بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران به کار خود پایان داد

تاریخ: 97/12/02

با معرفی مقالات برتر در بوشهر؛
بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران به کار خود پایان داد
بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد با معرفی آثار برتر پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مشاور و رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: بیست و پنجمن کنفرانس هسته‌ای ایران با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای، امشب و پس از بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر با شناخت مقالات برتر به کار خود پایان داد.
مهدی نکیسا با بیان اینکه این همایش دوروزه (اول و دوم اسفند) در ۹ محور و با حضور۲۵۰ شرکت کننده برگزار شد، یادآور شد: ۲۷۱ مقاله به این کنفرانس علمی فرستاده شد که ۱۸۰ مقاله پذیرفته و ۲۰ مقاله نیز ارائه شد و در پایان ۶ مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب و معرفی شدند.
وی تصریح کرد: در این همایش که با حضور دانشمندان، دانشجویان و انجمن هسته‌ای کشور و مدیران استانی و دانشگاهی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد از همسر شهید شهریاری تجلیل شد.


مقالات ارائه‌شده در کنفرانس هسته‌ای با نمایه ISC منتشر می‌شود

تاریخ: 97/12/02

حیدری‌سنگستانی:
مقالات ارائه‌شده در کنفرانس هسته‌ای با نمایه ISC منتشر می‌شود
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران اظهار کرد: این کنفرانس زیرمجموعه کنفرانس‌های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به شمار می‌آید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سروش حیدری سنگستانی امروز در آیین اختتامیه بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته گفت: خدا را شاکریم که توفیق برگزاری این کنفرانس به استان بوشهر واگذار و نصیب دانشگاه آزاد اسلامی استان شد.
وی با قدردانی از شرکت‌کنندگان در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران، حضور آنان را باعث دلگرمی برگزارکنندگان برشمرد و افزود: امید است در این دو روز علمی، فرصت مناسبی برای هم‌اندیشی و افزایش سطح اطلاعات دانشجویان و محققان فراهم شده باشد.
حیدری سنگستانی با بیان اینکه تمام تدابیر و برنامه‌ها از چند ماه گذشته برای میزبانی مناسب از این جمع اندیشمند در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: چهار کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته تشریفات، کمیته اجرایی و کمیته آموزش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در کنار تیم حفاظتی، نیروگاه اتمی بوشهر و انجمن هسته‌ای ایران تمام همت خود را برای برگزاری این کنفرانس به نحو احسن به‌کار گرفتند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید رئیسعلی دلواری یادآور شد: ارگان‌هایی نظیر سازمان حمل و نقل شهری بوشهر، شهرداری بوشهر و عالیشهر، حوزه علمیه بوشهر و سازمان علمی پژوهشی بسیج یاری‌رسان دانشگاه آزاد اسلامی و انجمن هسته‌ای ایران در برگزاری این کنفرانس بودند.
وی با بیان اینکه موضوعات جدید علوم هسته‌ای در نشست‌های تخصص این کنفرانس بررسی شد، تصریح کرد: کنفرانس هسته‌ای ایران زیرمجموعه کنفرانس‌های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به شمار می‌آید و تمام مقالات ارائه‌شده با نمایه این پایگاه (ISC) منتشر می‌شود.


علم و دانش مهم‌ترین مؤلفه اقتدار است/ تهاجم نرم علمی استکبار

تاریخ: 97/12/01

امام‌جمعه بوشهر مطرح کرد:
علم و دانش مهم‌ترین مؤلفه اقتدار است/ تهاجم نرم علمی استکبار
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: استکبار جهانی تهاجم نرم را در تهاجم نرم علمی دنبال می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در آیین بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با قدردانی از برگزارکنندگان این همایش و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای گفت: برای شما که در یک حرکت بنیادین برای انقلاب تلاش می‌کنید، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم به تمام اهداف این همایش دست یابید.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه علم و دانش در تمام قسم‌بندی‌های خود نظیر علوم تجربی، انسانی، علوم پایه و محصولات تولیدی از علم نقش اساسی در آفرینش تمدن‌ها و پیشرفت آن در طول تاریخ داشته است، اظهار کرد: هیچ تمدنی در جهان نمی‌توان یافت مگر اینکه آن تمدن بر پایه دانش تولید شده باشد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دانش امر اساسی پیشرفت و حیات تاریخی یک ملت به حساب می‌آید، اظهار کرد: از دیرباز در تمام کلونی‌های انسانی و جغرافیایی جهان توجه به تولید علم، خودکفایی، مرجعیت علمی و تولید محصولات دانش‌بنیان توجه زیاد شده است.
وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین مؤلفه اقتدار ملی و قدرت بین‌المللی در علم و دانش وجود دارد، عنوان کرد: اگر کسی در شرایط کنونی این دیدگاه را ندارد، خود دچار بحران شده است.
امام‌جمعه بوشهر بیان کرد: استکبار جهانی از سال‌های گذشته با آگاهی کامل از این موضوع، پروژه اسارت علم، انحصار علم و سپس آپارتاید علم را استارت زده است.
وی با بیان اینکه هیچ‌گاه جهان این محدودیت‌های علمی، انحصارطلبی، تهاجم گسترده و وسیع علمی را به خود ندیده است، تشریح کرد: استکبار جهانی تهاجم نرم را در تهاجم نرم علمی دنبال می‌کند.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه استکبار در دستیابی به اهداف خود از هیچ عملی روی‌گردان نیست، بیان کرد: در این راستا هر نخبه‌ای که در جهان وجود داشته باشد، برای کنترل دانش، شناسایی، جذب، در انحصار و یا حتی با ترور حذف خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه دانش هسته‌ای، علمی استراتژیک برای کشور است، گفت: این دانش زمینه‌ساز اقتدار ملی، تولید ثروت، خودکفایی و ایجاد امید در امر پژوهش و تولید علم را با خود همراه دارد. هر تحقیق علمی هرچند که نتیجه و اثر مثبت نرسد باز هم با موفقیت انجام شده چراکه راه اشتباهی را برای ما آشکار کرده است.
امام‌جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا و دول اروپایی نه در یک بلوک بلکه در یک منزل قرار دارند، تصریح کرد: هرگز به دول غربی نمی‌توان نگاه امیدوارنه و حتی اندکی اعتماد داشت.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه بزرگترین سرمایه کشور دانشمندان و علم بومی کشور است، اظهار کرد: راه پیشرفت کشور در پیشرفت علم است.


اقتدار امروز کشور به مدد تلاش‌ها و دستاوردهای علمی است

تاریخ: 97/12/01

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
اقتدار امروز کشور به مدد تلاش‌ها و دستاوردهای علمی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: انقلاب اسلامی ایران وارد عرصه‌های جدید و جدی علمی در کشور و سطح بین‌الملل شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ، اسماعیل عبدالهی در آیین افتتاح بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با قدردانی از انجمن هسته‌ای ایران به پاس اعتماد به دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در برگزاری این کنفرانس گفت: باعث افتخار است که من و همکارانم در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به نمایندگی از بزرگترین دانشگاه حضوری جهان مسئولیت برگزاری این همایش بزرگ و مهم کشوری را عهده دار هستیم.
عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تمام ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خود را به منظور برگزاری مطلوب این کنفرانس در اختیار عوامل اجرایی قرار داده است، تصریح کرد: قطعاً در برگزاری همایش‌هایی در این سطح، کاستی‌هایی وجود خواهد داشت؛ اما تمام برگزارکنندگان این همایش در تلاش هستند تا در چارچوب اهداف این همایش، اقدامات مؤثری برای علم و دانش کشور صورت پذیرد.
وی با اهتمام به این مهم که دانش و انرژی هسته‌ای یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است، ابراز امیدواری کرد این کنفرانس با تحقق آرمان‌های علمی انقلاب اسلامی، خواسته مقام معظم رهبری را به منصه ظهور برساند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به قرارداشتن در آغازین روزهای چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و ادای احترام به اقشار مختلف مردم کشور به‌ویژه بنیانگذار انقلاب، رهبر فرزانه انقلاب و شهدای گلگون‌کفن کشور که در به ثمرنشستن این انقلاب و اقتدار آن جانفشانی‌ها کردند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران وارد عرصه‌های جدید و جدی علمی در کشور و سطح بین‌الملل شده است که مقام معظم رهبری با توصیه‌های به‌حق خود همچون گذشته راه رسیدن به افق‌های روشن و مطلوب را برای کشور به‌خوبی نشان داده‌اند.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران علم و دانش را از صفر شروع کرد، گفت: دستیابی به این دستاوردهای عظیم و شگرف در این بازه کوتاه با هیچ کشوری در جهان قابل قیاس نیست.
وی اضافه کرد: آرامش، امنیت و اقتدار امروز کشور به مدد تلاش‌ها و دستاوردهای علمی است.
عبدالهی با تأکید بر اینکه رستاخیز عظیم علمی در کشور در حال وقوع است، خاطرنشان کرد: باید با بهره‌بردن از تجربیات گذشته و دستیابی به دستاوردهای جدید علمی، بیش از پیش کام ملت ایران را در این ایام شیرین کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید خود تحت زعامت و نظارت مستقیم مقام معظم رهبری قرار گرفته است، تشریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی سعی بر این است تا ظرفیت‌های متعدد دانشگاه بیشتر از گذشته در خدمت مردم و کشور و آرمان های انقلاب قرار گیرد.
عبدالهی با اشاره به این مسئله که مقام معظم رهبری نخستین توصیه خود را به مسئله علم، پژوهش و فناوری اختصاص فرمودند و سپس تأکید بر به‌کارگیری مدیران جوان، فعال و متدین در امور داشته‌اند، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا پاسخگوی توصیه‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب باشیم و با حمایت همه‌جانبه از انقلاب اسلامی و حضور جوانان پرانگیزه، کشور را به قله‌های رفیع علمی برسانیم.
وی ابراز امیدواری کرد که باید با شکوفاکردن علوم در تمام عرصه‌ها در کشور به‌ویژه دانش هسته‌ای که علمی بسیار استراتژیک است، فصل جدیدی از فعالیت‌ها و دستاوردهای مهم و جدید در کشور رقم بخورد.


دلیل برگزاری کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 97/12/01

حیدری‌سنگستانی تشریح کرد:
دلیل برگزاری کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران دلیل برگزاری این کنفرانس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سروش حیدری‌سنگستانی صبح امروز در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با تشریح مختصری از روند چگونگی اعطای میزبانی کنفرانس به دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: پس از برگزاری سال گذشته این کنفرانس در اصفهان، پیشنهاد میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به مسئولان انجمن هسته‌ای ارائه شد که بعد از جلسات متعدد و بازدید نماینده انجمن از امکانات و زیرساخت‌های این دانشگاه و نیز اخذ مجوزهای لازم از سازمان مرکزی دانشگاه در کنار حمایت همه‌جانبه مسئولان استانی و دانشگاهی، سعادت و افتخار برگزاری بزرگترین رویداد علمی هسته‌ای کشور نصیب استان بوشهر شد.
وی ادامه داد: ظرفیت مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و نیز نیروگاه اتمی بوشهر از مهم‌ترین دلایل موافقت برگزاری این اجلاس هسته‌ای در بوشهر محسوب می‌شوند.
حیدری سنگستانی با بیان اینکه کنفرانس‌ها فرصتی مغتنم برای گردهمایی اندیشمندان، پژهشگران و محققان محسوب می‌شود، گفت: همایش‌ها مهم‌ترین حرکت علمی در سطح کشور و فرصتی کم‌نظیر برای تبادل علمی، آگاهی از تازه‌های علوم و روش‌های جدید تولید دستاوردهای نو هستند.
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای ایران با بیان اینکه همایش‌ها با هدف فراهم‌کردن محیطی برای انتشار دستاوردهای نو و به تکاپوانداختن اعضای جامعه به‌ویژه دانشجویان برگزار می‌شوند، تصریح کرد: تبادل اندیشه در میان افراد، تحت تأثیر قراردادن جامعه به‌منظور پیشرفت در آن زمینه خاص از مسائل مهم برگزاری کنفرانس‌هاست.
وی تصریح کرد: در این کنفرانس سعی بر این است تا علاوه بر تبادل اطلاعات شرکت‌کنندگان با یکدیگر، مباحث مربوط به انرژی هسته‌ای مطرح و برای رفع موانع علمی موجود در این راه هم‌اندیشی شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید رئیسعلی دلواری اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در این همایش علاوه بر ارتباط با شرکت‌های زیرمجموعه دانش هسته‌ای از کتپ چاپ شده و آخرین دستاوردهای علم هسته‌ای کشور مطلع خواهند شد. حیدری سنگستانی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی مانند ساخت و طراحی و آشنایی با تجهیزات پرتویی و کارگاه کدنویسی در این همایش خبر داد.
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با بیان اینکه بوشهر به دلیل قرارداشتن نیروگاه اتمی در این استان از شهرت جهانی برخوردار است، یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده و مساعدت مدیران نیروگاه اتمی بوشهر، امکان بازدید از سایت نیروگاه میسر شده است که فرصتی مناسب برای آشنایی بهتر و نزدیک‌تر شرکت‌کنندگان در این همایش از صنعت هسته‌ای کشور فراهم شده است.
وی با قدردانی از حمایت‌ها و تلاش‌های همه‌جانبه در برگزاری بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در بوشهر، اضافه کرد: بازدید از مکان‌های تاریخی دیار دارالحماسه بوشهر نیز از دیگر برنامه‌های این همایش است تا خاطرات به یادماندنی را برای شرکت‌کنندگان در بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای به یادگار گذارد.
بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در ۹ محور اصلی آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتوپزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتوها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار به مدت دو روز (اول و دوم اسفند) در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار می‌شود.


تجلیل از پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای

تاریخ: 97/12/01

در بوشهر انجام شد؛
تجلیل از پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای
پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، صبح امروز در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای ایران از دکتر سبحانیان پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای کشور قدردانی شد.
سبحانیان دانشیار رشته فیزیک دانشگاه تبریز است که سابقه تألیفات کتب متعدد در زمینه فیزیک هسته‌ای و استاد راهنما در بیش از ۵۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد، هشت پایان‌نامه در مقطع دکتری تخصصی را در سوابق علمی خود دارد.
مدیرگروهی رشته فیزیک دانشگاه تبریز، معاون پژوهشی دانشگاه تبریز، مشاور دستگاه علوم و فنون هسته‌ای و بسیاری سمت‌های دیگر را در سوابق اجرایی وی می‌توان دید.


پذیرش ۶۴ درصد مقالات ارسالی به کنفرانس هسته‌ای ایران

تاریخ: 97/12/01

اطاعتی خبر داد:
پذیرش ۶۴ درصد مقالات ارسالی به کنفرانس هسته‌ای ایران
مدیر روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر از پذیرش ۶۴ درصد مقالات ارسالی به بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اطاعتی که به نیابت از دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در آیین افتتاحیه این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حضور داشت با توضیح فعالیت‌های انجمن هسته‌ای در یک سال گذشته گفت: سال ۱۳۹۷ در مجموع ۶ کارگاه آموزشی در نقاط مختلف کشور اجرا شده است و کارگاه خلأ نیز اواسط اسفند برگزار خواهد شد.
وی با تشریح چگونگی نحوه پذیرش و داوری مقالات در بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای ایران عنوان کرد: ارسال مقالات به دبیرخانه همایش از ابتدای شهریور امسال آغاز شد و با توجه به حجم مقالات ارسالی، داوری و بررسی مقالات از آبان ۹۷ در هشت کمیته علمی تخصصی و با حضور ۱۱۵ داور صورت گرفت.
اطاعتی با بیان اینکه ۲۷۱ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال و قریب به ۶۴ درصد آنان مورد پذیرش قرار گرفت، تصریح کرد: از مجموع ۳۹ مقاله کاربردی ۳۰ مقاله، از مجموع ۶۶ مقاله با موضوع راکتور ۳۷ مقاله، از مجموع ۵۴ مقاله با محور مواد ۴۰ مقاله، از مجموع ۶ مقاله با موضوع شتاب دهنده ۵ مقاله، از مجموع ۲۶ مقاله با محور پرتوپزشکی ۱۱ مقاله، از مجموع ۲۰ مقاله با محور آشکارسازی ۱۹ مقاله از مجموع ۲۳ مقاله با موضوع پلاسما و گداخت ۱۲ مقاله، از مجموع ۲۴ مقاله با موضوع فیزیک هسته‌ای ۱۷ مقاله و از مجموع ۹ مقاله با محور پدافند غیرعامل پرتویی ۶ مقاله مورد تأیید داوران قرار گرفت و برای ارائه در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران پذیرش شد.
وی افزود: ۴ مقاله اجازه انتشار نگرفت و ۵ مقاله نیز با تغییرات مجوز نشر را به دست آورد.
جانشین دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با بیان اینکه با توجه به تجربیات گذشته و بررسی همایش‌های بین‌المللی سعی بر کیفی‌سازی محتوای برگزاری این همایش شده است، عنوان کرد: امسال سعی شده تا با کاستن از ارائه‌ شفاهی مقالات و افزایش کیفیت مقالات پوستری در کنار دعوت از استادان، متخصصان و مجریان طرح‌های بزرگ کشوری برای ارائه بر کیفیت همایش افزوده شود.
اطاعتی با یادآوری این مهم که امسال در پایان کنفرانس و در روز اختتامیه، جایزه دکتر شهریاری به برگزیدگان اهدا خواهد شد، بیان کرد: با نظر داوران و مسئولان کمیته‌ها، مقالات برتر انتخاب و به دبیرخانه معرفی شده‌اند که پس از بررسی و انتخاب نهایی این جایزه به صاحبان آثار برتر تقدیم خواهد شد.


آغاز بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران در بوشهر

تاریخ: 97/12/01

با حضور چهره‌های برجسته هسته‌ای :
آغاز بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران در بوشهر
بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای در میان دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر آغاز به کار کرد.
دکتر مهدی نکیسا مشاور و رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اعلام این خبر گفت: بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران در ۹ محور اصلی آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتو پزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتوها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار محورهایی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار شده است.


نکیسا تصریح کرد: این همایش دو روزه (در روزهای اول و دوم اسفندماه) با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، دانشجویان، استادان، چهره‌های شاخص و برجسته هسته‌ای کشور، مدیران ارشد سازمان انرژی هسته ای، مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر، رؤسا و معاونین دانشگاه های استان و دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حال برگزاری است.


بیست و پنجمین اجلاس هسته ای ایران به میزبانی واحد بوشهر برگزار می گردد

تاریخ: 97/09/17


مهدی نکیسا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بوشهر با بیان اینکه بیست و پنجمین اجلاس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می‌شود و این رویداد با استقبال خوبی از سوی اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، مدیران، تکنسین‌ها، شرکت‌ها و علاقه‌مندان حوزه فناوری هسته‌ای مواجه شده است، اظهار کرد: این اجلاس مانند گذشته با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای در میان دانشجویان و در ۹ محور اصلی، یکم و دوم اسفند در واحد دانشگاهی بوشهر برگزار خواهد شد.
وی با تشریح محورهای این اجلاس گفت: آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتو پزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتوها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار محورهایی هستند که علاقه‌مندان آثار خود را در این زمینه‌ها به دبیرخانه اجلاس ارسال کردند.
رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هرساله ۱۲۰۰ مقاله به دبیرخانه اجلاس ارسال می شود، اظهار کرد: پس از بررسی و داوری مقالات توسط استادان برجسته هسته‌ای، قریب به ۳۰۰ مقاله پذیرفته می شود.
نکیسا افزود: از این تعداد مقاله پذیرفته‌شده، حدود ۵۰ مقاله در قالب سخنرانی و بقیه در قالب پوستر مورد تأیید داوران قرار می‌گیرد.
عضو هیأت علمی گروه آموزشی مکانیک دانشگاه آزاد بوشهر افزود: مهلت ارسال مقالات تا ۲۵ آذر تمدید شد.
وی با بیان اینکه در مدت دو روز اجلاس، برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی متناسب با اجلاس برگزار خواهد شد، تصریح کرد: کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی مانند ساخت و طراحی، آشنایی و کار با تجهیزات پرتویی نظیر آشکارسازی، کارگاه آموزشی کدهای محاسبات مهندسی هسته‌ای و بازدید از نیروگاه اتمی از اهم برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این اجلاس است.


رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه چهره‌های شاخص هسته‌ای کشور و استادان برجسته در این اجلاس حضور دارند، افزود: دانشمندان مطرح هسته‌ای کشور ازجمله فریدون عباسی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و بسیاری از چهره‌های برتر علمی در این اجلاس شرکت خواهند کرد.
نکیسا با بیان اینکه در اختتامیه این اجلاس به پژوهشگران برتر، جایزه استاد شهریاری تقدیم می‌شود، یادآور شد: اجلاس هسته‌ای به‌واسطه ظرفیت‌های مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و وجود نیروگاه اتمی بوشهر، فرصتی مغتنم برای شرکت‌کنندگان در این برنامه علمی و عملی است.


اقدامات بیست و دومین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 97/11/25

دشتی‌عسکری تشریح کرد:
اقدامات بیست و دومین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از اعزام زوج های دانشجو درقالب طرح همسفر تا بهشت به مشهد خبر داد.
حسین دشتی‌عسکری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه امسال برای نخستین‌بار زوج های دانشجو در قالب کاروان و به صورت گروهی به مشهد مقدس اعزام خواهند شد، اظهار کرد: نخستین کاروان زیارتی زوج‌های دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر روز جمعه مورخ ۲۶ بهمن سال جاری و با حضور جمعی از مزدوجین به اردوی فرهنگی همسفر تا بهشت اعزام خواهند شد. برنامه‌های پیش بینی‌شده سفر ازدواج دانشجویی
وی با بیان اینکه حضور جمعی زوج‌ها در کنار هم می‌تواند لحظات شادتری را برای آنان به یادگار بگذارد،افزود: سعی شده در این اردو در کنار برنامه‌های آموزشی و در عین حال برنامه‌های تفریحی و زیارتی، برنامه‌های جدیدتر و متنوع‌تری برای زوج‌های دانشجو تدارک دیده شود تا نخستین سفر زندگی مشترک آنان بسیار خاطره انگیز رقم بخورد.
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: طول مدت این سفر سه روز است و شرکت‌کنندگان در این کاروان‌ها با بهره‌مندی از هدایا، جوایز و بسته‌های فرهنگی از مزایای ویژه‌ای نظیر غذای متبرک حرم ثامن الحجج (ع) بهره‌مند خواهند شد.
دشتی‌عسکری تشریح کرد: برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای شرکت‌کنندگان در روز نخست، پس از ورود به مشهد مقدس و استقبال کریمانه از آنان در مراکز اقامتی، زیارت گروهی، استفاده از خوان پربرکت مهمان سرای حضرت رضا(ع)، برنامه فرصت عاشقی در حرم مطهر(که نخستین ویژه برنامه و در واقع نایاب‌ترین برنامه برای زوجین خواهد بود)، است تا زوج‌ها با بهره‌مندی از دانش و تجربیات استادان حوزه دانش خانواده، به زندگی خود قوام صد چندان ببخشند.
وی افزود: در روز دوم، برنامه فرهنگی آموزشی آشیانه، ویژه زوجین برای آشنایی با مهارت‌های زندگی و زناشویی اجرا خواهد شد. مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح برنامه‌های روز سوم اظهار کرد: صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی برای زوج‌های دانشجو در نظر گرفته شده است و پس از آن هم می‌توانند در برنامه‌های گردشگری پیش بینی‌شده شرکت کنند و نیز در همه مدت این دوره، برنامه‌هایی همچون مدیحه‌سرایی، سخنرانی با موضوع ازدواج پایدار، پخش نماهنگ‌های مناسبتی، مسابقه، جنگ شادی و قرائت قرآن و ادعیه به اجرا در خواهد آمد.
تازه‌های برنامه‌های بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی
دشتی‌عسکری با بیان اینکه امسال برنامه جدیدی برای زوج‌های دانشجو اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: یکی از جدیدترین تدابیر برنامه همسفر تا بهشت بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی، طراحی دوره‌های مجازی «مردان و زنان - تفاوت‌ها و تشابه‌ها» است که زوجین پیش از قطعی شدن ثبت‌نام و قبل از سفر به مشهد مقدس باید در این دوره‌ آموزشی شرکت کنند و به نوعی پیش‌نیاز آموزش‌هایی است که زوجین در مشهد فرا می‌گیرند.
وی اضافه کرد: برنامه‌هایی نظیر مشق شب، گفتگوی سرنوشت ساز، پاتوق همدلی، بخوان برای زندگی، رفیق دوست داشتنی و بسیاری برنامه دیگر در قالب برنامه های مشاوره ای در هتل محل اقامت زوج ها اجرا می شود.
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ثبت‌نام از زوج‌های دانشجو برای جشن ازدواج دانشجویی تا پایان بهمن ادامه دارد، عنوان کرد: تاکنون ۶۰ زوج در دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مدارک ثبت‌نام خود را تکمیل کرده که در کاروان‌های بعدی به مشهد اعزام خواهند شد.
دشتی‌عسکری یادآور شد: زوج‌های دانشجویی که برای مراسم سال قبل ثبت‌نام کرده و موفق به تشرف نشده‌اند و یا اینکه ثبت‌نام کرده‌ اما مدارکشان مورد تأیید نبوده است، می‌توانند با ارائه مدارک خود به دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ خود و انتخاب کاروان به این سفر مشرف شوند.


خراسان‌رضوی قهرمان مسابقات والیبال کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شد

تاریخ:

با برتری مقابل گلستان؛
خراسان‌رضوی قهرمان مسابقات والیبال کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی شد


تیم خراسان رضوی با برتری مقابل گلستان عنوان قهرمانی مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی را از آن خود کرد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، تیم والیبال دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی در بازی فینال مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی جام فجر چهلم با برتری مقابل تیم گلستان قهرمان این دوره از مسابقات شد و جام این بازی‌ها را با خود به خانه برد.


مسئول برگزاری مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نتایج پایانی این مسابقات اظهار کرد: امروز در بازی رده‌بندی نیز تیم علوم و تحقیقات موفق شد با برتری مقابل تیم اصفهان به مقام سومی این مسابقات دست یابد.


سید نوید شاهروبندی اضافه کرد: بازی‌های والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۱۲ تیم و در چهار گروه برگزار شد.


گلستان و خراسان‌رضوی فینالیست مسابقات والیبال دانشگاه آزاد اسلامی شدند

تاریخ: 97/11/24

با انجام بازی‌های نیمه‌نهایی؛
گلستان و خراسان‌رضوی فینالیست مسابقات والیبال دانشگاه آزاد اسلامی شدند
تیم‌های راه‌یافته به بازی فینال مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی مشخص شدند.
مسئول برگزاری مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که با نام جام فجر چهلم در بوشهر در حال برگزاری است درباره نتایج بازی‌های نیمه‌نهایی این مسابقات به گفت: چهار تیم اصفهان، گلستان، خراسان رضوی و علوم و تحقیقات که پس از گذشتن از سد رقبای خود به این مرحله رسیده بودند، صبح امروز برای کسب مجوز حضور در فینال به مصاف هم رفتند.
سیدنوید شاهروبندی درباره نتایج کسب شده در این دور از مسابقات اظهار کرد: در بازی نخست تیم گلستان موفق شد در دو ست پیاپی تیم اصفهان را شکست دهد و نخستین تیم صعودکننده به بازی فینال مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شود.
وی ادامه داد: در دیگر بازی نیمه‌نهایی، تیم خراسان رضوی توانست تیم علوم و تحقیقات را شکست دهد و راهی مسابقه فینال شود.
شاهروبندی یادآور شد: با توجه به نتایج کسب شده، عصر امروز گلستان با خراسان رضوی برای کسب سکوی نخست و اصفهان با علوم و تحقیقات برای کسب جایگاه سومی دیدار خواهند کرد.


دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در جشن چهلم انقلاب با مردم همراه شدند

تاریخ: 97/11/22

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر به همراه استادان، کارمندان و دانشجویان صبح امروز در چهلمین جشن سالگرد انقلاب اسلامی ایران و در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور یافته و با مردم همیشه در صحنه ایران همصدا و همنوا شدند و شعار مرگ بر آمریکا سردادند.

دانشگاهیان در راهپیمایی باشکوه و غرورآفرین به مناسبت بعثت انقلاب اسلامی ایران، همگام با دیگر اقشار مردم با حضور در جشن سالگرد پیروزی انقلاب با سردادن شعارهایی علیه استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب به ندای رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند و با آرمان‌های حضرت امام خمینی(ره) و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تجدید پیمان کردند.


۴ تیم به مرحله نیمه‌نهایی والیبال دانشگاه آزاد اسلامی راه یافتند

تاریخ: 97/11/24

با انجام بازی‌های حذفی؛
۴ تیم به مرحله نیمه‌نهایی والیبال دانشگاه آزاد اسلامی راه یافتند
تیم‌های راه‌یافته به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی (برادران) با انجام بازی‌های حذفی مشخص شدند.
مسئول برگزاری مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی که با نام جام فجر چهلم در بوشهر در حال برگزاری است در حاشیه این بازی‌ها درباره نتایج بازی‌های حذفی مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال برادران گفت: در این دور و در بازی اول دو تیم یزد و اصفهان به مصاف هم رفتند که اصفهانی‌ها موفق شدند تیم یزد را شکست داده و به عنوان نخستین تیم راهی مرحله نیمه‌نهایی شوند.
سیدنوید شاهروبندی درباره سایر نتایج عنوان کرد: در بازی دوم دو تیم بوشهر و خراسان رضوی با هم پیکار کردند که خراسانی‌ها توانستند مقابل میزبان بهتر عمل کنند و راهی مرحله بعد شوند.
وی ادامه داد: در بازی سوم این دور نیز بازی دو تیم خراسان شمالی و گلستان با برتری تیم گلستان به پایان رسید.
مسئول برگزاری مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نتیجه بازی چهارم این مرحله اظهار کرد: در بازی آخر این مرحله علوم و تحقیقات توانست مقابل تیم خوزستان به برتری دست یابد.
شاهروبندی با بیان اینکه این بازی‌ها در ۳ ست برگزار می‌شود، یادآور شد: در مرحله نیمه نهایی این بازی‌ها ابتدا دو تیم اصفهان و گلستان و سپس تیم‌های خراسان رضوی و علوم و تحقیقات برای حضور در فینال این مسابقات با هم به رقابت خواهند پرداخت.


آغاز مسابقات والیبال اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ:

از صبح امروز صورت گرفت؛
آغاز مسابقات والیبال اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی
مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با رقابت ۱۲ تیم در بوشهر آغاز شد.
به گزارش رواط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مسابقات والیبال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۱۲ تیم به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر آغاز شد.
براین‌اساس؛ تیم‌ها در چهار گروه سه تیمی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. جدول گروه‌بندی این مسابقات به شرح زیر است:
گروه نخست: بوشهر، لرستان و یزد
گروه دوم: خوزستان، خراسان شمالی و تهران
گروه سوم: خراسان رضوی، اصفهان و فارس
گروه چهارم: علوم و تحقیقات، گلستان و تهران


هویت و ماهیت انقلاب اسلامی متمایز با سایر انقلاب‌هاست

تاریخ: 97/11/19

ابراهیم متقی:
هویت و ماهیت انقلاب اسلامی متمایز با سایر انقلاب‌هاست
استاد دانشگاه تهران گفت: هویت و ماهیت انقلاب اسلامی ایران متمایز با سایر انقلاب‌های جهان است و نتایج مطالعات اجتماعی و گفته مورخان آن را ثابت می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، ابراهیم متقی در نشست هم‌اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر با عنوان «انقلاب اسلامی، ۴۰ سال مقاومت، انقلابی‌گری و استکبارستیزی» برگزار شد، ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: شما عزیزان وظیفه خطیری را در یک حوزه متفاوت جغرافیایی کشور برعهده دارید؛ چراکه در نوار مرزی خلیج‌فارس و حاشیه نقشه پهناور کشور حضور دارید که موقعیت حساسی دارد و باید علاوه بر فعالیت‌های آموزشی برای پرورش نسل جوان با محرومیت‌های موجود نسبت به دیگر مناطق نیز مقابله کنید.
وی با طرح این سؤالات که به نظر شما چرا امروز کشور در وضعیت تحریم قرار گرفته است و شاهد اعمال شدیدترین فشارهای اقتصادی به کشور هستیم و چرا محدودیت‌های بین‌المللی روزبه‌روز در حال افزایش است، خاطرنشان کرد: برخلاف اعتقاد غربی‌ها، ایران در ۴۰ سال گذشته به هیچ عنوان رویکرد تهاجمی نداشته است.
استاد دانشگاه تهران تصریح کرد: واقعیت این است که ایران خود قربانی بی‌نظمی‌ها، بی‌امنیتی‌ها و اقتدارگرایی‌های خودخواهانه و سلطه‌گرایانه منطقه‌ای و بین‌المللی است و کشور ما همواره نسبت به محدودیت‌ها و زورگویی‌هایی که بر علیه آن شکل گرفته، واکنش نشان داده است.
متقی با بیان اینکه هویت و ماهیت انقلاب اسلامی ایران متمایز با سایر انقلاب‌های جهان است، عنوان کرد: این گفته کارشناسان داخلی نیست؛ بلکه نتایج مطالعات اجتماعی و ادعای اثبات شده مورخان، محققان، جامعه‌شناسان و اندیشمندان جهانی آن را ثابت می‌کند.
وی ادامه داد: مطالعات اجتماعی در اقصی نقاط جهان مبتنی بر مشاهدات عینی، توصیف، شناخت درجه اول، درک محیط اجتماعی و مواردی از این قبیل است که بر‌این‌اساس جامعه‌شناسان با حضور در کشور و لمس واقعیت‌ها، انقلاب ما را جدای از دیگر انقلاب‌ها دانسته‌اند.
این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه از زمان شکل‌گیری اولین اعتراضات مردمی در ایران علیه رژیم شاه بسیاری از خبرنگاران برای شنیدن حرف مردم و متوجه شدن هدف امام راحل در کشور حضور داشتند، خاطرنشان کرد: یکی از این صاحب‌نظران فوکو بود که بعد از حضور در ایران اولین کتاب خود را با نام « انقلاب ایران، اولین انقلاب پست مدرن جهان» منتشر کرد و در آن از وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران سخن گفت.
متقی با بیان اینکه در سال ۱۳۵۶ دانشجوی دانشگاه تهران بودم و از نزدیک فضای سیاسی آن زمان دانشگاه را تجربه کرده‌ام، یادآور شد: فضای آن زمان دانشگاه، یک فضای سیاسی منحصر به فرد انقلابی بود. همه گروه‌های سیاسی با رویکردها و شعارهای مختلف حضوری فعال داشتند، اما شعار برخی گروه‌های مختلف سیاسی به غیر از پیروان راستین حضرت امام خمینی(ره) مبتنی بر خشونت، نفرت و انتقام بود.
وی، شعارهای انقلاب مردمی ایران را ساده‌ترین راه برای درک وجه تمایز انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌ها دانست.
این استاد دانشگاه تهران با تأکید بر اینکه دفاع از انقلاب امروز، دفاع از کلیات است، متذکر شد: انقلاب اسلامی ایران خواهان آزادی، استقلال، هویت و جمهوری اسلامی است و طبیعی است که دشمنان در مقابل این خواسته‌ها قد علم کنند.


پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با اختصاص بودجه به ورزش

تاریخ: 97/11/18

فهیمی عنوان کرد:
پیشگیری از آسیبهای اجتماعی با اختصاص بودجه به ورزش
داور بین‌الملل ورزش فوتسال و فوتبال می‌گوید که اختصاص بودجه به ورزش در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر بوده و ورزش باعث کارکرد بهتر فعالیت‌های فرهنگی است.
جواد فهیمی‌راد مسئول فنی مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه جام فجر چهلم که در بوشهر برگزاری شد با خبرنگار خبرگزاری آنا گفتگو کرد که در متن زیر با هم می‌خوانیم.
امکانات ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تأسیس تا به امروز چه مسیری را طی کرده و چه میزان به آن اضافه شده است ؟
فهیمی‌راد: طبیعتاً هر سازمان و نهادی در آغاز برنامه‌های خود، زیرساخت‌های مورد نیاز را با رعایت استانداردهایی ایجاد می‌کند و سپس با توجه به شرایط و الزامات فعالیت‌ها به گسترش آن می‌پردازد که دانشگاه آزاد اسلامی نیز از این قائده مستثنی نبوده است. بنده ۱۶ سال است که به‌صورت مستقیم با دانشگاه در دوره‌ها و بخش‌های مختلف در ارتباط هستم و خوشبختانه امکانات، تجهیزات و زمین‌های ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی مانند سایر نیازهای دانشگاه روند روبه‌رشد بسیار مناسبی داشته به‌گونه‌ای که در اکثر واحدهای دانشگاهی کشور، سالن‌های چندمنظوره ورزشی با آخرین تجهیزات وجود دارد که به عینه قابل مشاهده است.
از برنامه‌های تدوین‌شده و آتی این حوزه در راستای ارتقای بخش تربیت بدنی دانشگاه بفرمایید و نیز اهداف پیش روی این حوزه کدام است؟
فهیمی‌راد: تربیت بدنی در هر سازمانی بیشترین علاقه‌مند را به خود اختصاص می‌دهد و بیشترین تقاضا نیز در این بخش، برگزاری مسابقات مختلف است. در واقع ورزشکار در ادارات جدای بحث سلامتی، به انگیزه حضور در مسابقات درون سازمانی یا برون سازمانی، تمرینات ورزشی را انجام می‌دهند. بحمدالله این مهم با درایت و پیگیری‌های مدیران دانشگاه بعد از وقفه چندساله برقرار شده که موجب رضایت کارکنان ورزشکار شده است و به یاری پروردگار، مسابقات به‌صورت گسترده‌تر ادامه خواهد داشت.
معمولاً ورزش همیشه مشکلات خاص خود را دارد آیا دانشگاه با چنین چالش‌هایی روبه‌رو است؟
فهیمی‌راد: معضلی که نه تنها ورزش، دانشگاه و یا یک نهاد خاص با آن روبه‌روست؛ بلکه چالشی برای تمام کشور بوده، مدیریت هزینه‌ها و کم‌شدن درآمد است. دانشگاه نیز به مراتب با این مسئله در تمام بخش‌ها مواجه است؛ اما با اهتمام مسئولان به تربیت بدنی، فعالیت‌های ورزشی از یاد نرفته و علاوه بر اختصاص بودجه مناسب، شخصاً در برگزاری مسابقات حضور و بر انجام آن نظارت دارند.
حضور یک کارمند در المپیاد ورزشی دانشگاهی چه مزیت‌های فردی را می‌تواند برای او به‌دنبال داشته باشد؟
فهیمی‌راد: به نظر من بخش تربیت بدنی برای کارکنان یک فعالیت حیاتی است. همه افراد در طول هفته، فعالیت‌های تمرینی را برای سلامتی انجام می‌دهند که اگر این فعالیت‌های ورزشی در قالب تیم‌های کارمندی انجام شود، علاوه بر پویایی سبب خواهد شد، دوستی و مهربانی میان همکاران افزایش یابد و این سرزندگی به محل کار نیز ورود خواهد کرد.
با توجه به برگزاری مسابقات در چند رشته ورزشی، اکنون اگر قصد شرکت در مسابقات را داشتید در کدام رشته وارد میدان می‌شدید؟
فهیمی‌راد: بنده داور بین‌الملل فوتسال و فوتبال هستم و با توجه به اینکه رشته تحصیلی‌ام نیز تربیت بدنی است، والیبال و شنا از دیگر علاقه‌مندی‌های من است؛ اما فعالیت ورزشی در هر رشته‌ای نیازمند تمرین مستمر و آمادگی بدنی مناسب است از این جهت از انجام ورزش‌هایی مانند فوتسال و فوتبال به‌دلیل احتمال آسیب‌دیدگی زیاد چشم‌پوشی خواهم کرد و در والیبال شرکت می‌کنم.
با توجه به ایام الله دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، چه پیشنهادی برای بهترشدن کشور در حوزه کاری خود دارید؟
فهیمی‌راد: قدم اول در هر مسئله‌ای سلامت فردی و اجتماعی و سپس انگیزه است که هر دوی این مسائل در برنامه‌های ورزشی وجود دارد. همانطور که مطلع هستید در بودجه ۹۸ کشور در هر نهاد و سازمانی بودجه‌های فرهنگی تعیین و مشخص شده است. به اذعان بسیاری از افراد، بهترین و اثرگذارترین حرکت فرهنگی، فعالیت فرهنگی در قالب برنامه‌های ورزشی است که نشان از اهمیت ورزش و کاربردی‌بودن آن دارد. مسئله‌ای که می‌تواند بهتر انجام و منجر به رضایت عمومی شود، اختصاص بودجه بیشتر برای ورزش همگانی است؛ چراکه ورزش باعث کارکرد بهتر فعالیت‌‌های فرهنگی و در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر است.
بوشهر و وضعیت میزبانی مسابقات را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
فهیمی‌راد: ببینید میزبانی هر برنامه‌ای دو جنبه دارد، یکی توان، ظرفیت و زیرساخت‌های میزبان و دیگری بودجه‌ای که سازمان مربوط برای انجام فعالیت در اختیار میزبان قرار داده است. خوشبختانه مسابقات در هر دو بخش با قدرت در حال انجام است هرچند کاستی‌هایی نیز بوده اما سریعاً رفع شده است.
و حرف آخر....
فهیمی‌راد: تشکر از مسئولان واحد بوشهر و مدیران سازمان مرکزی در اهتمام برگزاری مسابقات و قدردانی ویژه از روابط عمومی واحد بوشهر در انعکاس مناسب اخبار و این رویداد بزرگ ورزش دانشگاهی کشور؛ چراکه اطلاع‌رسانی بخش مهمی از هر برنامه‌ای است و باعث ایجاد انگیزه خواهد بود.


مسابقات جام فجر چهلم انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 97/11/17

اسکندری تشریح کرد:
مسابقات جام فجر چهلم انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی
مدیر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ظرفیت‌ها و سرمایه‌های متنوع دانشگاه آزاد اسلامی را زیرساختی مهم برای اجرای هر نوع فعالیتی دانست.
رسول اسکندری مسئول اجرایی المپیاد ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر درباره مسابقات سراسری ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی که به میزبانی بوشهر در حال برگزاری است، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان مولود انقلاب اسلامی توانسته علاوه بر فراهم‌کردن شرایط تحصیل در تمام مقاطع آموزشی برای اقشار جامعه در جای جای میهن اسلامی در حوزه ورزش نیز در قالب تیم‌های مختلف خدمات ارائه کند.
وی با تأکید بر اینکه یکی از برنامه‌ها و تلاش‌های خوب و مناسب دانشگاه آزاد اسلامی در کنار کارکردها و مأموریت‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، توجه به بخش سلامت و تربیت بدنی دانشجویان، کارکنان و استادان است، تشریح کرد: با توجه به تأکیدات پیامبر اسلام(ص)، ائمه، مقام معظم رهبری و بزرگان دینی بر امر ورزش، دانشگاه آزاد اسلامی نیز با تکیه بر توان و ظرفیت‌های خود، حضوری پررنگ در هر سه بخش ورزش پهلوانی، همگانی و قهرمانی داشته است.
مدیر دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ادامه داد: واحد بوشهر نیز با توجه به ظرفیت‌های فراوان و امکانات و تجهیزات مناسب ورزشی مانند استادیوم ۲ هزار نفری، سالن ورزشی چندمنظوره، زمین فوتبال و والیبال ساحلی، باشگاه سوارکاری و تیراندازی به اهداف پروازی، خوابگاه و سلف سرویس تلاش کرده در این حوزه حضوری پررنگ در سطح برنامه‌های کشوری دانشگاه داشته باشد.
اسکندری با بیان اینکه امسال شاهد میزبانی مسابقات متعدد ورزشی در واحد بوشهر هستیم، یادآور شد: در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، واحد بوشهر میزبان مسابقات جام فجر چهلم انقلاب دانشگاه آزاد اسلامی است که این جام با مسابقات فوتبال سراسری دانشجویان(جام رئیس‌علی دلواری) آغاز و با برگزاری مسابقات بدمینتون و تنیس روی میز خواهران و فوتسال برادران و والیبال و بدمینوتن برادران ادامه دارد.
وی سرمایه‌های متنوع دانشگاه آزاد اسلامی را زیرساختی مهم برای اجرای هر نوع فعالیتی دانست و با ابراز خرسندی از حضور پرشور همکاران و استقبال مناسب واحدهای دانشگاهی در این دور از مسابقات تشریح کرد: سوت آغاز رسمی این مسابقات، همزمان با لحظه تاریخی ورود حضرت امام خمینی (ره) به کشور زده شد و مسابقات در دو دسته یک و دو با حضور ۲۳ تیم از ۲۳ استان کشور برگزار شد.
اسکندری با بیان اینکه امید است با برگزاری این مسابقات، شادابی و نشاط را به مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی هدیه کرده باشیم، عنوان کرد: در این مسابقات سعی بر آن شده تا در کنار رقابت سالم تیم‌های ورزشی، فضایی دوستانه برای آشنایی بیشتر اعضای خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شود.
مدیر دانشجویی واحد بوشهر یادآور شد: با الهام از کلام مقام معظم رهبری که شاخصه‌های دانشجو را تحصیل، تهذیب و ورزش می‌دانند، شعار این مسابقات، «ورزش، ارزش، دانش» تعیین‌ شده است.


برگزاری مسابقات ورزشی برای خانواده کارکنان و اعضای هیئت علمی

تاریخ: 97/11/17

جوانمرد خبر داد:
برگزاری مسابقات ورزشی برای خانواده کارکنان و اعضای هیئت علمی
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی از برگزاری مسابقات ورزشی برای فرزندان و همسران کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در تابستان ۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، کمال جوانمرد عصر امروز در آیین اختتامیه مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر با قدردانی و تشکر از تمام داوران، برگزارکنندگان، تیم‌ها و سرپرستان ورزشی، میزبانی واحد بوشهر و حمایت مدیران سازمان مرکزی این دانشگاه گفت: خوشبختانه با دید باز و نگاه مناسب دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی به امر ورزش در دانشگاه و اختصاص بودجه مناسب، دیگر دیوار ورزش دانشگاه کوتاه نیست.

مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: شاهد این ادعا برگزاری مسابقات متعدد ورزشی در چند ماه اخیر بعد از وقفه چندساله با حمایت رئیس هیئت مؤسس و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی است.

جوانمرد با تأکید بر اینکه فعالیت‌های ورزشی دانشگاه در سال ۹۷ تاکنون کارنامه قابل قبول و پرباری از خود به‌جا گذاشته و تا پایان سال نیز ادامه خواهد داشت، تشریح کرد: خوشبختانه علاوه بر مسابقات ورزشی دانشجویی، کارکنان و اعضای هیئت علمی، تمام ۱۶ تیم دانشگاه آزاد اسلامی در لیگ‌های برتر کشور موفق به کسب نتایج درخشانی شده‌اند.

وی با بیان اینکه در اداره تیم‌های ورزشی و برگزاری مسابقات سعی بر آن شده تا با سرمایه فرهنگی موفقیت کسب شود و نه با سرمایه اقتصادی، عنوان کرد: با داشتن سرمایه نقدی مدیریت و حتی کسب موفقیت آسان است.

این مسئول با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی به‌دنبال کسب موفقیت با کمترین هزینه‌ها هستیم، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با تکیه بر ظرفیت و داشته‌های خود اعم از جوانان ورزشکار در بخش دانشجویی و کارکنان و نیز ظرفیت و بستر مناسب فیزیکی، تیم‌های مختلفی را رهسپار مسابقات در لیگ‌های کشوری کرده است.

مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی کارکنان و اعضای هیئت علمی را ستون فقرات بدنه دانشگاه برشمرد و تصریح کرد: همان‌گونه که با برنامه‌های مختلف در تلاشیم تا فضایی شاداب و پرنشاط برای کارکنان و استادان در دانشگاه ایجاد کنیم، بیش از آن معتقدیم که برای حصول این نتیجه باید به خانواده آنان نیز توجه شود.

وی ادامه داد: با تصویب بودجه در سازمان مرکزی دانشگاه، دو برنامه لیگ داخلی دانشگاه با عنوان لیگ فرهیختگان و مسابقات ورزشی خانواده کارکنان در تابستان از سال آینده اجرایی می‌شود که البته تیم فنی در حال برنامه‌ریزی برای اجرای مناسب و بهینه آن هستند.

جوانمرد با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: ورزش به‌عنوان یک قدرت نرم و عامل اصلی سلامت و نشاط، مهم‌ترین ابزار برای خنثی‌کردن سناریوی دشمن یعنی ایجاد ناامیدی و بی‌انگیزگی در مردم نسبت به انقلاب است.

مسابقات فوتسال کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی (دسته یک و دو) امروز با قهرمانی تیم‌های فارس و بوشهر به پایان رسید.


تیم فارس قهرمان مسابقات فوتسال دسته یک دانشگاه آزاد اسلامی شد

تاریخ: 97/11/17

با انجام بازی فینال؛
تیم فارس قهرمان مسابقات فوتسال دسته یک دانشگاه آزاد اسلامی شد
تیم فوتسال دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با برتری در بازی نهایی مقابل حریف خود قهرمان مسابقات فوتسال دسته یک کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، تیم فوتسال دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس توانست در بازی نهایی مسابقات فوتسال دسته یک کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نتیجه ۴ بر ۲ بر تیم سازمان مرکزی غلبه کرده و جام قهرمانی این مسابقات را از آن خود کند.
مسئول برگزاری مسابقات فوتسال دسته یک کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی درباره نتیجه بازی رده‌بندی این مسابقات اظهار کرد: در بازی برای کسب مقام سومی این مسابقات، کرمانشاه با نتیجه ۴ بر ۲ اصفهان را شکست داد و بر سکوی سوم ایستاد.
سیدنوید شاهروبندی یادآور شد: بازی‌های فوتسال دسته یک کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور ۱۲ تیم و در سه گروه برگزار شد.