لزوم برگزاری نشست‌های تخصصی در موضوع روزه و سلامت

تاریخ: 98/02/16

ماهینی تأکید کرد:
لزوم برگزاری نشست‌های تخصصی در موضوع روزه و سلامت
رئیس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بر ضرورت برگزاری همیشگی نشست‌های تخصصی در موضوع روزه و سلامت تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، انسیه ماهینی صبح امروز در نشست تخصصی «فواید روزه برای جسم و روح» که به همت کانون آراستگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با بیان اینکه با توجه به نزدیکی ماه مبارک رمضان و ضرورت آگاهی دانشجویان از مسائل روزه‌داری و مباحث پزشکی این ماه پربرکت برگزاری این نشست ضروری به نظر می‌رسید، اظهار کرد: خداوند روزه گرفتن را موهبتی برای حفظ سلامت انسان قرار داده است؛ اما برخی افراد که از اصول ساده غذایی این ماه آگاه نیستند، نه فقط به سلامت خود کمک نمی‌کنند؛ بلکه به بدن خود آسیب نیز می‌رسانند.

وی بیان اینکه روزه‌گرفتن از نظر«جسمی، روحی و اجتماعی» دارای تأثیرات مثبتی است، افزود: استراحت دادن به بدن(در قالب روزه‌داری) در همه ادیان وجود دارد؛ اما زیباترین و کامل‌ترین شکل آن در دین اسلام و در ماه مبارک رمضان جلوه پیدا می‌کند.
رئیس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه برخی به خاطر بهانه‌های واهی خود را از فیض روزه‌داری محروم می‌‌کنند، گفت: ماه مبارک رمضان ارزشمندترین مقطع زمانی در طول سال بوده از این رو شناخت اهمیت و ارزش این ماه برای آمادگی روحی بسیار لازم است، علاوه بر این عبادت سازنده و مؤثر در این ماه نیازمند دانستن احکام آن است تا علاوه بر روزه گرفتن از برکات معنوی آن نیز بهره‌مند شوند.
ماهینی با بیان اینکه ضرورت برگزاری نشست‌های تخصصی در موضوع روزه و سلامت همواره احساس می‌شود، تصریح کرد: رمضان بهار عمر و بهترین فرصت مناسب برای اصلاح خود و جامعه اسلامی است.
رئیس دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه از لحاظ جسمی، روزه‌گرفتن فرصتی فراهم می‌کند تا بدن به آرامش برسد و به‌ویژه مجال مناسبی برای استراحت دستگاه گوارش انسان است، گفت: روزه‌گرفتن به درمان و بهبود بیماری‌های گوارشی و کبدی(کبد چرب)، التهاب کبد، سوءهاضمه، دیابت نوع دو، ترمیم و تنظیم سیستم گردش خون و آرامش قلب کمک می‌کند.

شهناز پولادی فواید روزه‌گرفتن از نظر روحی و روانی را نیز برشمرد و اظهار کرد: روزه‌داری اضطراب، استرس و افسردگی را کاهش داده و از نظر اجتماعی با ایجاد آرامش، محبت و ارتباطات را بهبود می‌بخشد.
وی روزه‌داری را از اصلی‌ترین راه‌های تقرب به درگاه الهی معرفی و افزود: اصلاح باطن، تزکیه نفس، صیقل‌دادن روح در راستای تقوا و پارسایی، درک ثواب و کسب اخلاق حمیده و صفات ملکوتی، تملّک نفس، مجاهده با هوای نفسانی، تحصیل قوّت اراده و تقرّب به درگاه قادر متعال در این ماه برای همگان میسّر است.
این نشست تخصصی با پرسش و پاسخ دانشجویان از پولادی به پایان رسید.


قدردانی از مقام شامخ استادان، با اهدا شاخه گل

تاریخ: 98/02/14

به مناسبت روز معلم
قدردانی از مقام شامخ استادان، با اهدا شاخه گل

هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حضور سرزده در کلاس‌های آموزشی این واحد دانشگاهی با اهدای گل روز معلم را به استادان تبریک گفتند

.به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اسماعیل عبدالهی دبیرهیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و بزرگداشت مقام استاد و معلم با حضور در کلاس های درس، با اهدا شاخه گل از زحمات آنان قدردانی کرد.


ریل‌گذاری مناسب فرهنگی موجب کسب موفقیت ماندگار می‌شود

تاریخ: 98/02/14

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر:
ریل‌گذاری مناسب فرهنگی موجب کسب موفقیت ماندگار می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: تا زمانی که ریل‌گذاری مناسب فرهنگی صورت نگیرد، موفقیت چشمگیر و ماندگاری به دست نخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در مراسم بزرگداشت روز معلم و استاد که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با بیان اینکه باید تلاش کرد تا در مسیر تعالی فرهنگی گام‌های مؤثری برداشته شود، اظهار کرد: تا زمانی که ریل‌گذاری مناسب فرهنگی صورت نگیرد، موفقیت چشمگیر و ماندگاری به دست نخواهد آمد. به‌طور قطع یکی از آثار ماندگار علامه شهید مطهری در روند پیروزی انقلاب اسلامی و حوزه کلان فرهنگی، همین ریل‌گذاری صحیح و مؤثر بود.

وی با بیان اینکه اگر مؤمن اعتقاد و بنیه فرهنگی داشته باشد، منشأ خیر خواهد بود و فعالیت او آثار پربرکتی را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: انسان باید متناسب با ضمیر پاک و فطرت الهی خود در مقابل اعمالی که به روح لطمه وارد می‌کنند مقاومت کند. باید مراقب بود تا فطرت پاک انسانی تضعیف نشده و برای تعالی و تقویت این فطرت به دنبال اعمال و کارهای حسنه رفت.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: باید برای انجام وظایف دینی و با همبستگی و تأسی از منویات مقام معظم رهبری که همواره با درک عالی خود امور را تشخیص و تحلیل می‌کند به انجام صحیح امور پرداخت.

عبدالهی افزود: دانشگاه به اعتبار بیانیه گام دوم انقلاب معظم‌له که در سرفصل آن توصیه به علم و پژوهش است، می‌تواند در کارهای لازم برای روشن‌تر شدن و چرخش پرقدرت موتور محرک کشور نقش‌آفرین باشد.

مجتبی نجفی معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز درباره نحوه انتخاب استادان نمونه سال ۹۸ این واحد دانشگاهی گفت: از اواسط اسفند گذشته با تهیه فرم‌های مخصوص و اعلام فراخوان، فعالیت اعضای هیئت علمی در سال گذشته جمع‌آوری شد و طبق آیین‌نامه ارتقا سازمان مرکزی که امتیازات را در بخش‌های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی تقسیم می‌کند و با همکاری حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی بر اساس مستندات موارد بررسی و امتیازدهی شد.

در این مراسم از استادان نمونه در گروه فنی و مهندسی و علوم انسانی قدردانی شد.


سلامت مردم کشور بحث شخصی نیست

تاریخ: 98/02/12

معاون دانشگاه آزاد بوشهر:
سلامت مردم کشور بحث شخصی نیست
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: اجتماعی‌شدن و سلامت مردم در کشور، مبحث شخصی نیست که نهاد یا ارگان خاصی به آن بپردازد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، باقر گرگین در نشست تخصصی سلامت تغذیه که با حضور کارشناس ارشد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، اظهار کرد: باید برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی به‌صورت جمعی فعالیت کرد و توجه به اجتماعی‌شدن سلامت و موضوع‌های مرتبط با سلامت مردم در کشور، یک مبحث شخصی نیست که یک نهاد یا ارگان خاص به‌آن بپردازد بلکه باید با جلب مشارکت همگانی به‌دنبال راهکارهای اثرگذار و کسب نتایج مطلوب بود.
وی با تأکید بر اینکه تغییر ذائقه غذایی باید آرام آرام صورت گیرد، تشریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که بهبود سبک زندگی مردم، به دو عامل مهم تغذیه و فعالیت‌های فیزیکی گره خورده است، که اگر می‌خواهیم یک جامعه سالم داشته باشیم باید برای این دو مهم برنامه‌ریزی کنیم.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه ارتقای سلامت جامعه اعم از اجتماعی، روحی و جسمی یکی از اهداف مهم دانشگاه آزاد اسلامی است، عنوان کرد: تغذیه به‌عنوان یکی از ارکان مهم در حفظ و ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها، نقش بسیار مهمی در این راستا دارد که آگاهی بخشی در این زمینه بسیار ضروری است.
گرگین با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر آمادگی کامل خود را برای همکاری در تمامی طرح‌های سلامت جامعه را اعلام می‌دارد، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر توانایی لازم برای انجام پروژه‌های تغذیه‌ای در راستای ارتقای سلامت جامعه را داراست .
در این نشست تخصصی محمد کریمی‌نژاد، کارشناس ارشد تغذیه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در باب تغذیه سالم و روش صحیح طبخ مواد غذایی برای جلوگیری از زایل شدن ارزش غذایی آنها توضیحاتی داد.


توهم توطئه ابزاری برای تحقیرکردن نیروهای ارزشی بود

تاریخ: 98/02/11

حجت‌الاسلام تقوی:
توهم توطئه ابزاری برای تحقیرکردن نیروهای ارزشی بود
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها توهم توطئه را ابزاری در دست دشمن برای تحقیرکردن نیروهای ارزشی و پیشبرد اهداف شوم آنان دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام علی تقوی صبح امروز با حضور در اردوی زیارتی-سیاحتی فعالان فرهنگی سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در قم با ابراز خرسندی از حضور در این جمع صمیمی گفت: همواره شکرگزار پروردگار به سبب حضور به‌عنوان مبلغ دینی در دانشگاه و فعالیت در محیطی که به نوعی گمشده وجود خود را در آن یافتم، بوده‌ام؛ چراکه محیط دانشگاه و کار با جوانان، محیطی بسیار متفاوت برای فعالیت فرهنگی و مبلغان دینی است.

وی با بیان اینکه فعالان عرصه فرهنگی، خط مقدم مواجهه با تهاجم فرهنگی و جنگ سرد هستند، اظهار کرد: جنگ سرد به‌مراتب بسیار سخت‌تر، پیچیده‌تر، زمان‌بر و هزینه‌بر از جنگ گرم است و دشمنان ما به‌خوبی دریافته‌اند که بهترین راه مقابله با اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و فتح کشورها جنگ بدون خونریزی سرد است.
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تأکید بر اینکه هجمه‌های دشمن در جنگ نرم، شرایط پیچیده‌ای را ایجاد می‌کند، تشریح کرد: در جنگ گرم دشمن، سلاح، مواضع او، آسیب‌های جنگی کاملاً مشخص است و به همین دلیل راحت‌تر و سریع‌تر افراد عکس‌العمل نشان داده و به مقابله می‌پردازند در حالی که در جنگ سرد دشمن ناشناس، مکان جنگ نامعلوم، زمان جنگ هر لحظه، روش و ابزارهای مختلف، آسیب‌ها غیرفیزیکی و غیرملموس و به‌تدریجی است و از این رو حساسیت و توجه افراد کمتر بوده و دیرتر اقدام به مواجهه با آن می‌کنند.

تقوی با بیان اینکه باید در این مبارزه و برخورد با فشارهای بیرونی چه بایدکرد، یادآور شد: باید ابتدا با شناخت و تجهیز داشته‌های خود، آمادگی درونی برای مقابله با افکار دشمن پیدا کنیم و سپس به مقابله بپردازیم که این کار توسط فعالان فرهنگی باید صورت پذیرد.
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، شرایط کنونی وضعیت جهان در مقایسه با ایران اسلامی را مشابه با جنگ احزاب در صدر اسلام برشمرد و اظهار کرد: چیزی که در آن شرایط سخت سبب پیروزی سپاه اسلام شد، ایمان واقعی به خدا بود درست مانند شرایط جنگ تحمیلی، دوران مبارزات با رژیم ستم‌شاهی، مبارزات سپاه اسلام در سوریه و لبنان.

وی با یادآوری موضوع توهم توطئه که برای تحقیرکردن نیروهای ارزشی و مخلص زده شد، تصریح کرد: در همان زمان مقام معظم رهبری با درک وضعیت موجود، تمام اصطلاحات جنگ گرم را در جنگ سرد به کار بردند و با کلماتی نظیر تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، جنگ فرهنگی برای آگاهی تمام اقشار کشور هشدار دادند.
تقوی با تأکید بر اینکه داشتن اعتقاد و اعتماد قلبی به پروردگار، رمز پیروزی است، خاطرنشان کرد: این سنت الهی است و سنت الهی تخلف‌پذیر نیست.


برپایی نمایشگاه خطرسنجی بیماری‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 98/02/11

برای ارتقای آگاهی عموم رخ داد؛
برپایی نمایشگاه خطرسنجی بیماری‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
نمایشگاه خطرسنجی بیماری‌ها با تأکید بر ارتقای آگاهی عمومی در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حاشیه برپایی نمایشگاه خطرسنجی بیماری‌ها در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ با بیان اینکه گسترش زندگی‌های شهرنشینی و صنعتی‌شدن جوامع موجب تغییر سبک زندگی‌ها شده است، گفت: به گفته متخصصین پزشکی عواملی چون تغذیه ناسالم روند الگوی بیماری ها را از بیماریهای واگیر به بیماریهای غیرواگیر تغییر داده است.
انسیه ماهینی درباره اهداف نمایشگاه خطرسنجی بیماری‌ها تصریح کرد: این نمایشگاه با هدف آشنایی و ارتقای سواد سلامت دانشجویان، آموزش سبک زندگی سالم، آگاهی برای حفظ سلامت و تلنگر به افراد برای تشخیص به‌موقع و پیشگیری برخی از بیماری‌ها برپا شده است.
رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه قریب به ۳۰ پوستر در این نمایشگاه به نمایش درآمده است، افزود: پوسترهایی با موضوعات کم‌تحرکی، چاقی، استرس، تغذیه نامناسب، مصرف دخانیات و الکل که ازجمله مهم‌ترین عوامل ابتلا به بیماری‌های غیرواگیردار است به نمایش در آمده است.
وی یادآور شد: در کنار این نمایشگاه که تا فردا برقرار است، غرفه ایستگاه سلامت برپا و خدمات پزشکی مانند آزمایش قند خون و سنجش فشار خون به صورت رایگان برای تمام متقاضیان انجام می‌شود.


ارتباط مؤثر میان آرمان‌های شهیدان و نسل جدید با بیان خاطرات شهدا

تاریخ: 98/02/11

همسر شهید خلعتی مطرح کرد:
ارتباط مؤثر میان آرمان‌های شهیدان و نسل جدید با بیان خاطرات شهدا
همسر شهید مسعود خلعتی گفت: بیان خاطرات صادقانه و صمیمی شهدای دفاع مقدس می‌تواند میان آرمان‌های شهدا و نسل جدید ارتباط مؤثر برقرار کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به مناسبت روز ملی خلیج‌فارس ظهر امروز خاطرات زهرا تعجب همسر شهید مسعود خلعتی از شهدای خلیج‌فارس در کتاب «یک دریا ستاره» با حضور تعجب، خاطره‌نگار سید قاسم یاحسینی و عباس عاشوری‌نژاد پژوهشگر و عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نقد و بررسی شد.
همسر شهید مسعود خلعتی با قدردانی از استقبال استادان و دانشجویان با مرور خاطرات خود با شهید خلعتی گفت: بیان خاطرات صادقانه و صمیمی شهدای دفاع مقدس می‌تواند میان آرمان‌های شهدا و نسل جدید ارتباط مؤثر برقرار کند.
زهرا تعجب اضافه کرد: خوشحالم که نقد و بررسی این کتاب با حضور استادان صاحب‌نظر صورت می‌گیرد و خاطره‌گو و خاطره‌نگار می‌توانند به نقاط قوت و ضعف کار خود بیشتر آگاه شده و زمینه‌ای برای تشویق دیگران در نوشتن خاطرات را فراهم کنند.

سید قاسم یاحسینی نویسنده نامی بوشهری نیز گفت: بسیاری از کتاب هایی که درباره دفاع مقدس نوشته شده، به دلایل متعدد از جمله نگاه ایدئولوژیک فاقد جذابیت است و نمی‌تواند با مخاطب ارتباط مؤثر برقرار کند.
وی با بیان اینکه این کتاب به زبان‌های ایتالیایی و فرانسوی در حال ترجمه است، مطرح کرد: یکی از دلایل موفقیت این کتاب ساختارشکنی در خاطره‌نگاری است و این امر مدیون همکاری فراوان خاطره‌گو است.
یک پژوهشگر نیز با نقد و بررسی کتاب «یک دریا ستاره» عنوان کرد: این کتاب به دلیل بیان صادقانه و دقیق مشاهدات در یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین برهه‌های انقلاب اسلامی می‌تواند به‌عنوان منبع قابل استناد درباره تاریخ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس مورد استفاده قرار گیرد.

عباس عاشوری‌نژاد، شجاعت همسر شهید خلعتی در بیان برخی از خاطرات را مورد ستایش قرار داد و تأکید کرد: با این رویکرد می‌توان نسل جدید را با تاریخ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس آشتی داد.

وی با تمجید از سبک بیان خاطره و نگارش کتاب یادآور شد: سادگی و بی‌تکلف بودن مطالب، جذابیت کتاب را دوچندان کرده؛ تا جایی که خوانندگان در هنگام مطالعه کتاب گویی یک فیلم سینمایی و یا مستند تلویزیونی را تماشا می‌کنند.


دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر همکاری می‌کند

تاریخ: 98/02/11

با انعقاد تفاهم‌نامه؛
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر همکاری می‌کند
دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت شهرک‌های صنعتی بوشهر تفاهم‌نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهرصبح امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی است که مأموریت جدید آن حل مسائل مردم به‌طور جدی است، گفت: با مطالعه دقیق و برنامه‌ریزی‌های مناسب در چارچوب طرح‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت به‌دنبال تحقق این مأموریت هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف انعقاد این تفاهم‌نامه اطلاع از ظرفیت‌های دوجانبه دانشگاه و صنعت است، اظهار کرد: تمام تلاش‌ها برای ایجاد ارتباط و هم‌افزایی به‌منظور رفع دغدغه‌های نظام و مردم صورت می‌پذیرد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بسیاری از طرح‌های کشور در حوزه‌های مختلف باید به فعال‌سازی بخش‌های مولد منجر شود، تشریح کرد: یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های امروز کشور، فراهم‌آوری بسترهایی است که سبب رونق‌دهی اقتصاد، خودکفایی و تولید به معنای واقعی آن اعم از دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان شود.

این مسئول تأکید کرد: باید در این بخش آسیب‌ها و چالش‌های داخلی و خارجی نظیر تحریم‌ها، نوسانات نرخ ارز و گرانی در تعطیلی صنایع، هدررفت سرمایه و بی‌انگیزگی سرمایه‌گذار را شناسایی و مورد تحلیل و بررسی قرار داد.

عبدالهی با بیان اینکه بسیاری از سرمایه‌گذارها به‌دلیل نبود اطلاعات علمی و دانش روز شجاعت ورود به بازار صنعت را ندارند، گفت: باید این سرمایه‌ها را برای کارآفرینی و ورود به صنعت اقناع کرد که این مهم با برقراری ارتباط با مراکز دانشگاهی میسر خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه باید طرح‌های مناسب و کاربردی دانشگاهی را به سرمایه‌گذار علاقه‌مند معرفی کرد، توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در بحث زیرساختی و فراهم‌آوردن بسترهای مناسب، اقدامات مطلوبی داشته که می‌توان راه‌اندازی مراکز تحقیقاتی، تعاونی چندمنظوره و مرکز دوره‌های تخصصی کوتاه‌مدت را نام برد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به‌دنبال ارتباط دوسویه با صنایع است، افزود: دانشگاه به‌عنوان مرکز علمی و صنایع به‌عنوان ظرفیت عملیاتی کشور می‌توانند در قالب برگزاری دوره‌های مختلف تعامل و همکاری داشته باشند تا با مهارت‌افزایی و توانمندسازی نیروها، یاری‌رسان کشور باشند.


زنگ صنعت در مدارس سمای بوشهر به صدا درمی‌آید

تاریخ: 98/02/11

دکترعبدالهی :
زنگ صنعت در مدارس سمای بوشهر به صدا درمی‌آید
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از به‌صدادرآمدن «زنگ صنعت» برای نخستین‌بار در بوشهر در مدارس سمای این استان خبر داد.
اسماعیل عبدالهی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه زنگ صنعت با رویکرد تبیین مفاهیم کارآفرینی و اشتغال در مدارس سمای استان بوشهر نواخته خواهد شد، اظهار کرد: در راستای تفاهم‌نامه‌های متعدد منعقدشده دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بخش صنعت استان، کارشناسان حوزه‌های مختلف صنایع به‌منظور اطلاع‌رسانی دقیق‌ و پاسخ‌های عملیاتی به پرسش‌های دانش‌آموزان در مدارس سما حضور خواهند یافت.
وی تشریح کرد: زنگ صنعت به‌منظور آشنایی و علاقه‌مندکردن دانش‌آموزان به فعالیت‌های صنعتی، کارآفرینی و کسب مهارت در راستای استعداد و خلاقیت آنان و آشنایی با فعالیت‌های اقتصادی و درآمدزا در نظر گرفته شده است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر افزود: این دانشگاه در تلاش است تا با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های خود و تعاملات مستمر و چندجانبه با نهادها و ارگان‌ها، نسل آینده ایران اسلامی را نسلی ماهر، فعال و تلاشگر تربیت کرده تا علاوه بر تأمین اقتصاد شخصی خود به بهبود شرایط اقتصادی کشور نیز از طریق تولیدات داخلی کمک کنند.
عبدالهی ابراز امیدواری کرد تا با انجام زنگ صنعت در مدارس سما موجب سهولت در انتخاب و تصمیم‌گیری شغلی، تقویت شناخت مسائل و نیازهای کشور و حل آن، افزایش مهارت فنی، بهبود فرآیند هدایت تحصیلی دانش‌آموزان، تربیت شخصیت شغلی و تبیین جایگاه اجتماعی مشاغل در دانش آموزان شود.


توجه به آموزش‌های دینی و فرهنگی برای رفع آسیب‌های اجتماعی

تاریخ: 98/02/10

حجت‌الاسلام حسینی تأکید کرد:
توجه به آموزش‌های دینی و فرهنگی برای رفع آسیب‌های اجتماعی
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: باید برای رفع آسیب‌های اجتماعی به آموزش‌های دینی و فرهنگی توجه اساسی شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اردوی زیارتی سیاحتی فعالان برنامه‌های فرهنگی سال ۹۷ استان بوشهر ویژه نخبگان و فعالان فرهنگی به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و با حضور ۳۵ نفر از فعالان فرهنگی در قم برگزار شد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حاشیه این اردوی فرهنگی به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: این اردوی زیارتی سیاحتی با هدف قدردانی از فعالان فرهنگی استان بوشهر و تقویت روحیه و فضای همکاری ایشان و نیز به‌منظور ارتقای سطح کیفی فعالیت‌های فرهنگی و بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های فرهنگی فعالان حوزه فرهنگ استان به اجرا درآمد.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی با تأکید بر اینکه این نهاد در تلاش است با ارائه الگوی منسجم در برنامه‌های فرهنگی، تبیین مفاهیم مرتبط با هر قشر دانشگاه را به بهترین شکل به مخاطب ارائه دهد، تصریح کرد: فعالیت‌های دینی با نیازهای اجتماعی گره خورده است و باید برای رفع آسیب‌های اجتماعی به آموزش‌های دینی و فرهنگی توجه اساسی شود.

وی با بیان اینکه باید مقابل فریب تبلیغات دروغین دشمنان هوشیار بود، افزود: در شرایط کنونی باید توجه به مبانی دینی و ارزش‌های انقلابی در راستای ترویج فرهنگ اسلامی انقلابی بیشتر شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تشریح برنامه‌های صورت گرفته در مدت برگزاری این اردو اظهار کرد: در این اردوی چهارروزه، برنامه‌هایی نظیر زيارت روح بخش بارگاه ملكوتی حضرت معصومه (س) ومسجدمقدس جمکران، شركت در برنامه هاي فرهنگي و مذهبي حرم مطهر، بازدید از میراث فرهنگی و مکان‌های تاریخی اطراف حرم، قرائت زیارت عاشورا و دعای عهد، بازديد از نمايشگاه کتاب، برگزاری گردهمایی اجتماعی به همراه مشاوره‌های دینی، برگزاري مسابقه كتابخوانی، اهدای بسته فرهنگی (کتاب خطبه فدکیه حضرت زهرا س) و برنامه‌های مفرح دیگر انجام شد.


رونمایی از کتاب به مناسبت روز ملی خلیج فارس؛

تاریخ: 98/02/10

به مناسبت روز ملی خلیج فارس؛
کتاب مقدمه‌ای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه رونمایی شد
کتاب «مقدمه‌ای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه» به مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت بزرگداشت روز ملی خلیج فارس، آیین رونمایی کتاب «مقدمه‌ای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه» تألیف عباس عاشوری‌نژاد و مریم پرهیزگاری از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حضور رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر و جمع از استادان و دانشجویان رونمایی شد.
عبدالکریم مشایخی رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر در این مراسم با اشاره به مراکز و مؤسسات تمدنی در کرانه‌ها و پس‌کرانه‌های خلیج فارس گفت: بندر بوشهر به‌عنوان مهم‌ترین مرکز دانش در کرانه خلیج فارس از هزاره‌های قبل از اسلام پل انتقال دانش به کشورهای دیگر جهان بوده است.

وی افزود: در دوران اسلامی نیز دانشمندان سیراف، صاحب نام و مکتب بوده‌اند و در حوزه‌های مختلفی ازجمله پزشکی و سیستم آبیاری نقش مهمی در تکامل علوم در جهان داشتند.
رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر با مرور محتوای کتاب «مقدمه‌ای بر روابط ایران و عثمانی در دوره قاجاریه» گفت: این کتاب با استفاده از منابع فراوان و دست اول ازجمله شماره‌های متعدد مجله «حبل المتین» که در دوره قاجار از هندوستان از طریق خلیج فارس به بوشهر می‌آمد با دقت تمام نگارش شده است.

مشایخی تصریح کرد: این کتاب بر مبنای اسناد آن دوره به بررسی روابط سیاسی، نظامی، اجتماعی، فرهنگی و دینی ایران و عثمانی در دوره قاجاریه پرداخته و بیشترین تمرکز خود را بر روی روابط این دو کشور از عهدنامه ارزروم دوم به بعد گذاشته است یعنی درست از زمانی که نویسندگان تاریخ معاصر موضوع روابط ایران و عثمانی را مسکوت گذاشته‌اند.
وی اضافه کرد: این کتاب که در ادامه کتاب‌های «اسناد کنسولگری ایران و عثمانی در بندر بوشهر» و «امپراتوری عثمانی در بندر بوشهر» تألیف همین نویسندگان، نوشته شده با ارائه اطلاعات مهم و جدید از موضع بیان شده از این پس منبع بسیار مهمی برای درک بیشتر تاریخ روابط ایران با کشورهای بزرگ دنیا به‌خصوص روابط ایران و عثمانی خواهد بود.

عباس عاشوری‌نژاد یکی از مؤلفان این کتاب نیز با تشکر از همکاری مریم پرهیزگاری در نگارش کتاب و به‌خصوص در بخش اسناد و روابط ادبی ایران و عثمانی از راهنمایی‌های ارزنده رئیس بنیاد ایرانشناسی بوشهر و زنده‌یاد استاد حسن زنگنه در مراحل مختلف نگارش کتاب قدردانی و تشکر کرد.


ظرفیت دریایی دانشگاه‌ها برای کارآفرینی نخبگان با هدایت اصولی

تاریخ: 98/02/08

نکیسا عنوان کرد:
ظرفیت دریایی دانشگاه‌ها برای کارآفرینی نخبگان با هدایت اصولی
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد بوشهر گفت: ظرفیت دریایی دانشگاه‌ها با هدایت اصولی، آینده‌نگرانه علمی و کارآفرینی نخبگان و فرهیختگان پشتوانه غنی برای کشور است.

مهدی نکیسا در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی یک‌روزه «اقتصاد دریایی با محوریت ظرفیت بندری کشور» اظهار کرد: این کارگاه با هدف شناخت بیشتر علاقه‌مندان از ظرفیت‌های متعدد دریا، صنعت حمل و نقل دریایی و به‌منظور تبادل تجربیات و اطلاعات در این حوزه برگزار شد.

وی با معرفی دیگر محورهای برگزاری این کارگاه خاطرنشان کرد: یادگیری و تشویق مخاطبان برای شناخت ظرفیت‌های بنادر تجاری و صیادی، کارآفرینی و نقش افراد در افزایش بهره‌وری از منابع دریایی و جایگاه آبزیان در سبد خانوار ایرانی از دیگر موضوعات و اهداف این کارگاه بود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اضافه کرد: حرکت دانشگاه‌ها و مراکز علمی با هدایت اصولی، صحیح و آینده‌نگرانه علمی و کارآفرینی نخبگان و فرهیختگان به سمت موضوعات حیاتی و مورد نیاز کشور می‌تواند پشتوانه غنی برای کشور در بسیاری از زمینه‌ها باشد که یکی از آن‌ها دریا و ظرفیت‌های دریایی است.

نکیسا با اشاره به اینکه دریا ظرفیتی عظیم از کارآفرینی است که نیازمند تشخیص به‌موقع فرصت‌های موجود در آن است، عنوان کرد: اقتصاد دریا از ظرفیت‌های بسیار خوبی برخوردار است که می‌تواند خلأهای اقتصادی بسیاری را در کشور پوشش دهد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های دریایی نظیر حمل و نقل دریایی، صیادی، پرورش آبزیان و ... توأم با درآمدزایی پایدار است، تشریح کرد: حوزه فعالیت‌های دریایی، ساخت و تعمیر شناور و تجهیزات جانبی آن در این بخش، ظرفیت و گردش مالی بسیار مطلوبی را در خود جای داده است و از آنجا که بیشتر تجارت جهانی با حوزه دریا ارتباط دارد، این حوزه به عنوان یک مزیت مطلق اقتصادی مورد توجه قرار گرفته است.
مدیر روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های طبیعی و به‌ویژه مواهب دریایی باید مجهز به دانش روز بود، یادآور شد: هرچه اطلاعات ما از علوم نوین دریایی و بندری بیشتر باشد، بهتر میتوان از این ظرفیت الهی در توسعه اقتصادی کشور بهره گرفت.


نقش دانشجویان در پیشگیری و اطلاع‌رسانی آسیب‌های جسمی و روحی

تاریخ: 98/02/07

عبدالهی مطرح کرد:
نقش دانشجویان در پیشگیری و اطلاع‌رسانی آسیب‌های جسمی و روحی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، نقش دانشجویان و اقشار فرهیخته در آگاه‌سازی، پیشگیری و اطلاع‌رسانی آسیب‌های مختلف جسمی و روحی را مهم برشمرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در غرفه ایستگاه سلامت واحد بوشهر که به همت گروه آموزشی پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حضور یافته بود با بیان اینکه جسم و اندیشه سالم کلید دستیابی به آرامش در زندگی است، گفت: فعالیت‌های ایستگاه سلامت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با شعار «مراقبت‌های اوليه بهداشتی راهی به‌سوی پوشش همگانی سلامت» و با هدف ارتقای آگاهی دانشگاهیان از مسائل مرتبط با حوزه سلامت برپا شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به اهمیت سلامت آحاد جامعه و نقش پررنگ دانشجویان و اقشار فرهیخته در آگاه‌سازی، پیشگیری و اطلاع‌رسانی آسیب‌های مختلف جسمی و روحی، اجرایی‌شدن چنین برنامه‌های پزشکی ـ فرهنگی، راهکاری اثرگذار در سوق‌دهی افراد جامعه برای توجه بیشتر به سلامت خود و اطرافیان خواهد بود.

مدیر گروه رشته پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این غرفه با بیان اینکه فعالیت‌های پیشگیرانه و درمانی عامل اصلی در کاهش آسیب‌های جسمی است، عنوان کرد: در ایستگاه سلامت دانشگاه آزاد واحد بوشهر خدمات پزشکی آزمایش قند خون و سنجش فشار خون به صورت رایگان برای تمامی متقاضیان انجام می‌شود.

مرجان طریقت بیان کرد: عواملی چون اقلیم آب و هوایی و کم‌تحرکی بر فشار خون بالا اثر می‌گذارد و با گرفتن فشار خون و انجام آزمایش قند خون ساده در مورد بيماری‌های قلبی ـ عروقی و ديابت هشدارهای لازم به افراد داده خواهد شد.


دکتر عبدالهی درگذشت سردار حاج عیسی حیدری را تسلیت گفت

تاریخ: 98/02/07

دکتر عبدالهی درگذشت سردار حاج عیسی حیدری را تسلیت گفت
در پی درگذشت حاج عیسی حیدری از سرداران سپاه استان بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر، با صدور پیامی این ضایعه را به مردم ولایتمدار و جامعه دانشگاهی استان و خانواده این فقید تسلیت گفت. در این پیام آمده است:
باسمه تعالی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مجموعه‌ای است که وجودش امروز برای کشور و ملت ایران و همه‌ی هدفهای والایی که این ملت برای خودش ترسیم کرده است، ضروری و لازم است.
مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
انا لله و انا الیه راجعون
ضایعه درگذشت مجاهد نستوه سپاه اسلام حاج عیسی حیدری موجب تألم و تأثر خاطر مردم عزتمند و به ویژه جامعه دانشگاهی استان شد . اندوه بی پایان ما از فقدان این سردار عزیز و انقلابی غیرقابل وصف است.
اینجانب به نوبه ی خود و از طرف تمامی کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از صمیم قلب رحلت این پاسدار سرافراز سپاه اسلام، طلایه دار عرصه های مقاومت و ستیز با دشمنان اسلام را تسلیت گفته و برای روح بلند ایشان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسألت می نمایم.


کارآفرینی پایدار؛ اولویت دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سال ۹۸

تاریخ: 98/02/03

دکتر عبدالهی عنوان کرد:
کارآفرینی پایدار؛ اولویت دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سال ۹۸
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: این دانشگاهی از طرح‌های برون‌دانشگاهی، دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری که موجب کارآفرینی پایدار می‌شود، حمایت می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به میزبانی واحد دشتستان، دانشگاه آزاد اسلامی را نهاد مردمی و برخاسته از انقلاب اسلامی خواند و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در حادثه سیل اخیر در استان‌های لرستان و خوزستان و دیگر استان‌ها در کنار مردم بود و وظیفه اجتماعی و شرعی خود را تا حد توان به انجام رساند، در این راستا علاوه بر جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تخصیص وجوه نقدی توسط همکاران با برپایی موکب به توزیع غذای گرم در میان هموطنان سیل‌زده مبادرت ورزید.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در سال ۹۷، سال ۹۸ را سالی توأم با تلاش و برنامه‌ریزی دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه باید در متن جامعه باشد و این کار نیازمند استفاده از ظرفیت‌های بیرونی، ارتباط مؤثر با جامعه و صنعت، تحرک ساختارمند و تعامل حداکثری در چارچوب برنامه است که استان بوشهر درصدد تدوین یک برنامه توسعه سه‌ساله در راستای سیاست‌های کلی نظام و دانشگاه آزاد اسلامی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، آموزش باکیفیت و استاندارد به‌منظور تربیت افراد متخصص و کاردان را راهی برای جذب بیشتر جوانان به دانشگاه دانست و تصریح کرد: آموزش متغیرهای بسیاری دارد که رعایت آن برای حصول نتیجه و موفقیت لازم است؛ براین‌اساس باید با تشکیل کارگروهای تخصصی استادان و دانشجویان، مسیر را برای رسیدن به کیفیت مطلوب‌تر مهیا کرد.
عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه باید کارآفرین باشد، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی از هرگونه حمایت از طرح‌های برون‌دانشگاهی، دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری که موجب کارآفرینی و درآمدزایی پایدار باشد دریغ نخواهد کرد و این کار مستلزم فعال‌سازی سرمایه‌های خفته دانشگاه در راستای شعار سال یعنی رونق تولید است که موجب تحول همه‌جانبه خواهد شد.


همزمان با نیمه‌شعبان رخ داد؛ برپایی غرفه‌ کتاب در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 98/01/30

همزمان با میلاد باسعادت حضرت مهدی(عج) غرفه‌ فرهنگی و کتاب در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برپا شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ظهر امروز با همکاری هیئت‌های مذهبی کریمه اهل بیت(ع)، بسیج دانشجویی و کارمندی این واحد دانشگاهی با آذین‌بندی دانشگاه و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، مراسم نیمه‌شعبان و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) را گرامی داشت.

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر در این مراسم با تأکید بر اینکه این حرکت فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مهدویت میان دانشجویان و جوانان صورت گرفته است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برپایی مراسم‌های مختلف فرهنگی همچون جشن نیمه‌شعبان را مایه افتخار و مباهات می‌داند.
باقر گرگین با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران هدیه‌ فرهنگ انتظار فرجِ منتظرانی است که به کمتر از حاکمیت احکام الهی در جامعه راضی نیستند، تصریح کرد: معنی آماده‌شدن جهان از نکات بسیار ظریف و عمیقی است که با عنوان «انتظار فرج» باید مورد توجه قرار گیرد؛ به‌طوریکه از شخصِ منتظر انسان حکیمی می‌سازد که می‌داند در چه زمانی باید چه اقدامی انجام دهد تا منجر به ظهور انوار توحیدی حضرت حق در جامعه شود.

وی، برپایی غرفه‌ فرهنگی و غرفه کتاب را از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت نیمه‌شعبان نام برد و توضیح داد: برگزاری احیای نیمه‌شعبان و مراسم مولودی‌خوانی به صورت مجزا در خوابگاه خواهران و برادران از دیگر این برنامه‌هاست.


محورها و اهداف کاری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 98/01/28

عبدالهی تشریح کرد:
محورها و اهداف کاری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نخستین جلسه هیأت رئیسه واحد بوشهر، اولویت‌ها و محورهای کاری این دانشگاه در سال ۹۸ را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه سال گذشته با اتکا به ظرفیت‌های واحدها و مراکز دانشگاهی استان و توانمندی‌های همکاران با شعار تعامل حداکثری در تحقق استراتژی‌های دانشگاه تلاش گسترده‌ای صورت گرفت، گفت: تثبیت اوضاع، تحرک هدفمند، تحول و توسعه واقعی و همه‌جانبه از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سال گذشته بود.
وی با توجه به وضعیت استان، نیازهای دانشگاه، جامعه و برنامه‌های سازمان مرکزی به تشریح محورهای کاری و برنامه‌های مدنظر در سال ۹۸ پرداخت و عنوان کرد: انتظار می‌رود با تشکیل گروه‌های مختلف علاوه بر تفکر، تدبر و تعقل در موضوعات ترسیم شده، ایده‌ها و نظرهای کاربردی شایسته‌ای در راستای تحرک و عملیاتی‌شدن آنان به شور و مشورت گذاشته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه با اعتقاد و اعتماد بر توان و ظرفیت دانشگاه و باور جمله «خواستن، توانستن است»، اظهار کرد: نخستین محور کاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این راستا که در حوزه معاونت علمی و با همکاری و همراهی حداکثری تمامی بخش ها به ویژه استادان باید به انجام برسد، آموزش با کیفیت و استاندارد به‌منظور تربیت افراد متخصص، کاردان و مورد نیاز جامعه است. عبدالهی تأکید کرد: آموزش در دانشگاه باید بر اساس توانمندسازی و مهارت‌افزایی صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه ملاک ارزشیابی دانشجویان نباید فقط در پاسخنامه امتحانی دیده شود بر توجه به آیتم‌هایی مانند علاقه‌مندی، مشارکت فعالانه، حضور مستمر و پویا، ایجاد گروه‌های تحقیقی و ... در ارزشیابی وضعیت تحصیلی دانشجویان تأکید کرد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دیگر محور کاری سال ۹۸ این استان را پژوهش‌های اثرگذار کاربردی در راستای حل مسائل جامعه و تولید علم معرفی کرد.
این مسئول با تأکید بر اینکه نقش اعضای هیئت علمی و گروه‌های تخصصی در تحقق تمام برنامه و اهداف دانشگاه بسیار خطیر و قابل توجه است، عنوان کرد: از موارد مهم و قابل توجه آمادگی لازم و کامل برای تحقق طرح پایش در راستای اهداف سازمان و سوق‌دادن پایان‌نامه و رساله‌های دانشجویی بر اساس برنامه‌های علمی است.

عبدالهی سومین هدف مهم دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را کارآفرینی و درآمدزایی پایدار معرفی و عنوان کرد: در افق ترسیم شده سال ۹۸ برای دانشگاه استان، تلاش بر این است تا علاوه بر تکمیل و به سرانجام رساندن طرح‌های نیمه تمام سال قبل و بهبود وضعیت آنان با رشد کیفی و کمی ایده‌های آینده‌نگرانه نخبگان دانشگاهی به‌دنبال رساندن دانشگاه به جایگاه مطلوبش در این مقوله مهم و پرنیاز جامعه باشیم.
در این جلسه مواردی مانند تدوین سند توسعه استان بوشهر، تعیین تکلیف طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیان، معرفی ظرفیت‌های استان به بحث گذاشته شد.
در این جلسه گزارشی از کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به سیل‌زدگان ارائه و بر ارسال بیشتر کمک‌ها تأکید شد.


برپایی موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در اهواز

تاریخ: 98/01/27

عبدالهی خبر داد:
برپایی موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در اهواز
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: موکب خدمت‌رسانی این واحد دانشگاهی در شهر اهواز برپا شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در سفر به مناطق سیل‌زده استان خوزستان با حضور در موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، عزم جهادی و همگانی، اتحاد، زحمات خستگی‌ناپذیر، همت بلند و خدمات شبانه‌روزی تمامی نهادها، سازمان‌ها و مردم کشور در کمک‌رسانی به مناطق و هموطنان سیل‌زده را مایه امید برای کشور برشمرد و اظهار کرد: این نوع‌دوستی عظیم که برگرفته از فرهنگ عمیق و ناب ایرانی اسلامی است، سرمایه‌ای عظیم و زوال‌ناپذیر برای ایران و ایرانی است.

وی با اشاره به اراده ملی و همبستگی اقشار ملت برای برطرف کردن مشکلات ناشی از سیل، ابراز امیدواری کرد که در راستای این فرهنگ همیاری مشکلات، مسائل و کمبودهای مردم در مناطق سیل‌زده برطرف شود.
دبیر هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه این دانشگاه به عنوان بخشی از نظام اسلامی در کنار مردم بودن را وظیفه شرعی خود می‌داند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خود را وام‌دار مردم دانسته و اعتقاد داریم هرآنچه این دانشگاه در طول سالیان گذشته به دست آورده، ثمره اعتماد و حمایت مردم بوده و امیدوارم این خدمات کوچک که در حد توان دانشگاه است، مورد قبول درگاه الهی، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و مردم شریف و رنج‌دیده قرار گیرد.

عبدالهی با قدردانی از فعالیت همکاران دانشگاهی در موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، از فضای همدلی و مخلصانه این موکب ابراز خرسندی کرد و اجر و ثواب معنوی این خدمت‌رسانی را ذخیره اخروی آنان دانست.
وی یادآور شد: استان بوشهر به عنوان معین شهرستان باوی خوزستان با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شامل سه شهر و ۳۸ روستا در زمینه رسیدگی به مردم تعیین شده و موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در شهر اهواز برپا شده است.

در این سفر سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) بوشهر، حجت‌الاسلام موسی کمالی امام جمعه خارگ، حجت‌الاسلام مصلح امام جمعه برازجان و تنی از چند از رؤسا و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر حضور داشتند و برخی از روستاهای سیل‌زده در شهرستان باوی در حوزه آبریز کارون و کرخه مورد بازدید قرار گرفت.


همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با شرکت شهرک های صنعتی بوشهر

تاریخ: 97/01/26

مشاور و رئیس حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و مدیر اجرایی طرح کیتین و کیتوسان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مهدی نکیسا در این دیدار با تأکید بر رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان شعار سال98 تعیین شده بر لزوم ایجاد صنایع و محصولات جدید و دانش بنیان در استان تأکید و اذعان کرد: باید تلاش کرد تا با همکاری و تعامل تمامی نهادها، ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان فعال‌تر شوند.
نکیسا با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر رونق تولید، اشتغال و ایجاد درآمدهای پایدار مبتنی بر طرح های دانش بنیان برای استان را با جدیت دنبال می کند، تشریح کرد: این دانشگاه با داشتن ظرفیت های علمی و زیرساخت های فیزیکی و نیروی انسانی باتجربه، تولید صنعتی کیتین و کیتوسان و محصولات پایین دستی آن را به عنوان یکی از اولویت های برنامه های خود قرار داده است.
وی با اشاره به آمادگی دانشگاه برای سرمایه گذاری در تولید طرح کیتین و کیتوسان گفت: این محصول از پوست میگو با حدود ۳ هزار کاربرد واقعی است که با توجه به فراوانی مواد اولیه، به‌عنوان مزیت نسبی استان بوشهر محسوب می‌شود.
در ادامه آرمان قاسمی مدیر اجرایی این طرح در خصوص جزئیات و زیرساخت های مورد نیاز آن توضیحاتی ارائه داد.
مهندس صفوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر نیز با اشاره به مهیا بودن زیرساخت های مناسب در مجموعه شهرک های صنعتی بوشهر ضمن استقبال از این طرح گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر آمادگی همه جانبه خود را در راستای پیگیری صدور مجوزهای لازم و کمک به دانشگاه آزاد اسلامی در تولید و توسعه طرح کیتین و کیتوسان و محصولات پائیین دستی آن اعلام می دارد.


تشکیل حلقه انسانی پاسدار در بوشهر

تاریخ: 98/01/24

با همراهی دانشگاهیان انجام شد؛
تشکیل حلقه انسانی پاسدار در بوشهر

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به همراه مردم ولایتمدار با ایجاد حلقه انسانی پاسدار در کنار ساحل خلیج فارس، حمایت خود را از پاسداران اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در راستای محکوم‌کردن اقدام سران آمریکا و حمایت از نیروی مقتدر سپاه، مردم همیشه درصحنه بوشهر از طیف‌های مختلف سیاسی، نظامی و مردمی در کنار ساحل نیلگون خلیج فارس حلقه انسانی پاسدار تشکیل دادند.

هیئت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز دوشادوش مردم غیور این شهر با حضور فعال در این حلقه انسانی با اعلام انزجار از اقدام سخیفانه و گستاخانه دولت و رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، حمایت همه‌جانبه خود را از پاسداران امنیت و استقلال کشور اعلام کردند.

مهدی نکیسا رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حاشیه این مراسم با اعلام اینکه این همبستگی پاسخ دندان‌شکن و همیشگی مردم استان بوشهر به آمریکائیان و دیگر دول زورگو و استعمارگر است، گفت: شرکت‌کنندگان با سردادن شعار‌های «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، «ترامپ ورشکسته؛ سپاه نمیشه خسته»، «ترامپ در چه فکریه؛ ملت همش سپاهیه»، «سلیمانی می‌رزمد؛ آمریکا می‌لرزد» با حمایت قاطع از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انزجار خود را از اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران ابراز کرده و ایستادگی خود را در مقابل زورگویان جهان به نمایش گذاشتند.