عضو هیأت علمی واحد بوشهر به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت

تاریخ: 97/03/20

با حکم دکتر طهرانچی:
عضو هیأت علمی واحد بوشهر به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حکم دکتر طهرانچی به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، بنابر پیشنهاد کمیته منتخب واحد بوشهر و موافقت هیأت ممیزه دانشگاه در یکصد و سی و سومین نشست خود، دکترمحمدرضا شهبازی، استادیار و عضو هیأت علمی تمام وقت گروه آموزشی هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت.
شهبازی عضو انجمن کارگردانان خانه تئاترایران بوده که اجرای بیش از 35 نمایش و ساخت چندین فیلم کوتاه، داوری در جشنواره های مختلف تئاتر کشور، دبیر برگزاری بیش از 15دوره جشنواره تئاتر استانی و منطقه ایی و 1 دوره جشنواره فیلم کوتاه و ارائه چندین مقاله isi، علمی و پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در کارنامه هنری او به چشم می خورد.
شهبازی همچنین چاپ دو جلد کتاب تألیفی در حوزه تئاتر و مردم شناسی نمایش با عناوین «مراسم آیینی نمایشی در بختیاری» و «لیلی تا لیلی» به همراه راهنمایی و مشاوره پایان نامه و رساله در مقاطع مختلف تحصیلی گروه هنر را عهده دار بوده است.


رئیس استان بوشهر، رئیس نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی شد

تاریخ: 98/03/24

براساس فعالیت‌های فرهنگی و دانشجویی
رئیس استان بوشهر، رئیس نمونه کشوری دانشگاه آزاد اسلامی شد
در پایان اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر براساس فعالیت‌های فرهنگی، مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، در پایان دومین روز اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی (گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی) که در کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات و با حضور دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه و حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر ابراهیم کلانتری معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برگزار شد، از رؤسای برگزیده واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه‌های فعالیت‌های جهادی، فرهنگی، تشکل‌های دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، برنامه‌های علمی در این اجلاس تقدیر به عمل آمد.
در قسمت پایانی اجلاس سالانه دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر به جهت فعالیت‌های چشمگیر در زمینه تشکل‌ها و فعالیت‌های ورزشی و تنی چند از دیگر رؤسای واحدهای دانشگاهی از طرف ریاست دانشگاه آزاد اسلامی تقدیر شدند.


آغاز ثبت‌نام طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد استان بوشهر

تاریخ: 98/03/18

حسینی خبر داد:
آغاز ثبت‌نام طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد استان بوشهر
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از آغاز ثبت‌نام طرح ضیافت اندیشه اساتید این دانشگاه خبر داد.
حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ و رایزنی‌های مرتبط با طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر توسط کمیته‌ای شامل مسئولان دانشگاه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در حال پیگیری است گفت: ثبت نام طرح ضیافت اندیشه استادان که از نیمه خرداد آغاز شده تا ۲۵ خرداد جاری ادامه خواهد داشت.
وی ضیافت اندیشه استادان را طرحی جامع و اثرگذار در راستای پاسخگویی به نیازها و اولویت‌های تربیتی و دینی اعضای هیئت علمی و سبب تقویت روحیه خودباوری و ارتقای سطح اخلاقی، فکری و اعتقادی و افزایش بصیرت دینی آنان دانست.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه پیوند علوم دانشگاهی با مفاهیم دینی و معرفتی یکی از نیازهای مهم جامعه دانشگاهی است، عنوان کرد: رفع شبهات استادان، بیان آخرین یافته‌ها و نظریات علمی در باب مسائل علمی، دینی و عقیدتی، تبادل تجربیات عینی میان استادان و ارتقای مستمر علمی، معرفتی، فرهنگی و مهارتی آنان از اهداف اساسی این طرح وزین است که هرساله به‌دنبال تحقق آن هستیم.
حسینی یکی از موارد مهم در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن را غنی‌سازی محیط‌های دانشگاهی برشمرد و اظهار کرد: تقویت بنیه فرهنگی استادان و قراردادن آن در یک مدار ارزشی و ولایی دستاوردی شایسته و از مهم‌ترین ابزار مقابله با تهاجم فرهنگی گسترده دشمنان خواهد بود.
وی درباره مباحث مورد توجه در طرح ضیافت اندیشه سال ۹۸ استان بوشهر عنوان کرد: اندیشه سیاسی و مبانی انقلاب اسلامی سطح یک و آسیب‌شناسی حوزه تعلیم و تربیت در دانشگاه محورهای اصلی مباحث مطروحه خواهد بود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با اشاره به اینکه مدت زمان برگزاری طرح ضیافت اندیشه سال ۹۸ استادان بوشهر هفت روز است، اضافه کرد: این طرح امسال نیز مانند سال گذشته در مشهد مقدس و از سوم تا نهم شهریور ۹۸ برگزار می‌شود.
حسینی یادآور شد: متقاضیان شرکت در طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر می‌توانند با مراجعه به سایت iaub.nahad.ir برای ثبت نام اقدام کنند.


ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند جریان‌سازی قوی است

تاریخ: 98/03/15

معاون دانشگاه آزاد بوشهر:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند جریان‌سازی قوی است
معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تأکید کرد: ترویج فرهنگ غنی و گرانبهای ایثار و شهادت نیازمند جریان‌سازی قوی در جامعه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، باقر گرگین در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر که با حضور معاونان و مدیران فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های این استان برگزار شد با پراهمیت قلمدادکردن این برنامه فرهنگی بر بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود در برگزاری شکوهمند کنگره سرداران شهید استان بوشهر تأکید و خواستار تعاون، تعامل و همکاری تمام نهادها شد.
وی با اشاره به اهمیت برگزاری این کنگره، جوانب مختلف اجرایی آن و تأثیرات آن بین جوانان و آحاد جامعه، بیان کرد: باید برای برگزاری کنگره‌ای در شأن شهدا تلاش کرد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه ترویج فرهنگ غنی و گرانبهای ایثار و شهادت نیازمند جریان‌سازی قوی است، عنوان کرد: انتقال سبک زندگی شهدا به جوانان و سرلوحه قراردادن راه و رسم شهدا در زندگی از طریق برنامه‌های پرمحتوا و اثربخش نیاز حیاتی امروز جامعه است.

گرگین با بیان اینکه امروز گام دوم انقلاب را آغاز کرده‌ایم و ضرورت دارد در تبیین فرهنگ و مؤلفه‌های ایثار و شهادت تعمق بیشتری رخ دهد، تأکید کرد: با نظر به مطالبات و نکته‌سنجی‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در نسل سوم و چهارم انقلاب و نقش‌آفرینی این ظرفیت عظیم جوانان کشور در تحقق اهداف هفت‌گانه بیانیه گام دوم ضرورتی انکارناشدنی است.
در این نشست مقرر شد علاوه بر تشکیل اتاق فکر با حضور استادان حوزه روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، اعضای کانون هنرهای نمایشی و حوزه فرهنگی و استادان و دانشجویان رشته‌های سینما، گرافیک، هنرهای نمایشی و علاقه‌مندان به این حوزه با اعلام فراخوان موضوعاتی مانند ساخت تیزر، کلیپ زندگینامه شهدا، تولید اثرهای هنری با محتوای شهدا به‌ویژه شهدای دانشجو، برگزاری ورک‌شاپ داستان‌نویسی، عکاسی و فیلم‌سازی صورت پذیرد.
کنگره شهدای دانشجوی استان بوشهر اسفند سال ۹۸ و با همکاری بسیج دانشجویی استان و تمام دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان برگزار خواهد شد و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به‌عنوان متولی کمیته سمعی و بصری این کنگره برگزیده شده است.


مشکلات نظام بانکی؛ از تأخیر در بازپرداخت تسهیلات تا رکود اقتصادی

تاریخ: 98/03/13

در کارگاهی آموزشی بررسی شد؛
مشکلات نظام بانکی؛ از تأخیر در بازپرداخت تسهیلات تا رکود اقتصادی
مشکلات نظام بانکی کشور در کارگاه آموزشی «تحلیل چالش نظام بانکی در شرایط کنونی اقتصاد ایران» با حضور رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان بوشهر بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در کارگاه آموزشی «تحلیل چالش نظام بانکی در شرایط کنونی اقتصاد ایران» با حضور رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان بوشهر، مشکلات نظام بانکی کشور بررسی شد.
رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان بوشهر در کارگاه آموزشی «تحلیل چالش نظام بانکی در شرایط کنونی اقتصاد ایران» با بیان اینکه بانک‌ها به‌صورت سنتی واسطه وجوه شناخته می‌شوند، گفت: اعطای تسهیلات از جمله اصلی‌ترین فعالیت‌های بانکی است که ریسک‌های خاص خود را به همراه دارد.
داریوش زراعتگر با بیان اینکه ریسک تأخیر در بازپرداخت و یا بازپرداخت نشدن تسهیلات به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ریسک‌های نظام بانکداری شناخته می‌شود، تصریح کرد: در سطح کلان، وجود منابع مالی بلااستفاده در بانک‌ها و یا بازنگشتن اعتبارات به بانک‌ها دو جریان منفی هستند که به ترتیب کاهش سودآوری و تقلیل قدرت وام‌دهی را باعث می‌شوند و به‌تبع این موضوع تولید ناخالص و درآمد ملی را کاهش داده و قیمت‌ها و تورم را از سوی دیگر افزایش می‌دهند.

وی با تأکید بر اینکه هدف بانک‌ها از پرداخت تسهیلات، سودآوری است، عنوان کرد: عواملی مانند تحقق‌نیافتن درآمدهای پیش‌بینی شده در موعد مقرر، اختلال در مدیریت نقدینگی بانک، ذخیره منابع مالی برای مطالبات غیرجاری و افزایش مطالبات سوخت شده این سودآوری را با تهدید مواجهه می‌کند.
زراعتگر ادامه داد: رکود اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، ورود افراد غیرمتخصص در تولید، بررسی ‌نکردن دقیق طرح‌های توجیهی، اعتبارسنجی و ظرفیت‌سنجی ناصحیح مشتری، فساد اداری، نرخ‌های سود کمتر از نرخ تعادل، مصرف‌نکردن تسهیلات در جای خود، نبود وثایق و تضامین کافی و مشکلات وصول مهم‌ترین دلایل ایجاد مطالبات غیرجاری بانک‌ها به شمار می‌روند.

رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان بوشهر با بیان اینکه بخش عمده‌ای از دلایل رشد مطالبات معوق و غیرجاری، ریشه در فضای کسب و کار بنگاه‌های اقتصادی دارد، تشریح کرد: بانک‌ها نیز مانند دیگر بنگاه‌های اقتصادی با شرایط خاص، مشغول کسب و کار هستند.
وی افزود: بانک‌ها به‌عنوان وکیل سپرده‌گذاران، واسطه وجوه و تأمین‌کننده بخش عمده منابع مالی اقتصاد کشور هستند که به‌تبع شرایط اقتصادی کشور، دچار ضرر و یا نتایج نامطلوب شده‌اند.

زراعتگر با بیان اینکه بانک‌ها در عمل با ریسک طرف مبادله و قرارداد درگیر هستند، بیان کرد: بانک‌ها علاوه بر پذیرش مخاطرات مربوط به مشتریان با ریسک‌های سیستمی و غیرسیستمی ناشی از عوامل درونی مانند سخت بودن شرایط کسب و کار و کارآفرینی، نوسانات نرخ ارز، نصف شدن ارزش وثایق و عوامل بیرونی مانند تحریم‌های اقتصادی، محدودیت‌های خارجی و نوسانات اقتصاد بین‌الملل درگیر هستند.
دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با بیان اینکه در دنیا مقام‌های ناظر پولی و ناظر بر مؤسسات مالی، حساسیت ویژه‌ای بر مطالبات غیرجاری بانک‌ها دارند، عنوان کرد: اگر نسبت مطالبات غیرجاری به کل تسهیلات بانک‌ها از حد متعارف بالا رود، موجب ورشکستگی بانک‌ها و در نتیجه ایجاد بحران در اقتصاد را به‌دنبال خواهد داشت.


دکتر عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی،کمترین هزینه برای دولت وبیشترین اثرگذاری درکشور دارد.

تاریخ: 1398/03/18

دکتر عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد:

دانشگاه آزاد،کمترین هزینه برای دولت وبیشترین اثرگذاری درکشور دارد

دکتر عبدالهی: دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با کمترین هزینه برای دولت و بیشترین اثرگذاری برای کشور، پاسخ مطالبات به حق علمی، پژوهشی و آموزشی جامعه را ارائه دهد.

به  گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ، دکتر اسماعیل عبدالهی دبیرهیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی این استان با ابراز امیدواری از اینکه این تفاهم نامه منشأ خیر و برکت برای استان زرخیز بوشهر و کشور باشد، گفت: با توجه به ظرفیت های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و جهاد دانشگاهی، موقعیت های بسیار بکر و قابل توجهی برای همکاری های متقابل مهیا است.

دکتر عبدالهی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی مولود انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هستند و این اتفاق خجسته برگ زرینی در تاریخچه و ساختار  این دو نهاد ارزشی است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی در چارچوب پاسخگویی به مطالبات به حق و آرمان گرایانه مردم و انقلاب در رفع نیازهای آموزش عالی و خدمت به مردم و جامعه پایه گذاری شده اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی و جهاد دانشگاهی نمونه ای بارز از این خدمت رسانی ها هستند، تشریح کرد:بحمداله دانشگاه آزاد اسلامی توانسته با کمترین هزینه برای دولت و بیشترین اثرگذاری برای کشور، پاسخ مطالبات به حق علمی، پژوهشی و آموزشی جامعه را در حوزه های مختلف نظیر بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، زیرساخت های اقتصادی و کارآفرینی مهیا سازد.

این مسئول با تأکید بر اینکه هم افزایی با تمامی نهادهای انقلابی و ارزشی کشور جزء اولویت اساسی دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید دانشگاه است، اذعان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خود را موظف می داند تا در کنار نهادهای ارزشی حضور داشته و در برنامه های توسعه و خدمت رسانی آنان به مردم و کشور نقش آفرینی کند چرا که معتقدیم رویکرد انقلابی مرز خاصی ندارد.

دکتر عبدالهی با تأکید بر اینکه اگر مسئولانه و با همدلی به مسائل جامعه نگریسته شود می توان با مشارکت علاوه بر رفع سریع آنان، از بار گزاف هزینه های موازی کاری و غیرضروری کاست، عنوان کرد: دانشگاه های استان با دارا بودن رشته های مختلف آموزشی، اعضاء هیأت علمی عالم و عامل، ظرفیت ها و زیرساخت های خود در بسیاری از موارد از جمله صنایع نفت و گاز و شیلات می توانند استان و کشور را خودکفا کنند.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر: فعالیت‌های سخت با روحیه بسیجی انجام می‌شود

تاریخ: 1398/03/13

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: بسیاری از فعالیت‌ها و اموری که به ظاهر سخت و دشوار است با روحیه جهادی و مسئولیت‌پذیری مثال‌زدنی بسیجیان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی عصر امروز در جلسه تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که در این واحد دانشگاهی برگزار شد، گفت: بسیج و بسیجی هیچ‌گاه سنگر خدمت‌رسانی را ترک نخواهد کرد و در هر مسئولیتی باشند، همواره بسیجی هستند و دنباله‌رو تفکر و اهداف این نهاد ارزشی خواهد بود.

وی اضافه کرد: بسیاری از فعالیت‌ها و اموری که به ظاهر سخت و دشوار است با روحیه جهادی و مسئولیت‌پذیری مثال‌زدنی بسیجیان انجام شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعلام رضایت از عملکرد مجموعه بسیج دانشجویی عنوان کرد: قطعاً از هر فردی که از این پس مسئولیت بپذیرد انتظار این است که با جدیت مأموریت‌های این شجره طیبه را به سرانجام نیک برساند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ، در این جلسه که با حضور رضا آبشیرینی مسئول بسیج دانشجویی ناحیه عمار بوشهر برگزار شد از زحمات سعید خورند قدردانی و ابراهیم نیکخواه به عنوان مسئول جدید بسیج برادران و زهرا دهقان به عنوان مسئول جدید بسیج خواهران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر معرفی شدند.

 


حسینی عنوان کرد: تأکید بر بازگویی دقیق موارد اشاره شده در بیانیه گام دوم انقلاب

تاریخ: 1398/03/13

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت بازگویی دقیق و تبیین موارد اشاره شده در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سیدمحمد حسینی عصر امروز در نشست تخصصی بررسی مسائل سیاسی ایران و جهان که با حضور استادان و دانشجویان بسیجی مراکز آموزش عالی استان و فعالان سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با بیان اینکه رصد و بررسی مسائل روز کشور و جهان برای رفع چالش‌ها، وظیفه  دلسوزان کشور و نظام است، گفت: نگاه جهانی به مسائل همواره در ایران وجود داشته؛ اما عده‌ای از غرب‌گرایان کشور شبهه‌ای مطرح می‌کنند که انقلاب اسلامی ایران تنها به واسطه رهایی مردم از رژیم ستم‌شاهی صورت گرفته و هیچ‌گونه نگاه جهانی در جریان انقلاب وجود نداشته است.

وی با اشاره به اینکه نگاه جهانی در انقلاب اسلامی ایران مربوط به یک برهه زمانی خاص نبوده است، تصریح کرد: در زمان رژیم شاهنشاهی که ایران از متحدان آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، مردم و علمای کشور در مقابل همکاری‌ها و حمایت‌های ایران از رژیم غاصب صهیونیستی مخالفت و اعتراض می‌کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم با بیان اینکه هر فرد یا گروهی باید برای نظام و کشور اثرگذار باشد، مطرح کرد: فعالیت و تلاش نیروهای مؤمن، ولایی و انقلابی باید برای مصالح کشور باشد نه برای یک فرد یا حزب خاص.

حسینی با اشاره به اینکه همه ما در مقابل جنگ رسانه‌ای و تمام‌عیاری که استکبار جهانی بر علیه ایران و مردم کشورمان به راه انداخته است، مسئولیم و باید ایستادگی کنیم، عنوان کرد: باید عاقلانه جوابگوی شبهات و ابهامات در مسائل سیاسی، اعتقادی، اقتصادی و حتی بدیهیات باشیم تا از بروز اختلاف در بین مردم جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه هرجا به دستورات اسلامی عمل کردیم، نقطه قوت ما بوده و موفق‌تر پیش رفتیم، افزود: در این راه وظیفه دانشگاهیان سنگین‌تر است و باید آگاهی بیشتر و عمیق‌تری نسبت به مسائل داشته باشند.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یکی از اولویت‌ها در این حوزه بازگویی دقیق و تبیین موارد اشاره شده در بیانیه گام دوم انقلاب است، توضیح داد: بیانیه گام دوم انقلاب یک منشور عالم‌گستر و منظومه و مجموعه‌ای پیوسته است که تمام مسائل کشور از گذشته، حال و آینده را به طور مشخص تحلیل کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این جلسه با معرفی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یک نهاد مردمی و انقلابی مشغول خدمت‌رسانی به جامعه و کشور است و تاکنون خدمات ارزنده ای به جوانان فهیم و شریف ارائه کرده است.

دکتر اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه این دانشگاه برگزاری این نشست‌ها را مهم می‌داند، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید خود را در مقابل مردم و انقلاب مسئول می‌داند؛ به همین دلیل در حال پوست‌اندازی و حرکت در مسیر متعالی و متناسب با آرمان‌های حضرت امام (ره) و مقام عظمای ولایت است.

وی با ارائه گزارشی در خصوص خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی در حوادث سیل اخیر، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد و استقرار قرارگاه جهادی، جمع‌آوری و ارسال کمک‌های نقدی و غیر نقدی و به‌کارگیری ظرفیت‌های علمی و پشتیبانی خود با مردم گرفتار و آسیب‌دیده همراهی کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ادامه داد: باید صرف‌نظر از موقعیت، جایگاه و منصب، با رویکرد انقلابی و جهادی سهم خود را در آینده انقلاب به‌ویژه در تحقق بیانیه ارزشمند و سرنوشت ساز گام دوم انقلاب بیش از بیش ایفا کنیم.

 


جزئیات تشکیل شورای فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های بوشهر

تاریخ: 98/03/07

حجت‌الاسلام حسینی تشریح کرد:
جزئیات تشکیل شورای فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های بوشهر
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، جزئیات تشکیل شورای فعالیت‌های قرآن و عترت واحدهای دانشگاهی بوشهر را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمرتضی حسینی صبح امروز در نشست شورای فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های استان بوشهر گفت: با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره آموزش قرآن و ضرورت ترویج معارف اهل بیت(ع) در جامعه، شورای فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های استان بوشهر تشکیل و به‌منظور برگزاری برنامه‌هایی هدفمند، مشترک، استانی و هم‌افزایی بیشتر میان دانشگاه‌ها، فعالیت‌های استانی این شورا توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و ابلاغ شد.

وی با اشاره به اهداف تشکیل شورای فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های استان بوشهر خاطرنشان کرد: بسترسازی برای تحقق روزافزون منویات رهبر معظم انقلاب در آموزش، انس، فهم و عمل به آموزه‌های قرآن کریم، نهضت تفسیر، شناسایی امکانات و ظرفیت‌های دانشگاه‌های استان بوشهر و شکوفایی هرچه بیشتر استعدادها در حوزه قرآن و عترت، هماهنگی، انسجام میان دستگاهی، افزایش انگیزه برای فعالیت گسترده‌تر فعالان قرآنی و گسترش اثربخشی طرح‌های قرآنی از اهداف مدنظر این شوراست.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه کمبودهایی در حوزه مباحث قرآنی در فضای اجتماعی به‌ویژه دانشگاه احساس می‌شود، عنوان کرد: قرائت، تفهیم آموزه‌های قرآن کریم و تدبر در آن یک مسئله مهم و حیاتی است.

حسینی با بیان اینکه فعالیت‌های شورای فعالیت‌های قرآن و عترت دانشگاه‌های استان بوشهر دخل و تصرفی در برنامه‌های داخلی مراکز آموزشی ندارد، عنوان کرد: برنامه‌های این شورا زیربنایی بوده و با جامعه هدف استاد و دانشجو و با محتوایی براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تدوین و برنامه‌ریزی خواهد شد.
وی با بیان اینکه در این راستا برنامه‌های ویژه استانی باید طراحی و اجرا شود، متذکر شد: باید برنامه‌های منسجم، عمومی، جذاب، گیرا و ارزشی در نظر گرفته شود.


بسیاری از مشکلات جهان زاییده گناه و معصیت است

تاریخ: 98/03/05

حجت‌الاسلام حسینی:
بسیاری از مشکلات جهان زاییده گناه و معصیت است
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بسیاری از مشکلات امروز دنیا و جهان را زاییده گناه و معصیت دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در نشست صمیمی با کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهید رئیسعلی دلواری که به مناسبت ماه مبارک رمضان برگزار شد با بیان اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی مهم در خودسازی برای دوری کردن از گناه و معصیت است، گفت: این خودسازی و ترک گناه به آن معناست که با تحمل و صبر در برابر امیال و حتی در مقابله با نیازهای طبیعی، خود را برای مقابله با شیطان نه تنها در این ماه بلکه در تمام طول سال آماده‌کنیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات جهان زاییده گناه و معصیت است، تشریح کرد: گناهانی مانند دروغ، غیبت، تهمت، تمسخر دیگران، ترک عبادت، بی‌توجهی به بندگی و...گاه آنقدر در زندگی روزمره انسان تکرار می‌شود که فراموش می‌کنیم هر یک از آنها معصیتی بزرگ است که زندگی و آخرت انسان را به تباهی می‌کشاند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه ماه رمضان با فضیلت‌ترین ماه و با ارزش‌ترین ماه‌هاست، اظهار کرد: بهترین توصیف برای این ماه را می‌توان در خطبه‌های امیرمؤمنان (ع) یافت که حضرت می‌فرمایند: مژده اى روزه‌‏دار، تو در ماهى هستى كه روزه‏‌داری‌‏ات در آن، واجب، نَفَس كشیدنت در آن، تسبیح، خُفتنت در آن، عبادت، طاعتت در آن، پذیرفته، گناهانت در آن، آمرزیده، صداهایت در آن، شنیده ‏شده، و مناجات در آن، مورد ترحّم است.

حسینی با تأکید بر اینکه انسان باید در زمان حیات خویش به فکر جمع‌آوری توشه آخرت و رستگاری در جهان آخرت باشد، اظهار کرد: انسان باید برای رسیدن به هدف و مقصد که خدا هست تلاش کند و در این زمینه باید در زندگی خود تنها رضای الهی را مدنظر داشته باشد و تمام کارها را برای قرب الهی انجام دهد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه در سفره رمضان هر نعمتی فراهم است و بار معنوی و عرفانی و همسفره شدن با رب متعال همه چیز را در آن حلاوت می‌بخشد و هر کس به‌فراخور حال خود بهره‌ای از آن می‌برد، عنوان کرد: آنچه که در ماه های دیگر باید با زحمت و تلاش به دست آورده شود در این ماه به آسانی به دست می‌آید.

وی ادامه داد: صدقه‌دادن بر فقیران، احترام به سالخوردگان، ترحم به کودکان، صله ارحام، حفظ زبان و چشم و گوش از حرام، مهربانی به یتیمان، عبادت و سجده‌های طولانی، نماز، توبه، صلوات، تلاوت قرآن و فضیلت احکام از جمله اعمال بافضیلتی است که بر انجام دادن آن‌ها در ماه مبارک رمضان سفارش شده است.
اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این جلسه حضور داشت.


دانشجو عنصر فعال و سازنده واقعی در جامعه و کشور است

تاریخ: 98/03/05

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
دانشجو عنصر فعال و سازنده واقعی در جامعه و کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد استان بوشهر، دانشجو را عنصر فعال، کنشگر و سازنده واقعی در جامعه و کشور عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه اگر به دنبال کار اثرگذار فرهنگی در دانشگاه هستیم باید شرایط دانشجویان را درک کنیم، اظهار کرد: گام نخست در این راه، احترام حداکثری به دانشجویان و مهیا‌ کردن بستر شکوفایی آنان است.

وی با تأکید بر اینکه برخوردهای فیزیکی و جبری در مسائل فرهنگی اثر مثبت نخواهد داشت، تصریح کرد: اگر برنامه‌های فرهنگی معطوف به تعالی دانشجویان و تعامل سازنده با آنان شود، سبب استقبال، جذب و همکاری آنان در اجرای برنامه‌ها خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: پیشگیری، نظارت و جلوگیری از وقوع اعمال نامناسب فرهنگی بسیار ساده‌تر و اثرگذارتر از برخورد و مقابله است.
عبدالهی با بیان اینکه کمیت و کیفیت برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه از وضعیت مطلوبی برخوردار است، بیان کرد: باید تلاش کرد تا با استفاده از فعالیت‌های فرهنگی، علاوه بر حل مشکلات درون‌دانشگاهی، آثار مفید آن را به سطح جامعه گسترش داد. وی یادآور شد: تحرکات بسیاری مناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر آغاز شده که بخش مهم آن فعالیت کانون‌های دانشجویی است؛ چرا که کانون‌های دانشجویی نقطه قوت برنامه‌های پیشگیری اجتماعی هستند.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، دانشجو را عنصر فعال، کنشگر و سازنده واقعی در جامعه و کشور دانست و تأکید کرد: وظیفه ما در کارهای فرهنگی ایجاد بستر مناسب است تا فضای کار و ابتکار عمل در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
عبدالهی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری الگویی تمام‌عیار علمی و فرهنگی است، یادآور شد: ایشان در همه زمینه‌ها و عرصه‌ها صاحب‌نظر هستند و باید از سیره ایشان نهایت بهره را برد.


مدارس عالی مهارت راهبردی اثرگذار در رفع چالش‌هاست

تاریخ: 98/03/04

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
مدارس عالی مهارت راهبردی اثرگذار در رفع چالش‌هاست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: ایجاد و توسعه مدارس عالی مهارت راهبردی در رفع چالش‌ها به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای اقتصاد دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه هر طرح پیشنهادی باید ابتدا در تیم‌های مطالعاتی امکان‌سنجی شود، اظهار کرد: در اجرای طرح‌های اقتصادی، مسائلی نظیر توان استانی، زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های دانشگاهی، فعال‌سازی ظرفیت‌های موجود، درآمدزایی و کارآفرینی حائز اهمیت است.
وی مهم‌ترین عامل سرعت‌بخشی به حصول نتایج طرح‌های دانش‌بنیان را نگاه ویژه به ظرفیت اعضای هیئت علمی، دانشجویان و ظرفیت‌های منطقه‌ای دانست و گفت: باید برای شناسایی طرح‌های اثربخش، مفید و تعمق در آنها از این ظرفیت‌ها بهره گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه راه‌اندازی مدارس کسب‌وکار و خلاقیت ظرفیت جدید بود که در معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد شده است، افزود: نیاز به نوآوری و خلاقیت همواره در همه زمینه‌ها احساس می‌شود و این مدارس، توانمندی‌های دانشگاه و معاونت سما را فعال‌تر خواهد کرد.
عبدالهی با تأکید بر اینکه مدارس عالی مهارت در بوشهر بر اساس مزیت‌های استان شکل گرفته‌اند، تشریح کرد: به این ساختار جدید فقط به دید آموزشی توجه نشده است؛ بلکه ایجاد و توسعه این مدارس راهبردی در رفع چالش‌ها به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه باید زیرساخت‌های درآمدزا را افزایش داد، عنوان کرد: با نگاه استانی و درآمدزایی می‌توان معضل کاهش درآمد شهریه‌ای را کاهش داد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با سرعت و با استفاده از مزیت‌های متعدد از چالش‌های پیش رو عبور کند، تشریح کرد: وابستگی نداشتن به بودجه‌های نفتی و دیگر منابع مالی دولتی، تحصیل قریب به یک‌میلیون و ۳۰۰ هزار دانشجو در دانشگاه و بستر فراوان تعامل با دستگاه‌های اجرایی و مردم، مهم‌ترین ظرفیت برای عبور از مشکلات هستند.
عبدالهی با بیان اینکه ارتباط میان دانشگاه و صنایع در فضای کسب‌وکار باید به‌خوبی برقرار شود، خاطرنشان کرد: با معرفی صحیح دانشگاه و توانایی‌های آن با بهره‌گیری از برند دانشگاه و رویکرد نوآورانه و فناورانه، می‌توان دیگر نهادها را مجاب به همکاری و استفاده از ظرفیت‌های کم‌نظیر دانشگاه در برنامه‌های خود کرد.
وی با تأکید بر اینکه منابع درآمدی باید به‌صورت بهینه و در نهایت صرفه‌جویی هزینه شود، بیان کرد: این امر بر اساس نگاه اقتصاد مقاومتی حائز اهمیت است.


دکتر عبدالهی سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبریک گفت

تاریخ: 98/02/31

در پیامی:
دکتر عبدالهی سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبریک گفت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پیامی سی و هفتمین سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را تبریک گفت. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به مناسبت تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در 31 اردیبهشت گفت: در طول حیات پر برکت دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدا تا کنون، بسیاری از مردان و زنان ایران اسلامی با هدف توسعه و ارتقاء میهن عزیزمان سال هایی از عمر پر برکت خویش را به تحصیل علم و دانش و تهذیب فضایل اخلاقی در این دانشگاه مردمی صرف نمودند.
عبدالهی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی همواره مکانی برای اجتماع نخبگان و خرد ورزان بوده است، تصریح کرد: بحمدا... تعداد کثیری از دانش آموختگان این دانشگاه، مهندسین متخصص، کارآفرینان و مدیران ارزنده در بسیاری از نهادهای مهم و ارزشی کشور هستند که حتی با یک کاوش اجمالی می توان فهرستی پر افتخار از این توانمندان دانش آموخته در کشور تهیه کرد که برگ زرینی در تاریخچه فعالیت دانشگاه است.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهرافزود: این نقش آفرینی ها تنها در یک زمینه خاص نبوده بلکه نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه های بین المللی، ورزشی، علمی، پژوهشی، اختراعات و بسیاری از حوزه ها پرچم ایران اسلامی را در جای جای جهان به اهتزاز در آورده اند.
وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در سطح کشور، دانش و فرزانگی را در دورترین نقاط کشور برای خیل عظیم مشتاقان در دسترس قرار داده است، اظهار کرد: در دهه چهارم فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، مفتخریم اعلام کنیم این دانشگاه در قامت دانشگاهی حل مسأله وکارآفرین همچون گذشتۀ پرافتخار خویش، مهیا است تا با به کارگیری ظرفیت ها و توانمندی های خود، برای تعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیش از گذشته تلاش کند.
اینجانب برخود فرض می دانم ضمن تبریک این اتفاق خجسته به تمامی همکاران خدوم و ارجمند دانشگاهی، یاد و خاطره تمامی زحمتکشان عرصه علم و دانش را در سی و شش سال گذشته که این نهال نوپا و یادگار سال های اولین انقلاب را به درختی تناور بدل کردند و به دست ما سپردند، تقدیر و تشکر نمایم. امید است در سایه الطاف ایزد متعال شاهد بالندگی و پیشرفت هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی و نقش آفرینی آن در شکل گیری تمدن ایرانی - اسلامی باشیم.


کارگاه آموزشی ANSYS در واحد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 98/03/01

مسئول برگزاری دوره های تخصصی کوتاه واحد بوشهر در راستای اجرای برنامه های مصوب این دانشگاه از برگزاری کارگاه آموزشی نرم فزار ANSYS در این دانشگاه خبر داد.
نجف خدری مسئول برگزاری دوره های تخصصی کوتاه مدت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه یکی از مهمترین مأموریت های این دانشگاه در برهه کنونی کشور، آموزش باکیفیت و استاندارد به‌ منظور تربیت افراد متخصص و کاردان است، عنوان کرد: هدف ما آموزش در راستای پیشرفت صنعت و در نهایت توسعه کشور است.
فاطمه بهروزی مدرس کارگاه ANSYS دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه نرم افزار ANSYSیکی از قوی ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای تحلیلی موجود در رشته مهندسی مکانیک و عمران محسوب می شود، گفت: از آنجا که مهندسان و طراحان با کمک نرم افزار تحلیلی ANSYS قادر هستند به سادگی بهینه سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکردی و همچنین شبیه سازی های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌ هایشان اعمال کنند، برگزاری این دوره همواره یک نیاز آموزشی برای دانشجویان این رشته های تحصیلی محسوب می شود.
بهروزی با اشاره به اینکه ابزارهای پیش بینی شده در ANSYS امکان تحلیل انواع مختلف سازه‌ها مانند قاب، مخزن، سد، پل … و اجزای سازه‌ای مانند اتصالات فولادی، اعضای فولادی یا بتنی، ایزولاتورها را به روش‌های مختلف فراهم ساخته است، اذعان کرد: با به کار بردن این نرم‌افزار مهندسین قادر به طراحی و تولید محصولاتی با کیفیت بهتر در زمانی کمتر خواهند بود.
وی تصریح کرد: با وجود ویژگی های فراوان نرم افزارهای مدل سازی و تحلیلی همواره باید به یاد داشت که دیدگاه مهندسی و ذکاوت کاربر در فرآیند ساخت، تحلیل و کنترل نتایج مهمترین نقطه برای تائید صحت نتایج است و به کارگیری چنین نرم افزارهایی تنها به عنوان ابزاری برای سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی است.
بهروزی یادآور شد: در این دوره کلیه مفاهیم پایه و عمومی شبیه سازی به کمک این نرم افزار ارائه شد.
در پایان این دوره به شرکت کنندگان گواهی نامه رسمی معتبر از دانشگاه اعطا شد.


محتوای بیانیه گام دوم وظیفه‌ای بر دوش امت اسلامی است

تاریخ: 98/02/31

حجت‌الاسلام حسینی:
محتوای بیانیه گام دوم وظیفه‌ای بر دوش امت اسلامی است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: محتوای بیانیه گام دوم وظیفه‌ای مهم بر دوش امت اسلامی قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سید‌مرتضی حسینی صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری دومین اردوی تشکیلاتی حیات طیبه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز امیدواری بر اینکه همه مسلمانان روزه‌دار جزء مرحومین این ماه محسوب شوند، اظهار کرد: واژه رمضان از ماده «رَمَض» بوده و «رَمَضَ» به معنای شدت تابش خورشید بر ریگ و مانند آن است و همان‌گونه که از اسم این ماه مبارک فهمیده می‌شود، روزه‌داری و رمضان از سختی و فشار حکایت می کند.

وی با بیان سخنی از حضرت فاطمه(س) که فرمودند «از همه دنیا فقط دو چیز را دوست دارم، یکی نماز شب در شب‌های سرد زمستان و دیگری روزه‌داری در ماه‌های گرم سال»، تصریح کرد: روزه گرفتن در چنین هوایی امتحانی الهی بوده و نشانه مطیع بودن در برابر خداوند، رسول خدا و ائمه اطهار(ع) و علامت ایمان راسخ و اراده‌ای قوی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر گفت: این ماه عبودیت، بندگی و برگشتن به خدا است و در این ماه فرصتی نصیب انسان شده تا ظواهر و آلودگی‌هایی که متأثر از رفتارهای و تفکرات غلط در طول سال با انسان همراه و قرین شده را سوزانده و از بین ببرد.

حسینی با تأکید بر اینکه رمضان یگانه ماهی بوده که نامش در قرآن آمده است، تصریح کرد: رمضان از اسمای الهی است و اگر انسان ارزش و قرب این ماه را بهتر و عمیق‌تر می‌دانست، آرزو می‌کرد همواره در ماه مبارک رمضان قرار داشته باشد.

وی با بیان اینکه سخت‌ترین دردها برای انسان در زمان خروج روح از کالبد ایجاد می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از آثار روزه‌داری، آسان کردن و قابل تحمل کردن این تعب سخت است با اینکه روزه، گرسنگی و تشنگی روز قیامت را از انسان دور می‌کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با تبریک ولادت حضرت امام حسن(ع) افزود: شخصیت و جایگاه آن امام همام بین شیعیان مغفول واقع شده و صلح امام حسن(ع) با معاویه در کنار قیام حضرت اباعبدالله(ع) در عاشورا ضامن بقای اسلام بوده و عظمت و ارزش صلح آن حضرت به‌خوبی تبیین نشده است.

وی با تأکید بر اینکه باید در این مسیر نگاه کلان داشت، تصریح کرد: اختلاف سلیقه، تفکرات متفاوت و ایده‌های متعدد امری عادی محسوب می‌شود اما نکته مهم این است که این تضادها نباید زمینه تنش و اختلاف شود چرا که همه ما پایبند اصول مشترکی چون اسلام، استقلال جامعه ایرانی، نظام دینی و ولایت فقیه هستیم.

حسینی در مورد به بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری گفت: محتوای این بیانیه، وظیفه‌ای بر دوش امت اسلامی به‌ویژه جوانان قرار داده و آن هم حرکت بزرگ جامعه اسلامی برای آمادگی پذیرش بی‌نظیرترین اتفاق عالم بشریت که همان ظهور حضرت قائم‌(عج) و ایجاد تمدن بزرگ اسلامی است.


بیانیه گام دوم انقلاب مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی

تاریخ: 98/02/31

عبدالهی مطرح کرد:
بیانیه گام دوم انقلاب مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: به برکت وجود جوانان است که بیانیه گام دوم انقلاب مطرح می‌شود تا مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی و انقلابی باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در کارگروه هماهنگی برگزاری دومین اردوی تشکیلاتی حیات طیبه با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، متناسب با درک صحیح نسبت به انقلاب و اسلام در کشور، قانون اساسی بسیار پرمحتوایی تدوین شد، اظهار کرد: از همان روزهای اولیه انقلاب، برنامه‌های بسیار وزین برای انقلاب و نظام اسلامی پیش‌بینی، هدف‌گذاری و تدوین شده است.
وی با بیان دیدگاه مقام معظم رهبری نسبت به دستاوردهای انقلاب امیدوارانه است، تصریح کرد: این فرمایشات را نباید ساده، احساساتی و سطحی تلقی کرد؛ چراکه فرمایشات ایشان با توجه به مسئولیت شرعی در چارچوب منافع نظام، اعتقادات و باورهای عمیق دینی نسبت به وقایع ۴۰ سال گذشته مطرح می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: با بررسی فلسفه تشکیل تشکل‌های اسلامی سیاسی که همان تزریق پویایی، تحرک و نشاط به محیط‌های دانشگاهی است، درمی‌یابیم که تشکل‌های دانشجویی به‌واسطه مطالبه‌گری و خواست‌های انقلابی که دنبال می‌کنند، می‌توانند در برابر چالش‌ها، اقدامات مؤثر، مفید و مستمری را برای نظام، انقلاب و مدیریت کشور رقم بزنند که قطعاً این چالش‌ها سازنده بوده و موجب تحرک سودمند در مدیریت کلان کشور خواهد شد.
عبدالهی تأکید کرد: مقام معظم رهبری راه‌حل بسیاری از مشکلات کشور را تزریق روحیه انقلابی، آرمان‌خواهی و اعتقاد نسل جوان به پیکره مدیریت کشور اعلام کردند که این نشان از اعتماد و اعتقاد ایشان به ظرفیت جوان کشور دارد.

وی تشریح کرد: تجربیات به دست آمده در بسیاری از حوادث و وقایع مهم کشور نظیر انقلاب اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی و جنگ تحمیلی بیانگر ظرفیت عظیم این نیروی انقلابی جوان در حل مشکلات است.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه غرب و شرق متوجه شده‌اند که عظمت، اقتدار و استواری انقلاب با هیچ شیطنت و تهدیدی دچار تزلزل نخواهد شد، اظهار کرد: این مسئولیت سنگینی است که بر دوش نسل جوان ما قرار گرفته که به‌واسطه همین ظرفیت با رفع دشمن هراسی، امید به جامعه تزریق شود.

عبدالهی یادآور شد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، با نگاه به ۴۰ سال گذشته درخواهیم یافت که ایران اسلامی حرکت صحیحی را آغاز کرده و باید در همین مسیر با قدرت و رویکرد انقلابی و جهادی به پیش رود.
وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان نظام به ظرفیت بصیر جوانان و دانشجویان کشور اهتمام و اعتقاد ویژه‌ای دارند، متذکر شد: به برکت وجود همین جوانان است که بیانیه گام دوم انقلاب مطرح می‌شود تا مطلعی برای رسیدن به تمدن اسلامی و انقلابی باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه زمینه کار و تلاش در همه جای کشور وجود دارد و یکی از وظایف مسئولان فراهم آوردن زمینه‌های مشارکت حداکثری برای این فعالیت‌ها است، افزود: با وجود بسیج دانشجویی، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، تشکل‌های اسلامی سیاسی، کانون‌های دانشجویی، دانشگاه نیز از این قائده مستثنی نیست.


بخش توزیع در اقتصاد مبتنی بر تولید انبوه نیاز به دانش روز دارد

تاریخ: 98/02/30

شاهینی:
بخش توزیع در اقتصاد مبتنی بر تولید انبوه نیاز به دانش روز دارد
رئيس مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آينده‌نگری استان بوشهر گفت: بخش توزیع در اقتصادهای مبتنی بر روش تولید انبوه نیاز به تلاش و دانش روز دارد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، جهانگیر شاهینی در کارگاه اقتصاد توزیع با رویکرد ارتباطی استراتژی‌های توزیع وکسب‌وکار با بیان اینکه توزیع یکی از حلقه‌های ضروری زنجیره تأمین ارزش است، گفت: تجارت و توزیع کالا زائیده تولیدات قوی داخلی است؛ نه واردات قانونی و غیرقانونی که از ناحیه فروش منابع طبیعی تأمین مالی می‌شوند.

وی، ارتباط میان تولیدکننده و مصرف‌کننده را حلقه نهایی زنجیره تأمین ارزش معرفی و تصریح کرد: توزیع زمانی کارکرد طبیعی خود را دارد که در جایگاه واقعی خود قرار داشته و به‌صورت همزمان در خدمت تولیدکننده و مصرف‌کننده باشد.

رئيس مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آينده‌نگری استان بوشهر عنوان کرد: اگر توزیع ارزش نهایی میان عناصر به‌گونه‌ای باشد که یک یا بعضی از اعضا را محدود و مأیوس سازد، گذشته از جنبه‌های حق و انصاف، زنجیره خلق و تأمین ارزش را مختل خواهد کرد.
شاهینی با تأکید بر اینکه کارکرد بخش توزیع در اقتصادهای مبتنی بر روش تولید انبوه و نوآوری‌های مستمر امروز امری پیچیده‌ای است که به تلاش، تجربه و دانش نیاز دارد، مطرح کرد: شبکه‌های توزیع نیازمند برنامه‌ریزی و طراحی‌های نوینی هستند که با ایجاد فروشگاه‌های مدرن و حذف واسطه و هزینه‌های توزیع ضمن کسب سود پایدار به معنی واقعی کلمه، رضایتمندی مشتری را نیز جلب کنند.

وی، قاچاق کالا را آفت اصلی اقتصاد معرفی و تشریح کرد: هنگامی که اقتصاد کار، تلاش و کسب درآمدهای حاصل از تفکر و تعقل جای خود را به دلالی و خرید و فروش‌های گسترده بدون تناسب دهد، روحیه مادی‌گری و سوداگری جایگزین روحیه ملی‌گرایی خواهد شد که مهم‌ترین آسیب آن بیکاری قشر عظیمی از جامعه و رکود اقتصادی است.

رئيس مرکز آموزش و پژوهش توسعه و آينده‌نگری استان بوشهر با بیان اینکه این حالت رقابت‌پذیری محصولات داخلی را با محصولات خارجی غیرممکن می‌سازد، یادآور شد: در این فعل و انفعالات، ۸۰ درصد زنجیره ارزش به بخش‌های غیرتولیدی پولی، ملکی و دلالی تعلق خواهد گرفت و سبب می‌شود بار مالیاتی متوجه تولیدکننده شده و نتیجه آن تسلط سرمایه‌داری دلالی بر سرمایه‌داری تولید نوآوری است.


دستورالعمل معافیت شهریه برای دانشجویان بازمانده از تحصیل

تاریخ: 98/02/29

از سوی دکتر طهرانچی ابلاغ شد؛
دستورالعمل معافیت شهریه برای دانشجویان بازمانده از تحصیل
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه معافیت شهریه دانشگاه آزاد برای دانشجویان بازمانده از تحصیل را ابلاغ کرد.
به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی بخشنامه معافیت شهریه نیمسال / نیمسال‌های وقفه تحصیلی را به معاونان، رؤسای مراکز، مدیران کل سازمان مرکزی، رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی ابلاغ کرد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این بخشنامه آورده است: با توجه به مصوبه هیأت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی و متناسب با احکام بودجه‌ای دوره مالی جاری، در راستای فراهم کردن تسهیلات لازم و جلوگیری از تحمیل هرگونه هزینه مازاد به دانشجویان تمامی مقاطع تحصیلی در رشته‌های علوم پزشکی و غیر پزشکی ورودی‌های ۱۳۹۷ و قبل از آن که به دلایلی ازجمله مشکلات مالی امکان مراجعه برای ثبت‌نام به دانشگاه محل تحصیل در موعد مقرر نداشته‌اند و در چند نیمسال تحصیلی وقفه داشته‌اند، این دستورالعمل ابلاغ می شود.
براساس این بخشنامه، دانشجویانی که ترک تحصیل کرده‌اند (موارد مربوطه به وقفه تحصیلی، عدم مراجعه و انصراف از تحصیل) و هنوز واحدهای درسی (به استثناء پایان‌نامه و رساله) باقیمانده داشته و قصد بازگشت به تحصیل دارند، ضمن در نظر داشتن سایر ضوابط دانشگاه، از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال‌های باقیمانده ادامه تحصیل دهند.
دانشجویان تحصیلات تکمیلی که در مرحله اخذ یا تمدید پایان‌نامه و رساله به دلایل مختلف ازجمله مشکلات مالی دارای وقفه تحصیلی بوده و قصد بازگشت به تحصیل دارند، از پرداخت شهریه نیمسال‌های وقفه معاف می‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهریه نیمسال مراجعه بعد از وقفه، تحصیل کنند. این بند از بخشنامه از تاریخ ابلاغ تا تاریخ ۹۸/۶/۳۱ قابلیت اجرا دارد و پس از آن مطابق دستورالعمل مورخ ۹۷/۶/۳۱ رئیس کمیته شهریه دانشگاه محاسبات لازم صورت می گیرد.
گفتنی است محاسبه شهریه نیمسال‌های باقیمانده دانشجویان از تاریخ مراجعه به بعد از وقفه تحصیلی به دانشگاه، پس از اتمام سنوات مجاز تحصیلی در هر مقطع (بدون در نظر گرفتن نیمسال‌های وقفه) مطابق ضوابط دانشگاه، به نرخ روز انجام شود. به همین منظور واحدهای دانشگاهی موظفند نسبت به به‌روزرسانی شهریه این قبیل از دانشجویان در زمان مربوطه اقدام کرده و جهت جلوگیری از هرگونه مشکلات بعدی، به ایشان اطلاع‌رسانی کنند.
موارد مطرح شده در این بخشنامه به منظور مدیریت منسجم و یکپارچه منابع دانشگاه و در راستای تفویض اختیار به واحدهای دانشگاهی جهت کاهش مراجعات غیرضروری دانشجویان و جلوگیری از تحمیل هزینه های اضافی در راستای حل مشکلات ایشان در واحد دانشگاهی است.
مسئولیت اجرای این بخشنامه برعهده رؤسای واحدهای دانشگاهی و نظارت بر حسن انجام آن برعهده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مربوطه از طریق ارزیابی مستمر است.


هدف‌گذاری برای توسعه تحصیلات تکمیلی براساس سند نقشه جامع علمی

تاریخ: 97/02/28

عبدالهی تأکید کرد:
هدف‌گذاری برای توسعه تحصیلات تکمیلی براساس سند نقشه جامع علمی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: هدف‌گذاری دانشگاه آزاد بوشهر در راستای توسعه تحصیلات تکمیلی باید مطابق با سند نقشه جامع علمی کشور باشد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه وجود دانش‌آموخته متخصص در تمام مقاطع تحصیلی برای جامعه مفید است، اظهار کرد: سیاست کنترل توسعه تحصیلات تکمیلی آموزش عالی به‌طوری جدی مورد تأکید دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی با بیان اینکه باید دانشگاه آزاد بوشهر به رشته‌های تحصیلات تکمیلی نگاهی نو داشته باشد، اضافه کرد: وجود رشته‌های گسترده تحصیلات تکمیلی و گسترش همه‌ساله این رشته‌ها بدون فراهم کردن زیرساخت لازم و آینده‌نگری، دانشگاه و جامعه را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند و در این راستا توسعه تحصیلات تکمیلی باید مطابق با سند نقشه جامع علمی کشور هدف‌گذاری شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بیش از ۲ هزار رشته مهارتی در کشور در مقاطع کاردانی و کارشناسی وجود دارد که با جابه‌جایی در سطح استان‌ها و شهرها می‌تواند ظرفیت‌های خوبی را ایجاد کند، عنوان کرد: باید علاوه بر کاربردی‌شدن رشته‌ها، رشته‌های جدید متناسب با نیازهای منطقه‌ای طراحی و تدوین شود.

وی با بیان اینکه مسئولیت‌پذیری افراد در دانشگاه ضروری است، مطرح کرد: حوزه‌های معاونتی باید همان حوزه‌های فکری دانشگاه باشند و دانشکده‌ها نیز باید از طریق گروه‌های تخصصی در این رویکرد مشارکت داشته و زمینه توسعه و ارتقای فعالیت‌های دانشگاه را فراهم کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه ایده‌های مختلف مورد حمایت دانشگاه است، یادآور شد: فعال‌سازی ظرفیت‌های دانشگاهی، توسعه زیرساخت‌ها، فعالیت‌های دانش‌بنیان و کسب درآمدهای غیرشهریه‌ای مربوط به یک شخص یا حوزه خاص نیست؛ بلکه همه باید به سهم خود در تحقق آن تلاش کنند.

انتهای خبر/


بزرگی انسان به گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است

تاریخ: 98/02/25

حجت‌الاسلام تشکری:
بزرگی انسان به گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت:‌ بزرگی انسان به اخلاق حسنه، کار نیک، گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری در گرامیداشت مراسم وفات حضرت خدیجه(س) که به همت هیئت اساتید حضرت علی اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برگزار شد با بیان اینکه نقش این بانوی جلیل‌القدر در توسعه دین اسلام بر هیچ شخص و گروهی پوشیده نیست، اظهار کرد: از این بانوی بزرگ اسلام در مکتب شیعه، اهل سنت و میان همه مورخان و محققان تاریخ اسلام همواره به بزرگی یاد شده است.

وی با بیان منزلت، شأن و بزرگی حضرت خدیجه(س) خاطرنشان کرد: همه انسان‌ها طالب این هستند که بزرگ و عزیز باشند و با عزت زندگی کنند؛ اما احترامی که براساس تعظیم قلبی و خالصانه باشد، نه ظاهری و متملقانه.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با تأکید بر اینکه بزرگی‌های ظاهری، جسمانی و مسئولیتی هرگز پایدار نخواهد بود، تصریح کرد: بزرگی که هم در حیات و هم در ممات موجب زیبایی انسان شود، با تلاش‌های دیگری به دست می‌آید.

تشکری یادآور شد: بزرگی انسان به وسعت روح انسانی در کالبد آدم، فضائل، کرامات انسانی و الهی در ضمیر وجودی، اخلاق حسنه، کار نیک، گره‌گشایی و داشتن زبان خیر است.
وی با بیان اینکه مقام، مال، شهرت و مسئولیت بزرگی همیشگی را برای انسان به همراه نخواهد داشت، مطرح کرد: حتی علم اگر خالی از معرفت باشد، حجاب اکبر است و نه فقط نور نخواهد شد؛ بلکه نمی‌تواند مردم را به کرنش در مقابل خود جذب کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با تأکید بر اینکه بزرگی که بر مدار الهی واصل شود، هرگز خوار و کوچک نخواهد شد، تأکید کرد: شهرت، ثروت و جایگاه اجتماعی حضرت خدیجه(س) سبب نشد تا ایشان در انتخاب راه صحیح و دستیابی به بزرگی همیشگی دچار تردید و اشتباه شود و با معیارهای صحیح به‌عنوان نخستین زن، قدم بر پله ایمان گذاشت.

در حاشیه این مراسم آیینی قدیر خواجه‌پور به عنوان مسئول جدید هیئت اساتید حضرت علی اکبر(ع) دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر معرفی شد و حکم خود را دریافت کرد.