معرفی تیم‌های راه‌یافته به مرحله حذفی مسابقات فوتسال دسته یک دانشگاه آزاد

تاریخ: 97/11/15

با انجام دور گروهی مشخص شد؛
معرفی تیم‌های راه‌یافته به مرحله حذفی مسابقات فوتسال دانشگاه آزاد
تیم‌های راه‌یافته به دور حذفی مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با انجام دور گروهی مشخص شدند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که با نام جام فجر چهلم در بوشهر در حال برگزاری است درباره نتایج بازی‌های دور گروهی دسته یک این مسابقات به گفت: در گروه اول این مسابقات که با حضور چهار تیم از استان‌های گلستان، کرمانشاه، خوزستان و گیلان برگزار شد، بعد از انجام بازی‌های گروهی، تیم‌های خوزستان، گیلان و کرمانشاه به ترتیب اول تا سوم شدند و به مرحله بعد راه یافتند.
سیدنوید شاهروبندی با اعلام نتایج بازی‌های گروه دوم این مسابقات، یادآور شد: در این گروه نیز که تیم‌های اصفهان، تهران، اردبیل و یزد حضور داشتند، سه تیم تهران، اردبیل و اصفهان به ترتیب اول تا سوم شدند.
وی ادامه داد: در گروه سوم این مسابقات جایی که چهار تیم فارس، چهارمحال و بختیاری، سازمان مرکزی و همدان حضور داشتند، دو تیم سازمان مرکزی و فارس اول و دوم شدند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با مشخص شدن تیم‌های راه‌یافته به مرحله بعد، بازی‌های این مرحله به‌صورت حذفی برگزار می‌شود و به این ترتیب تیم‌های خوزستان با اصفهان، تهران با فارس، سازمان مرکزی با گیلان و اردبیل با کرمانشاه بازی‌های این دور را برگزار می‌کنند.


گلزار شهدای بوشهر عطرافشانی شد

تاریخ: 97/11/15

توسط دانشگاهیان؛
گلزار شهدای بوشهر عطرافشانی شد
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر با حضور در گلزار شهدای بوشهر با آرمان‌های رفیع شهدا و امام راحل تجدید میثاق کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و دهه مبارک فجر در مراسمی معنوی با حضور کارکنان، استادان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گلزار شهدای بوشهر عطرافشانی شد.

در این آیین معنوی شرکت‌کنندگان علاوه بر قرائت زیارت عاشورا و بزرگداشت خاطره دلاورمردی‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا با قرائت فاتحه، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و اهدای شاخه گل، بار دیگر با آرمان‌های بلند امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهیدان گرانقدر انقلاب تجدید میثاق کردند.

اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در حاشیه این مراسم با بیان اینکه ما در ایران اسلامی هرچه داریم به برکت خون شهداست، گفت: شهدا، ایثار را با نثار جان خویش در راه حق و حقیقت معنا کردند.

عبدالهی با تأکید بر اینکه تحولات انقلاب اسلامی ایران که با مجاهدت و تلاش مردم و درایت معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) به بار نشسته است را باید به نسل جوان منتقل کرد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران، زمینه‌ساز تحولات دامنه‌دار انسانی، اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی در جهان شده که آثار آن پس از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی در جهان کاملاً مشهود است.


بازدید دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از نیروگاه اتمی

تاریخ: 97/11/15

به‌مناسبت دهه فجر صورت گرفت؛ بازدید دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از نیروگاه اتمی جمعی از دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، جمعی از دانشجویان، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر از نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کردند.

در این بازدید کارشناس نیروگاه اتمی از روی ماکت و با پخش کلیپ، تاریخچه شکل‌گیری، نحوه عملکرد، انواع تجهیزات مورد استفاده در نیروگاه، ماهیت شرقی-غربی نیروگاه (به دلیل حضور آلمان و روسیه در ساخت و تجهیز نیروگاه)، حوضچه خنک‌سازی آب دریا (که مانع آسیب رسیدن به آبزیان می‌شود) و سایر فعالیت‌ها و دستاوردهای نیروگاه را تشریح کرد.

همچنین بازدیدکنندگان از مرکز اطلاع‌رسانی نیروگاه اتمی بوشهر به طور مشخص در جریان شیوه تولید برق در نیروگاه اتمی بوشهر و وجه تمایز آن با سایر نیروگاه‌های تولید برق غیرهسته‌ای قرار گرفتند.

انسیه ماهینی مسئول رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعي با تأکید بر اینکه باید پرداختن به موضوع دستاورد‌ها و پیشرفت‌های انقلاب اسلامی به‌عنوان یک وظیفه عمومی تلقی شود، اظهار کرد: هدف از این بازدید ایجاد فرصتی مناسب برای آشنایی بیشتر و درک بهتر دانشگاهیان از دستاوردهای بارز علمی کشور و ارتقای اعتماد عمومی و حس غرور هر ایرانی به واسطه اقتدار ملی و توانمندی جمهوری اسلامی ایران است.


معرفی تیم‌های راه‌یافته به مرحله حذفی مسابقات فوتسال دانشگاه آزاد

تاریخ: 97/11/14

با انجام دور گروهی مشخص شد؛
معرفی تیم‌های راه‌یافته به مرحله حذفی مسابقات فوتسال دانشگاه آزاد
تیم‌های راه‌یافته به دور حذفی مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با انجام دور گروهی مشخص شدند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که با نام جام فجر چهلم در بوشهر در حال برگزاری است درباره نتایج بازی‌های دور گروهی دسته ۲ این مسابقات گفت: در گروه اول این مسابقات که با حضور چهار تیم از استان‌های کرمان، هرمزگان، علوم و تحقیقات و ایلام برگزار شد، بعد از انجام بازی‌های گروهی، تیم‌های کرمان، ایلام و هرمزگان به ترتیب اول تا سوم شدند و به مرحله بعد راه یافتند.
سیدنوید شاهروبندی با اعلام نتایج بازی‌های گروه دوم این مسابقات، یادآور شد: در این گروه نیز که تیم‌های نجف‌آباد، بوشهر، آذربایجان شرقی و خراسان جنوبی حضور داشتند، سه تیم نجف‌آباد، بوشهر و آذربایجان‌شرقی به ترتیب اول تا سوم شدند.
وی ادامه داد: در گروه سوم این مسابقات جایی که سه تیم کهگیلویه و بویراحمد، کردستان و خراسان رضوی حضور داشتند، دو تیم کهگیلویه و بویراحمد و کردستان اول و دوم شدند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: با مشخص شدن تیم‌های راه‌یافته به مرحله بعد، بازی‌های این مرحله به‌صورت حذفی برگزار می‌شود و به این ترتیب تیم‌های کرمان با آذربایجان‌شرقی، نجف‌آباد با کردستان، کهگیلویه و بویراحمد با ایلام و هرمزگان با بوشهر بازی‌های این دور را برگزار می‌کنند.


۶ دلیل عمده فروپاشی نظام شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی

تاریخ: 97/11/15

کارشناس مسائل سیاسی تشریح کرد:
دلایل عمده فروپاشی نظام شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی
یک کارشناس مسائل سیاسی، ۶ دلیل عمده فروپاشی نظام شاهنشاهی و پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد و گفت: مهم‌ترین این دلایل استقلال‌خواهی، تحقق عدالت و تبعیض بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حکمت نوذری صبح امروز در جلسه‌ای که به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با عنوان «۴۰ سال اعتماد به نفس ملی، خودباوری و پیشرفت علمی» برگزار شد با بیان اینکه عدد ۴۰ در بسیاری از ادیان، مذاهب و شریعت اسلام، عدد ویژه‌ای است، اظهار کرد: برخلاف تلاش دشمنان و باور ساده‌اندیشان با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و حضور همیشگی مردم انقلابی، امروز در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم.
وی با برشمردن ۶ دلیل عمده در به وجود آمدن انقلاب در ایران خاطرنشان کرد: اقامه حاکمیت اسلامی، گسترش آزادی‌های عمومی، استقلال‌خواهی، تحقق عدالت و رفع تبعیض، پیشرفت‌های مادی، گسترش رفاه اجتماعی و زمینه‌سازی برای رشد انسان و برخورد با عوامل فساد عمده‌ترین آرمان‌های مردمی برای ایجاد انقلاب است.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه قطعاً انتقادات و اشکالاتی نیز از این خواسته‌ها برجای مانده است، عنوان کرد: هرچند که همگان معتقدیم با تمام نارضایتی‌ها، این انقلاب به ایران و ایرانی عزت، هویت و اقتدار بخشیده است، اما سه عامل مهم در عدم استقرار کامل برخی از اهداف انقلاب وجود دارد.
نوذری با بیان اینکه این دلایل به سه بخش موانع طبیعی، عوامل بیرونی و عوامل درونی تقسیم می‌شوند، تصریح کرد: برای تحقق اهداف هر برنامه‌ای نیازمند گذر زمان هستیم و یکی از دلایلی که برخی اهداف میسر نشده است، زمان‌بر بودن این اهداف است.
وی از عوامل بیرونی، به عوامل تحمیلی یاد کرد و افزود: مسائلی چون برنامه‌ریزی‌های دشمنان برای براندازی نظام، ایجاد تفرقه‌های قومی، جنگ تحمیلی، تحریم و محاصره اقتصادی، تهاجم فرهنگی هدفمند بر باورها، جلوگیری از پیشرفت علمی و صنعتی و نفوذ برای تغییر محاسبات نظام هفت عامل مهم در این بخش هستند.
این کارشناس مسائل سیاسی، عوامل درونی را نیز در ایجاد برخی ناکامی‌ها دخیل دانست و تأکید کرد: ضعف فکری برخی مدیران در انجام مسئولیت و اداره کشور، عدم پایبندی به اعتقادات و تبعیت از عادت‌های بد گذشته در این قسمت تقسیم می‌شوند.
نوذری با تأکید بر اینکه با تمامی مسائل، ایران جزء ۱۰ کشور قدرتمند جهان است، یادآور شد: در مؤلفه‌های جهانی، توانمندی‌های هر کشور در شاخه‌های نظامی، سیاسی، فرهنگی، راهبردی و اقتصادی ابزاری برای شناخت رتبه جهانی آن کشور است.


طراحی و ایجاد کارخانه تولید صنعتی کیتین و کیتوسان

تاریخ: 97/11/14

دکتر طهرانچی پیشنهاد کرد
طراحی و ایجاد کارخانه تولید صنعتی کیتین و کیتوسان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از غرفه استان بوشهر در نمایشگاه فن‌بازار پیشنهاد کرد کارخانه تولید صنعتی کیتین و کیتوسان طراحی و ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر محمدمهدی طهرانچی صبح امروز با حضور در دومین نمایشگاه فن‌بازار که با محوریت کشاورزی و منابع طبیعی در حال برگزاری است، از غرفه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بازدید کرد.

دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با محصول کیتین و کیتوسان (که از اسکلت خارجی بندپایانی مانند میگو استخراج می‌شود) در این نمایشگاه حضور دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن استقبال و ابراز رضایت از تولید این محصول، پیشنهاد طراحی و ایجاد کارخانه تولید صنعتی و همچنین گسترش محصولات پایین‌دستی این ماده را داد.


حضور 23 تیم در مسابقات فوتسال کارکنان دانشگاه

تاریخ: 97/11/14

در بوشهر صورت گرفت؛
آغاز مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی
مدیر ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر آغاز شد.

جمشید همتی در حاشیه برگزاری مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: بسیار خرسندیم که بار دیگر همکاران ورزشکار و علاقه‌مندان به‌ورزش در قالب مسابقات ورزشی که به‌ یمن این ایام خجسته به نام جام فجر چهلم نامگذاری شده با حمایت مدیران سازمان و همکاری واحد بوشهر در کنار یکدیگر جمع شدند.

وی گفت: برنامه‌ریزی‌های مناسب مسابقات این دوره در چند رشته ورزشی برای خواهران و آقایان در نظر گرفته شده؛ به‌طوری‌که در بخش خواهران شاهد رقابت در رشته‌های بدمینتون و تنیس روی میز بودیم و در بخش براداران نیز که با رشته فوتسال آغاز شده، مسابقات با برگزاری در رشته‌های والیبال، تنیس روی‌میز و بدمینتون ادامه خواهد داشت.

مدیر ورزش قهرمانی و همگانی دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز خرسندی از حضور پرشور همکاران و استقبال مناسب واحدهای دانشگاهی در این دور از مسابقات تشریح کرد: سوت آغاز رسمی این مسابقات، همزمان با لحظه تاریخی ورود حضرت امام خمینی (ره) به کشور زده شد و مسابقات در دو دسته یک و دو با حضور ۲۳ تیم از ۲۳ استان کشور در حال برگزاری است.

همتی درباره میزبانی واحد بوشهر از مسابقات مختلف ورزشی عنوان کرد: با پیش‌بینی انجام‌شده از شرایط کنونی آب و هوایی این شهر و اطلاع از امکانات مناسب ورزشی، رفاهی که به‌صورت مجتمع در این واحد دانشگاهی وجود دارد، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به عنوان میزبان انتخاب شد.

ناظر سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی یکی از اهداف مهم برگزاری مسابقات ورزشی را رضایتمندی همکاران و ایجاد انگیزه برای حضور پرانرژی آنان در محیط کار برشمرد و بیان کرد: باید تلاش مدیران سازمان به‌ویژه کمال جوانمرد سرپرست اداره کل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی و همکاری تمام واحدهای دانشگاهی که با کاستی‌های موجود، مجدد چراغ مسابقات ورزشی در دانشگاه را پرفروغ‌تر از گذشته روشن کردند، قدردانی کرد.

انتهای پیام/


وجود ۴ هزار سند تاریخی از حضور شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر

تاریخ: 97/11/13

مشایخی خبر داد: وجود ۴ هزار سند تاریخی از حضور شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر مدیر بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر گفت: ۴ هزار سند مربوط به نمایندگی‌ها و شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر مربوط به دوران‌ مختلف تاریخی در این بنیاد نگهداری می‌شود.

به‌گزارش بوشهر، در بازدید کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر از بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر که صبح امروز به‌مناسبت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و بزرگداشت دهه فجر انجام شد، مدیر این بنیاد درباره چگونگی فعالیت‌های صورت‌گرفته در راستای جمع‌آوری و چاپ کتب گرانبهای نویسندگان و علمای بوشهر و انتشار آنها توضیحاتی داد.

عبدالکریم مشایخی آثار و کتب ارزشمند موجود در کتابخانه بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر را مرجعی قابل استناد برای اهل تحقیق و زمینه‌ای برای شناخت پیشینه، گذشتگان و آشنایی با تمدن کهن این مرز و بوم معرفی کرد.

مدیر بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر پیشینه تاریخی استان بوشهر را بیش از ۶ هزار سال برشمرد و اظهار کرد: برای ۵ هزار سال از این پیشینه، تاریخ مکتوب جمع‌آوری شده است.

مشایخی یادآور شد: ۴ هزار سند مربوط به نمایندگی‌ها و شرکت‌های معتبر خارجی در بوشهر مربوط به دوران‌ مختلف تاریخی در آرشیو بنیاد ایران‌شناسی شعبه بوشهر در حال نگهداری است.

کارکنان دانشگاه در این برنامه فرهنگی، از ساختمان تاریخی بنیاد، بخش‌های مختلف کتابخانه و بخشی از آثار مربوط به گذشته بوشهر بازدید کردند.


مسابقات فوتسال کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد

تاریخ: 97/11/12

مسابقات قهرمانی فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با نام «جام فجر چهلم» آغاز شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، صبح امروز همزمان با سالروز ورود حضرت امام به میهن اسلامی، مسابقات قهرمانی فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور با نام «جام فجر چهلم» و با حضور۱۲ تیم در دسته یک و ۱۱ تیم دسته دو به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر آغاز شد.


رقابت بیش از هزار و ۵۰۰ داوطلب در آزمون ورود به حرفه مهندسان

تاریخ: 97/11/12

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: آزمون ورود به حرفه مهندسان با شرکت هزار و ۲۲۴ داوطلب مرد و ۳۵۶ داوطلب زن در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
مجتبی نجفی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته‌های معماری (نظارت، طراحی و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، تأسیسات برقی (طراحی و نظارت)تأسیسات مکانیکی (طراحی و نظارت)، شهرسازی، ترافیک، نقشه‌برداری، کاردان عمران، کاردان معماری و معماران تجربی در تاریخ ۱۱ و ۱۲ بهمن در دو نوبت صبح و بعدازظهر به‌‌طور هماهنگ و هم‌زمان با سراسر کشور در سالن امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
وی با بیان اینکه در این آزمون هزار و ۲۲۴ داوطلب مرد و ۳۵۶ داوطلب زن و در مجموع هزار و ۵۸۰ داوطلب با هم به رقابت پرداختند، اضافه کرد: آزمون ورود به حرفه مهندسان در صبح پنج‌شنبه با شرکت ۱۵۳ داوطلب زن و ۵۴۳ داوطلب مرد در رشته‌های شهرسازی، ترافیک، معماری(نظارت)، عمران(نظارت)، نقشه‌برداری، کاردان معماری و کاردان عمران و این آزمون عصر پنج‌شنبه با شرکت ۱۰۶ داوطلب زن و ۴۱۷ داوطلب مرد در رشته‌های تأسیسات مکانیکی(نظارت)، تأسیسات برقی(نظارت)، معماری(اجرا)، عمران(اجرا) برگزار شد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر عنوان کرد: این آزمون روز جمعه نیز با شرکت ۹۷ داوطلب زن و ۲۶۴ داوطلب مرد در رشته‌های تأسیسات مکانیکی(طراحی)، تأسیسات برقی(طراحی)، عمران(محاسبات)، معماران تجربی و معماری (طراحی) برگزار شد.
نجفی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر همواره با بهره‌گیری از ظرفیت‌های علمی و اجرائی خود در راستای رسالت آموزشی، پژوهشی و ارتقای سطح علمی کشور، تمام توان خود را به کار خواهد گرفت، بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در مواردی چون اختصاص سالن برگزاری آزمون، قرنطینه سؤالات، حفاظت و حراست از نحوه برگزاری آزمون، عوامل اجرایی و دیگر امور مربوط به اجرای آزمون با سازمان نظام‌مهندسی همکاری داشت.


اعلام نفرات و تیم‌های برتر مسابقات تنیس روی میز و بدمینتون

تاریخ:

در بخش بانوان صورت گرفت؛ اعلام نفرات و تیم‌های برتر مسابقات تنیس روی میز و بدمینتون مسابقات بدمینتون و تنیس‌ روی‌ میز کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش بانوان با معرفی تیم‌ها و نفرات برتر در بوشهر به کار خود پایان داد.

مسئول تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر درباره تیم‌های اول تا سوم و نفرات برتر مسابقات بدمینتون و تنیس‌روی‌میز کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نام «فجر چهلم» در بخش بانوان به روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: در مسابقات تیمی رشته بدمینتون که با شرکت هشت تیم از استان‌های یزد، کرمان، چهارمحال و بختیاری، فارس، تهران، زنجان و سازمان مرکزی در دو گروه چهار تیمی برگزار شد به ترتیب تیم‌های چهارمحال و بختیاری اول، علوم و تحقیقات دوم و تیم‌های یزد و فارس به مقام سوم مشترک شدند.

سیدنوید شاهروبندی، نفرات برتر مسابقات انفرادی را که به‌صورت حذفی برگزار شده، چنین معرفی کرد: اکرم جعفری از استان چهارمحال و بختیاری نفر اول و صاحب گردن‌آویز برتر شد و مرضیه جوهری از استان یزد مقام دوم و الهه نوری‌زاده از چهارمحال و بختیاری و اعظم یگانه از علوم تحقیقات سوم مشترک شدند.

مسئول اجرایی مسابقات بدمینتون و تنیس‌روی‌میز کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد افزود: سعیده حکیم‌آرا از شیراز سرپرست فنی مسابقات و نماینده فدراسیون بدمینتون در این مسابقات بود.

وی با بیان اینکه مسابقات تنیس روی میز دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت ۹ تیم برگزار شد، تصریح کرد: تیم‌های یزد، نجف آباد، اصفهان، فارس، گیلان، قم، تهران، کرمانشاه و سازمان مرکزی در دو ماده تیمی و انفرادی با هم به رقابت پرداختند که در پایان تیم تهران مقام نخست را به خود اختصاص داد و تیم فارس به مقام دوم دست یافت و تیم‌های گیلان و اصفهان نیز سوم مشترک شدند.

شاهروبندی ادامه داد: در بخش انفرادی نیز به ترتیب سمیه بخشی از تهران مقام اول، فاطمه دستغیب از فارس مقام دوم و ربابه قربانی از گیلان و فرانک سهیلی‌نژاد از تهران سوم مشترک شدند.

وی یادآور شد: پوران رحیمی نماینده فدراسیون و سرپرست فنی این مسابقات بود.


جام فجر چهلم، سهم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در جشن ملی انقلاب

تاریخ: 97/11/07

جوانمرد مطرح کرد:
جام فجر چهلم، سهم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در جشن ملی انقلاب
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برگزاری المپیاد ورزشی در بهمن با نام جام فجر چهلم، سهم کوچک این دانشگاه در جشن ملی پیروزی انقلاب اسلامی است.
کمال جوانمرد در حاشیه برگزاری مسابقات بدمینتون و تنیس‌روی‌میز کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نام «فجر چهلم» در بخش بانوان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با ابراز خرسندی از برگزاری این مسابقات به روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: حداقل شأن نزول ورزش در ادارات، متناسب با مسئولیت اصلی ما، برگزاری مسابقات در واحدهای مختلف دانشگاهی است.
وی با بیان اینکه برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در دانشگاه پیامدهای مثبتی را به همراه خواهد داشت، اظهار کرد: مهم‌ترین پیامد برنامه‌های ورزشی، ایجاد شادابی اجتماعی است.
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه در دو دهه اخیر در بحث ورزش حرفه‌ای بسیار قوی و موفق عمل کرده است، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی با اعتقاد به اینکه کارکنان و اعضای هیئت علمی جزء بسیار مهمی از بدنه دانشگاه هستند، همواره سعی بر برنامه‌ریزی مناسب برای فعالیت‌های ورزشی آنان داشته است.
جوانمرد افزود: برنامه‌های متنوع ورزشی می‌تواند فشارهای روانی و استرس‌های مختلف ناشی از فعالیت‌های روزمره را در افراد کاسته و نشاط را به همراه آورد.

وی دلیل نامگذاری مسابقات ورزشی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را به عنوان جام چهلم، تقارن این مسابقات با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران برشمرد و اظهار کرد: ایران اسلامی در پیچ تاریخی انقلاب قرار گرفته است؛ چراکه هیچ‌گاه ابرقدرت‌های استعمارگر باور نداشتند که انقلاب اسلامی ایران حتی برای چند سال دوام بیاورد، چه برسد به اینکه امروز مردم ایران جشن چهلمین پیروزی را جشن بگیرند از این رو تصمیم بر آن شد که با برگزاری مسابقات دانشگاه که خود مولود انقلاب است در بهمن و با نامگذاری جام چهلم، ما نیز سهم کوچکی در برپایی این جشن ملی داشته باشیم.
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به شعار مسابقات که «ورزش، دانش، ارزش» تعیین شده است، تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که جوهر ورزش، کار فرهنگی است.

جوانمرد با تأکید بر اینکه تمام کارها باید با پیوست فرهنگی انجام شود، اضافه کرد: بنا بر گفته رهبر معظم انقلاب که ملاک‌های دانشجو را خوب درس خواندن، تهذیب و ورزش‌کردن برشمرده‌اند، شعار این مسابقات برگرفته از این کلام رهبری، ورزش، دانش، ارزش تعیین شده است.


نظام جمهوری اسلامی به ورزش بانوان هویت بخشید

تاریخ: 97/11/07

جوانمرد در بوشهر:
نظام جمهوری اسلامی به ورزش بانوان هویت بخشید
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران در جهان اسلام پیش‌قراول ورزش بانوان است و به این ورزش هویت بخشید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، کمال جوانمرد صبح امروز در مراسم اختتامیه مسابقات بدمینتون و تنیس‌ روی‌ میز کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نام «فجر چهلم» در بخش بانوان در واحد بوشهر با بیان اینکه این مسابقات به یمن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، جام چهلم نامگذاری شده به تشریح مقایسه عملکرد ورزش ایران قبل از پیروزی انقلاب و پس از آن پرداخت.
وی گفت: باید واقعیت‌های انقلاب را در تمام بخش‌ها به‌ویژه ورزش و به‌ویژه ورزش بانوان شنید تا مردم از خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی و دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوند.
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: قبل از انقلاب فقط هفت رشته ورزشی در بخش بانوان در ایران فعال بود؛ اما امروز این تعداد به ۴۸ رشته ورزشی ارتقا یافته و این نشان دهنده پیشرفت ورزش بانوان و اهمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به بانوان است.

جوانمرد تصریح کرد: سرانه ورزش کشور برای هر ایرانی پیش از انقلاب فقط دو سانتی‌متر‌مربع بود که امروز به ۷۴ سانتی‌متر ارتقا یافته و سرانه ورزشی برای هر دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی، یک متر و ۱۴ سانتیمتر مربع است.
وی افزود: پیش از انقلاب اسلامی در بخش بانوان هیچ مدالی نصیب ورزشکاران ایرانی نشده بود؛ اما پس از انقلاب علاوه بر کسب مدال المپیک توسط کیمیا علیزاده، رکورد جوان‌ترین ورزشکار مدال‌آور را نیز به خود اختصاص داد.
جوانمرد با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی به ورزش بانوان هویت بخشید، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در ورزش بانوان در جهان اسلام پیش‌قراول است.
وی با بیان اینکه برای شرکت زنان مسلمان در مسابقات جهانی همواره محدودیت‌هایی وجود داشت،ه عنوان کرد: ایران اسلامی با ورود هوشمندانه در این مقوله و به‌ویژه بحث حجاب زنان ورزشکار، الگویی مناسب برای دیگر کشورهای اسلامی بود.
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اینکه جام فجر چهلم، ادای دین دانشگاه برای شرکت در جشن چهلمین سال پیروزی انقلاب است، اظهار کرد: به یاری پروردگار با قهرمانی تیم ملی فوتبال در جام ملت‌های آسیا، این جشن ورزشی بیش از پیش شیرین خواهد شد.


معرفی تیم‌های برتر مسابقات بدمینتون و تنیس‌روی‌میز جام چهلم

تاریخ: 97/11/05


در بخش بانوان صورت گرفت؛
معرفی تیم‌های برتر مسابقات بدمینتون و تنیس‌روی‌میز جام چهلم
تیم‌های برتر مسابقات بدمینتون و تنیس‌روی‌میز کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نام «فجر چهلم» در بخش بانوان معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مسابقات بدمینتون و تنیس‌ روی‌ میز کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی با حضور مسئولان واحد میزبان و سرپرستان تیم‌های شرکت‌کننده برگزار شد و در رشته بدمینتون تیم‌ها در دو گروه چهار تیمی و در رشته تنیس روی میز در سه گروه سه تیمی با یکدیگر به رقابت پرداختند.
در رشته تنیس روی میز بانوان تیم‌های یزد، فارس، کرمانشاه، اصفهان، قم، گیلان، سازمان مرکزی، تهران و نجف‌آباد و در رشته بدمینتون بانوان نیز تیم‌های فارس، کرمان، سازمان مرکزی، زنجان، علوم تحقیقات، تهران، یزد و شهرکرد به مصاف هم رفتند و در پایان روز نخست تیم‌های شهرکرد، علوم تحقیقات، تهران، فارس و یزد در رشته بدمینتون و تهران، فارس و گیلان در رشته تنیس‌روی‌میز مقابل حریفان خود به برتری دست یافتند.
نتایج کامل این پیکارها به شرح زیر است:
تنیس روی میز
شهرکرد ۳ ـ تهران صفر
یزد ۳ ـ کرمان صفر
شهرکرد ۲ ـ علوم و تحقیقات یک
فارس ۳ ـ زنجان صفر
تهران ۳ ـ سازمان مرکزی صفر
علوم و تحقیقات ۲ ـ سازمان مرکزی یک
بدمینتون
تهران ۳ ـ سازمان مرکزی صفر
فارس ۳ ـ کرمانشاه صفر
گیلان ۳ ـ نجف‌آباد صفر


برنامه‌های علمی و جذاب راهکاری برای تحرک هدفمند فکری دانشجویان

تاریخ: 97/11/03

عبدالهی عنوان کرد:
برنامه‌های علمی و جذاب راهکاری برای تحرک هدفمند فکری دانشجویان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ارائه برنامه‌های تکلیفی علمی و جذاب توسط استادان را راهکاری مفید برای تحرک هدفمند فکری و هدایت و کنترل انرژی دانشجویان دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه حجاب و آراستگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه باید برنامه‌های دانشگاه در حوزه‌های فرهنگی گسترده‌تر و عمیق‌تر شود، اظهار کرد: فعالان فرهنگی با تعامل، اتحاد، همدلی، همراهی و به‌دور از حاشیه و تفرقه، ثابت‌قدم و در کنار هم تلاش کنند.
وی با تأکید بر تمرکز برنامه‌های فرهنگی در حوزه‌هایی که آسیب‌زا هستند، تصریح کرد: باید در این بخش همگرایی و همسویی لازم به وجود آید تا آثار و برکات این برنامه‌ها محقق شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه مهم‌ترین عنصر اجرایی کار فرهنگی در دانشگاه، استادان هستند، اظهار کرد: قدم اول در فعالیت‌های فرهنگی باید در کلاس‌های درس به‌ویژه دروس معارف اسلامی و توسط اعضای هیئت علمی برداشته شود.

وی با تأکید بر اینکه برنامه‌های فرهنگی نباید به برنامه‌های مناسبتی محدود شود و باید کارها به صورت هدفمند و نتیجه‌گرایانه انجام شود، اظهار کرد: بحمدالله ظرفیت‌های بسیاری برای پرداختن به مسائل فرهنگی در کشور و دانشگاه وجود دارد که با بهره‌گیری از آنان و ترکیب اعتقاد و عشق ذاتی و قلبی مسلمان ایرانی به امور توحیدی، مخاطبان را در راستای ارزش‌های دینی و انقلابی کمک کرد.
عبدالهی با بیان اینکه مشکلات و کاستی‌های فرهنگی موجود فقط با تدبیر داخلی رفع خواهد شد، خاطرنشان کرد: تلاش و فعالیت در این بخش به علت گستردگی و حیاتی‌بودن آن در ابتدا دشوار به نظر می‌رسد؛ اما این سختی در قیاس با ارزش والای کار فرهنگی و شهد شیرین نتیجه آن قابل تحمّل است.
وی ارائه برنامه های تکلیفی علمی، جذاب و جستجوگرایانه توسط استادان را راهکاری مفید برای تحرک هدفمند فکری و هدایت و کنترل انرژی دانشجویان دانست.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تلاش در امور فرهنگی نیازمند صبر و اقدام تدریجی است، توضیح داد: با هدف‌گذاری صحیح و شناسایی اولویت‌ها، می‌توان افراد را به‌گونه‌ای که آنان خود، مبلغ و مروّج فرهنگی شوند، همراه کرد.
عبدالهی یادآور شد: با مأموریت‌دادن به استادان و دانشجویان برگزیده در هر گروه آموزشی، می‌توان الگوهایی قوی، واقعی و هم‌سنخ برای تبعیت و آگاهی بهره‌برداران فرهنگی فراهم کرد.


شناخت شخصیت و معرفت حضرت زهرا(س) به راحتی میسر نیست

تاریخ: 97/10/30

یک کارشناس مذهبی گفت: شناخت شخصیت شگرف و معرفت حضرت زهرا(س)، برای انسان به راحتی میسر نیست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به مناسبت فرارسیدن شهادت مظلومانه حضرت فاطمه زهرا(س) ظهر امروز مراسم عزاداری با حضور رئیس، معاونین، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
یک کارشناس مذهبی در این مراسم با بیان اینکه عظمت و شأن حضرت زهرا(س(در نزد پروردگار بسیار والا و بزرگ است، اظهار کرد: آیات بسیاری از قرآن مجید به وجود مبارک آن بانوی بزرگ اسلام تفسیر شده است که یکی از این آیات، آیه ۳۵ سوره مبارکه نور است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی حیدری اضافه کرد: امام صادق(ع) در تفسیر این آیه شریفه می‌فرمایند که منظور از مشکات و چراغ‌دان خداوند تبارک و تعالی در این آیه، بی‌بی دو عالم حضرت زهرا(س) است.
وی با تأکید بر اینکه شناخت شخصیت شگرف و معرفت حضرت زهرا(س)، برای انسان به راحتی میسر نیست، عنوان کرد: امام حسن عسگری(ع) در این باره می‌فرمایند که ائمه اطهار(ع) حجت خداوند بر مردم هستند، اما مادر ما حضرت زهرا(س) حجت خداوند بر ائمه اطهار(ع) است.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه آدمی برای اینکه بتواند راه سعادت و خوشبختی را طی کند باید از سبک زندگی و الگوهایی پیروی کند که خود نمونه‌ای از بهترین‌ها هستند، تأکید کرد: سبک زندگی و منش حضرت زهرا(س) به عنوان الگویی تمام‌عیار برای بشریت بوده و خواندن احادیثی که از ایشان نقل شده، یکی از راه‌های شناخت معرفت درونی ایشان است.
حیدری با بیان اینکه در روایات متعدد، مقام بی‌بی دوعالم، بالاتر از مقام انبیا و ملائکه برشمرده شده است، تصریح کرد: دراین روایات اشاره شده که اگر انبیا و اولیای الهی به درجه‌ای از مقام دست یافته‌اند، به دلیل اقرار به عظمت و فضیلت آن بانوی عظیم‌الشأن بوده است.
وی با بیان روایتی از حضرت فاطمه زهرا(س) تشریح کرد: ایشان می‌فرمایند که از دنیاى شما محبت سه چیز در دل من نهاده شد: تلاوت قرآن، نگاه به چهره پیامبر خدا(ص) و انفاق در راه خدا.
این کارشناس مذهبی با بیان اینکه یکی از مواردی که ما مسلمانان متأسفانه به آن کمتر توجه می‌کنیم، تلاوت و توجه به قرآن کریم است، توضیح داد: چه چیزی می‌تواند زیباتر از این باشد که آدمی از طریق تلاوت آیات قرآن با خالق خود که بهترین مونس است صحبت و درددل کند.
حیدری با بیان اینکه براى تلاوت قرآن كریم فضایل، آثار و فواید دنیایى و اخروی فراوانى بیان شده است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین منفعت تلاوت قرآن، نور و برکت برای خانه مسلمان است؛ ضمن اینکه بارورى ایمان، صفاى دل، تخفیف گناهان، هم‌نشینى با فرشتگان، پیمودن درجات كمال و ترقى در بهشت، درمان بیمارى‌هاى روحى، رفع غم و اندوه، عمر با بركت، استجابت دعا، رفع عذاب از پدر و مادر از دیگر موارد است.
وی با بیان اینکه دومین چیزى که حضرت زهرا(س) از دنیاى مادی اختیار کرده، نگاه به صورت رسول‌الله(ص) است، یادآور شد: این به چند دلیل است، یکى به خاطر اینکه پدر است و نگاه محبت‌آمیز به چهره پدر عبادت است و دوم به دلیل اینکه پیامبر اکرم‌(ص) عالم است و نگاه به چهره عالم عبادت است و سوم اینکه پدر حضرت فاطمه(س)، پیامبر خدا است.
این کارشناس مذهبی با تلاوت آیه ۹۲ سوره مبارکه آل‌عمران گفت: خداوند می‌فرماید که هرگز به (حقیقت) نیكوكارى نمى‌رسید مگر اینكه از آنچه دوست مى‌دارید، (در راه خدا) انفاق كنید و آنچه انفاق مى‌كنید، خداوند از آن آگاه است.
حیدری با بیان اینکه انفاق یعنی بخشش از چیزی که انسان در اختیار دارد و می‌تواند به دیگران بدهد، تبیین کرد: این چیز می‌تواند علم یا مال و ثروت و یا حتی انفاق محبت و همدلی و همدردی با دیگران و رفع مشکلات مردم از طریق انفاق باشد و آن سومین چیزی است که حضرت زهرا(س) از موارد دنیوی محبوب داشته است.
در این مراسم پرفیض و معنوی بعد از قرائت زیارت آل‌یاسین مداح اهل بیت(ع) به ذکر مصیبت پرداخت وعزاداران در سوگ مصایب دخت گرامی پیامبر اعظم(ص) گریستند و عزاداری کردند


باید اذهان عمومی به سمت کارکرد مهم دانشگاه در جامعه سوق داده شود

تاریخ: 97/10/26


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
باید اذهان عمومی به سمت کارکرد مهم دانشگاه در جامعه سوق داده شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: برای اتخاذ تصمیم‌های صحیح باید اذهان عمومی را به سمت کارکرد مهم دانشگاه در جامعه سوق داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اسماعیل عبدالهی در نشست صمیمی با معاون، مدیران و کارکنان حوزه معاونت علمی واحد بوشهر با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در این حوزه معاونتی دانشگاه اظهار کرد: باید در چارچوب سیاست‌های کلان دانشگاه و نیازهای استان بوشهر، حرکت مستمر و فعالانه داشته و به تدریج ظرفیت‌های دانشگاه را شکوفا سازیم.
وی با بیان اینکه برای رفع نواقص احتمالی و ارائه خدمات با کیفیت باید همواره آماده بود، اضافه کرد: برخی اتفاقات پیش‌بینی نشده تجاربی به همراه دارد که ضمن درس گرفتن از آن، باید برای بهبود شرایط از آن بهره گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه مجموع روندها و اقدامات دانشگاه در یک‌سال گذشته با انتقاد جدی و نظر منفی مواجه نشده است، عنوان کرد: انجام دقیق و منظم برنامه‌ها، نشان از وجود توانمندی‌های بسیار در دانشگاه است.
عبدالهی با تأکید بر اینکه تعامل و همکاری میان حوزه‌های دانشگاه باید مجدانه برقرار شود، تصریح کرد: این همراهی تأثیر مستقیم بر عملکرد و بهره‌وری دانشگاه خواهد داشت که نتیجه آن رضایت دانشجویان و افزایش انگیزه در میان همکاران است.
وی با بیان اینکه باید اذهان عمومی را به سمت کارکرد مهم دانشگاه در جامعه سوق داد، مطرح کرد: اگر بخواهیم تصمیمات صحیح اتخاذ شود، باید تغییرات اثرگذار در فعالیت‌ها، متناسب با نیاز مردم و مطالبات آنان صورت پذیرد که قطعاً با استقبال مردم مواجه خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: نخستین قدم در این راستا، معرفی صحیح و کامل دانشگاه و ظرفیت‌های آن به آحاد جامعه است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مرکز استان بوشهر با تأکید بر اینکه انجام کارها نیاز به برنامه‌ریزی با نگاه استانی دارد، توضیح داد: استراتژی و تدابیر برنامه‌ها باید در چارچوب قوانین، مقررات و در حدود منافع استانی و ملی اتخاذ و اجرایی شوند.
عبدالهی تأکید کرد: شوراهای دانشگاه باید با تغییر به شوراهای سیاست‌گذاری، طراحی، برنامه‌ریزی و نظارت تبدیل شوند.
وی، معیار ارزیابی کارکنان، اعضای هیأت علمی و گروه‌های تخصصی دانشگاه را میزان مشارکت و همکاری آنان در طراحی و اجرای برنامه‌های جدید و سودمند دانست و یادآور شد: دانشگاه تابع الزامات سازمانی و چشم‌اندازهای توسعه است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، یکی از ظرفیت‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی در پیشبرد برنامه‌های خود را عدم وابستگی و نیاز به بودجه‌های دولتی و انتظار برای تخصیص آن برشمرد و بیان کرد: خوداتکایی و استقلال مالی، یک مزیت است که موجب سرعت عمل و افزایش قدرت مانور دانشگاه خواهد شد.
عبدالهی با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیت‌ها در پاسخ به توقعات بر جای مانده بهره گرفت، تصریح کرد: باید برای این منظور دامنه همکاری با دیگر نهادها را افزایش داد تا از یک سو ظرفیت‌های دانشگاهی بهتر شناسانده شود و از سوی دیگر در اجرای برنامه‌های آنان نقش‌آفرین باشیم.
وی، مهم‌ترین نکته در طراحی برنامه‌های دانشگاهی را تمرکزگرایی و توانمندی گروه‌های تخصصی دانشگاه معرفی و عنوان کرد: گروه‌های تخصصی پاشنه آشیل دانشگاه هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: اعضای گروه‌های تخصصی باید خود را نقطه شروع برنامه‌ریزی و توسعه فعالیت‌های دانشگاه بدانند.
عبدالهی در پایان تبیین کرد: همه ما در دانشگاه، امانت‌دار مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و باید در راستای اهداف کلان و نیازهای کشور حرکت کنیم.


باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری کرد

تاریخ: 97/10/26


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری کرد
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری و برای رفع مشکلات آنان تلاش حداکثری شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در حاشیه بازدید از سالن‌های برگزاری امتحانات پایان ترم این واحد دانشگاهی در گفتگو با مراقبان حوزه‌های امتحانی و توصیه چند نکته مهم با دانشجویان صحبت کرد.
وی با بیان اینکه باید احترام به افراد یک فریضه تلقی شود، تصریح کرد: احترام به تمام اقشار جامعه به‌ویژه قشر جوان، آینده‌ساز و فرهیخته دانشجو امری واجب است.
عبدالهی با تأکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع باید اجرایی شود، گفت: دانشجو در محیط دانشگاه و به‌ویژه موارد مهم تحصیل از جمله امتحانات، انتخاب واحد و پرداخت شهریه، باید حس حمایت، همراهی و پشتیبانی دانشگاه را از خود، کاملا احساس کند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تمام همکاران در دانشگاه باید با روی باز و سعه صدر، آماده شنیدن نظر و انتقاد دانشجویان باشند، تصریح کرد: باید برای رفع مشکلات دانشجویان تلاش حداکثری کرد تا دانشجو دغدغه‌مندی دانشگاه را در رفع مشکل وی به‌خوبی درک کند.
وی با تأکید بر اینکه در حل مشکلات دانشجویان باید به‌جد و قاطع عمل کرد، افزود: حتی اگر فرآیند رفع مشکل دانشجو، خارج از چارچوب و مقررات تحت اختیار شخص باشد، می‌توان او را با دلسوزی و مشفقانه راهنمایی کرد.
عبدالهی با بیان اینکه باید از دانشجویان مراقبت معنوی و حمایت فکری شود، اظهار کرد: اجرای کامل و دقیق این مسئولیت از یک سو سبب خواهد شد تا دانشجویان مقابل افراد سودجو علاوه بر آگاهی، آماده مقابله باشند و از سوی دیگر ناهنجاری‌های اخلاقی و روانی در جامعه کاهش یابد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه راهکارهای بسیاری برای حمایت از دانشجویان در دانشگاه وجود دارد، خاطرنشان کرد: بحمدالله در دانشگاه آزاد اسلامی بسترهای رشد و توسعه به‌خوبی وجود دارد که شکوفایی آنان نیازمند تفکر و نگاه عمیق و کاراست.
وی تقسیط و تخفیف شهریه و به‌کارگیری و فعال‌سازی توان فکری و عملی دانشجویان و بهره‌مندی از این ظرفیت در فعالیت‌های تحقیقی و پژوهشی را تنها بخشی از زمینه‌هایی دانست که می‌تواند به رضایت و رغبت دانشجویان منجر شود.


پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی در نیمسال بهمن‌ماه

تاریخ: 97/10/22


پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در مقطع کارشناسی پیوسته و کاردانی ناپیوسته نیمسال دوم 98-97 دانشگاه آزاد اسلامی از شنبه آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از مرکز سنجش و پذیرش، به اطلاع داوطلبان می رساند، براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو مصوب 10شهریور ماه 1392 مجلس شورای اسلامی و مصوبات پانزدهمین و شانزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مورخ 8 و 12 دی ماه 1397، باید پذیرش حداقل 85 درصد از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و بدون نیاز به شرکت در کنکور انجام شود.
لذا کلیه متقاضیان می‌توانند از روز شنبه 29دی ماه تا روز چهارشنبه 10 بهمن ماه با مراجعه به سامانه این مرکز به نشانی www.azmoon.org ابتدا دفترچه راهنمای ثبت نام را دریافت و پس از مطالعه و کسب آگاهی های کامل در خصوص انتخاب رشته ، در صورت تمایل و داشتن شرایط بعد از تهیه کارت اعتباری، نسبت به ثبت نام در 20 رشته/ محل از یک مجموعه و یک نظام آموزشی از میان رشته/شهرهای ارائه شده در سامانه اقدام کنند.
شایان ذکر است نتایج این دوره، نیمه بهمن اعلام خواهد شد.
متقاضیان نکات زیر را در نظر داشته باشند:
1- نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی(معدل دیپلم) صورت خواهد گرفت، لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم ، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) لازم است معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند. داوطلبان دیپلمه فنی حرفه ای و یا کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند و فاقد معدل کتبی در دیپلم ، باید معدل کل دیپلم متوسطه خود را عیناً درج کنند.
2- بر اساس ضوابط و مصوبات مربوط هر داوطلب می تواند بر اساس شرایط خود، متقاضی یکی از سهمیه های مصوب مندرج در دفترچه راهنما شود.
3- داشتن دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه و همچنین داشتن مدرک کاردانی (پیوسته و ناپیوسته) برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش براساس سوابق تحصیلی مقطع کارشناسی پیوسته الزامی است.
4- داشتن مدرک دیپلم کامل نظام قدیم متوسطه و یا مدرک پیش دانشگاهی نظام جدید متوسطه برای ثبت نام داوطلبان در دوره پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مقطع کاردانی ناپیوسته الزامی است.
5- از آنجایی که پذیرش داوطلبان صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی(معدل کتبی دیپلم) صورت می پذیرد و نظر به اینکه دروس امتحانی داوطلبان دیپلمه با توجه به نوع دیپلم آنان ( ریاضی، تجربی و انسانی و...) متفاوت است لذا چنانچه نوع دیپلم داوطلب با گروه آزمایشی که متقاضی آن می شود متفاوت باشد ، درصد اعمال معدل کتبی متفاوت خواهد بود که داوطلبان می توانند در این خصوص جدول ضریب تاثیر معدل در دفترچه راهنما را مطالعه کنند.
6- داوطلبان لازم است معدل کتبی دیپلم خود را دقیقاً مطابق معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی درج کنند، چرا که در صورت مغایرت اعلامی با معدل مندرج در مدرک فارغ التحصیلی از ثبت نام و ادامه تحصیل فرد جلوگیری خواهد شد و قبولی آنها لغو می شود.
7-مسئولیت ناشی از عدم رعایت دقیق ضوابط و شرایط اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام برای هر رشته تحصیلی به عهده داوطلب است و موضوع خلاف یا عدم رعایت ضوابط و شرایط ( سهوی یا عمدی) حتی پس از قبولی فرد در این مرحله پذیرش و یا هر مرحله از تحصیل مشخص شود قبولی وی در دانشگاه ((کان لم یکن تلقی)) و از ادامه تحصیل او ممانعت به عمل می آید.
داوطلبان میتوانند با عضویت در پیام رسانهای داخلی به نشانی پیام رسان سروش: @iau.sanjesh و پیام رسان ایتا: @iau_sanjesh از آخرین اخبار مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی مطلع شوند.


انعقاد تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی واحد بوشهر با مؤسسه دریایی شهید محلاتی

تاریخ: 97/10/24

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
کارآفرینی و رفع چالش‌های اقتصادی هدف استراتژیک است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تلاش برای کارآفرینی و رفع چالش‌های اقتصادی و اجتماعی را هدف و مسئولیت برای این دانشگاه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی این دانشگاه با مؤسسه دریایی شهید محلاتی(از مراکز صنعتی دریایی استان بوشهر) با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ها فرصت مناسبی برای آگاهی دانشگاه‌ها از نیازها و خواسته‌های صنایع است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک نهاد انقلابی و مردمی می‌تواند نقش همکاری توانمند و اثرگذار را در کنار صنایع ایفا کند و توان خود را برای یاری رساندن به صنایع به منصه ظهور برساند.

وی با بیان اینکه مسئولیت و مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید مدیریت در چارچوب منویات مقام معظم رهبری است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با درک صحیح از خواسته‌های به‌حق رهبر معظم انقلاب از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و توجه به شرایط و ضروریات جامعه و کشور، آماده تعامل و ورود به عرصه همکاری با صنایع است و در این راستا با تشکیل کارگروه‌های علمی و پژوهشی و اتکا به ظرفیت‌ اعضای هیأت علمی و قابلیت‌های دانشجویان به‌دنبال فعال‌سازی توان دانشگاه در بخش ارتباط با صنعت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هر میزان در بحث کارآفرینی و رفع مسائل اقتصادی و اجتماعی تلاش کرد، باز هم نیاز به فعالیت بیشتر است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی، تلاش برای کارآفرینی و رفع این چالش‌ها را به‌عنوان یک هدف و مسئولیت مدنظر قرار داده است.
وی با تأکید بر اینکه دانشگاه با داشتن شأن و منزلت قابل قبول در جامعه به‌خوبی می‌تواند در میدان کار و عمل قرار گرفته و از پس وظایف محوله برآید، تشریح کرد: تعامل دانشگاه با صنایع نه تنها یک نیاز استانی، بلکه یک نیاز ملی است.

عبدالهی با تشریح طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: در نخستین فاز اجرایی این طرح که به منظور تولید علم برای رفع چالش‌های جامعه و اجرایی‌شدن یافته‌های علمی در بخش صنعت پایه‌گذاری شده است، نظام موضوعات و مسائل شناسایی و متناسب با ظرفیت دانشگاه‌ها، مأموریت انجام فعالیت‌های مشخص پژوهشی به آنان داده می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با گلایه از نگاه صرفاً آموزشی برخی صنایع به دانشگاه‌ها، یادآور شد: این تفکر باید تغییر کند؛ چراکه ترکیب توان علمی دانشگاه و قدرت اجرایی صنایع در کنار هم، توان فوق‌العاده و راهبردی را ایجاد خواهد کرد که قادر به انجام مأموریت‌های بزرگی خواهد بود.