آغاز کار تعاونی تولیدی و توزیعی چندمنظوره دانشگاه آزاد بوشهر

تاریخ: 97/12/11

علیپور به آنا خبر داد:
آغاز کار تعاونی تولیدی و توزیعی چندمنظوره دانشگاه آزاد بوشهر
رئیس اداره برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: تعاونی تولیدی و توزیعی چندمنظوره این واحد دانشگاهی آغاز به کار کرد.
یعقوب علیپور در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه تعاونی تولیدی و توزیعی چندمنظوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر آغاز به کار کرده است، گفت: این تعاونی با اخذ مجوزهای قانونی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ثبت در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان بوشهر، همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران آغاز به کار کرد.
وی افزود: این تعاونی با هدف ترویج و تحکیم مشارکت، همکاری و تعاون عمومی و تأمین نیازهای مشترک اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی اعضا و کمک به تحقق عدالت اجتماعی به‌منظور برگزاری دوره‌های آموزش عمومی تخصصی، تولید و فروش محصولات مختلف، خدمات مشاوره‌ای و فنی، احداث مراکز خدماتی در زمینه‌های مختلف و صادرات و واردات ایجاد شده است.
رئیس اداره برنامه و بودجه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه جنبه‌های فعالیتی این تعاونی گسترده است و همانطور که از نام این تعاونی پیداست، فعالیت‌های این تعاونی در دو بخش تولیدی و توزیعی خواهد بود، ادامه داد: بخش تولیدی این تعاونی در امور مرتبط با تولیدات کشاورزی، دامداری، پرورش و صید ماهی، صنعتی، معدنی، توسعه و عمران شهری، روستایی و عشایری، احداث مسکن، تولیدات فرهنگی و ... فعالیت می‌کند.
علیپور بیان کرد: در بخش توزیعی نیز اموری از قبیل تهیه و توزیع کالا، تهیه مسکن، خدمات صادرات، اداری، آموزشی، بهداشتی-درمانی، مشاوره‌ای، اشتغال و دیگر زمینه‌ها مورد نظر است.
عضو علی‌البدل هیئت مدیره تعاونی تولیدی و توزیعی چندمنظوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه اين تعاونی با تأكيد بر مشاركت جمعی و خوداتكايی برای توسعه فرهنگ تعاون و گسترش روحيه همياری، به ارائه خدمات عادلانه مورد نياز دانشگاهیان و نیز کمک به چرخه توليد و خدمات با افزايش بهره‌وری و به‌كارگيری پس‌اندازهای هرچند مختصر می‌پردازد، اظهار کرد: شركت تعاونی چندمنظوره دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با سرمايه‌ای به ارزش ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ريال نقدی كه دارای ۱۰۰ هزار سهم ۱۰۵ هزار ریالی است و ۵۱ درصد از سهام آن متعلق به اعضای هيئت علمی و کارمندان دانشگاه و ۴۹ درصد سهام آن به دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تعلق دارد.


نفرات برتر مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شدند

تاریخ: 97/12/08


نفرات برتر مسابقات ورزشی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی معرفی شدند
تیم‌ها و نفرات برتر مسابقات تنیس روی‌میز و بدمینتون کارکنان و اعضای هیئت علمی برادران دانشگاه آزاد اسلامی شناخته شدند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشه رپرونده مسابقات ورزشی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۷ که با عنوان جام فجر چهلم در دو بخش خواهران و برادران در رشته‌های فوتسال، بدمینتون، تنیس روی‌میز و والیبال به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حال برگزاری بود، با معرفی تیم‌ها و نفرات برتر در رشته بدمینتون و تنیس روی میز بسته شد.
رئیس کمیته داوران فدراسیون بدمینتون ایران درباره تیم‌های اول تا سوم و نفرات برتر مسابقات بدمینتون کارکنان و اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بخش برادران اظهار کرد: در مسابقات تیمی رشته بدمینتون که با شرکت ۱۳ تیم سازمان مرکزی، اراک، فارس، کرمان، سمنان، زنجان، علوم تحقیقات، کرمانشاه، همدان، بوشهر، کردستان، خوزستان و تهران در چهار گروه برگزار شد، پس از بازی‌های انجام شده، تیم زنجان اول، تیم خوزستان دوم و تیم‌های تهران و فارس به مقام سوم مشترک دست یافتند.
علیرضا الهاکی نفرات برتر مسابقات انفرادی را که به‌صورت حذفی برگزار شده، چنین معرفی کرد: پس از انجام ۵۶ بازی در بخش انفرادی، غلامرضا زورمند از خوزستان نفر اول و صاحب گردان‌آویز طلایی این مسابقات شد و محمدحسن عبداللهی از زنجان به مقام دوم دست یافت. مسعود معینی از همدان و ولی نوذری از فارس مشترکاً سوم شدند.
تهران، قهرمان مسابقات تیمی و انفرادی تنیس روی میز
نماینده فدراسیون و سرپرست فنی مسابقات تنیس روی‌میز جام فجر چهلم دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: این بازی‌ها نیز با شرکت ۱۳ تیم خراسان‌رضوی، هرمزگان، خوزستان، ساوه، همدان، سازمان مرکزی، تهران، علوم و تحقیقات، فارس، اصفهان، بوشهر، یزد و سمنان در سه گروه سه تیمی و یک گروه ۴ تیمی با هم رقابت کردند.
محمود رهیده درباره نتایج به‌ دست آمده در این مسابقات، تشریح کرد: در بخش تیمی این بازی‌ها، تیم تهران اول شد و مقام دومی به تیم فارس رسید.دو تیم خراسان‌رضوی و استان مرکزی به مقام سوم مشترک دست یافتند.
وی با یادآوری اینکه در بخش انفرادی ۴۳ بازی انجام شد نفرات برتر را چنین معرفی کرد: در این بخش پیمان ابری‌فام از استان تهران توانست با برتری مقابل حریفان به نشان طلای این مسابقات دست یابد. جلال مهاجری از خراسان‌رضوی مقام دوم و علی کلینی از استان فارس و حسن نخچیان از خراسان‌رضوی مشترکاً سوم شدند.
در آیین اختتامیه این مسابقات به پاس حمایت‌ها و تلاش‌های کمال جوانمرد مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در از سرگیری مسابقات ورزشی کارکنان، با اهدای جام نمادین، از وی قدردانی شد.


پیشینه دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش موجب بالندگی است

تاریخ: 97/12/09

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
پیشینه دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش موجب بالندگی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر پیشینه، ظرفیت‌ها و دستاوردهای دانشگاه در ورزش را موجب بالندگی و افتخار دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در آیین اختتامیه مسابقات بدمینتون و تنیس روی میز کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی جام فجر چهلم در بخش برادران با قدردانی از مشارکت واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه های آزاد اسلامی کشور و حضور سرپرستان، مربیان و بازیکنان در بوشهر و این مسابقات گفت: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی پیشینه و قدمت خوبی در امر ورزش دارد که باید به این دستاوردها ببالیم.
وی با تأکید بر اینکه کشور به این ظرفیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌هایی که دانشگاه آزاد اسلامی در امر ورزش کرده، افتخار می‌کند، عنوان کرد: امروز ورزشکاران دانشگاه آزاد اسلامی در همه عرصه‌ها و رقابت‌ها خوش درخشیده‌اند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با یادآوری اینکه جام فجر چهلم، مجموعه‌ای از چند مسابقه در رشته‌های مختلف بود، تصریح کرد: بعد از وقفه در مسابقات ورزشی کارکنان و اعضای هیئت علمی، برگزاری این مسابقات بسیار لازم بود که پیام‌های مختلفی را در برداشت و می‌توان آن را از برکات جشن ۴۰سالگی انقلاب به شمار آورد. برگزاری مسابقات با این سطح یک نیاز دانشگاه بود که با این شرایط اقتصادی می‌توان آن را یک جهاد تلقی کرد.
عبدالهی تأکید کرد: برگزاری این مسابقات با حمایت دکتر طهرانچی و دکتر ولایتی و تلاش‌های شبانه‌روزی همه همکاران دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حوزه‌های مختلف میسر شد. هر چند کاستی‌هایی در اجرا بود، اما این واحد دانشگاهی هر آنچه را در توان داشته برای میزبانی از تیم‌ها و برگزاری مسابقات در طول این دو ماه در طبق اخلاص قرار داده است.
وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و متعلق به مردم است و خدمت‌رسانی به مردم یک افتخار، تصریح کرد: دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی به این مهم افتخار می‌کنند و همانگونه که در پیام و بیانیه مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی بیان شده، باید بتوانیم ورزش را به‌عنوان یک ظرفیت فرهنگی در دانشگاه و جامعه فعال‌تر کنیم.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بحمدالله در مدیریت جدید دانشگاه به این مسئله تأکید بسیار شده است، اظهار کرد: این سفارشات سازنده، قطعاً مسئولیت ما را در قبال جامعه و قشر فرهیخته دانشگاهی دو چندان خواهد کرد.
عبدالهی با بیان اینکه مسابقات کشوری فرصتی مغتنم برای رونق بخشی به ورزش در دانشگاه است، اظهار کرد: امید است با تحرک خوبی که در زمینه ورزش دانشگاهی ایجاد شد، امر به ورزش در جای جای کشور با مشارکت همه جانبه استان‌ها بیش از گذشته نهادینه شود.
وی با بیان اینکه امر به ورزش، امر به معروف است، ابراز امیدواری کرد که با حمایت‌های دکتر طهرانچی و دکتر ولایتی، ورزش یک برنامه جانبی تلقی نشود و به‌عنوان برنامه‌ای اصلی در دانشگاه بودجه مناسبی را به خود اختصاص دهد.


دانشگاه آزاد اسلامی در قله رفیع ورزش کشور قرار گرفته است

تاریخ: 97/12/09

مدیرکل ورزش دانشگاه آزاد اسلامی:
دانشگاه آزاد اسلامی در قله رفیع ورزش کشور قرار گرفته است
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی سعی کرده در قله رفیع ورزش کشور قرار بگیرد که بحمدالله این مهم محقق شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر کمال جوانمرد صبح امروز در مراسم اختتامیه مسابقات بدمینتون و تنیس روی میز کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی جام فجر چهلم در بخش برادران با قدردانی از میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: این واحد دانشگاهی در دو ماه اخیر میزبان شایسته‌ای در برگزاری ۶ مسابقه ورزشی برای کارکنان و اعضای هیئت علمی با نام جام فجر چهلم و مسابقات فوتبال چمنی دانشجویان با عنوان جام شهید رئیسعلی دلواری بود.
وی با تأکید بر اینکه مسابقات ورزشی بعد از وقفه سه‌ساله مجدداً با حمایت‌های دکتر طهرانچی، دکتر ولایتی و دکتر کلانتری برگزار شد، اظهار کرد: امسال در کشور ۳۰ مسابقه در بخش دانشجویان و ۶ مسابقه در بخش کارکنان و اعضای هیئت علمی انجام شد که برگزاری این رویدادهای ورزشی در این سطح قطعاً کاستی‌هایی با خود داشته که امید است مشکلات پیش‌آمده بر ما بخشیده شود.
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با تشریح عملکرد ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در همه بخش‌ها بیان کرد: امسال تیم‌های دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۶ رشته ورزشی مسابقات کشوری، موفق ظاهر شدند و با حضور در فینال مسابقات مختلف مجوز حضور در مسابقات آسیایی را کسب کردند.
جوانمرد با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی سعی کرده در قله رفیع ورزش کشور قرار بگیرد که بحمدالله این مهم محقق شده است، افزود: مدال‌آوری اعضاء تیم دانشگاه آزاد اسلامی در مسابقات تکواندوی آسیایی دلیل این ادعا است.
وی با بیان اینکه تقویم ورزشی دانشگاه برای سال آینده مشخص شده است، تشریح کرد: اگر هیئت رئیسه دانشگاه مانند سال گذشته تعطیلات مرداد را برای دانشگاه تصویب کند، مسابقات کارکنان و اعضاء هیئت علمی دانشگاه در این ماه انجام خواهد شد تا بازیکنان تیم‌های ورزشی بتوانند به همراه خانواده به شهرهای برگزاری مسابقات اعزام شوند و با یک تیر دونشان را هدف قرار داده باشیم.
مدیرکل ورزش و تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با پیش‌بینی‌های انجام‌شده، لیگ فرهیختگان در چند رشته ورزشی پرطرفدار به ویژه فوتسال در سال آینده انجام خواهد شد، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، استان‌های کشور در ۱۰ منطقه تقسیم‌بندی خواهند شد و مسابقات در یک بازه یک ماه به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود.
جوانمرد افزود: دانشگاه به دنبال ایجاد فضایی شاداب و پرنشاط برای کارکنان، استادان و اعضای خانواده‌های این عزیزان بوده که به این منظور مسابقات ورزشی برای فرزندان کارکنان نیز برای سال آینده در نظر گرفته شده است.
وی با قدردانی از حضور تیم‌ها و بازیکنان در مسابقات مختلف، ابراز امیدواری کرد تا با این حضور پرشور چراغ مسابقات ورزشی کارکنان را همچنان پرفروغ نگه داشته شود.


مراسم بزرگداشت روز زن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 97/12/08

در روز میلاد حضرت فاطمه(س)؛
مراسم بزرگداشت روز زن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: در روز میلاد حضرت فاطمه(س)، مراسم بزرگداشت روز زن در این واحد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به‌مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت دخت نبی‌اکرم حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر مراسم با شکوهی به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی برگزار شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در این برنامه با بیان ویژگی‌های بارز یگانه دخت نبی‌اكرم(ص) و نقش پررنگ آن حضرت در اتصال رسالت به امامت، به تشریح گوشه‌هایی از زندگی پربركت حضرت فاطمه زهرا(س) و تاریخ‌ساز بودن لحظه لحظه عمر آن حضرت پرداخت.

قدیر خواجه‌پور با بیان اینکه سطح ایمان در وجود انسان متأثر از زندگی فردی و اجتماعی افراد دائماً در حال تنزل و ارتقا است، گفت: در شرایط سختی و محنت، همچنین در وضیعت مطلوب و نعمت این امکان وجود دارد که ایمان انسان دستخوش فراز و نشیب شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه نیاز است انسان در طول زندگی همواره به تقویت نفس ایمان در درون خود بپردازد، عنوان کرد: خاصیت ایمان این است که در شرایط سخت و تحت فشار می‌تواند در وجود افراد تقویت شود.

مسئول امور فرهنگی واحد بوشهر با بیان اینکه از گرانبهاترين سرمايه‌های معنوی كه بـرای هـدايت انـسان در اختيـار او قرار گرفته، احاديث و روايـات پيـامبر(ص) و ائمه معصومین (ع) است، اذعان کرد: نهـج‌البلاغه، كتابی جامع برای جلابخشیدن به نفس انسانی است؛ چراکه انس دائمی حضرت علی(ع) با قرآن موجب شده تا نهج‌البلاغه اشتراکات بسیاری از جهت سبک، معانی و محتوا با قرآن کریم داشته باشد.

خواجه‌پور اضافه کرد: با رجوع به خطبه‌های نهج‌البلاغه که سخنان فوق بشری امیرمؤمنان حضرت علی(ع) است، می‌توان موجب تقویت ذات ایمان در وجود خود شد.

وی از آغاز برگزاری جلسات مدون شرح و تفسیر نهج‌البلاغه با حضور مدرس نمونه به همراه مسابقات مفهومی و جوایز نفیس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر خبر داد.

تلاوت آیاتی از سوره شریفه دهر و قرائت حدیث کساء توسط محمد جماله قاری بین‌المللی و ممتاز استان بوشهر، مسابقه و اهدای جوایز از مهم‌ترین قسمت‌های این برنامه فرهنگی بود.


آغاز رقابت‌های تنیس روی میز و بدمینتون فجر چهلم

تاریخ: 97/12/07

در بوشهر صورت گرفت؛
آغاز رقابت‌های تنیس روی میز و بدمینتون فجر چهلم
رئیس کمیته داوران فدراسیون بدمینتون گفت: مسابقات بدمینتون کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با نام جام فجر چهلم آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، علیرضا الهاکی در آغاز رقابت‌های بدمینتون کارکنان و اعضای هیئت علی دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر اظهار کرد: این رقابت‌ها با حضور ۱۳ تیم و ۶۷ بازیکن در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر آغاز شد.
وی اضافه کرد: ۱۳ تیم در چهار گروه در دور مقدماتی با هم دیدار خواهند کرد که تیم‌های نخست و دوم هر گروه در مرحله بعد بازی‌های حذفی را برگزار خواهد کرد.
رئیس کمیته داوران فدراسیون بدمینتون در خصوص جدول گروه‌بندی این رقابت‌ها بیان کرد: در گروه نخست این بازی‌ها تیم‌های سازمان مرکزی، اراک و فارس، در گروه دوم تیم‌های کرمان، سمنان، زنجان و علوم تحقیقات، در گروه سوم تیم‌های کرمانشاه، همدان و بوشهر و در گروه چهارم نیز تیم‌های کردستان، خوزستان و تهران حضور دارند.

الهاکی اضافه کرد: در بازی‌های انفرادی که به‌صورت تک‌حذفی برگزار می‌شوند، ۶۷ بازیکن با هم به رقابت خواهند پرداخت.
وی با بیان اینکه داوران این بازی‌های از داوران لیگ بدمینتون انتخاب شده‌اند، تصریح کرد: داوران این بازی‌ها از داوران درجه ۲ و ۳ کشور هستند و سر‌داور بازی‌ها محمود گل‌رنگی به همراه ۶ داور دیگر برای قضاوت این بازی‌ها در بوشهر حضور دارند.

حضور ۵۲ بازیکن در مسابقات تنیس روی‌میز جام فجر چهلم
محمود رهیده نماینده فدراسیون و سرپرست فنی مسابقات تنیس روی میز جام فجر چهلم دانشگاه آزاد اسلامی در بوشهر به خبرنگار آنا گفت: ۵۲ بازیکن در قالب ۱۳ تیم در دو بخش تیمی و انفرادی در این رقابت‌ها حضور دارند.
وی با بیان اینکه تیم ها با قرعه کشی انجام شده در ۳ گروه سه تیمی و یک گروه ۴ تیمی با هم رقابت می‌کنند، عنوان کرد: در گروه نخست تیم‌های مشهد، هرمزگان، خوزستان و در گروه دوم تیم‌های ساوه، همدان و سازمان مرکزی، در گروه سوم تیم‌های تهران، علوم و تحقیقات و فارس و در گروه چهارم و گروه ۴ تیمی این بازی‌ها تیم‌های اصقهان، بوشهر، یزد و سمنان قرار دارند.

سرپرست فنی مسابقات تنیس روی میز جام فجر چهلم دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: از هر گروه دو تیم به مرحله حذفی صعود خواهند کرد.
رهیده با بیان اینکه این بازی‌ها در قالب بازی‌های تک‌نفره نیز انجام می‌شود، اظهار کرد: ۵۲ بازیکن در جدول تک حذفی برای کسب مقام نخست انفرادی با هم مسابقه خواهند داد.
نماینده فدراسیون تنیس روی میز ایران با بیان اینکه هشت داور از سوی فدراسیون برای قضاوت این بازی‌ها معرفی شده‌اند، توضیح داد: لاله‌رخ، علاقه‌بند، غلامی، زحمتکشان، شیخیانی، میر، جعفری و اسماعیل که از داوران بین المللی، ملی و درجه یک کشور هستند، کار قضاوت این بازی‌ها را عهده‌دار هستند.


بررسی جایگاه زن در پیشبرد گام دوم انقلاب

تاریخ: 97/12/06

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهرانجام شد؛
بررسی جایگاه زن در پیشبرد گام دوم انقلاب
نشست تخصصی بررسی جایگاه زن در پیشبرد گام دوم انقلاب اسلامی ایران با حضور همسر شهید شهریاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، نشست تخصصی بررسی جایگاه زن در پیشبرد گام دوم انقلاب اسلامی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و همکاری تشکل‌های اساتید واحد بوشهر، ویژه اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان با حضور بهجت قاسمی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و همسر شهید مجید شهریاری به میزبانی واحد بوشهر برگزار شد.

نقش بانوان در عرصه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه و تربیت نسل جدید انقلاب و پشتوانه بودن بانوان برای همسران با ساماندهی بایدها و نبایدها از محورهای این نشست بود.
قاسمی در این نشست با تبریک پیشاپیش روز مادر و روز زن با بیان اینکه پشت هر مرد موفق قطعاً یک زن موفق قرار دارد، عنوان کرد: این جمله در کشورمان ایران به‌خوبی مشهود است.
وی موفقیت در زندگی را ماحصل نگاه و تفکر انسان‌ها به زندگی دانست و تشریح کرد: در این راستا نقش زنان با توجه وظایف متعدد آنان در خانواده و اجتماع بیش از مردان اثرگذار است.
همسر شهید شهریاری با نقل خاطراتی از آشنایی و زندگی با شهید شهریاری تا لحظات ترور آن شهید بزرگوار و تأکید بر اینکه برای ایستادن، پابرجاماندن و عزتمندی باید هزینه کرد، تصریح کرد: ما ایرانی هستیم و مسلمان، رهبر ما، سرور آزادگان جهان امام حسین(ع) است. امام حسین (ع) با علم به شهادت خود و یارانش، برای باقی ماندن مذهب تشیع جان خود را هزینه کرد.

قاسمی با خواندن شعر معروف من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود، شهادت شهریاری را مصداق بارز این شعر در زندگی خود خواند و عنوان کرد: برای اقتدار ایران اسلامی به واسطه جنگ، ترور، تحریم، اعمال فشارهای همه‌جانبه، هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری شده اما ایران و ایرانی هیچگاه عقب‌نشینی نکرده و سربلند به راه خود ادامه داده است.
اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این نشست ابراز امیدواری کرد همگان قدردان مجاهدت‌های شهدا و رنج دوری خانواده شهدا باشیم.

عبدالهی با اشاره به کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند: امروز فضیلت زنده نگه‌داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در راستای مسئولیت در قبال وضعیت فرهنگی کشور به دنبال نهادینه‌کردن فرهنگ پاسداشت مجاهدت‌های شهدا، جانبازان، رزمندگان و خانوده معزز ایشان در جامعه است.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در بیانیه اخیر مقام معظم رهبری که با عنوان گام دوم انقلاب عالم‌گیر شده است، به نقش دانشگاه و دانشگاهیان در پیشبرد اهداف و آرمان های رفیع نظام مقدس جمهوری اسلامی که همان رساندن بیرق اسلام به دست صاحب اصلی آن، امام زمان (عج) است، اشاره کرد.


ضعف‌های سیستماتیک توجیه مناسبی برای رفع مسئولیت نیست

تاریخ: 97/12/06

عبدالهی تأکید کرد:
ضعف‌های سیستماتیک توجیه مناسبی برای رفع مسئولیت نیست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر ارزیابی افراد بر اساس کار و تلاش تأکید کرد و گفت: ضعف‌های سیستماتیک توجیه مناسبی برای رفع مسئولیت نیست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بر ایجاد انگیزه، تحرک و آشنایی با وظایف در امور فرهنگی تأکید کرد و گفت: باید با گفتمان مناسب، و برنامه‌ریزی هدفمند به‌دنبال جذب حداکثری همکاری افراد باشیم. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه افراد باید بر اساس کار و تلاش ارزیابی شوند، اظهار کرد: باید تلاش کرد تا به جای الزام و اجبار، افراد با رضایت قلبی فعالیت کنند.
عبدالهی با تأکید بر اینکه قادر مطلق و بی‌نقص خداوند است و احتمال بروز نقص در انجام هر کار یا فعالیتی وجود دارد، تصریح کرد: قطعاً در امور انسانی ضعف‌هایی وجود دارد که با کار علمی می توان آنها را پیشگیری و یا برطرف کرد.
وی با بیان اینکه وجود ضعف در کارها و یا ناتوانی دیگران در پذیرش و یا انجام امور، توجیه مناسبی برای سلب مسئولیت افراد نخواهد بود، اضافه کرد: این نگاه غلط باید تغییر و اصلاح شود.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: در تمام عرصه‌ها نیازمند پیوست فرهنگی بر مدار تحلیل نیازها به‌ویژه نیازهای دانشگاه، استان، جامعه و آینده کشور هستیم.
این مسئول با بیان اینکه وقتی صحبت از دانشگاهی در تراز انقلاب و مطابق با توصیه‌های مقام معظم رهبری مطرح می‌شود، دانشگاهی با مسئولیت‌پذیری و نقش‌آفرینی تمام عناصر آن در رفع چالش‌ها مد نظر است، تشریح کرد: اگر این تفکر در امور نهادینه شود، موجب رضایتمندی، جلب اعتماد عمومی، اعتبار و عزت دانشگاه خواهد شد.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشگاه نیازمند حضور مسئولانه و نگاه علمی نو برای حل مسائل است، عنوان کرد: باید با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها به‌دنبال رفع دغدغه‌های جامعه به‌ویژه دانشجویان بود.


سند راهبردی انجمن هسته‌ای ایران تدوین شده است

تاریخ: 97/12/02

اطاعتی:
سند راهبردی انجمن هسته‌ای ایران تدوین شده است جانشین دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران گفت:سند راهبردی انجمن هسته‌ای ایران درباره برنامه‌های آتی این انجمن تدوین شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اطاعتی که به نیابت از دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در مراسم اختتامیه این کنفرانس حضور داشت با ارائه گزارشی گفت: امسال کنفرانس با حمایت‌های مالی و معنوی مناسبی از نهادهای مختلف روبه‌رو بود که بحمدالله در برگزاری باکیفیت همایش اثرگذار بود.
مدیر روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر با تأکید بر اینکه سند راهبردی انجمن هسته‌ای ایران درباره برنامه‌های آتی این انجمن تدوین شده است، اظهار کرد: دو نشست تخصصی در پایان سال ۹۷ و ۹۸، کنفرانس دوسالانه شتاب‌دهنده، چند کارگاه آموزشی، برگزاری کارگاه‌های تخصصی متناسب و مورد نیاز دانشگاه‌ها، اصلاح سایت انجمن از برنامه‌های آینده انجمن هسته‌ای ایران است.
جانشین دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با بیان اینکه سعی بر کیفی‌سازی محتوای برگزاری این همایش شده بود، عنوان کرد: علاوه بر ارائه مقالات شفاهی و نمایش پوستر که مرسوم همایش‌ها بود، در این کنفرانس سخنرانان مدعو در مورد موضوعات تخصصی نظیر سیستم تصویربرداری پرتابل، راکتور و تولید برق هسته‌ای، پدافند غیرعامل، طرح ملی گداخت و ایزوتوپ‌های پایدار به بیان مطلب پرداختند.
وی یادآور شد: بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در ۹ محور اصلی آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتوپزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتوها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار برگزار شد.
اطاعتی مدیر روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر با تشریح چگونگی انتخاب مقالات و آثار برتر بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران گفت: ملاک انتخاب مقالات برتر، فقط کیفیت محتوای مقالات بود و پوستر و یا ارائه شفاهی‌بودن مقالات نقشی در انتخاب آنان به‌عنوان مقاله برگزیده نداشت.
وی با بیان اینکه داوری و بررسی مقالات در ۹ کمیته علمی تخصصی به تناسب محورهای همایش و با حضور ۱۱۵ داور صورت گرفت، اضافه کرد: مسئول هر کمیته تخصصی در محورهای همایش با نظرخواهی از داوران این همایش‌ با قراردادن ملاک کیفی آنان، مقالات برتر را به انجمن هسته‌ای ایران پیشنهاد دادند که پس از جمع‌بندی نهایی و ارزیابی توسط انجمن و داوران منتخب، ۶ مقاله به عنوان مقالات برتر برگزیده و در ادامه مراسم اختتامیه مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
جانشین دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با تأکید بر اینکه هرساله به‌منظور تشویق دانشجویان، محققان، پژوهشگران و استادان حوزه هسته‌ای همزمان با برگزاری کنفرانس سالانه هسته‌ای، جایزه شهید شهریاری به مقالات برتر (بخش ارائه شفاهی و پوستر) تقدیم می‌شود، یادآور شد: هدف از اهدای این جایزه علاوه بر زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره این شهید بزرگوار، معرفی و ترویج زکات علم به عنوان یکی از بارزترین شاخصه‎های اخلاقی این شهید والامقام است.
در ادامه این مراسم لوح سپاس و هدایای نقدی به مؤلفان آثار برتر اهدا شد.


تجلیل از همسر شهید شهریاری در کنفرانس هسته‌ای ایران

تاریخ: 97/12/02

در آیین اختتامیه صورت گرفت؛
تجلیل از همسر شهید شهریاری در کنفرانس هسته‌ای ایران
همسر شهید شهریاری در آیین اختتامیه بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در بوشهر تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در آیین اختتامیه بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در بوشهر از همسر شهید شهریاری که به عنوان مهمان ویژه در بوشهر و در این کنفرانس حضور داشت، تجلیل شد.
بهجت قاسمی در این مراسم با قدردانی از برگزارکنندگان بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران، انجمن هسته‌ای کشور و میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی و مردم استان بوشهر گفت: حضور در استان بوشهر و در کنار مردمان خونگرم و صمیمی این استان، خاطره به یادماندنی را برای من از سفر به این استان به یادگار گذاشت.
وی با بیان اینکه کنفرانس هسته‌ای یادگار و دستاوردی از تلاش‌های قدیمی‌های دانش هسته‌ای و دانشمندان آغازین راه هسته‌ای کشور است، تصریح کرد: دکتر عباسی و دکتر شهریاری از پایه‌گذاران برگزاری این کنفرانس بودند.
همسر شهید شهریاری با تأکید بر پویا نگه‌داشتن این کنفرانس خاطرنشان کرد: حضور شما جوانان مایه دلگرمی بوده و باید ادامه‌رو راه این شهیدان گرانقدر هسته‌ای باشید؛ چراکه آینده کشور، دانش و پیشرفت‌های کشور در دستان شما است.
قاسمی با بیان اینکه تاریخ همواره در حال گذر است، تصریح کرد: ایران اسلامی از این برهه‌های حساس کم به خود ندیده است؛ اما هربار به یاری پروردگار از این چالش‌ها و تهدیدها به سلامت و با عزت عبور کرده است.
وی اضافه کرد: اگر ثابت‌قدم بر آرمان‌های خود و انقلابمان بایستیم، قطعاً به پیروزی و موفقیت دست خواهیم یافت.
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این مراسم از همسر شهید شهریاری تجلیل کرد.


بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران به کار خود پایان داد

تاریخ: 97/12/02

با معرفی مقالات برتر در بوشهر؛
بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران به کار خود پایان داد
بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران که به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد با معرفی آثار برتر پایان یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مشاور و رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: بیست و پنجمن کنفرانس هسته‌ای ایران با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای، امشب و پس از بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر با شناخت مقالات برتر به کار خود پایان داد.
مهدی نکیسا با بیان اینکه این همایش دوروزه (اول و دوم اسفند) در ۹ محور و با حضور۲۵۰ شرکت کننده برگزار شد، یادآور شد: ۲۷۱ مقاله به این کنفرانس علمی فرستاده شد که ۱۸۰ مقاله پذیرفته و ۲۰ مقاله نیز ارائه شد و در پایان ۶ مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب و معرفی شدند.
وی تصریح کرد: در این همایش که با حضور دانشمندان، دانشجویان و انجمن هسته‌ای کشور و مدیران استانی و دانشگاهی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد از همسر شهید شهریاری تجلیل شد.


مقالات ارائه‌شده در کنفرانس هسته‌ای با نمایه ISC منتشر می‌شود

تاریخ: 97/12/02

حیدری‌سنگستانی:
مقالات ارائه‌شده در کنفرانس هسته‌ای با نمایه ISC منتشر می‌شود
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران اظهار کرد: این کنفرانس زیرمجموعه کنفرانس‌های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به شمار می‌آید.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سروش حیدری سنگستانی امروز در آیین اختتامیه بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته گفت: خدا را شاکریم که توفیق برگزاری این کنفرانس به استان بوشهر واگذار و نصیب دانشگاه آزاد اسلامی استان شد.
وی با قدردانی از شرکت‌کنندگان در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران، حضور آنان را باعث دلگرمی برگزارکنندگان برشمرد و افزود: امید است در این دو روز علمی، فرصت مناسبی برای هم‌اندیشی و افزایش سطح اطلاعات دانشجویان و محققان فراهم شده باشد.
حیدری سنگستانی با بیان اینکه تمام تدابیر و برنامه‌ها از چند ماه گذشته برای میزبانی مناسب از این جمع اندیشمند در نظر گرفته شده بود، تصریح کرد: چهار کمیته اطلاع‌رسانی، کمیته تشریفات، کمیته اجرایی و کمیته آموزش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در کنار تیم حفاظتی، نیروگاه اتمی بوشهر و انجمن هسته‌ای ایران تمام همت خود را برای برگزاری این کنفرانس به نحو احسن به‌کار گرفتند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید رئیسعلی دلواری یادآور شد: ارگان‌هایی نظیر سازمان حمل و نقل شهری بوشهر، شهرداری بوشهر و عالیشهر، حوزه علمیه بوشهر و سازمان علمی پژوهشی بسیج یاری‌رسان دانشگاه آزاد اسلامی و انجمن هسته‌ای ایران در برگزاری این کنفرانس بودند.
وی با بیان اینکه موضوعات جدید علوم هسته‌ای در نشست‌های تخصص این کنفرانس بررسی شد، تصریح کرد: کنفرانس هسته‌ای ایران زیرمجموعه کنفرانس‌های پایگاه استنادی علوم جهان اسلام(ISC) به شمار می‌آید و تمام مقالات ارائه‌شده با نمایه این پایگاه (ISC) منتشر می‌شود.


علم و دانش مهم‌ترین مؤلفه اقتدار است/ تهاجم نرم علمی استکبار

تاریخ: 97/12/01

امام‌جمعه بوشهر مطرح کرد:
علم و دانش مهم‌ترین مؤلفه اقتدار است/ تهاجم نرم علمی استکبار
نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اظهار کرد: استکبار جهانی تهاجم نرم را در تهاجم نرم علمی دنبال می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در آیین بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با قدردانی از برگزارکنندگان این همایش و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هسته‌ای گفت: برای شما که در یک حرکت بنیادین برای انقلاب تلاش می‌کنید، آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم به تمام اهداف این همایش دست یابید.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه علم و دانش در تمام قسم‌بندی‌های خود نظیر علوم تجربی، انسانی، علوم پایه و محصولات تولیدی از علم نقش اساسی در آفرینش تمدن‌ها و پیشرفت آن در طول تاریخ داشته است، اظهار کرد: هیچ تمدنی در جهان نمی‌توان یافت مگر اینکه آن تمدن بر پایه دانش تولید شده باشد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه دانش امر اساسی پیشرفت و حیات تاریخی یک ملت به حساب می‌آید، اظهار کرد: از دیرباز در تمام کلونی‌های انسانی و جغرافیایی جهان توجه به تولید علم، خودکفایی، مرجعیت علمی و تولید محصولات دانش‌بنیان توجه زیاد شده است.
وی با تأکید بر اینکه مهم‌ترین مؤلفه اقتدار ملی و قدرت بین‌المللی در علم و دانش وجود دارد، عنوان کرد: اگر کسی در شرایط کنونی این دیدگاه را ندارد، خود دچار بحران شده است.
امام‌جمعه بوشهر بیان کرد: استکبار جهانی از سال‌های گذشته با آگاهی کامل از این موضوع، پروژه اسارت علم، انحصار علم و سپس آپارتاید علم را استارت زده است.
وی با بیان اینکه هیچ‌گاه جهان این محدودیت‌های علمی، انحصارطلبی، تهاجم گسترده و وسیع علمی را به خود ندیده است، تشریح کرد: استکبار جهانی تهاجم نرم را در تهاجم نرم علمی دنبال می‌کند.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه استکبار در دستیابی به اهداف خود از هیچ عملی روی‌گردان نیست، بیان کرد: در این راستا هر نخبه‌ای که در جهان وجود داشته باشد، برای کنترل دانش، شناسایی، جذب، در انحصار و یا حتی با ترور حذف خواهد شد.
وی با تأکید بر اینکه دانش هسته‌ای، علمی استراتژیک برای کشور است، گفت: این دانش زمینه‌ساز اقتدار ملی، تولید ثروت، خودکفایی و ایجاد امید در امر پژوهش و تولید علم را با خود همراه دارد. هر تحقیق علمی هرچند که نتیجه و اثر مثبت نرسد باز هم با موفقیت انجام شده چراکه راه اشتباهی را برای ما آشکار کرده است.
امام‌جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا و دول اروپایی نه در یک بلوک بلکه در یک منزل قرار دارند، تصریح کرد: هرگز به دول غربی نمی‌توان نگاه امیدوارنه و حتی اندکی اعتماد داشت.
صفایی‌بوشهری با بیان اینکه بزرگترین سرمایه کشور دانشمندان و علم بومی کشور است، اظهار کرد: راه پیشرفت کشور در پیشرفت علم است.


اقتدار امروز کشور به مدد تلاش‌ها و دستاوردهای علمی است

تاریخ: 97/12/01

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
اقتدار امروز کشور به مدد تلاش‌ها و دستاوردهای علمی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: انقلاب اسلامی ایران وارد عرصه‌های جدید و جدی علمی در کشور و سطح بین‌الملل شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ، اسماعیل عبدالهی در آیین افتتاح بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با قدردانی از انجمن هسته‌ای ایران به پاس اعتماد به دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در برگزاری این کنفرانس گفت: باعث افتخار است که من و همکارانم در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به نمایندگی از بزرگترین دانشگاه حضوری جهان مسئولیت برگزاری این همایش بزرگ و مهم کشوری را عهده دار هستیم.
عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تمام ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خود را به منظور برگزاری مطلوب این کنفرانس در اختیار عوامل اجرایی قرار داده است، تصریح کرد: قطعاً در برگزاری همایش‌هایی در این سطح، کاستی‌هایی وجود خواهد داشت؛ اما تمام برگزارکنندگان این همایش در تلاش هستند تا در چارچوب اهداف این همایش، اقدامات مؤثری برای علم و دانش کشور صورت پذیرد.
وی با اهتمام به این مهم که دانش و انرژی هسته‌ای یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر است، ابراز امیدواری کرد این کنفرانس با تحقق آرمان‌های علمی انقلاب اسلامی، خواسته مقام معظم رهبری را به منصه ظهور برساند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به قرارداشتن در آغازین روزهای چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و ادای احترام به اقشار مختلف مردم کشور به‌ویژه بنیانگذار انقلاب، رهبر فرزانه انقلاب و شهدای گلگون‌کفن کشور که در به ثمرنشستن این انقلاب و اقتدار آن جانفشانی‌ها کردند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران وارد عرصه‌های جدید و جدی علمی در کشور و سطح بین‌الملل شده است که مقام معظم رهبری با توصیه‌های به‌حق خود همچون گذشته راه رسیدن به افق‌های روشن و مطلوب را برای کشور به‌خوبی نشان داده‌اند.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران علم و دانش را از صفر شروع کرد، گفت: دستیابی به این دستاوردهای عظیم و شگرف در این بازه کوتاه با هیچ کشوری در جهان قابل قیاس نیست.
وی اضافه کرد: آرامش، امنیت و اقتدار امروز کشور به مدد تلاش‌ها و دستاوردهای علمی است.
عبدالهی با تأکید بر اینکه رستاخیز عظیم علمی در کشور در حال وقوع است، خاطرنشان کرد: باید با بهره‌بردن از تجربیات گذشته و دستیابی به دستاوردهای جدید علمی، بیش از پیش کام ملت ایران را در این ایام شیرین کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید خود تحت زعامت و نظارت مستقیم مقام معظم رهبری قرار گرفته است، تشریح کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی سعی بر این است تا ظرفیت‌های متعدد دانشگاه بیشتر از گذشته در خدمت مردم و کشور و آرمان های انقلاب قرار گیرد.
عبدالهی با اشاره به این مسئله که مقام معظم رهبری نخستین توصیه خود را به مسئله علم، پژوهش و فناوری اختصاص فرمودند و سپس تأکید بر به‌کارگیری مدیران جوان، فعال و متدین در امور داشته‌اند، اظهار کرد: باید تلاش کنیم تا پاسخگوی توصیه‌های داهیانه رهبر معظم انقلاب باشیم و با حمایت همه‌جانبه از انقلاب اسلامی و حضور جوانان پرانگیزه، کشور را به قله‌های رفیع علمی برسانیم.
وی ابراز امیدواری کرد که باید با شکوفاکردن علوم در تمام عرصه‌ها در کشور به‌ویژه دانش هسته‌ای که علمی بسیار استراتژیک است، فصل جدیدی از فعالیت‌ها و دستاوردهای مهم و جدید در کشور رقم بخورد.


دلیل برگزاری کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 97/12/01

حیدری‌سنگستانی تشریح کرد:
دلیل برگزاری کنفرانس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران دلیل برگزاری این کنفرانس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سروش حیدری‌سنگستانی صبح امروز در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با تشریح مختصری از روند چگونگی اعطای میزبانی کنفرانس به دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: پس از برگزاری سال گذشته این کنفرانس در اصفهان، پیشنهاد میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به مسئولان انجمن هسته‌ای ارائه شد که بعد از جلسات متعدد و بازدید نماینده انجمن از امکانات و زیرساخت‌های این دانشگاه و نیز اخذ مجوزهای لازم از سازمان مرکزی دانشگاه در کنار حمایت همه‌جانبه مسئولان استانی و دانشگاهی، سعادت و افتخار برگزاری بزرگترین رویداد علمی هسته‌ای کشور نصیب استان بوشهر شد.
وی ادامه داد: ظرفیت مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و نیز نیروگاه اتمی بوشهر از مهم‌ترین دلایل موافقت برگزاری این اجلاس هسته‌ای در بوشهر محسوب می‌شوند.
حیدری سنگستانی با بیان اینکه کنفرانس‌ها فرصتی مغتنم برای گردهمایی اندیشمندان، پژهشگران و محققان محسوب می‌شود، گفت: همایش‌ها مهم‌ترین حرکت علمی در سطح کشور و فرصتی کم‌نظیر برای تبادل علمی، آگاهی از تازه‌های علوم و روش‌های جدید تولید دستاوردهای نو هستند.
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای ایران با بیان اینکه همایش‌ها با هدف فراهم‌کردن محیطی برای انتشار دستاوردهای نو و به تکاپوانداختن اعضای جامعه به‌ویژه دانشجویان برگزار می‌شوند، تصریح کرد: تبادل اندیشه در میان افراد، تحت تأثیر قراردادن جامعه به‌منظور پیشرفت در آن زمینه خاص از مسائل مهم برگزاری کنفرانس‌هاست.
وی تصریح کرد: در این کنفرانس سعی بر این است تا علاوه بر تبادل اطلاعات شرکت‌کنندگان با یکدیگر، مباحث مربوط به انرژی هسته‌ای مطرح و برای رفع موانع علمی موجود در این راه هم‌اندیشی شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید رئیسعلی دلواری اضافه کرد: شرکت‌کنندگان در این همایش علاوه بر ارتباط با شرکت‌های زیرمجموعه دانش هسته‌ای از کتپ چاپ شده و آخرین دستاوردهای علم هسته‌ای کشور مطلع خواهند شد. حیدری سنگستانی از برگزاری کارگاه‌های آموزشی مانند ساخت و طراحی و آشنایی با تجهیزات پرتویی و کارگاه کدنویسی در این همایش خبر داد.
دبیر اجرایی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با بیان اینکه بوشهر به دلیل قرارداشتن نیروگاه اتمی در این استان از شهرت جهانی برخوردار است، یادآور شد: با هماهنگی‌های انجام شده و مساعدت مدیران نیروگاه اتمی بوشهر، امکان بازدید از سایت نیروگاه میسر شده است که فرصتی مناسب برای آشنایی بهتر و نزدیک‌تر شرکت‌کنندگان در این همایش از صنعت هسته‌ای کشور فراهم شده است.
وی با قدردانی از حمایت‌ها و تلاش‌های همه‌جانبه در برگزاری بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در بوشهر، اضافه کرد: بازدید از مکان‌های تاریخی دیار دارالحماسه بوشهر نیز از دیگر برنامه‌های این همایش است تا خاطرات به یادماندنی را برای شرکت‌کنندگان در بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای به یادگار گذارد.
بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در ۹ محور اصلی آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتوپزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتوها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار به مدت دو روز (اول و دوم اسفند) در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار می‌شود.


تجلیل از پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای

تاریخ: 97/12/01

در بوشهر انجام شد؛
تجلیل از پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای
پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، صبح امروز در حاشیه برگزاری مراسم افتتاح بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای ایران از دکتر سبحانیان پیشکسوت علم فیزیک هسته‌ای کشور قدردانی شد.
سبحانیان دانشیار رشته فیزیک دانشگاه تبریز است که سابقه تألیفات کتب متعدد در زمینه فیزیک هسته‌ای و استاد راهنما در بیش از ۵۰ پایان‌نامه کارشناسی ارشد، هشت پایان‌نامه در مقطع دکتری تخصصی را در سوابق علمی خود دارد.
مدیرگروهی رشته فیزیک دانشگاه تبریز، معاون پژوهشی دانشگاه تبریز، مشاور دستگاه علوم و فنون هسته‌ای و بسیاری سمت‌های دیگر را در سوابق اجرایی وی می‌توان دید.


پذیرش ۶۴ درصد مقالات ارسالی به کنفرانس هسته‌ای ایران

تاریخ: 97/12/01

اطاعتی خبر داد:
پذیرش ۶۴ درصد مقالات ارسالی به کنفرانس هسته‌ای ایران
مدیر روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر از پذیرش ۶۴ درصد مقالات ارسالی به بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اطاعتی که به نیابت از دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران در آیین افتتاحیه این همایش در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حضور داشت با توضیح فعالیت‌های انجمن هسته‌ای در یک سال گذشته گفت: سال ۱۳۹۷ در مجموع ۶ کارگاه آموزشی در نقاط مختلف کشور اجرا شده است و کارگاه خلأ نیز اواسط اسفند برگزار خواهد شد.
وی با تشریح چگونگی نحوه پذیرش و داوری مقالات در بیست و پنجمین کنفرانس هسته ای ایران عنوان کرد: ارسال مقالات به دبیرخانه همایش از ابتدای شهریور امسال آغاز شد و با توجه به حجم مقالات ارسالی، داوری و بررسی مقالات از آبان ۹۷ در هشت کمیته علمی تخصصی و با حضور ۱۱۵ داور صورت گرفت.
اطاعتی با بیان اینکه ۲۷۱ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال و قریب به ۶۴ درصد آنان مورد پذیرش قرار گرفت، تصریح کرد: از مجموع ۳۹ مقاله کاربردی ۳۰ مقاله، از مجموع ۶۶ مقاله با موضوع راکتور ۳۷ مقاله، از مجموع ۵۴ مقاله با محور مواد ۴۰ مقاله، از مجموع ۶ مقاله با موضوع شتاب دهنده ۵ مقاله، از مجموع ۲۶ مقاله با محور پرتوپزشکی ۱۱ مقاله، از مجموع ۲۰ مقاله با محور آشکارسازی ۱۹ مقاله از مجموع ۲۳ مقاله با موضوع پلاسما و گداخت ۱۲ مقاله، از مجموع ۲۴ مقاله با موضوع فیزیک هسته‌ای ۱۷ مقاله و از مجموع ۹ مقاله با محور پدافند غیرعامل پرتویی ۶ مقاله مورد تأیید داوران قرار گرفت و برای ارائه در بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران پذیرش شد.
وی افزود: ۴ مقاله اجازه انتشار نگرفت و ۵ مقاله نیز با تغییرات مجوز نشر را به دست آورد.
جانشین دبیر علمی بیست و پنجمین کنفرانس هسته‌ای ایران با بیان اینکه با توجه به تجربیات گذشته و بررسی همایش‌های بین‌المللی سعی بر کیفی‌سازی محتوای برگزاری این همایش شده است، عنوان کرد: امسال سعی شده تا با کاستن از ارائه‌ شفاهی مقالات و افزایش کیفیت مقالات پوستری در کنار دعوت از استادان، متخصصان و مجریان طرح‌های بزرگ کشوری برای ارائه بر کیفیت همایش افزوده شود.
اطاعتی با یادآوری این مهم که امسال در پایان کنفرانس و در روز اختتامیه، جایزه دکتر شهریاری به برگزیدگان اهدا خواهد شد، بیان کرد: با نظر داوران و مسئولان کمیته‌ها، مقالات برتر انتخاب و به دبیرخانه معرفی شده‌اند که پس از بررسی و انتخاب نهایی این جایزه به صاحبان آثار برتر تقدیم خواهد شد.


آغاز بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران در بوشهر

تاریخ: 97/12/01

با حضور چهره‌های برجسته هسته‌ای :
آغاز بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران در بوشهر
بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای در میان دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر آغاز به کار کرد.
دکتر مهدی نکیسا مشاور و رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اعلام این خبر گفت: بیست و پنجمن کنفرانس هسته ای ایران در ۹ محور اصلی آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتو پزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتوها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار محورهایی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برگزار شده است.


نکیسا تصریح کرد: این همایش دو روزه (در روزهای اول و دوم اسفندماه) با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، دانشجویان، استادان، چهره‌های شاخص و برجسته هسته‌ای کشور، مدیران ارشد سازمان انرژی هسته ای، مسئولان نیروگاه اتمی بوشهر، رؤسا و معاونین دانشگاه های استان و دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حال برگزاری است.


بیست و پنجمین اجلاس هسته ای ایران به میزبانی واحد بوشهر برگزار می گردد

تاریخ: 97/09/17


مهدی نکیسا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در بوشهر با بیان اینکه بیست و پنجمین اجلاس هسته‌ای ایران در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می‌شود و این رویداد با استقبال خوبی از سوی اساتید دانشگاه‌ها، دانشجویان، مدیران، تکنسین‌ها، شرکت‌ها و علاقه‌مندان حوزه فناوری هسته‌ای مواجه شده است، اظهار کرد: این اجلاس مانند گذشته با هدف بومی‌سازی دانش فنی مورد نظر در صنعت هسته‌ای و توسعه علم و فناوری هسته‌ای در میان دانشجویان و در ۹ محور اصلی، یکم و دوم اسفند در واحد دانشگاهی بوشهر برگزار خواهد شد.
وی با تشریح محورهای این اجلاس گفت: آشکارسازی پدافند غیرعامل هسته‌ای، پرتو پزشکی، پلاسما و همجوشی هسته‌ای، راکتور و نیروگاه‌های هسته‌ای، شتاب‌دهنده‌های ذرات، فیزیک هسته‌ای، کاربرد پرتوها و مواد و ایزوتوپ‌های پایدار محورهایی هستند که علاقه‌مندان آثار خود را در این زمینه‌ها به دبیرخانه اجلاس ارسال کردند.
رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هرساله ۱۲۰۰ مقاله به دبیرخانه اجلاس ارسال می شود، اظهار کرد: پس از بررسی و داوری مقالات توسط استادان برجسته هسته‌ای، قریب به ۳۰۰ مقاله پذیرفته می شود.
نکیسا افزود: از این تعداد مقاله پذیرفته‌شده، حدود ۵۰ مقاله در قالب سخنرانی و بقیه در قالب پوستر مورد تأیید داوران قرار می‌گیرد.
عضو هیأت علمی گروه آموزشی مکانیک دانشگاه آزاد بوشهر افزود: مهلت ارسال مقالات تا ۲۵ آذر تمدید شد.
وی با بیان اینکه در مدت دو روز اجلاس، برنامه‌ها و کارگاه‌های آموزشی متناسب با اجلاس برگزار خواهد شد، تصریح کرد: کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی مانند ساخت و طراحی، آشنایی و کار با تجهیزات پرتویی نظیر آشکارسازی، کارگاه آموزشی کدهای محاسبات مهندسی هسته‌ای و بازدید از نیروگاه اتمی از اهم برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این اجلاس است.


رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه چهره‌های شاخص هسته‌ای کشور و استادان برجسته در این اجلاس حضور دارند، افزود: دانشمندان مطرح هسته‌ای کشور ازجمله فریدون عباسی عضو هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی و بسیاری از چهره‌های برتر علمی در این اجلاس شرکت خواهند کرد.
نکیسا با بیان اینکه در اختتامیه این اجلاس به پژوهشگران برتر، جایزه استاد شهریاری تقدیم می‌شود، یادآور شد: اجلاس هسته‌ای به‌واسطه ظرفیت‌های مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و وجود نیروگاه اتمی بوشهر، فرصتی مغتنم برای شرکت‌کنندگان در این برنامه علمی و عملی است.


اقدامات بیست و دومین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 97/11/25

دشتی‌عسکری تشریح کرد:
اقدامات بیست و دومین دوره جشن ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از اعزام زوج های دانشجو درقالب طرح همسفر تا بهشت به مشهد خبر داد.
حسین دشتی‌عسکری در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه امسال برای نخستین‌بار زوج های دانشجو در قالب کاروان و به صورت گروهی به مشهد مقدس اعزام خواهند شد، اظهار کرد: نخستین کاروان زیارتی زوج‌های دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر روز جمعه مورخ ۲۶ بهمن سال جاری و با حضور جمعی از مزدوجین به اردوی فرهنگی همسفر تا بهشت اعزام خواهند شد. برنامه‌های پیش بینی‌شده سفر ازدواج دانشجویی
وی با بیان اینکه حضور جمعی زوج‌ها در کنار هم می‌تواند لحظات شادتری را برای آنان به یادگار بگذارد،افزود: سعی شده در این اردو در کنار برنامه‌های آموزشی و در عین حال برنامه‌های تفریحی و زیارتی، برنامه‌های جدیدتر و متنوع‌تری برای زوج‌های دانشجو تدارک دیده شود تا نخستین سفر زندگی مشترک آنان بسیار خاطره انگیز رقم بخورد.
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: طول مدت این سفر سه روز است و شرکت‌کنندگان در این کاروان‌ها با بهره‌مندی از هدایا، جوایز و بسته‌های فرهنگی از مزایای ویژه‌ای نظیر غذای متبرک حرم ثامن الحجج (ع) بهره‌مند خواهند شد.
دشتی‌عسکری تشریح کرد: برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای شرکت‌کنندگان در روز نخست، پس از ورود به مشهد مقدس و استقبال کریمانه از آنان در مراکز اقامتی، زیارت گروهی، استفاده از خوان پربرکت مهمان سرای حضرت رضا(ع)، برنامه فرصت عاشقی در حرم مطهر(که نخستین ویژه برنامه و در واقع نایاب‌ترین برنامه برای زوجین خواهد بود)، است تا زوج‌ها با بهره‌مندی از دانش و تجربیات استادان حوزه دانش خانواده، به زندگی خود قوام صد چندان ببخشند.
وی افزود: در روز دوم، برنامه فرهنگی آموزشی آشیانه، ویژه زوجین برای آشنایی با مهارت‌های زندگی و زناشویی اجرا خواهد شد. مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح برنامه‌های روز سوم اظهار کرد: صبح روز سوم برنامه زیارت سحرگاهی برای زوج‌های دانشجو در نظر گرفته شده است و پس از آن هم می‌توانند در برنامه‌های گردشگری پیش بینی‌شده شرکت کنند و نیز در همه مدت این دوره، برنامه‌هایی همچون مدیحه‌سرایی، سخنرانی با موضوع ازدواج پایدار، پخش نماهنگ‌های مناسبتی، مسابقه، جنگ شادی و قرائت قرآن و ادعیه به اجرا در خواهد آمد.
تازه‌های برنامه‌های بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی
دشتی‌عسکری با بیان اینکه امسال برنامه جدیدی برای زوج‌های دانشجو اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: یکی از جدیدترین تدابیر برنامه همسفر تا بهشت بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی، طراحی دوره‌های مجازی «مردان و زنان - تفاوت‌ها و تشابه‌ها» است که زوجین پیش از قطعی شدن ثبت‌نام و قبل از سفر به مشهد مقدس باید در این دوره‌ آموزشی شرکت کنند و به نوعی پیش‌نیاز آموزش‌هایی است که زوجین در مشهد فرا می‌گیرند.
وی اضافه کرد: برنامه‌هایی نظیر مشق شب، گفتگوی سرنوشت ساز، پاتوق همدلی، بخوان برای زندگی، رفیق دوست داشتنی و بسیاری برنامه دیگر در قالب برنامه های مشاوره ای در هتل محل اقامت زوج ها اجرا می شود.
مسئول اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه ثبت‌نام از زوج‌های دانشجو برای جشن ازدواج دانشجویی تا پایان بهمن ادامه دارد، عنوان کرد: تاکنون ۶۰ زوج در دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان مدارک ثبت‌نام خود را تکمیل کرده که در کاروان‌های بعدی به مشهد اعزام خواهند شد.
دشتی‌عسکری یادآور شد: زوج‌های دانشجویی که برای مراسم سال قبل ثبت‌نام کرده و موفق به تشرف نشده‌اند و یا اینکه ثبت‌نام کرده‌ اما مدارکشان مورد تأیید نبوده است، می‌توانند با ارائه مدارک خود به دفاتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ خود و انتخاب کاروان به این سفر مشرف شوند.