طبخ غذای گرم توسط دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر در مناطق سیل‌زده

تاریخ: 98/01/24

عبدالهی عنوان کرد:
طبخ غذای گرم توسط دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر در مناطق سیل‌زده
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: از روز گذشته موکب دانشگاه آزاد اسلامی این استان برای طبخ غذای گرم در شهرستان سیل‌زده باوی مستقر شده است.
اسماعیل عبدالهی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای امداد‌رسانی به استان‌های سیل‌زده توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در همان ساعات اولیه آغاز جاری شدن سیل در استان‌های مختلف، ستاد حمایت از سیل‌زدگان در استان تشکیل شد و بر همین اساس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، واحد تنگستان را مسئول پیگیری و جمع‌آوری کمک‌ها برای استان‌های سیل‌زده کردند.
وی تصریح کرد: در همین راستا یک محموله ۳۰ میلیون تومانی که شامل پتو، پوشاک، مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیاز بود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برای توزیع در میان نیازمندان تحویل داده شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: از روز گذشته نیز موکب دانشگاه آزاد اسلامی این استان برای طبخ غذای گرم در شهرستان باوی مستقر شده است.
عبدالهی در خصوص کمک‌های نقدی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به سیل‌زدگان گفت: با رضایت و همکاری کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان یک تا سه روز از حقوق فروردین ماه برای کمک به سیل‌زدگان تخصیص خواهد یافت و روند گردآوری لیست کارکنانی که تمایل به انجام این کار دارند همچنان در حال بروز‌رسانی است و در پایان این کمک‌ها بر حسب نیاز برای تهیه مواد غذایی در موکب برای طبخ غذای گرم و یا سایر اقلام مورد نیاز مصرف خواهد شد.
وی با بیان این‌که سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر مسئول کمک‌رسانی به شهرستان آب‌گرفته باوی واقع در استان خوزستان است، خاطرنشان کرد: بنا بر هماهنگی‌های صورت گرفته ماشین‌آلات مورد نیاز مناطق سیل‌زده توسط دانشگاه استان با هماهنگی سپاه ارسال شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پایان گفت: گروهی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برای حضور به‌عنوان نیروی جهادی در شهرستان باوی اعلام آمادگی کردند، که سپاه استان بوشهر که مسئول کمک‌رسانی این شهرستان است اعلام کرد که در حال حاضر به اعزام نیروی انسانی به این منطقه نیازی نیست.


ارسال کمک‌های غیرنقدی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به مناطق سیل‌زده

تاریخ: 98/01/21

عبدالهی خبر داد:
ارسال کمک‌های غیرنقدی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به مناطق سیل‌زده
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: نخستین محموله کمک‌های غیرنقدی این دانشگاه به مناطق سیل‌زده لرستان ارسال شد.
اسماعیل عبدالهی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اعلام ارسال نخستین محموله کمک‌های غیرنقدی دانشگاهیان این استان به سیل‌زدگان لرستان اظهار کرد: با توجه به وضعیت هموطنان سیل‌زده کشورمان و خسارت‌هایی که سیل به مناطق مختلف کشور وارد کرد، دبیرخانه هیئت امنای استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان(اهرم)، مسئول هماهنگی و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شدند و این کمک‌ها به مناطق سیل‌زده ارسال و تحویل دانشگاه آزاد اسلامی لرستان شد.

وی خاطر‌نشان کرد: کمک‌های دریافت شده از واحدها و مراکز استان مشتمل بر اقلام و لوازم بهداشتی، پتو، لباس، آب‌معدنی، مواد‌غذایی، خرما، کنسرو و سایر مایحتاج ضروری دیگر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تهیه لوازم ضروری برای سیل‌زدگان در این شرایط سخت و طاقت‌فرسا می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش درد و رنج آنان داشته باشد، ادامه داد: حمایت از هموطنان سیل‌زده و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مطابق وظیفه ملی و شرعی ادامه دارد و روزهای آینده نیز به این مناطق ارسال خواهد شد.

عبدالهی با بیان اینکه موکب خدمت‌رسانی این دانشگاه تا چند روز آینده در استان خوزستان برپا می‌شود، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام ظرفیت در کمک‌رسانی و کاهش آلام هموطنان سیل‌زده تلاش خواهد کرد.


سپاه پاسداران پاره تن و بخش جداناشدنی ساختار دانشگاهیان است

تاریخ: 98/01/20

دانشگاهیان بوشهر:
سپاه پاسداران پاره تن و بخش جداناشدنی ساختار دانشگاهیان است بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اعلام کرد که سپاهیان بصیر و خدمتگزار را پاره تن و بخش جداناشدنی پیکر و ساختار خود می‌دانیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در بیانیه‌ای اقدام آمریکا نسبت به تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تصمیم نابخردانه دولت جنایتکار و تروریست پرور آمریکا را در تروریست خواندن سپاه پرتوان و حامی مستضعفین که خود قربانی ترورهای وحشیانه دشمن اصلی و واقعی تروریست جهانی هستند را به شدت محکوم کرده و با صدای بلند و قاطع حمایت خود را از پاسداران شرف، امنیت، آزادی و اسلام و انقلاب اعلام می‌کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: بی‌شک، رفتار وقیحانه دولت آمریکا از یک سو بیش از پیش مشروعیت و مظلومیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را آشکار و به اثبات می‌رساند و از سوی دیگر دشمنی و استیصال دولت شیطانی آمریکا را در مواجهه با منطق و قدرت محکم و مردمی این نهاد انقلابی و درخط مقدم خدمت‌رسانی نشان می‌دهد.
در پایان این بیانیه آمده است: بر این اساس، ما دانشگاهیان و آحاد اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن انزجار از تصمیم نامتعارف و تجاوزکارانه دولت ورشکسته آمریکا و حامیانش که به طور قطع به انزوای جهانی این دولت ضد حقوق و امنیت بشری منجر خواهد شد، سپاهیان بصیر و خدمتگزار را پاره تن و بخش جداناشدنی پیکر و ساختار خود می‌دانیم و هیچ‌گاه دست از حمایت از این مولود مبارک انقلاب و نظام برنخواهیم داشت. ولو کره الکافرون والمشرکون والمجرمون.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام توان در خدمت مسافران نوروزی و سیل زدگان است.

تاریخ: 1398/01/13

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام توان در خدمت مسافران نوروزی و سیل زدگان است.
دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر عنوان کرد: از شروع تعطیلات نوروزی و وقوع سیل در برخی از استان ها با تشکیل ستاد بحران و حمایت از هموطنان سیل زده به وظیفه ملی و شرعی خود عمل نمود و واحدها و مراکز دانشگاهی استان در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

دکتر عبدالهی متذکر شد: درهمین راستا دبیرخانه هیات امنا استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان(اهرم) ،مسئول و مامور اسکان اضطراری و هماهنگی و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شدند و خوشبختانه با هماهنگی کامل با دستگاه های اجرایی به امداد رسانی و خدمت به مسافران و مهمانان نوروزی و همچنین جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی به هموطنان سیل زده همت گماشت و ان شاالله به زودی کمک های دریافتی به مناطق سیل زده ارسال خواهد شد. کمک های دریافت شده از طریق واحدها و مراکز استان مشتمل بر اقلام و لوازم بهداشتی، پتو،لباس،آب معدنی،مواد غذایی وسایر مایحتاج ضروری دیگراست.با عنایت به حجم وسیع آسیب ها و مشکلات هموطنان گرفتار سیل واعلام آمادگی برخی از همکاران برای تخصیص یک یا چندروز از حقوق ماهیانه خود، مقررشد چنانچه سایر همکاران متمایل و رضایت داشته باشند، زمینه مشارکت آنها دراین امر خیر و نوع دوستانه فراهم شود.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهرعنوان کرد : استان بوشهر با داشتن سواحل زیبا، آب و هوا و موقعیت جغرافیایی مناسب و امکانات فراوان ،تاکنون پذیرای شمار زیادی گردشگر و مهمان نوروزی از سراسر کشور به ویژه استان های همجوار فارس، هرمزگان ، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بوده است و در این رابطه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام ظرفیت و امکانات خود از هموطنان و مسافران عزیز استقبال کرده و زمینه آرامش خاطر آنان را فراهم نموده است.
دکتر عبدالهی با بیان اینکه هرچند به جهت نزول برکات و انعام الهی و آسمانی باید سجده شکر بجا آوریم ، اظهار امیدواری و آمادگی کرد: آحاد همکاران هیات علمی و گروه های تخصصی در سراسر کشور و استان بوشهر با رویکرد نوآورانه و تهیه طرح های پژوهشی دانش بنیان و ارائه راهکارهای اثرگذار علمی ،در زمینه مدیریت منابع آب و بهره برداری شایسته از نزولات آسمانی و تبدیل آن به فرصت،کشور و هموطنان را یاری نمایند و از تکرار و بروز حوادث مشابه و خسارات مالی و جانی پیشگیری نمایند.


مسعود صابری، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سرپرست مرکز کنگان شد.

تاریخ: 1397/12/28

مسعود صابری، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سرپرست مرکز کنگان شد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر طی حکمی مسعود صابری را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کنگان منصوب کرد. اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های منطقه ای و ملی، توسعه طرح‌های پژوهشی و ارتقاء پژوهش، تلاش برای توسعه تحصیلات تکمیلی به‌ صورت هدفمند، حمایت از نخبگان، صنعتگران و اندیشمندان، انجام فعالیت‌های فرهنگی فاخر، تعامل با نهادهای انقلابی و دستگاه های اجرایی از اهم برنامه‌های استان در مرکز کنگان تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مسعود صابری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کنگان در جلسه معارفه خود، گفت: تلاش خواهم کرد تا پاسخگوی اعتماد مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، خصوصاً رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر باشم. گفتنی است، مسعود صابری با مدرک دکتری مهندسی شیمی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است که سابقه مدیریت گروه مهندسی شیمی، نفت و پلیمر و همچنین ریاست اداره امور پژوهشی واحد بوشهررا در کارنامه اجرایی خود دارد. لازم به یادآوری است در این جلسه که با حضور مسئولان استانی برگزار شد از خدمات و تلاش های آقای احسان پاکدامن رئیس سابق این مرکز تقدیر شد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر: دانشگاهیان نقش تأثیرگذاری در پیشبرد اهداف نظام دارند

تاریخ: 1397/12/27

دکترعبدالهی: ایفای نقش دانشگاهیان و آحاد مردم در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزنده است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی واحد، دکتر اسماعیل عبدالهی عصر امروز در نشست صمیمی کارکنان و اعضای هیئت ‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که به مناسبت ایام پایانی سال برگزار  شد، گفت: از تلاش‌ کارکنان در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی مجموعه‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در طول سال قدردانی می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه کارکنان سرمایه‌های دانشگاه هستند و می‌توان با تلاش و پشتکار در مواجهه با توطئه‌های دشمنان پیروز شد، گفت: ایفای نقش دانشگاهیان و آحاد مردم در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزنده است.

دکترعبدالهی با تأکید بر عمل به منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در مقوله پیشرفت علم و پژوهش، دانشگاهیان را مغز جامعه خواند و گفت: در وضعیت و سیاست‌گذاری جدید دانشگاه، علاوه بر افتخار به گذشته نباید در گذشته ماند و باید با ارائه و اجرای طرح‌های تحول‌گرا برای پیشرفت و آینده دانشگاه برنامه‌ریزی و مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه نگاه تحول‌گرا باید دانش‌بنیان، استفاده از ظرفیت‌های موجود و نگاه مردمی و انقلابی باشد، اظهار کرد: دانشگاه مرکز تربیت نیروهای کارآمد و فعال در اجتماع است؛ بنابراین انتظار جامعه از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی متفاوت بوده و بر همین اساس باید به وظایف خود مسئولانه‌تر عمل کنیم و درعین‌حال در برابر عملکرد خود پاسخگو باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه دانشگاه خانه دوم تمام کارکنانی است که مسئولیت اجرایی این دانشگاه را بر عهده‌ دارند، گفت: بخش عظیمی از اوقات ما در دانشگاه برای انجام امور گذرانده می‌شود پس باید سعی کنیم با دلسوزی، همدلی، در فضایی صمیمی فعالیت کنیم و در همه امور تکریم ارباب‌رجوع، صداقت، امانت‌داری، صرفه‌جویی در مصرف و وجدان کاری در سرلوحه کارهایمان قرار گیرد.

 


برگزاری اردوی راهیان نور دریایی اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی سراسر کشور در استان بوشهر

تاریخ: 1397/12/25

برگزاری اردوی راهیان نور دریایی اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی سراسر کشور در استان بوشهر مهدی نکیسا، رییس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بیان کرد:امسال اردوی راهیان نور دریایی اساتید بسیجی دانشگاه های کشور به صورت متمرکز در استان بوشهر برای دومین سال متوالی در حال برگزاریست. این اردو از تاریخ 24 الی 27 اسفندماه ۹۷ در مجتمع آموزشی عالیشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می شود. وی افزود: در این اردو که قریب به ۷۰۰ استاد دانشگاه از همه دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی دولتی و غیردولتی به همراه خانواده حضور خواهند داشت، برنامه های متنوع فرهنگی در نظر گرفته شده است. اردوی امسال بسیج اساتید بنام سردار شهید علیرضا ماهینی از فرماندهان دلیر دفاع مقدس استان بوشهر برگزار می شود. دارا ، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور نیز با تبیین هدف گذاری این برنامه شاخص سازمان بسیج اساتید افزود: هدف از برگزاری اردوی بوشهردر واقع پیوند حوزه مقاومت و اقتدار است. جزیره خارک و شخصیت رییسعلی دلواری به عنوان نمادی از عرصه مقاومت دیروز و نیروگاه اتمی بوشهر تصویری از اقتدار امروز جمهوری اسلامی است. وی همچنین اعلام کرد در این دوره از اردوها، استادان بسیجی علاوه بر بهره مندی از برنامه های متنوع فرهنگی، از تاسیسات نفتی جزیره خارک،نیروگاه هسته‌ای بوشهر و همچنین موزه رئیسعلی دلواری و اماکن سیاحتی استان بوشهر نیز بازدید خواهند کرد.


صیانت از آرمان شهدا وظیفه همگانی است

تاریخ: 97/12/22

معاون دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر:
صیانت از آرمان شهدا وظیفه همگانی است
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدا هستیم و باید با جان و دل راه آنان را ادامه دهیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، باقر گرگین صبح امروز در مراسم تجلیل از مقام شهید مسعود خلعتی که با حضور زهرا تعجب همسر این شهید در روز تجلیل از همسران و مادران شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، گفت: شهدا با خون خود انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را جهانی کردند و در دوران جدایی و بیگانگی با حقیقت، حماسه‌ای که شهیدان پیش روی ما گشودند تذکر عبور از این دوران است.
وی با تأکید بر اینکه نوای دعوت شهیدان به جاودانگی تا همیشه روزگار در گوش تک‌تک آحاد جامعه طنین‌انداز است، اظهار کرد: مگر می‌شود کسانی که درد پوچی دوران را احساس می‌کنند، وقتی با زلال‌ترین درمان در تاریخ خود روبه‌رو می‌شوند آن را نشناسند.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدای والامقام هستیم، عنوان کرد: باید با جان و دل راه شهدا را ادامه داده و از دستاوردهای ارزشمند شهدا صیانت کنیم.
گرگین تصریح کرد: امروز در پرتوی الگوگیری از فرهنگ شهادت باید آینده را به تماشا نشست، نه اینکه آن قله رفیع را که شهدا برای ما رقم زدند را منزلگاه خود بپنداریم و به امروز خود مشغول شویم.
وی یادآور شد: گذشته‌ ما قله‌‌ای بس بزرگ است که باید بر فراز آن ایستاد؛ اما افقی دیگر در میان است که آینده انقلاب اسلامی را رقم خواهد زد.
در ادامه زهرا تعجب همسر شهید خلعتی مطرح کرد: نسل جوان امروز ما که جنگ و مسائل آن را تجربه نکرده‌اند، ذهنیت مبهمی از رزمندگان و روزهای دفاع مقدس دارند.
وی با بیان اینکه باید فرصت نگاه‌ کردن به زنان و مردان جنگ تحمیلی از زاویه‌ای دیگر برای نسل جوان انقلاب مهیا شود، خاطرنشان کرد: زاویه‌ای که در آن علاوه بر جنگ، عشق‌های پاک رزمندگان، شهدا و جانبازان به ذات مقدس الهی، همسران و فرزندانشان به خوبی دیده می‌شود.
شهید خلعتی از شهدای نیروی دریایی و از نخستین گروه‌های شهید در رویارویی مستقیم با نیروهای آمریکایی است که شهریور ۶۶ در خلیج‌فارس در حمله نظامیان آمریکایی به کشتی تدارکاتی «ایران اجر» به شهادت رسید.


چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» در بوشهر برگزار شد

تاریخ: 97/12/22

در دو بخش دانشجویی و آزاد؛
چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» در بوشهر برگزار شد
چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در دو بخش دانشجویی و آزاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» با حضور بانوان شاعر طنزپرداز استان بوشهر، مسئولان دانشگاه، استادان، دانشجویان و جمعی از علاقه‌مندان ادبیات با هدف شناسایی و معرفی بانوان طنزپرداز برگزار شد.

رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه خوشبختانه شب شعر طنز «خنده زنان» با تلاش و جدیت برگزارکنندگان، حمایت دانشگاه و استقبال علاقه‌مندان به شعر به چهارمین دوره خود رسید، گفت: بحمدالله هرسال شاهد رشد کیفی آثار و افزایش تعداد شعرای شرکت‌کننده در این شب شعر هستیم.

انسیه ماهینی بهره‌گیری از ادبیات را از راهکارهای مؤثر مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و اظهار کرد: شعر تأثیرگذارترین راه اشاعه آموزه‌های دینی، اسلامی و ایرانی برای هدایت و ارشاد جوانان است.

وی با بیان اینکه برای رشد فرهنگ در جامعه باید از تمام ظرفیت‌های موجود بهره گرفت، عنوان کرد: شعر و ادبیات یکی از جذابترین این ظرفیت‌هاست؛ چراکه اثرگذاری شخصیت‌های برجسته مانند شاعران و استفاده از ابزارهای هنری و ادبی می‌تواند اتفاقات مؤثری در این حوزه را رقم زند.

ماهینی افزود: مفاهیم ارزشی مانند دستاوردهای انقلاب اسلامی، مسئولیت‌پذیری اجتماعی، نگاه کاوشگرانه و مدبرانه به جامعه و نفی خشونت را می‌توان با کلامی اثرگذار و دلنشین به ذهن و ضمیر مخاطب ارائه کرد.

استاد سیداسماعیل بهزادی شاعر پیشکسوت و طنزپرداز مطرح استان بوشهر و محمد تابناک برگزیده جشنواره طنز استان میهمان ویژه این برنامه مفرح فرهنگی بودند.


تأکید بر رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در ساخت اماکن ورزشی

تاریخ: 97/12/22

گرگین تأکید کرد:
تأکید بر رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در ساخت اماکن ورزشی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: رعایت اصول ایمنی و حفاظتی اماکن و فضاهای ورزشی هنگام طراحی، ساخت و نگهداری بسیار مهم و حیاتی است.
باقر گرگین در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه ایمن‌سازی اماکن ورزشی باید همواره مدنظر مسولان ورزشی قرار بگیرد، اظهار کرد: ایمن‌سازی مهم‌ترین بخش در بهره‌برداری و نگهداری از اماکن ورزشی است.

وی با تأکید بر اینکه رعایت اصول ایمنی و حفاظتی اماکن و فضاهای ورزشی هنگام طراحی، ساخت، نگهداری و برگزاری برنامه‌های ورزشی بسیار مهم و اساسی است، اضافه کرد: سیستم‌های برقی، برودتی و حرارتی، روشنایی، سهولت رفت و آمد، خروجی‌های اضطراری، رختکن تیم‌ها، رختکن داوران، کف‌پوش سالن‌ها، ادوات و تجهیزات استاندارد، سرویس بهداشتی و حمام، تجهیزات آتش‌نشانی، فضای ورود وسایل نجات در هنگام وقایع غیرمترقبه و ... باید مورد توجه طراحان و برنامه‌ریزان قرار گیرد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر عنوان کرد: حجم برنامه‌های مختلف و متنوعی نظیر کلاس‌های تربیت بدنی، برنامه‌های فوق برنامه، مسابقات و کلاس‌های تخصصی رشته تربیت بدنی که در دانشگاه برای فعالیت‌های ورزشی وجود دارد، توجه به مسائل ایمنی را دوچندان می‌کند.
گرگین با اشاره به هیجان ناشی از مسابقات ورزشی یادآور شد: این هیجانات امکان بروز تنش میان بازیکنان و تماشاگران را بالا خواهد برد که رختکن مجزا و سکوهای مناسب تماشاگران با فاصله مناسب از زمین بازی موجب کاهش این تنش‌ها خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه سلامت جسمانی و تأثیر آن بر روح و روان انسان موجب شده تا تربیت بدنی جایگاه ویژه‌ای در اقشار مختلف به ویژه دانشگاهیان داشته باشد، تصریح کرد: توسعه رشته‌های ورزشی مختلف، ایجاد محیط جذاب و شاداب، غنی‌سازی اوقات دانشجویان و کارکنان، ایجاد فضای مناسب و فراهم کردن تجهیزات به‌روز و استاندارد ورزشی با گسترش فرهنگ ورزش در دانشگاه موجب همکاری و اشتیاق بیشتر دانشجویان و کارکنان در فعالیت‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر شده است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر تدوین برنامه مدون ورزشی و انجام علمی فعالیت‌های ورزشی در این واحد دانشگاهی به تشریح اماکن و فعالیت‌های ورزشی پرداخت و توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به منظور انجام فعالیت‌های منسجم، هدفمندسازی و فعالیت در حیطه مشخص با تدوین اساسنامه مربوط به رشته‌های ورزشی و تشکیل انجمن‌های ورزشی متشکل از دانشجویان، ورزشکاران و استادان سعی بر تحقق این مسئله داشته است.

گرگین یادآور شد: اماکن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر شامل مجتمع ورزشی امیرالمؤمنین(ع) با مساحت ۵۹۰۸ که شامل هفت سالن سرپوشیده تخصصی چندمنظوره ( تکواندو، والیبال، بسکتبال، فوتسال، ژیمناستیک، بدمینتون، تنیس روی میز، جودو، کشتی)، سالن اجتماعات، کلاس‌های آموزشی، آزمایشگاه ورزشی (شامل الکتروکاردیوگراف، الکترومایوگراف، اندازه‌گیری تونیسیته عضلانی، تست لاکتات، تست‌های قوای جسمانی است که هر سالن دارای رختکن‌های مجزا، سرویس بهداشتی و حمام با جایگاه تماشاگران است.

وی متذکر شد: استادیوم زمین چمن این مجموعه را می‌توان یکی از کم‌نظیرترین استادیوم دانشگاه‌های کشور دانست که علاوه بر زمین چمن مناسب با داشتن پارکینگ، سیستم روشنایی استاندارد، پیست تارتان، تجهیزات کامل تمام ماده‌های رشته دوومیدانی، سالن بدنسازی و شطرنج، سکوی ۲ هزار نفری تماشاگر، سیستم صوتی و ... امکان برگزاری مسابقات را در سطح ملی میسر کرده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تأکید کرد: سایت تیراندازی به اهداف پروازی این واحد دانشگاهی در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع احداث شده که مجهز به دستگاه پرتاب بشقاب استاندارد است.

گرگین با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر دارای ۲۰ اسب برای انجام برنامه‌های ورزشی سوارکاری است، خاطرنشان کرد: مجموعه باشگاه سوارکاری این واحد دانشگاهی در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر مربع احداث شده است که اصطبل نگهداری اسب و محوطه مناسب اسب‌سواری دانشگاه، امکان پانسیون اسب‌های بیرون از دانشگاه را فراهم آورده است

وی، یکی دیگر از زیرساخت‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را زمین والیبال و فوتبال ساحلی عنوان کرد و افزود: این زمین با مساحت ۵ هزار متر مربع، قابلیت برگزاری مسابقات ساحلی را فراهم ساخته است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در پایان با اشاره به دستورالعمل اجرایی ایمن‌سازی و استانداردسازی اماکن ورزشی دانشگاه مطرح کرد: این مهم از زمان اجرای پروژه‌های عمرانی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تا نگهداری و تعمیرات همواره با جدیت انجام شده است؛ به‌گونه‌ای‌که در سالن‌های یاد شده علاوه بر استفاده از تجهیزات استاندارد و بین‌المللی ورزشی نظیر اسکوربرد، کفپوش، سیستم روشنایی و برق اضطراری، برودتی و حرارتی، زنگ خطر، کپسول‌های آتش‌نشانی، تشک، تور، تیر، حلقه و پایه بسکتبال، اقلام کمک‌های اولیه، آمبولانس و ... بوده، توانسته با کسب امتیازات لازم در رشته‌های ورزشی مجوز انجام چندین دوره ورزشی در سطح کشوری و استانی را کسب و با موفقیت برگزار کند.


ترسیم حیات طیبه، هدف نهایی تربیت در قرآن کریم

تاریخ: 97/12/20

خواجه‌پور عنوان کرد:
ترسیم حیات طیبه، هدف نهایی تربیت در قرآن کریم
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: قرآن کریم با به‌کارگیری تمثیلات گیاه ترسیم حیات طیبه را هدف نهایی تربیت عنوان کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، قدیر خواجه‌پور صبح امروز به‌عنوان نظریه‌پرداز در کرسی ترویجی «تبیین شبکه معنایی حیات طیبه با استفاده از تمثیل درخت در قرآن کریم بر اساس تفسیر المیزان» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: بازنمایی شبکه گسترده‌ای از مفاهیم از طریق تمثیلات، یکی از روش‌های تصویرگری قرآن است.
وی گفت: از میان تمثیلات قرآن کریم، درخت به‌عنوان یکی از قوی‌ترین نمادهای ساختار طبیعت، به‌گونه‌ای متفاوت و متنوع در مقایسه با دیگر تمثیلات در قرآن مورد استفاده قرار گرفته است.
خواجه‌پور تصریح کرد: مفاهیم تربیتی قرآن نیز که با ترکیب بنیادی ترین مفاهیم درباره حیات انسانی نظیر عقل، عمل، ایمان، علم، تقوا و ... که شاکله‌های مختلفی از شخصیت انسان را به نمایش می‌گذارد، بخشی از این تصویرگری را تشکیل می‌دهد.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه این تحقیق مفهوم حیات طیبه را در گستره شبکه‌ای از مفاهیم تربیتی فرض کرده، افزود: در تحقیق پیش رو با استفاده از روش تحلیل مفهومی به طرح شبکه مفهومی «عمل» به‌عنوان یکی از مفاهیم بنیادین تربیتی در حیات طیبه با تکیه به تفسیر المیزان پرداخته شده است.
وی ادامه داد: با به‌کارگیری روش نشانه‌شناسی به تحلیل نحوه بازنمایی این شبکه از طریق تمثیلات درخت اشاره شده و یافته‌های این تحقیق نشان داد، قرآن کریم با به‌کارگیری تمثیلات گیاه با سه واژه نبات، شجره و زرع به تبیین جریان تحولات سطوح مختلف رشد از جنبه‌های فردی تا اجتماعی پرداخته و ترسیم حیات طیبه را هدف نهایی تربیت عنوان کرده است.
در ادامه این کرسی نظریه‌پردازی، داوران به نقد مباحث مطرح شده پرداختند.


تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر موضوع حجاب با رعایت عدالت

تاریخ: 97/12/20

نصیری عنوان کرد:
تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر موضوع حجاب با رعایت عدالت
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: یکی از بهترین راه‌های تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر موضوع و مبحث حجاب آن است که عدالت در همه ابعاد رعایت شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به همت کانون فرهنگی دانشجویی آراستگی و با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر، کرسی آزاد اندیشی پوشش اسلامی ویژه دانشجویان برگزار شد.
در ابتدای جلسه کرسی آزاداندیشی «پوشش اسلامی» دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که با استقبال دانشجویان مواجه شد، پوسترهایی با موضوع آراستگی و پوشش و گزیده‌ای از مفاهیم مهم بخشنامه آراستگی دانشگاه آزاد اسلامی توزیع شد.
در این جلسه که به مقایسه مقوله پوشش و آراستگی در دانشگاه‌های کشور و دیگر نقاط جهان پرداخته شد، مخالفان و موافقان نظر خود را بیان کردند.
مخالفان با پوشش اسلامی مسائلی مانند زیر سؤال رفتن آزادی، نبود دلیل برای اثبات سلامت روانی فرد به واسطه پوشش، بی‌توجهی به نظر اکثریت مردم را دلایل مخالفت خود بیان کردند و موافقان نیز مواردی مانند برابری زن و مرد در مبحث حجاب، ریشه‌های فرهنگی حجاب در آیین کهن کشور، حفظ کیان خانواده و حفظ شخصیت و متانت انسان را از دلایل موافقت خود با بحث اسلامی‌شدن پوشش دانستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت که به‌عنوان داور در این کرسی آزاداندیشی حضور داشت، گفت: یکی از بهترین راه‌های تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر بحث حجاب آن است که عدالت در همه ابعاد رعایت شود تا آنگاه به‌صورت طبیعی در بعد فرهنگی مردم به‌طور داوطلبانه به سمت توصیه‌های فرهنگی که برخاسته از فطرت انسانی، دین و تمدن بشری است، گرایش پیدا کنند.
علی نصیری با اشاره به مستندات موجود درباره اعتقاد به حجاب در کتب مقدس، اظهار کرد: موضوع پوشش در اسلام، مقوله‌ای فراجنسیتی است و آیات قرآن کریم خطاب به هر دو جنس انسان است.
وی با بیان اینکه مرد و زن باید از نظربازی اجتناب کنند، تصریح کرد: سایر ادیان نه تنها به بحث پوشش و حجاب ظاهری اعتقاد دارند؛ بلکه در دین مسیحیت بر حجاب چشم نیز تأکید شده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت یادآور شد: بهتر است تمام انسان‌ها به آخرت به‌عنوان واقعیتی که گریزی از آن نیست، توجه داشته باشند و پاکدامنی و پوشش مناسب را مانند اصلی در زندگی، سرلوحه قرار دهند و از پیامدهای فساد و فحشا که به‌دلیل بی‌توجهی به حجاب در جهان غرب به وجود آمده، عبرت بگیرند.
رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه‌ها در همه جای دنیا مرکز تحول فکری، جنبش عقیدتی اخلاقی و محلی برای عرضه ارزش‌های نوین انسانی، علمی و تاریخی محسوب می‌شوند، اظهار کرد: وجود فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاه‌ها، ضرورتی ملی است.
انسیه ماهینی با تأکید بر اینکه اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه‌های جهان دارای ضوابط خاصی در نوع پوشش متناسب با محیط آموزشی خود هستند، تشریح کرد: نکته‌ای که در محیط مقدس آموزش و تعلیم در همه جای دنیا می‌توان به‌صورت مشترک ملاحظه کرد، کیفیت پوشش حرفه‌ای بر اساس نوع ضرورت‌های محیطی به‌منظور ایمنی، آرامش روحی و روانی برای پیشبرد امور و الزام به آراستگی وضع ظاهری برخاسته از شأن علم و فرهنگ است.


مخاطبان عمده بیانیه گام دوم انقلاب مردم و دانشگاهیان هستند

تاریخ: 97/12/19

حجت‌الاسلام حسینی:
مخاطبان عمده بیانیه گام دوم انقلاب مردم و دانشگاهیان هستند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: مردم و دانشگاهیان دو مخاطب عمده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در جلسه شورای اداری استان بوشهر با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: مخاطبان اصلی این بیانیه، آحاد مردم و قشر اندیشمند دانشگاهی کشور هستند.

وی افزود: روی نخست خطاب مقام معظم رهبری با آحاد ملت ایران به عنوان صاحبان اصلی این انقلاب است که با تمام محدودیت‌ها، تحریم‌ها و فشارهای مختلف به ویژه اقتصادی با عزمی راسخ پایبند به خط‌مشی، آرمان‌ها و اهداف اولیه انقلاب اسلامی هستند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه روی دوم بیانات ایشان که باید تخصصی و ویژه به آن توجه کرد، نخبگان و دانشگاهیان کشور هستند، افزود: در جای‌جای این بیانیه سفارش‌های متعدد به دانشگاهیان و جوانان شده که باید برای رشد و تعالی انقلاب و کشور تلاش دوچندان کنند.

حسینی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی درصدد اجرایی کردن بخش‌های دانشگاهی بیانیه گام دوم انقلاب هستیم، تأکید کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در قدم نخست کرسی هم‌اندیشی «بررسی جایگاه زن در پیشبرد گام دوم انقلاب» با حضور اعضای هیئت علمی استان را برگزار کرد.


فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد با طرح‌های اقتصادی

تاریخ: 97/12/19

عبدللهی مطرح کرد:
فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد با طرح‌های اقتصادی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، هدف اصلی طرح‌های دانش‌بنیان را فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در آخرین جلسه شورای اداری این استان در سال ۹۷ با قدردانی از مجموع تدابیر، اقدامات و فعالیت‌های انجام گرفته در راستای اجرای برنامه‌های مصوب دانشگاه در این سال اظهار کرد: یکی از افتخارات و ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه آزاد اسلامی، این است که خدمت‌رسانی آن به کشور کاملاً مردمی است.
وی اضافه کرد: دانشگاه یکی از نهادهایی است که پیوسته و مستمر با مردم و به ویژه جوانان آینده‌ساز نظام و امیدهای آینده انقلاب در ارتباط است و ما باید در دانشگاه رابطه‌ای محترمانه با این قشر برقرار کنیم تا در تحقق برنامه‌ها، اهداف و سیاست‌گذاری‌های خود موفقیت‌های بیشتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه باید به تکریم ارباب‌ رجوع به عنوان یک مقوله ارزشی، آرمانی، توصیه الهی و یک نیاز اجتماعی و سازمانی نگاه کرد، یادآور شد: تکریم ارباب رجوع باید به عنوان سرلوحه دانشگاه و یک اصل در دانشگاه نهادینه شود.
عبدالهی با تأکید بر اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب، مطرح کرد: باید نسبت به این بیانیه ارزشمند که در یکی از حساس‌ترین مقاطع انقلاب صادر شده، احساس مسئولیت بیشتری داشته و توان، تفکر، اندیشه و نیروی خود را بیش از گذشته در اختیار خدمت به نظام و مردم قرار داد.
وی با بیان اینکه باید تعمق و تأمل راهبردی به بیانیه گام دوم انقلاب داشت، متذکر شد: سخنان رهبر فرزانه انقلاب در این بیانیهکلامی عادی و با تاریخ خاص نیست؛ بلکه بند بند آن دارای نکات عبرت‌آموز و تأثیرگذار است که می‌تواند سند چشم‌اند از چله‌های بعدی انقلاب تلقی شود

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه از لحظه تقبل این مسئولیت، برنامه‌های توسعه استان و وظایف هر واحد در این راستا کاملاً مشخص شد، عنوان کرد: نخستین قدم در این راستا شناسایی ظرفیت‌ها و پیگیری اجرای طرح‌های اقتصادی بود.
عبدالهی با بیان اینکه این طرح‌ها با هدف فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه انجام می‌شود، ادامه داد: هر طرحی در استان باید در این چارچوب دیده شده و با توجه به شرایط موجود، ریسک‌پذیری پایین، درآمدزایی تضمینی و زودبازده بودن جزء ویژگی‌های اصلی طرح باشد.

وی افزود: واحدهای دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت‌ها و مزیت‌های محدوده استان بوشهر نسبت به اجرای طرح‌های دانش‌بنیان که ماهیت درآمدی و فعال‌سازی ظرفیت‌های علمی و پژوهشی را با خود به همراه دارد تلاش کنند.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پایان با اشاره به مصوبات جلسات گذشته شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: این مصوبات به عنوان نیازهای یک پیکر، مجموعه و با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسیده‌اند و رؤسای واحدها و مراکز استان باید در راستای اجرای آن با نگاه تعاملانه و هماهنگ برای توسعه دانشگاه و در چارچوب سیاست‌های کلان اقدام کنند.


عضو هیئت علمی واحد بوشهر، شهروند افتخاری بوشهر شد

تاریخ: 97/11/18

عباس عاشوری نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، شهروند افتخاری بوشهر شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، با انتخاب اعضای شورای شهر بوشهر، از عباس عاشوی نژاد عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به عنوان شهروند افتخاری در بزرگداشت یازدهمین هفته بزرگداشت روز بوشهر( 18 اسفند) تقدیر شد.
عاشوری‌نژاد عضو هیأت علمی تمام وقت و مدیر گروه کارشناسی ارشد تاریخ وتمدن ملل اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر است.

وی علاوه بر این در جایگاه مدیر انجمن دوستداران حافظ بوشهر، دبیر هم اندیشی نخبگان دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مدیر پژوهشگاه علوم اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مشاور تحقیفاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و سردبیر فصلنامه 'فرهنگ بوشهر، عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی استان و عضو هیات اندیشه ورزان استان بوشهر نیز به فعالیت‌های علمی و فرهنگی می‌پردازد.
وی تاکنون حدود 20 کتاب تألیف و بیش از 40 مقاله ملی و بین المللی در باره تاریخ، انسان و زندگی منتشر کرده است.


بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه با نگاه گره‌گشایی

تاریخ: 97/12/15

عبدللهی تأکید کرد:
بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه با نگاه گره‌گشایی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بهره‌گیری حداکثری از توان و ظرفیت‌ها در حل چالش‌ها با نگاه شناسایی مسئله و گره‌گشایی را مأموریت مهم دانشگاه عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه‌ای که با موضوع کارآفرینی با رویکرد آموزش سازمانی با بهره‌گیری از کارکردهای نوین فناوری و اطلاعات با حضور جهانگیر شاهینی رئیس مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری استانداری بوشهر، جمعی از مدیران استان و کارآفرینان، هیئت رئیسه و اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر درصدد است با فعال‌سازی و شکوفایی ظرفیت‌های متنوع خود در عرصه‌های مختلف و حوزه‌های تحقیقاتی، تولید علم، راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی، خدمات شایسته‌ای به استان ارائه دهد.
وی گفت: کارها در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر اساس پیش‌بینی قبلی و متناسب با توان دانشگاه و نیاز جامعه در حال انجام است و این مأموریت دانشگاه، حداقل انتظاری است که جامعه از دانشگاه دارد.
عبدالهی با بیان اینکه ۴ برنامه علمی مهم در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تدوین شده و در حال پیاده سازی و اجراست، عنوان کرد: این برنامه‌ها در حوزه‌های دریا و آبزیان، دریانوردی، نفت و گاز و کشاورزی جهت‌گیری شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر ظرفیت‌های متعدد این دانشگاه اظهار کرد: این دانشگاه با داشتن رشته‌های تحصیلی نظیر دریانوردی، مهندسی هسته‌ای، نفت و گاز و علوم رفتاری که از مزیت‌ها و برندهای معرفی استان به شمار می‌روند، از توان مناسبی برای حضور فعال در عرصه‌های کارآفرینی داراست.
وی با بیان اینکه تمام رشته‌های تحصیلی می‌توانند کارآفرین باشند، بیان کرد: باید این مهم به رسمیت شناخته شود؛ چراکه یکی از معضلات تحقق این امر، بی‌اعتقادی دستگاه‌های اجرایی به مأموریت‌های جدید دانشگاه علاوه بر مأموریت آموزشی و پژوهشی آنان است.
عبدالهی با بیان اینکه نخستین اشتغالزایی دانشگاه در مدارس سما صورت گرفته است، تصریح کرد: با تأسیس مدارس سما در مجتمع عالیشهر، علاوه بر کمک به رفع نیاز این شهر در حوزه آموزش و پرورش از فارغ‌التحصیلان برتر مراکز آموزش عالی استان بهره برده‌ایم که این روال با تأسیس مدارس جدید در دشتستان، گناوه، دلوار و تنگستان نیز ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز آموزش و پژوهش های توسعه و آینده‌نگری استانداری بوشهر نیز در این مراسم از فعال‌شدن چهار حوزه کاری با عنوان فناوری اطلاعات و ارتباطات، فناوری کشاورزی، فناوری‌های نوین در حوزه نفت و گاز و فناوری زیستی در استان بوشهر خبر داد و عنوان کرد: با حمایت از این طرح‌ها، شرایط مناسبی برای تجاری‌سازی محصولات فراهم شده است.
شناسایی بیش از ۷۰ استارت‌آپ در بوشهر
جهانگیر شاهینی با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه نفت،گاز، پتروشیمی، کشاورزی، زیست دریایی، صنایع و حمل و نقل دریایی از قابلیت مهمی برخوردار است، عنوان کرد: بیش از ۷۰ استارت‌آپ در این حوزه‌ها شناسایی و آماده به کار شده است.
شاهینی از راه‌اندازی سامانه نظارت برای نخستین بار در بوشهر خبر داد و اظهار کرد: همه مؤسسات آموزشی خصوصی ملزم به استفاده از ظرفیت اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های استان برای برگزاری دوره‌های خود شده‌اند و از این طریق دانشگاه‌ها به شکل غیر مستقیم مجری برگزاری دوره‌های کوتاه مدت ضمن خدمت سازمان‌ها خواهند بود.
شاهینی با تشریح راه‌اندازی سامانه کشوری بانک اطلاعات مدرسان در بوشهر یادآور شد: استادان با نام‌نویسی در این سامانه علاوه بر دریافت گواهینامه معتبر، امکان همکاری با تمام نهادهای دولتی در سراسر کشور را خواهند داشت.


آشکارسازی ظرفیت‌های خفته دانشگاه برای برتری در رقابت‌ علمی کشور

تاریخ: 97/12/13

عبدالهی تأکید کرد:
آشکارسازی ظرفیت‌های خفته دانشگاه برای برتری در رقابت‌ علمی کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر آشکارسازی ظرفیت‌های خفته دانشگاه برای برتری در رقابت‌‌های علمی کشور تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده در حوزه‌های مختلف معاونتی دانشگاه با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین وظایف هیئت رئیسه که باید به‌طور جدی دنبال شود، سیاست‌گذاری صحیح و متناسب با شرایط موجود کشور و دانشگاه آزاد اسلامی در راستای تحول دانشگاه است، عنوان کرد: در این راستا نخستین و مهم‌ترین اصل که به‌درستی می‌تواند الگو و راهنما باشد، بیانات اساسی و بنیادین مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در تبیین ویژگی‌های مسیر پرافتخار پیموده شده در ۴۰ سال گذشته و راهبرد و الزامات اساسی جهاد بزرگ برای آینده گفت: فرمایش‌های ایشان در این بیانیه امیدواری‌های بسیاری را در مردم و جامعه به وجود آورده است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه امروز پس از گذشت چهار دهه از عمر پربرکت انقلاب اسلامی، اصل انقلاب و تحولات عظیم کشور در تمام عرصه‌ها با هیچ انقلاب و برهه تاریخی ایران قابل قیاس نیست، تصریح کرد: یکی از این تحولات بی‌شمار که دانشگاهیان آن را رقم زده‌اند، دستاوردهای مهم علمی و پژوهشی در کنار افزایش قابل توجه تعداد دانشجو، تعداد اعضای هیئت علمی، تربیت نیروهای متخصص، تعدد دانشگاه‌ها و زیرساخت‌های فراوان علمی در کشور است.
عبدالهی با بیان اینکه قطعاً دستیابی به اهداف برنامه‌های تدوین‌شده در چارچوب قانون، افتخاری برای نظام عزتمند ایران اسلامی است، اظهار کرد: البته توصیه‌های هوشمندانه مقام معظم رهبری برای رسیدن به وضعیت مطلوب علمی در کشور نشان از عمق نیازهای علمی و نقش آن در ثبات و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه زمانی که سخن از اسلامی‌شدن دانشگاه‌ها مطرح می‌شود، منظور تجلی تمام آرمان‌های اسلام و انقلاب در عملکرد دانشگاه است، اضافه کرد: در این راه یکی از بخش‌های مهمی که باید وارد عمل شده و ابتکار عمل را به دست بگیرد، گروه آموزشی معارف اسلامی است؛ چراکه درس‌های تربیتی که بعد از انقلاب در دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند به این منظور تدوین شده‌اند.
وی دو عنصر سازنده و اصلی برای اعتلای فرهنگی در دانشگاه را استاد و دانشجو برشمرد و تشریح کرد: این تعداد دانشجو در کشور بخش مهم تأثیرپذیر و تأثیرگذاری در جامعه هستند که هم می‌توانند از انقلاب الهام بگیرند و هم خود الهام‌بخش برای دیگران باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ظرفیت‌های سما، علوم پزشکی و رشته‌های کاربردی در استان بوشهر را یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌ها در عرصه برنامه‌ریزی معرفی و اظهار کرد: تأسیس مدارس عالی تخصصی و مهارتی حسابداری، نفت و گاز در حوزه سما و گسترش فعالیت در رشته‌های تحصیلی پیراپزشکی، روانشناسی، حقوق، دریانوردی و حمل و نقل دریایی فقط بخشی از این ظرفیت‌های مهم است.
عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با دارابودن زیرساخت‌های مناسب مانند فضای آموزشی، رشته‌ها و مقاطع تحصیلی متنوع و کاربردی، خوابگاه و سرای دانشجویی، سلف سرویس بستر قابل اتکایی برای جذب دانشجوی غیرایرانی است بر تلاش بیشتر در این‌باره تأکید کرد.
وی لازمه مدیریت منابع را وجود استراتژی در امور دانست و تصریح کرد: استراتژی بدون مطالعه و آگاهی میسر نخواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر آشکارسازی ظرفیت‌های خفته دانشگاه برای برتری در رقابت‌ علمی کشور تأکید کرد و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها در کنار مطالعه مستمر و تحلیل دقیق وضعیت موجود را راهکار اساسی برای برون‌رفت از سکون در کارها دانست.


جلسات بررسی بودجه استان‌ها به‌صورت تخصصی و حمایتی برگزار شد

تاریخ: 97/12/12

عبدالهی:
جلسات بررسی بودجه استان‌ها به‌صورت تخصصی و حمایتی برگزار شد
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: جلسات بررسی بودجه استان‌های دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً دقیق، تخصصی و حمایتی برگزار شد.
دکتر اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه جلسات بررسی بودجه استان‌های دانشگاه برای اولین بار به‌صورت دقیق، تخصصی، حمایتی و ارشادی در سازمان مرکزی برگزار شد، گفت: تدوین بودجه دانشگاه با این نگاه بسیار حائز اهمیت و در خور توجه است.
وی با بیان اینکه بودجه سال آینده دانشگاه متناسب با دستورالعمل بودجه‌ای و با توجه به الزامات خاص آن بررسی شد، گفت: در بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به توسعه درآمدهای شهریه‌ای با ایجاد رشته‌های جدید و ترکیبی، جذب بیشتر دانشجو در رشته‌های موجود از طریق مجوزهای جذب و توسعه درآمدهای غیر شهریه‌ای متناسب با مأموریت جدید دانشگاه توجه شده است.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر متناسب با ظرفیت‌ها، طرح‌های اقتصادی را دنبال خواهد کرد. همچنین با ایجاد دوره‌های تخصصی که زیرساخت‌های آن فراهم‌شده این امکان وجود دارد که درآمدهای غیر شهریه‌ای دانشگاه افزایش یابد.


اقدامات منافقین در دوران ما تازگی ندارد

تاریخ: 97/12/12

حجت‌الاسلام حسینی:
اقدامات منافقین در دوران ما تازگی ندارد
مسئول نهاد رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: اگر فعالیت‌های منافقین را بشناسید درخواهید یافت آنچه امروز از منافقین صادر می‌شود رفتار تازه‌ای نیست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حجت‌الاسلام‌‌ سیدمرتضی حسینی صبح امروز در جمع کاروان راهیان نور دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: یکی از مواردی که همواره از صدر اسلام و آغاز حکومت اسلامی توسط پیامبر خدا تاکنون شریعت اسلام با آن مواجهه بوده، جریان منافقین بوده است.
وی گفت: انسان اگر فعالیت‌های مختلف منافقین را بشناسد و جریان‌شناسی کند، قطعاً درخواهد یافت آنچه که امروز از ناحیه منافقین صورت می‌پذیرد، مطلب تازه‌ای نیست و رفتار آنان در این روزگار ما غریب نخواهد بود.
حسینی با بیان اینکه جوانان، دانشجویان و به‌ویژه دانشجویان بسیجی امروز جامعه نسبت به‌ بسیاری از مسائل و موضوعات در عرصه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، آگاهی، بینش و تحلیل مناسبی دارند، عنوان کرد: انسان تا زمانی که درگیر روزمرگی زندگی نشود، می‌تواند محاسبه دقیق از اطراف و جامعه داشته باشد.
وی توصیه کرد: شما در سنی هستید که سرشار از نیروی جوانی و فارغ از دغدغه‌های فکری هستید پس حتماً در طول روز، زمانی را با خود و خدای خود خلوت کنید و همواره یک سؤال را از خود بپرسید، فلسفه وجود من چیست و من چه باید بکنم؟
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: اگر اهداف دنیوی در پس انجام امور باشد، قطعاً محکوم به بطلان است اما اگر کارها برای رضای خدا و از سر آگاهی مانند بندگان مخلص پروردگار یعنی شهدا صورت پذیرد، نتایج مطلوب به‌همراه خواهد داشت.
وی با تأکید بر اینکه امروز صدای «هل من ناصر ینصرنی » حسین(ع) در جامعه طنین‌انداز است، تشریح کرد: در بیانیه مقام معظم رهبری، آرمان بلند انقلاب اسلامی ایران، پیوند این انقلاب با انقلاب حضرت موعود مهدی (عج) عنوان شده است.
حسینی ادامه داد: باید بدانیم که در مقابل این آرمان چه وظایفی را عهده‌دار هستیم حتی اگر یقین داشته باشیم که در هنگام ظهور حضرت در قید حیات نیستیم.
وی اضافه کرد: هر انسانی در هر زمانی آزموده می‌شود، یکی با همراهی با سیدالشهدا(ع)، یکی در زمان انقلاب اسلامی ایران، یکی با جنگ تحمیلی، یکی در زمان غیبت امام عصر(عج)، آنچه که امروز مهم است، تلاش برای نهادینه کردن محبت امام زمان و ائمه معصومین(ع) در وجود خود و سپس افزودن این محبت در دل دیگران است تا همگان را جذب این انوار مقدس کنیم.


ایرانیان سال‌ها پیش از ورود اعراب با اسلام آشنا بودند

تاریخ: 97/12/11

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر:
ایرانیان سال‌ها پیش از ورود اعراب با اسلام آشنا بودند
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: آشنایی برخی از ایرانیان با اسلام به سال‌ها قبل از ورود اعراب مسلمان به ایران بازمی‌گردد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، رضا دشتی صبح امروز در کرسی نظریه‌پردازی ترویجی با عنوان «واکنش طبقات مختلف جامعه ایرانی دوره ساسانی در رویارویی ایرانیان با اسلام و نتایج آن» با بیان اینکه آشنایی برخی از ایرانیان با اسلام به سال‌ها قبل از ورود اعراب مسلمان به ایران بازمی‌گردد و آشنایی عمومی طبقات مختلف جامعه ایران با اسلام مربوط به زمان ورود سپاهیان اسلام به ایران و شکست سپاهیان ساسانی است.
وی ادامه داد: ورود اسلام به ایران یکی از ادوار مهم و سرنوشت‌ساز در تاریخ ایران‌زمین بوده و به دلیل تأثیرات عمیق و ماندگاری که اسلام برای تغییر دین رسمی بر ایران گذاشت، از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه ورود اسلام به ایران فقط به برخوردهای سیاسی و نظامی خلاصه نمی‌شود، عنوان کرد: شکست سپاه ایران موجب مواجهه دو نظام سیاسی، اجتماعی و دو فرهنگ و آیین متفاوت بود که برآیند این مواجهه ظهور و پیدایش فرهنگ و تمدن اسلامی - ایرانی را شکل داده است.
دشتی با بیان اینکه جامعه ایرانی دوره ساسانی به چهار طبقه اصلی روحانیون، نظامیان، دیوانسالاران و کشاورزان و پیشه‌وران (توده ملت) تقسیم می‌شدند، رویکرد هر طبقه را در مواجهه با اسلام واکاوی و تشریح کرد: البته بايد گفت كه در رأس همه طبقات اجتماعی ايران عصر ساسانی، شاهنشاه قرار داشت كه در عمل، اقتدار او از چارچوب ساختار طبقاتی فراتر می‌رفت.
این نظریه‌پرداز با بیان اینکه اسپهبدان، امرا و افراد برجسته ارتش ساسانی و اشراف نزدیک به دربار سلطنتی يكی از گروه‌ها و طبقات اجتماعی جامعه ایرانی بودند که مقابل سپاه اسلام مقاومت کردند، توضیح داد: این گروه به‌دلیل اینکه موجودیت‌شان وابسته به حکومت ساسانی بود و راه دیگری برای‌شان متصور نبود، مقابل سپاه اسلام ایستادند؛ اما پس از شکست سپاه ایران، گروه‌هایی از سپاه ایران به اسلام روی آوردند.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: این گروه به‌دلیل خستگی مفرط از جنگ‌های مداوم دولت ساسانی با همسایگان‌شان و به‌ویژه رومیان، تماس نزدیک با سپاه اسلام و تأثیرپذیری از وعده‌های جذاب اسلام (برابری، برادری و مساوات) و نیز به امید حفظ موقعیت شغلی خویش به سپاه اسلام پیوستند.
دشتی یادآور شد: پس از سقوط خاندان ساسانی و از بین رفتن اشراف، دهقانان و مرزبانان مهم‌ترین طبقه‌ای بودند که با گرایش به اسلام و مسلمان‌شدن در پست خود ابقا می‌شدند که گرایش دهقانان و مرزبانان و بزرگان ایرانی به اسلام، عامل محرکی در اسلام‌پذیری عامه مردم و به‌ویژه رعایای ایرانی بوده است.
رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه تغییر دین در ایران به‌طور تدریجی صورت گرفت، خاطرنشان کرد: فتوح اسلامی در ایران و سقوط دولت کهن ساسانی شرایط ویژه و دگرگونی را در این مرز و بوم ایجاد کرد به‌گونه‌ای که حضور مسلمانان در ایران موجب تغییر دین و آیین ایرانیان شد و بیشترین اثر را در طول تاریخ ایران برجای گذاشت، در نتیجه باید گفت که ورود اسلام به ایران ناشی از زور شمشیر و قتل و کشتار ایرانیان نبوده، بلکه فتوح خیره‌کننده مسلمانان در ایران و ورود اسلام به ایران ناشی از استقبال عامه طبقات مردم ایران از اسلام و مسلمانان بوده است.