشهر مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکتری را دارا هستند، افزود: با توجه به بخشنامه سازمان مرکزی برای نظارت و هماهنگی بهتر و آسودگی خاطر دانشجویان، آزمون کتبی به‌صورت استانی و به میزبانی واحد بوشهر برگزار شد.
وی با بیان اینکه این آزمون دو روز گذشته و در ۶ نوبت برگزار شد، تصریح کرد: آزمون جامع دکتری تخصصی در رشته‌های تحصیلی آلودگی محیط‌زیست، مهندسی محیط‌زیست، عمران، مهندسی هسته‌ای، مهندسی برق قدرت، زیست‌شناسی سلولی و مولکولی، مهندسی مکانیک - تبدیل انرژی، آموزش زبان انگلیسی، زبان‌شناسی همگانی، حقوق جزا و جرم‌شناسی، روانشناسی، معماری، جامعه‌شناسی مسائل اجتماعی ایران، حسابداری و زبان و ادبیات فارسی انجام شد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه در برگزاری آزمون از اعضای هیأت علمی استان بهره گرفته شده است، اظهار کرد: در جلسات متعددی که روزهای گذشته در هر گروه آموزشی تشکیل شد، برای هر رشته تحصیلی در این آزمون سه تا پنج سؤال از منابعی که در شورای آموزشی واحد تصویب و به اطلاع دانشجویان رسیده بود، در نظر گرفته شد.
نجفی با بیان اینکه ۷۹ نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند، افزود: آزمون شفاهی و مصاحبه حضوری هم روزهای ۹ و ۱۰ دی‌ برگزار خواهد شد.


بدحجابی با اهداف سیاسی باید دغدغه و نگرانی اصلی مسئولین باشد

تاریخ: 97/10/03

حجت‌الاسلام حسینی:
بدحجابی با اهداف سیاسی باید دغدغه و نگرانی اصلی مسئولین باشد
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دغدغه اصلی مسئولین باید کسانی باشد که بدحجابی را بر اساس اهداف سیاسی ترویج می‌کنند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی ظهر امروز در جلسه آراستگی، حجاب و عفاف واحد بوشهر با بیان اینکه در ماجرای بدحجابی در کشور با دو نوع مخاطب روبه‌رو هستیم، گفت: دسته اول مخاطبانی هستند که به دلیل فقر فرهنگی، فقر معرفتی و اعتقادی متأسفانه متأثر از فضای عمومی کشور پوشش مناسبی ندارند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه برخورد با مخاطبان گروه دوم مهم‌تر بوده و باید دغدغه اصلی و نگرانی جدی مسئولین در امر حجاب باشد، تصریح کرد: دسته دوم کسانی هستند که بدحجابی را بر اساس اهداف سیاسی و به منظور تعارض با نظام مقدس جمهوری اسلامی ترویج می‌کنند.
وی با بیان اینکه برای هدایت گروه اول جلسات مشاوره، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های بصیرت‌افزایی کافی است، گفت: همه مسئولین، مدیران، دانشجویان و کارکنان برای مقابله مناسب با مخاطبان گروه دوم باید آمادگی کافی و آموزش‌های لازم را کسب کرده باشند چراکه قطعاً برخورد افراطی با آنان، اثر سوء و بدتری در اذهان خواهد گذاشت.
این مسئول مقابله با هر نوع تهاجم فرهنگی و یا تعارض با نظام جمهوری اسلامی را یک وظیفه همگانی برشمرد و اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین افرادی که ظرفیت مناسبی برای مقابله با این تحرکات را دارند، استادان حوزه معارف اسلامی در دانشگاه هستند که به واسطه آشنایی بیشتر با مباحث دینی و اخلاقی، می‌توانند حضوری پررنگ و مثمرثمر در این مسئله داشته باشند.
وی ادامه داد: این عزیزان باید نسبت به آیات عفاف و حجاب و احادیث معتبر در این زمینه و همچنین ادله عقلی مسلط بوده و اطلاعات آنان نیز از طرق مختلف به‌روز باشد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نظارت باید دقیق‌تر باشد و کلاس‌های آموزشی برای هر دو قشر استاد و دانشجو به صورت مستمر برگزار شود، تصریح کرد: همان‌گونه که امام صادق (ع) در حدیث شریف می‌فرماید: «كونوا دعاة للناس بغير ألسنتكم، ليروا منكم الورع والاجتهاد والصلاة والخير، فإن ذلك داعية»، صداقت، پرهیزگاری، اجتهاد، جهد و کوشش در مسیر ایمان باید در آمران به معروف و ناهیان منکر دیده شود تا در مخاطبین کارگر شود.
حسینی با تأکید بر اینکه جنبه‌های سلبی و تندروانه در اجرای مفاد بخشنامه‌ها نباید محور انجام امور قرار گیرد، خاطرنشان کرد: صوت خوش، زبان معرفت، کلام اخلاق، سخنان مؤدبانه با خوش‌برخوردی در تذکر به اجرای مفاهیم اخلاقی، تأثیری دوچندان خواهد داشت.
وی با ابراز گلایه از سیستم مدیریت کلان کشور، شیوه‌های مورد استفاده برای مقابله با بدحجابی در جامعه را ناکارآمد دانست و اظهار کرد: اینجاست که وظیفه افراد متدین بیشتر نمود پیدا می‌کند چراکه نباید با این موضع که چون با فلان مسئله برخوردی نمی‌شود، پس ما نیز تعهدی در این خصوص نخواهیم داشت، خود را قانع کنیم.
حسینی مجوزهای دولتی یا شفاهی را حجتی برای سلامت ندانست و اذعان کرد: درگیری حق بر علیه باطل در همین ظرافت‌هاست، باید اعتماد صرف را کنار گذاشت و از طریق سؤال و جواب، شبهات را از بین برد، هرچه ظواهر فساد و گناه بیشتر شود، افراد باید بیشتر به جنبه‌های دینی و مفاهیم اخلاقی پایبند شوند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه تمام محیط‌های علمی در جهان، محیطی برای کار آکادمیک، دانش‌افزایی و پژوهشی است، گفت: فساد و بی‌بندباری در هیچ مکان علمی پسندیده نیست و باید با هر جریان‌سازی مخربی در این خصوص مقابله کرد.
حسینی یکی از ویژگی‌های مهم و امتیازات برتر امروز دانشگاه آزاد اسلامی را وجود حساسیت نسبت به جریانات دینی و اعتقادی در میان مدیران عالی دانشگاه برشمرد و بیان کرد: این پیگیری‌های مستمر و دغدغه مشترک، بسیار با ارزش و با اهمیت است.


مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی است

تاریخ: 97/10/03

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر گفت: مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی برای همه افراد جامعه در هر سطحی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در کارگروه حجاب، عفاف و آراستگی این دانشگاه با بیان اینکه جلسات و شوراها باید از ماهیت فرمایشی و لسانی خارج شده و جنبه عملیاتی و اجرایی به خود بگیرند، اظهار کرد: همه باید تلاش کنند تا مصوبات از حد شعار و دستور فراتر رفته و فضای تلاش، تعامل و هم‌فکری مستمر و آشکار نمایان شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با تأکید بر اینکه مقابله با معضل بدحجابی یک چالش مشترک اجتماعی برای همه افراد جامعه در هر سطحی است، اذعان کرد: تلاش در مقابله با هجمه‌های فرهنگی را باید به عنوان یک تکلیف شرعی و قانونی پذیرفت و به آن التزام و اهتمام داشت.
وی ادامه داد: برای تأثیرگذاری اثربخش در مباحث فرهنگی، به ویژه مسئله حجاب و عفاف باید ابتدا از خودمان شروع کنیم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر کار در حوزه فرهنگ را زمان‌بر و نیاز به فعالیت تدریجی معرفی و عنوان کرد: ایجاد رعب، وحشت، کنترل و نظارت پنهانی و احضار مخفیانه روشی نادرست و با نتیجه معکوس است.
وی با بیان اینکه بدون شناخت افراد و شنیدن صحبت‌های دانشجویان نباید تصمیم گرفت، تصریح کرد: اجرای یک نسخه تکراری و گروهی برای همه افراد روشی ناکارآمد خواهد بود.
عبدالهی ادامه داد: برای گرفتن نتیجه مطلوب نیازمند مشاوره‌های فردی و گروهی هستیم و قدم اول در این امر، بیان موضوع و مطالب در کلاس‌های درسی، خوابگاه‌ها، نماز جماعت و نشست‌های صمیمی با دانشجویان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه باید با قدرت، قاطعیت، عزم و اراده راسخ در حوزه‌های مختلف فرهنگی تلاش کرد، گفت: این تفسیر به معنی برخورد با قوه قهریه نیست چراکه گاهی گذشت، تذکر ساده و پیگیری ظریف و دقیق اخلاقی نتیجه‌ای شگرف به همراه خواهد داشت.
عبدالهی مسئله حجاب و عفاف را یک مسئله کلی دانست و خواستار برگزاری جلسات با حضور نمایندگان نیروی انتظامی، ادارات اماکن، ارشاد و فرهنگ اسلامی و اصناف شد.


یکپارچگی پژوهش‌های اثرگذار اقدام مثبت دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 97/10/02

عبدالهی عنوان کرد؛
یکپارچگی پژوهش‌های اثرگذار اقدام مثبت دانشگاه آزاد اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت:‌یکی از اقدامات مثبت و طرح‌های ماندگار دانشگاه آزاد اسلامی طرح پژوهش‌های اثرگذار یکپارچه‌ای شبکه‌ای(پایش آزاد) است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در بیست و هفتمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان برگزار شد، گفت: تلاش‌های خوبی در استان به‌منظور قراردادن ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در کنار آموزش‌وپرورش صورت گرفته است و سال گذشته مجوز ۶ مدرسه در واحد بوشهر اخذشده که ان‌شاءالله باید این موضوع در دستور کار دیگر واحدها و مراکز نیز قرار گیرد.

وی افزود: در حوزه علوم پزشکی نیز تاکنون تلاش‌های درخور توجهی صورت گرفته است و امیدواریم همچون سال گذشته در سال جاری نیز مجوزهایی به‌ویژه در حوزه پیراپزشکی که موردنیاز است را اخذ کنیم.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تاکنون با بیش از ۲۰ دستگاه و نهاد مختلف تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نهادی انقلابی و مردمی بوده و همه امکانات و توانی که در اختیار دارد، متعلق به تمامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
عبدالهی با بیان اینکه همواره مترصد شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادها در همه واحدها و مراکز بوده‌ایم، تصریح کرد: براساس مصوبه گذشته هیأت امنا با توجه به ظرفیت‌های منطقه و واحد دانشگاهی تنگستان، مسئولیت راه‌اندازی مرکز تحقیقات نخل به محمود قدرتیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان واگذار شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات مثبت و طرح‌های ماندگار دانشگاه آزاد اسلامی طرح پژوهش‌های اثرگذار یکپارچه‌ای شبکه‌ای (پایش آزاد) است که بر اساس این طرح نظام مسائل و موضوعات شناسایی‌شده و به هر استانی متناسب با ظرفیت‌های آن منطقه یک برنامه علمی - تحقیقاتی پیشنهاد می‌شود که باید در شبکه تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد تا در مرحله کاربردی بتوانند اثر خود را بر جای گذارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در استان بوشهر نیز برنامه‌های ویژه‌ای در حوزه‌های انرژی، صنایع و منابع نفتی، گاز و انرژی هسته‌ای و نیز در حوزه دریا و آبزیان تعریف کرده‌ایم که امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی بتواند با نقش‌آفرینی در عرصه‌های اقتصاد دانش‌بنیان خدمتی شایسته به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارائه دهد.
همزمان با برگزاری بیست و هفتمین شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از رئیس این دانشگاه تجلیل شد.

در این جلسه، از سوی امام جمعه تنگستان (اهرم)، فرماندار تنگستان، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اهرم به پاس حمایت‌ها و همکاری‌های عبدالهی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان (اهرم) و نیز درخشش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و نقش تأثیرگذار این دانشگاه در توسعه همه‌جانبه استان و نقش بی‌بدیل و اثرگذار دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه‌های فرهنگی و پژوهشی به‌ویژه اقدام شایسته در برپایی موکب آیت‌الله علم‌الهدی اهرمی در کربلای معلی با اهدای هدایایی تجلیل شد.


شورای هماهنگی و هیأت نظارت بر کانون‌های دانشجویی تشکیل شود

تاریخ: 97/10/01

حجت‌الاسلام حسینی:
شورای هماهنگی و هیأت نظارت بر کانون‌های دانشجویی تشکیل شود
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر خواستار تشکیل شورای هماهنگی و هیأت نظارت بر کانون‌های دانشجویی برای بهبود کیفیت فعالیت‌ها شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در نشست صمیمی و تخصصی با اعضای کانون‌های دانشجویی، تشکل‌های اسلامی و سیاسی و بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه کشور نیازمند دانشگاهی در تراز انقلاب به‌منظور تربیت دانشجویی برای انقلاب است، تصریح کرد: تفکر غلط غرب‌زدگی و جدایی علم از دین، یک تفکر مردود و طردشده است و جایی در دانشگاه‌های اسلامی کشور ندارد.
وی با تأکید بر اینکه باید در حوزه بصیرت‌افزایی کارهای زیادتری انجام شود، گفت: باید با بدافزایی‌ها نسبت به ارزش‌ها و مفاهیم دینی مقابله و حرکت‌های انگیزشی انجام داد؛ چراکه ظرفیت و بستر پاسخگویی به نیازهای دانشجویان در دانشگاه، در همین انجمن‌ها، تشکل‌ها و کانون‌ها فراهم است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تفسیر ساختار فعالیت‌های دانشجویی گفت: در اساسنامه مربوط به تشکیل کانون‌های دانشجویی، ساماندهی و زمینه‌سازی رشد خواسته‌ها، تلاش‌ها و خلاقیت‌های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشجویان و حمایت و هدایت آنان در راستای نیل به ارزش‌های اسلامی به‌عنوان هدف تشکیل کانون‌ها ذکرشده است؛ بنابراین پرداختن به فعالیت‌های دینی، مذهبی، ادبی، فرهنگ و اندیشه، هنری و اجتماعی در قالب کار کانون‌ها میسر می‌شود.
حسینی ادامه داد: بحث‌ها و برنامه سیاسی در بستر تشکل‌های اسلامی سیاسی انجام‌پذیر است، حال آنکه پرداختن به مسائل آموزشی و درسی در چارچوب انجمن‌های علمی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه عضویت در کانون‌ها، انجمن‌ها، بسیج دانشجویی و تشکل‌های اسلامی سیاسی منافاتی با هم ندارد، عنوان کرد: دانشجو ابتدا دانشجوست و بعد از آن باید با زیرکی، آگاهی و درایت ماهیت کار فعالیت‌های دانشجویی را بشناسد، عضو شود و بدون به وجود آمدن تداخل امور به فعالیت در حوزه علایق خود بپردازد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه نخستین شخصی که در کشور بیشترین بها و اعتقاد را به جوانان و دانشجویان دارند، مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: دیدگاه ایشان، توجه مضاعف به این قشر از کشور است؛ چراکه ایشان معتقدند دانشجویان و جوانان، آینده‌سازان کشور هستند.
حسینی با بیان اینکه تأکید رهبری بر درس خواندن و عدم عقب‌افتادگی فعالیت‌های علمی است، خاطرنشان کرد: فعالیت در کارهای جانبی، نباید مانع درس خواندن دانشجویان شود.
وی با تأکید بر اینکه نقطه عطف دانشجو، روحیه مطالبه‌گری اوست، تشریح کرد: مطالبه‌گری حق مسلم دانشجوست و دانشجو باید نقدها، خواسته‌ها و نیازهای خود را از دانشگاه، جامعه و مسئولان مطالبه کند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه برای رفع هر نقیصه نیاز به هم‌افزایی و همکاری متقابل است و همه مسئولان اعم از دانشگاهی و کشوری مانند سلسه تسبیح در راستای خدمت به کشور و نظام در تلاش‌اند، ادامه داد: البته گاهی مسائلی مدنظر دانشجویان قرار می‌گیرد که ربطی به دانشگاه، شهر و حتی کشور نداشته و تحت یک سری اتفاقات بالادستی به وجود آمده است که رفع آن زمان‌بر، هزینه‌بر و نیازمند همکاری چند عامل مانند ایجاد فرصت شغلی یا مقابله با تحریم‌های ناعادلانه علیه کشور است.
حسینی با تأکید بر اینکه باید عمیق کار کرد و صرف تشکیل یک گروه و برگزاری چند جلسه سطحی قادر به رفع عطش ذهن مطالبه‌گر و جویای حقیقت دانشجو نیست، اظهار کرد: امور باید به‌گونه‌ای انجام شود که هم کارکننده و هم پذیرنده صاحب توانایی، تجربه و شجاعت شود.
وی خواستار تشکیل شورای هماهنگی کانون‌ها و هیأت نظارت بر کانون‌ها برای بهبود کیفیت فعالیت‌ها و نبود موازی‌کاری در امور شد.
در این جلسه که با حضور باقر گرگین معاون دانشجویی و فرهنگی و انسیه ماهینی رئیس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار شده بود، اعضای گروه‌های دانشجویی دغدغه‌های خود را مطرح کردند.


کیفی‌گرایی نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد بوشهر است

تاریخ: 97/09/27

نجفی:
کیفی‌گرایی نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد بوشهر است
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر کیفی‌گرایی را نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی این واحد دانشگاهی دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مجتبی نجفی عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش با بیان اینکه بحث کیفی‌گرایی نقطه عطف فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر است، گفت: متناسب با فعالیت‌های دانشجویی و استادان با نهادینه‌کردن پژوهش در برنامه‌ریزی‌ها، فعالیت های متنوع و گسترده‌ای در این حوزه پیش‌بینی شده و در حال اجراست که با ایجاد انگیزه لازم و حمایت‌های همه‌جانبه، سعی بر آن داریم تا راه را برای ورود اثرگذارتر دانشگاهیان به عرصه‌های پژوهشی هموار کنیم.

وی با تشریح عملکرد یکساله حوزه معاونت علمی واحد بوشهر، اظهار کرد: با سیاست‌گذاری‌های آینده‌نگرانه، رویکرد مناسبی برای انجام فعالیت‌های پژوهشی در واحد بوشهر در نظر گرفته شده است که تکمیل و به‌ثمررساندن پروژه‌های نیمه‌تمام قبلی و حرکت هم‌سو و سریع‌تر در راستای نیل به اهداف علمی، آموزشی و پژوهشی کشور در مسائلی نظیر تولید ثروت از علم، تعامل همه‌جانبه با صنایع، تقویت فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله این اقدامات است.
وی با تأکید بر اینکه با ایجاد کمیته‌های تخصصی در هر حوزه، به دنبال پیشرفت متوازن فعالیت‌های بخش‌بندی شده هستیم، عنوان کرد: فعالیت‌های پژوهشی واحد بوشهر بر مبنای دانشجویی و استادی برنامه ریزی شده است که پیگیری فعال‌سازی مرکز تحقیقات آبزیان گرمسیری هم‌سو با طرح آبزیان استان، تأسیس مرکزهای تحقیقاتی نخل و انرژی‌های نو، راه‌اندازی کلینیک پژوهشی به‌منظور استفاده بهتر از ظرفیت استادان گروه‌های مختلف آموزشی، برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی، فعال‌سازی گروه ها و انجمن های علمی، حمایت از تألیف کتاب توسط دانشجویان و استادان، برگزاری علمی‌تر جلسات دفاع از رساله‌های دکتری و کارشناسی‌ارشد، بهبود خدمات ارائه شده در اتوماسیون پایان‌نامه‌های دانشجویی، افزایش تعداد اعضای باشگاه پژوهشگران جوان از این جمله‌اند.

معاون علمی دانشگاه آزاد واحد بوشهر با بیان اینکه در راستای ارتباط بهتر و مؤثرتر دانشگاه با صنعت و جامعه، ۲۲ تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با نهادهای مهم به امضا رسیده که زمینه فعالیت با هر سلیقه و تخصصی را پاسخگوست، اظهار کرد: فعالیت‌های دانشگاه با تمرکز بر فعالیت‌های دانش‌بنیان برنامه ریزی شده است که در این راستا با اقداماتی چون تفاهم‌نامه‌ای با مرکز HSE عسلویه به‌عنوان قطب HSE کشور جهت ساخت، تجهیز و آموزش‌های لازم مربوط به دو کارگاه مهم و مورد استفاده این مرکز، تهیه BP برای طرح‌های مختلف اقتصادی و انجام پیگیری‌های لازم برای گرفتن مجوزهای مربوطه، را‌ه‌اندازی مراکز تحقیقاتی جدید مصوب نخل و انرژی‌های نو، پیگیری‌های مربوط به طرح‌های تحقیقاتی برون‌دانشگاهی به‌منظور محقق کردن تعهدات دانشگاه برای حصول درآمدهای غیرشهریه‌ای، تهیه BP و کسب مجوز برای راه‌اندازی مرکز تولید فرآورده‌های قیر به‌منظور تأمین نیازهای راه‌سازی در استان بوشهر دیگر برنامه‌های دانشگاهی در حوزه پژوهش هستند.
در ادامه این مراسم از فعالان پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تجلیل شد.