معرفی الگوی کرامت انسانی؛ مهم‌ترین دستاورد مراسم دهه کرامت

تاریخ: 98/04/29

گرگین مطرح کرد:
معرفی الگوی کرامت انسانی؛ مهم‌ترین دستاورد مراسم دهه کرامت
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اهل بیت(ع) کامل‌ترین الگوهای کرامت انسانی هستند.

باقر گرگین معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با ارائه گزارشی از برنامه‌های اجراشده توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در ایام دهه کرامت و هفته حجاب و عفاف اظهار کرد: به مناسبت این اعیاد فرخنده و ایام گرامی، برنامه‌های متنوعی با محور حضور دانشجویان با هدف شناساندن زوایای پنهان مسئله حجاب و عفاف و معرفی سیره و شخصیت ائمه اطهار(ع) به‌عنوان الگوهایی آسمانی برای جهان بشریت برگزار شد.

وی با تأکید بر اینکه اهل بیت(ع) کامل‌ترین الگوهای کرامت انسانی هستند، اضافه کرد: هدف اساسی و نهایی تمام پیامبران الهی، تربیت صحیح انسان‌ها برای تکامل و سعادت ابدی است و انسان می‌تواند با سرمشق قرار دادن آنها راه سعادت و کمال را بپیماید.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه مهم‌ترین دستاورد برنامه‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی به‌وجود آوردن عزمی همگانی برای گرامیداشت و اجرای کامل دستورات الهی است، تصریح کرد: مطلوب‌بودن یک برنامه فرهنگی با تبیین ارزش‌هایی که جامعه را از جهات مختلف پویا و زنده نگه دارد، رابطه مستقیم دارد.
گرگین با بیان اینکه جشن‌های دهه کرامت در بسیاری از نقاط جهان توسط مسلمانان و پیروان راستین شریعت مقدس اسلام برگزار می‌شود، یادآور شد: همانگونه که سال به سال به گستردگی برگزاری جشن‌های این ایام در سراسر جهان افزوده می‌شود، این برنامه فرهنگی در دانشگاه نیز در راستای معرفی الگوی کرامت انسانی با استقبال دانشجویان، کارکنان و استادان و باشکوه بیشتر برگزار شده است.

وی با اشاره به تجلیل از بانوان باحجاب در دانشگاه بیان کرد: مقوله عفاف و حجاب یک مبحث گسترده و نیاز اساسی جامعه است که ترویج سبک زندگی عفیفانه در سطح جامعه، مقابله با هجمه‌های دشمن در رابطه با حجاب، تقویت اعتماد به نفس در زنان محجبه و فرهنگ‌سازی سبک زندگی عفیفانه از جمله مواردی است که در برنامه‌های حجاب و عفاف واحد بوشهر به آن توجه شده است.

برنامه‌هایی چون مسابقه کتاب‌خوانی، کرسی آزاداندیشی عفاف و حجاب، کارگاه توجیهی پرسنل در راستای آیین‌نامه آراستگی، تقدیر از فعالان حوزه حجاب و عفاف، مولودی‌خوانی، برپایی ایستگاه‌‌های صلواتی، نمایشگاه عکس و کتاب، نشست‌های مهارت‌آموزی، مهارت ارتباطی زوجین، مهارت ارتباطی والدین با فرزندان، نشست تخصصی راز شادابی و پایداری خانواده، نشست تخصصی سواد رسانه در خانواده، جشن میلاد امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در ایام دهه کرامت و هفته حجاب و عفاف در واحد بوشهر برگزار شد.


راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در استان بوشهر

تاریخ: 98/04/26

عبدالهی خبر داد:
راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در استان بوشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با پلیس فتا، یکی از وظایف دانشگاه‌ها را تعامل و مشارکت در فعالیت‌های اجرایی نهادها و سازمان‌های اجتماعی و مردمی معرفی و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید برنامه‌های جدی دارد تا خود را به عنوان یک دانشگاه مردمی و در خدمت جامعه معرفی کند و بر این مهم که تمام ظرفیت‌های دانشگاه باید در راستای خدمت‌رسانی به جامعه و مردم قرار گیرد، اهتمام ویژه دارد.

وی به انعقاد حدود ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با سازمان‌های دولتی و نهادهای انقلابی استان اشاره و بیان کرد: این تفاهم‌نامه‌ها با اعتقاد راسخ دانشگاه به وجود ظرفیت واقعی تعامل و همکاری با دیگر نهادها منعقعد شده‌اند که بدین ترتیب بستر همکاری در تمام زمینه‌ها مهیا شده است و دانشگاه درصدد است تا در سایه انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها، رسالت‌های اجتماعی خود را در کنار مأموریت‌های آموزشی و علمی انجام دهد.
وی با یادآوری انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با فرماندهی انتظامی استان، از همکاری نزدیک و همه‌جانبه دانشگاه با این سازمان خبر داد و تصریح کرد: مجموعه نیروی انتظامی یکی از فعال‌ترین نهادهای کشور است که نگرش این نهاد به مسائل یک نگاه فاخر و پیشگامانه است.

عبدالهی با بیان اینکه نیروی انتظامی یک نیروی اجتماعی است که مسئولیت برقراری نظم و امنیت در کشور را بر عهده دارد، تصریح کرد: مأموریت، فعالیت و نتیجه کار نیروی انتظامی به طور مستقیم با زندگی مردم مرتبط است و در استان بوشهر که یک استان مرزی و دارای راه‌های ارتباطی دریایی و خشکی و یک استان سوق‌الجیشی است، این فعالیت نقش مهم‌تری دارد.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بحمدالله شاخص‌های آماری امنیت و جرائم در استان بوشهر وضعیت مطلوبی را نمایان می‌کند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه کارهای خوب، ارزشمند، ماندگار و غرورآفرینی به‌واسطه حضور فعال، کنشگر و به موقع مجموعه نیروی انتظامی در استان بوشهر صورت گرفته است که باید این تلاش‌ها را ارج گذاشت و به فال نیک گرفت.

وی با بیان خلاصه‌ای از طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی، تفکر و برنامه‌های دانشگاه را برای رفع چالش‌های کشور در قالب پژوهش‌های اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای تشریح و اظهار کرد: این طرح با دو دیدگاه مهم که یکی انجام تحقیقات در چارچوب مسائل مهم و حیاتی کشور و جلوگیری از موازی‌کاری و هزینه‌های مازاد و متناسب با ظرفیت‌های دانشگاهی و استانی و دیگری انجام تعهدات دانشگاه به‌عنوان یک نهاد اجتماعی است، در حال اجراشدن است.
عبدالهی از راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در استان بوشهر خبر داد و گفت: مراکز تحقیقاتی، مراکزی دانش‌محور هستند که تعامل سازمانی و ساختارمند را جایگزین تعاملات فردی و سلیقه‌ای می‌کنند و قطعاً امور در این مراکز، نتایجی اثرگذار و هدفمند را به همراه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه این دانشگاه آمادگی کامل برای همکاری در تمام عرصه‌ها را با پلیس و مجموعه‌های ذی‌ربط این نهاد انقلابی دارد، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با دارابودن ظرفیت‌های انسانی و تجهیزات سخت‌افزاری، توانایی انجام تمام موضوعات چالشی که بتواند آگاهی‌ها و اطلاعات را برای مردم ایجاد و برای نهادها و سازمان‌ها تولید محتوا کرده و یا محتوا را بررسی کند، داراست.


انسان‌ها با آگاهی از معرفت درونی از گناه دور ‌می‌مانند

تاریخ: 98/04/23

حجت‌الاسلام قاضی‌زاده:
انسان‌ها با آگاهی از معرفت درونی از گناه دور ‌می‌مانند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اگر انسان‌ها به گناهان مانند معرفت درونی انسانی آگاه شوند، قطعاً از گناه دور ‌خواهند ماند.

قاضی‌زاده با بیان اینکه آیت‌الله خرازی در کتاب بدایه المعارف الاهیه عصمت را به دو نوع عصمت اختیاریه و غیراختیاریه تقسیم کرده است، مطرح کرد: در بحث عصمت اختیاریه و مصونیت پیامبران و امامان از گناه و معاصی به این توضیح پرداخته شده است، آیا نمی‌توانند گناه کنند یا نمی‌خواهند مرتکب معصیت شوند.
وی با تأکید بر اینکه اگر انسان‌ها نتوانند گناه کند، عملشان کمال و ارزشی برایشان نخواهد داشت، تأکید کرد: اگر اینگونه بود، فعالیت انسان یک نعمت الهی و خدادادی صرف تلقی می‌شد که این نعمت می‌تواند شامل هر موجود زنده‌ای شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه پیامبران و ائمه اطهار(ع) به واسطه شناخت، معرفت و تهذیب نفس به مرحله‌ای رسیدند که گناه کردن را برای خود غیرممکن کردند، یادآور شد: انسان‌های عادی نیز با توجه به ذات طبیعی خود که همان دوری از گناه است می‌توانند در بسیاری از مسائل عصمت پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت درباره مقام و عظمت امامان معصوم (ع) گفت: مباحث در مورد انبیای الهی و امامان هدایت آنقدر گسترده بوده که ظرفیت وجودی انسان‌ها برای درک و پرداختن به آن بسیار ناچیز و اندک است.
وی با بیان اینکه حتی فرهیختگان و دانشمندان نیز از فهم عظمت وجودی پیامبران و امامان عاجز هستند، تصریح کرد: شأن این بزرگواران به حدی است که درک انسان‌ها از وجود مبارک ایشان را می‌توان به میزان دریافت اندک نور و گرمای خورشید توسط زمین تشبیه کرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه به اینکه یکی از مباحث مهمی که همواره در میان افراد به‌ویژه دانشگاهیان و ذهن‌های کتجکاو مورد بررسی قرار می‌گیرد، مقوله عصمت پیامبران و ائمه اطهار(ع) است، عنوان کرد: سؤالاتی مانند عصمت به چه معناست؟ آیا انسان‌های عادی نیز می‌توانند معصوم باشند؟ و بسیاری دیگر در این بحث، مورد پرسش افراد است.

قاضی‌زاده ادامه داد: اگر انسان‌ها به گناهان نیز مانند معرفت درونی انسانی آگاه شوند، قطعاً از گناه دور ‌خواهند ماند. هرچه ایمان انسان استوارتر و اعتقاد و ایمانش به مرگ، معاد، عالم برزخ، زندگی پس از مرگ بیشتر شود، ارتکاب به گناه برای او سخت و پرهیزگارتر خواهد شد.

وی درباره عصمت غیراختیاریه یادآور شد: این خصوصیت نعمت و عنایت الهی و مخصوص انبیا و امامان است. خداوند متعال به‌منظور اعتماد عامه مردم به این مهم که پیام الهی بدون نقص، کم و کاست و خطایی از سوی خداوند به واسطه انبیا و امامان به مردم بیان شده، این موهبت را به معصومین عنایت فرموده است تا در سایه‌سار این لطف، مردم یقین به دریافت پیام الهی از سوی معصومین کنند.
در این مراسم از فعالان حوزه حجاب و عفاف با اهدای لوح یادمان تجلیل شد.


دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است

تاریخ: 98/04/22

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است و دارای مجهزترین امکانات کارگاهی، پژوهشی و ورزشی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جشن دانش‌آموختگی سال ۱۳۹۸ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، با خوشامدگویی به دانشجویان و والدین آنان اظهار کرد: مقدم والدین عزیز را به خانه علم و دانش گرامی می‌داریم و خدا را شاکریم که به بهانه این جلسه توفیق حاصل شد تا در آخرین لحظه‌های دوران پرخاطره و سرنوشت‌ساز دانشجویی، گروهی دیگر از فرزندان برومند ایران اسلامی و خانواده‌های آنان را که با عشق‌ورزی تمام شرایط تحصیل فرزندان خود را مهیا کردند، همراهی کنیم.

وی با بیان اینکه در واقع برگزاری این جشن فرهنگی به نوعی شکرگزاری توفیق انجام وظایف دانشگاه در قبال دانشجویان، خانواده‌های ایشان و جامعه است، عنوان کرد: در این مسیر، والدین بالاترین نقش را بر عهده داشتند که با هدایت و حمایت خود، نه تنها این موفقیت را برای فرزندان‌شان رقم زدند؛ بلکه سرمایه مثال‌زدنی را نصیب کشور کردند.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار مسئولیت‌های علمی و پژوهشی، به مأموریت‌های اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه دارد، تصریح کرد: در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، به موضوع و مقوله فرهنگ و فرهنگ‌سازی توجه ویژه‌ای شده است.

عبدالهی در ادامه با بیان اینکه علم و علم‌آموزی صرف‌نظر از ایدئولوژی‌های حاکم بر جوامع، یک ضرورت عقلانی و مطلق برای انسان است، تشریح کرد: ارزش ذاتی علم، نیاز انسان به علم و نجات‌بخش‌بودن علوم در زندگی بر هیچکس پوشیده نیست و در این خصوص نیز هیچ تردیدی وجود ندارد.

وی بیان کرد: علم یک ارزش ذاتی است که موجب کرامت، شرافت و نجات انسان در دنیا و آخرت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه بر علم‌آموزی در فرهنگ ایرانیان و دین مبین اسلام به عنوان یک امر مطلق تأکید بسیار شده است، خاطرنشان کرد: مطلق‌بودن علم یعنی اینکه در فراگیری دانش هیچ تفاوت و برتری جنسیتی بین زن و مرد وجود نداشته، در قید زمان، مکان، مرز و مرزبندی‌های خاص قرار نمی‌گیرد و موجب تکامل بشریت است.

عبدالهی با بیان اینکه تأکید بر علم‌آموزی در زمان صدر اسلام با آن شرایط و تبعیض‌های جنسیتی و نیز گسترش کمی و کیفی مراکز علمی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از افتخارات اسلام و ایران است، اذعان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از همان نخستین سال‌های پیروزی خود با دغدغه‌مندی در حوزه علم و دانش، برنامه‌های صحیح، مدون و اثرگذاری را ترسیم کرد که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب، نگین درخشان این آینده‌نگری‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی است که وابسته به هیچ گروه، جناح و فردی نبوده و بر بال فرشتگان و فرهیختگان این مرز و بوم اداره می‌شود، یادآور شد: بحمدالله در قبال این همکاری و همراهی مردم،کارهای بی‌نظیری در دانشگاه آزاد اسلامی و توسط این دانشگاه انجام شده که می‌توان از آنها به عنوان برگ زرین انقلاب مردمی ایران یاد کرد.

این مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین دانشگاه کشور است که در تمام سطوح آموزش عالی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی فعالیت می‌کند، افزود: حدود یک‌سوم دانشجویان کل کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت مستقیم و غیرمستقیم هزاران استاد و کارمند، بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی است و دارای مجهزترین امکانات کارگاهی، پژوهشی و ورزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز امیدواری از اینکه ارتباط دانشجویان و والدین پس از دوران دانشجویی و برگزاری این جشن با دانشگاه قطع نشود، گفت: ادامه این ارتباط مستقیم و دوسویه در انجام مسئولیت‌ها و نقش‌های اجتماعی شما دانش‌آموختگان و دانشگاه مفید و اثرگذار خواهد بود.

قرائت سوگندنامه، اهدای لوح یادمان، مسابقه و نمایش از برنامه‌های ویژه این برنامه فرهنگی بود.


رفع چالش‌های دانشگاه با تدوین و اجرای ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا

تاریخ: 98/04/16

عبدالهی مطرح کرد:
رفع چالش‌های دانشگاه با تدوین و اجرای ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر تدوین و اجرای ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا برای دانشگاه گفت:رفع چالش‌ها نیازمند برنامه‌هایی ساختارمند با بهره‌گیری از تجارب است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر،، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به آمار و عملکرد این دانشگاه در سال ۹۷ و سه ماه نخست سال ۹۸، خدمتگزاری در دانشگاه را افتخار و فرصتی مغتنم در قبال التزام عمیق و قلبی همه اعضا به دانشگاه دانست.

وی اظهار کرد: در طول مدت حضور در سمت مسئولیت رئیس استان، هیچ تصمیمی در دانشگاه مگر با نیازسنجی، بنا برضرورت، مشورت و بررسی کامل تمام جوانب و مسائل مربوط به دانشگاه اتخاذ و عملیاتی نشده است.
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت خود تابع هیچ فرد و یا جناحی نبوده و تصمیمات بر اساس معیارها، موازین و مصالح دانشگاه اتخاذ شده است، عنوان کرد: پایان هر سال و ابتدای سال جدید، برنامه‌ها و استراتژی دانشگاه با همفکری و هم‌افزایی مشخص و اعلام می‌شود و در طول سال نیز حرکت علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه مطابق با چشم‌انداز اعلام شده صورت گرفته است.

عبدالهی با تأکید بر برخورد جدی با هرگونه بی‌نظمی توصیه کرد که مدیران استانی با سعه صدر در مقابل برخی بی‌نظمی‌ها و کم‌کاری‌ها در ابتدا با روی خوش و رأفت، سپس تذکر شفاهی، مرحله سوم اتمام حجت کتبی و در آخر نیز برخورد قانونی کنند.
وی با اشاره به در پیش بودن ثبت نام دانشجویان بدون آزمون تشریح کرد: دانشگاه‌های استان به‌صورت هماهنگ و با انتخاب ساز و کار مشترک و اثرگذار با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های تبلیغی اعم از مجازی و محیطی به معرفی صحیح و علمی توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو اقدام کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه راهکارهای تأمین منابع مالی در استان کمتر از حد توان و ظرفیت دانشگاه است بر فعالیت بیشتر در این خصوص تأکید و تصریح کرد: در بخشنامه سازمان مرکزی حداقل به هشت مورد راهکار مهم این موضوع به صراحت اشاره شده که در استان بوشهر فقط دو راهکار شهریه و فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان در حال انجام بوده و موارد دیگر مغفول واقع شده است و باید به‌صورت جدی و ساختارمند با استفاده از تجارب گذشته در رفع چالش‌های مالی دانشگاه تلاش کرد.

عبدالهی با تأکید بر اینکه باید ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا برای دانشگاه تدوین و اجرایی کرد و تمام ارکان دانشگاه اعم از کارمند، دانشجو و هیئت علمی حساب ویژه‌ای برای نقش دانشگاه در برنامه‌های خود در نظر بگیرند، اعلام کرد: باید وظایف محوله برای هر فرد در دانشگاه مشخص شده و براساس تکریم، پیشگیری و کمک به رفع معضلات انجام شود.

وی با بیان اینکه باید از فکر و اندیشه همگان در مدیریت امور بهره گرفت، گفت: مطابق فرمایش‌های مقام معظم رهبری، یکی از وظایف همگان به‌ویژه دانشگاه، امیدآفرینی است و باید تلاش کنیم تا با استفاده از وجهه مردمی دانشگاه، دانشگاهی اجتماعی در کنار مردم و برای رفع مشکلات جامعه ایجاد کرد.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر ایجاد رشته‌های جدید با سرفصل‌های متناسب با نیاز منطقه بر توسعه مدارس و آموزشکده‌های تخصصی تأکید و اظهار کرد: باید متناسب با سیاست‌ها و برنامه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت‌های استان استفاده و تحول را پیگیری کرد.


برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در ۱۴ رشته

تاریخ: 98/04/12

با رقابت ۷۳ دانشجو صورت گرفت؛
برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در ۱۴ رشته
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: امتحان کتبی و شفاهی آزمون جامع دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۴ رشته تحصیلی برگزار شد.
مجتبی نجفی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر درباره برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۸ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: امتحان شفاهی و کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۴ رشته تحصیلی با دقت ویژه و مطابق با بخشنامه‌های ارسالی سازمان مرکزی در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
وی با بیان اینکه واحدهای بوشهر و دشتستان (برازجان) در استان بوشهر مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکتری را دارند، یادآور شد: آزمون جامع دکتری ۹۸، مطابق بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه و به منظور نظارت و هماهنگی بهتر و آسودگی خاطر دانشجویان به‌صورت استانی و به میزبانی واحد بوشهر برگزار شد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: ۷۳ دانشجو در ۱۴ رشته تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و یک رشته تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان (رشته مکانیک مشترک با واحد بوشهر) در این آزمون حضور داشتند و مدارک مورد نیازشان نظیر سند پذیرش، تصویر مدرک پایه و کارنامه قبلا به سازمان مرکزی دانشگاه ارسال شده بود.
نجفی با بیان اینکه امتحان کتبی آزمون جامع دکتری ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برابر زمانبندی اعلام شده سازمان مرکزی دانشگاه، روزهای ۱۰ و ۱۱ تیرماه جاری برگزار شد، تصریح کرد: آزمون جامع دکتری تخصصی در رشته‌های مهندسی معماری، مهندسی محیط زیست، زبان و ادبیات فارسی، حسابداری، آموزش زبان انگلیسی، روانشناسی، مهندسی مکانیک (بوشهر و دشتستان)، مهندسی عمران، جامعه شناسی، مهندسی هسته ای، مهندسی برق قدرت، زبان شناسی همگانی، آلودگی محیط زیست و حقوق انجام شد.

وی با تأکید بر اینکه در برگزاری آزمون از اعضای هیئت علمی استان بهره گرفته شده است، اظهار کرد: آزمون شفاهی نیز امروز ( چهارشنبه ۱۲ تیر) برگزار شد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه نمره آزمون جامع دکتری دارای دو بخش کتبی و شفاهی و هرکدام به ارزش ۵۰ درصد است، عنوان کرد: حد نصاب نمره قبولی برای ورودی‌های ۹۵ به بعد ۱۶ و برای ورودی‌های ۹۴ به قبل ۱۵ در نظر گرفته شده است.

نجفی با قدردانی از برگزارکنندگان آزمون، عنوان کرد: برای توفیق در برگزاری آزمون، تلاش و برنامه‌ریزی‌های بسیاری شده است.


شتاب در روند رشد کشور با مدیریت اندیشمندان دانشگاهی

تاریخ: 98/04/12

حجت‌الاسلام تقوی عنوان کرد:
شتاب در روند رشد کشور با مدیریت اندیشمندان دانشگاهی
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر سطوح مدیریتی در دست اندیشمندان دانشگاهی قرار بگیرد، روند رشد کشور با شتاب بیشتری طی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام علی تقوی در مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز خرسندی از حضور در استان دارالحماسه بوشهر گفت: بوشهر را باید پایتخت ارادت به اهل بیت (ع) دانست و این ارادت جزء ویژگی‌های بارز مردم استان بوشهر است.

وی در ادامه جناح بندی‌ها، قومیت‌بندی‌ها و دیگر تقسیمات را در کشور بی‌اساس دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فقط یک مرز ترسیم کردند و آن هم انقلابی و یا غیرانقلابی بودن افراد است.
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: نقدهایی که از سر دلسوزی و به‌منظور بهبود شرایط به‌ویژه توسط دانشگاهیان و فرهیختگان صورت می‌گیرد، هرگز به معنای عناد و دشمنی با کشور و نیروهای متدین و انقلابی ایران اسلامی نیست.

تقوی تصریح کرد: تلاش‌هایی که به‌منظور ایجاد شکاف میان جامعه و شکستن اتحاد مردم و نابودی عزت، انسجام و همبستگی در کشور صورت می‌گیرد، توطئه دشمنان ایران و اسلام است.
وی با بیان اینکه باید تمدن ایران اسلامی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی را به جهان صادر و به رخ دیگر کشورها کشاند، گفت: جامعه دانشگاهی باید در این راه پیش‌قراول باشد؛ چراکه بهترین و بزرگترین مراسم مذهبی و دینی مانند اعتکاف، نماز جمعه و نماز عید فطر در دانشگاه‌ها و به مدد دانشگاهیان برگزار می‌شود.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: دانشگاهیان برگ زرین تاریخ انقلاب اسلامی و مایه افتخار و اقتدار در همه عرصه‌ها هستند و اگر سطوح مدیریتی در دست اندیشمندان دانشگاهی قرار بگیرد، روند رشد کشور با شتاب بیشتری طی خواهد شد.
تقوی با تأکید بر اینکه جامعه و کشور در اوج بالندگی است، رشد علمی کشور را بی‌نظیر دانست و اظهار کرد: در نگاهی توحیدی به این مسائل می‌توان دریافت این توفیقات اجر و پاداشی است که پروردگار به واسطه مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و ستم به ایران اسلامی اعطا کرده است.


تربیت نیروی انسانی بر مدار اخلاق الهی نیاز جهان است

تاریخ: 98/04/12

حجت‌الاسلام دشتی:
تربیت نیروی انسانی بر مدار اخلاق الهی نیاز جهان است
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، تربیت نیروی انسانی بر مدار اخلاق الهی را نیاز ضروری جهان دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام عباس دشتی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و مزین به پسوند اسلامی است، گفت: این دو لقب افتخاری بزرگ بر تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی است و بحمدالله تمام ارکان و اعضای این دانشگاه نیز با اعتقاد قلبی و عملی به آموزه‌های الهی، قرآنی و دینی در عرصه‌های علمی و آموزشی در حال فعالیت و خدمت‌رسانی هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مواردی که سبب شده تا در کنار دستیابی به علوم جدید و دستاوردهای بسیار در حوزه علم، نام دانشگاه‌های ایران اسلامی در جهان پرآوازه شود، توجه به مسائل اخلاقی و تربیتی است، تشریح کرد: این اعتقاد و التزام افتخار کشور بوده و ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام در دنیا یکه‌تاز است.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، انس و الفت میان دانشجویان و استادان با مجموعه مدیریتی دانشگاه را از اصول اساسی دانشگاه‌ها برشمرد و اظهار کرد: با مودت و دوستی در سایه همدلی، همراهی و همکاری می‌توان کارهای اثرگذاری را به انجام رساند.
دشتی افزود: آنچه که حرف اول را در دنیا می زند، نیروی انسانی است که در سایه اخلاق الهی رشد می‌کند.
وی با بیان اینکه مطالعاتی که برگرفته از آیات قرآن کریم، احادیث، روایات و لسان اندیشمندان درباره زندگی نبی مکرم اسلام (ص) صورت گرفته نشان می‌دهد که علت موفقیت آن حضرت، خلق نیکوی ایشان بود، اظهار کرد: امروز نیز اگر انقلاب اسلامی ایران به تمام دنیا صادر شده و معادلات جهانی را برهم زده است، در سایه اخلاق نیکو و کلام به‌حق و گیرای معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و جانشین خلف ایشان، مقام معظم رهبری است.


نهاد نمایندگی رهبری خیمه ولایت در دانشگاه‌هاست

تاریخ: 98/04/12

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
نهاد نمایندگی رهبری خیمه ولایت در دانشگاه‌هاست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، بیت و خیمه ولایت در دانشگاه‌هاست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه این نهاد از موالید انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است، گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با توجه به اهمیت تربیتی و شأن تهذیبی که برای دانشگاه اسلامی مقرر شده‌، تشکیل و به نوعی خیمه رهبری در دانشگاه است.

وی با بیان اینکه با حضور نهاد رهبری در دانشگاه، پیام انقلاب، ارزش‌های دینی و انتظارات و مطالبات به‌حق مردمی از دانشگاه اسلامی منعکس و محقق شده است، تشریح کرد: تلاش بسیار ارزشمندی با بسترسازی به‌موقع و مناسب این نهاد انقلابی در دانشگاه صورت گرفته که زمینه‌ساز تبلیغ و توسعه معارف و تعالیم الهی در دانشگاه و میان نسل جوان این مرز و بوم شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعلام رضایت جمعی دانشگاهیان استان بوشهر از عملکرد مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تصریح کرد: از کارکردهای مهم نهاد‌های انقلابی مانند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری جذب حداکثری است که این مهم تاکنون به‌خوبی در دانشگاه‌های استان صورت پذیرفته است.

عبدالهی اضافه کرد: شخصیت‌های فعال در نهاد باید فراجناحی، مردمی، مظهر و نماینده واقعی مقام ولایت باشند.
وی افزود: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان بدون تبعیت از جریان‌های سیاسی، حلقه وصل همه جریان‌های سیاسی بوده است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر افزود: این نهاد تعادل سیاسی را بین فرهیختگان دانشگاهی به‌خوبی برقرار کرده که حضور چشمگیر اکثریت استادان و دانشجویان در برنامه‌های نهاد مقام معظم رهبری مانند طرح ضیافت اندیشه، اعتکاف، جلسات هم‌اندیشی و بسیاری دیگر گواه این مدعاست.
عبدالهی با بیان اینکه همبستگی منسجم و مطلوبی میان مراکز آموزشی استان با دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ایجاد شده است که نشان از اهتمام و دغدغه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دارد.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مانند گذشته با تمام ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خود برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه و جامعه حرکت خواهد کرد.


معرفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 98/04/12

با حضور مسئولان صورت گرفت؛
معرفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و استانی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مراسم تکریم و معارفه مسئول قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام علی تقوی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان بوشهر، اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، رؤسای دانشگاه‌های استان، استادان، دانشجویان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

در این مراسم از تلاش‌های حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی تجلیل و حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده که پیش از این در همین سمت در دانشگاه تفرش خدمت می‌کرد به عنوان سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر معرفی شد.

حسینی از فروردین ۹۱ تاکنون عهده‌دار این مسئولیت در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بود و بعد از ۸۸ ماه خدمت به‌عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خرم‌آباد معرفی خواهد شد.


جلوگیری از وقوع آفت‌های اجتماعی با سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی

تاریخ: 98/04/05

حجت‌الاسلام حسینی مطرح کرد:
جلوگیری از وقوع آفت‌های اجتماعی با سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: سرمایه‌گذاری در مسائل فرهنگی از وقوع آفت‌های متعدد اجتماعی جلوگیری می‌کند.
به گزارش روابط عمومیدانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با مقایسه سخنان مقام معظم رهبری در سال‌های ۸۷ و ۹۳ با ۲ هیئت دولت وقت اظهار کرد: ایشان سال‌های اخیر بر مسئله فرهنگ تأکید داشتند و برنامه‌ریزی‌های دولت و کشور را در این باره از اولویت‌های مهم کاری برشمردند.
وی با گلایه از اینکه متأسفانه در برخی از نهادها و سازمان‌ها بودجه فرهنگی مغفول واقع شده و یا اینکه به‌عنوان متمم در بودجه‌های دیگر هزینه می‌شود، تصریح کرد: اگر با منویات مقام معظم رهبری به ماجرای فرهنگ نگریسته شود، مبحث فرهنگ از ارکان اصلی فعالیت‌ها و اولویت‌های برنامه‌ریزی در نظر گرفته خواهد شد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: مقام معظم رهبری حتی در دوران اخیر که مسئله اقتصاد و مدیریت جهادی همواره در نامگذاری سال‌ها از سوی ایشان نقش پررنگی داشته اما باز هم فرهنگ و مسائل این حوزه نیز جزء دغدغه‌های اصلی ایشان بوده و به مدیریت جهادی در حوزه فرهنگ و آتش به اختیار بودن تأکید داشته‌اند.
حسینی با بیان اینکه فرهنگ به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب همانند اکسیژن موجود در هواست، عنوان کرد: ایشان کار فرهنگی را به فضای تنفس جامعه تشبیه می‌کنند.
وی با تأکید بر اینکه ما نیز در دانشگاه‌ها، مراکز علمی و مکان‌هایی که با نسل جوان در ارتباط هستیم نیازمند این فضای تنفسی هستیم، اظهار کرد: تنفس فرهنگی یعنی فضای فرهنگی در محیط‌های کار و فعالیت غالب است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تصریح کرد: هرچند به ظاهر انجام کارهای فرهنگی فاخر و اثرگذار مستلزم هزینه کرد متناسب است؛ اما اگر خوب دقت شود، متوجه خواهیم شد که این هزینه کرد در واقع نوعی سرمایه‌گذاری برای بیمه کردن نسل جوان و جامعه برای جلوگیری از وقوع آفت‌های متعدد اجتماعی است. البته هر نوع هزینه کرد در همه امور به‌ویژه فعالیت‌های فرهنگی باید بر اساس اهداف و برنامه‌هایی هدفمند صورت پذیرد.
حسینی با تأکید بر اینکه باید هر روز بیش از گذشته آماده برای حرکت تمدن اسلامی در جهان و حکومت جهانی حضرت ولی‌عصر(عج) باشیم، خاطرنشان کرد: باید در راستای تحقق جامعه ایمانی و جامعه اسلامی مطلوب تلاش مضاعف کرد.


لزوم انجام حرکت‌های برجسته فرهنگی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی

تاریخ: 98/04/05

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر تأکید کرد:
لزوم انجام حرکت‌های برجسته فرهنگی در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر ضرورت حرکت‌های برجسته فرهنگی در دانشگاه‌ها در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تأکید کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی ظهر امروز در جلسه شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با گرامیداشت هفته قوه قضائیه و شهادت شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی اظهار کرد: همواره در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افرادی حضور داشتند که با خدمات ارزنده خود در این نظام الهی الهام‌بخش بوده‌اند.
وی با قدردانی از اقدامات و جهت‌گیری‌های مناسب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: غایت و سرمنزل مقصود کار فرهنگی، دستیابی به آرامش است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان واحد بوشهر با بیان اینکه همه هزینه‌کردها و صرف وقت در انجام امور فرهنگی برای ایجاد مجموعه‌ای متحد، همگرا و بی‌حاشیه است، افزود: برقراری آرامش و نظم در دانشگاه سبب فراهم‌آوری زمینه کار و فعالیت مثبت و اثرگذار خواهد بود.
عبدالهی با تأکید بر اینکه همه دانشجویان، کارکنان و استادان باید در راستای رسالت‌های دانشگاه فعالیت کنند، تصریح کرد: بسترسازی، هماهنگی و انسجام ساختاری در دانشگاه از وظایف اصلی شوراهای تخصصی دانشگاه به‌ویژه شورای فرهنگی است.
وی با بیان اینکه به جای حاشیه‌پردازی و مصلحت‌اندیشی‌ها در امور فرهنگی باید به عمق و محتوا توجه کرد، گفت: در همه مباحث فرهنگی دانشگاه ظرفیت استاد و دانشجو در قالب کانون‌ها، کرسی‌ها، تشکل‌ها و هم‌اندیشی‌ها فعال شوند تا فضای دانشگاه علمی و تخصصی شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان واحد بوشهر با تأکید بر تحول در ساختار و حیطه‌های کاری ایجاد هیئت‌های اندیشه‌ورز در دانشگاه را ضروری دانست و افزود: انجام کارهای مشترک به‌صورت هدفمند بسیار ارزشمند است؛ چراکه فرهنگ علمی با کارهای جمعی و ترکیبی توسعه و نهادینه خواهد شد.
عبدالهی با بیان اینکه در راستای بیانیه گام دوم انقلاب باید حرکت‌های برجسته فرهنگی در دانشگاه انجام شود، تشریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب به‌عنوان منشور تمام نمای انقلاب وضعیت گذشته، حال و آینده کشور را در همه حوزه‌ها به‌خوبی ترسیم کرده و دانشگاه متشکل از جوانان به‌عنوان پیشقراول دفاع از نظام و ارزش‌های انقلاب معرفی شده است.
وی درباره اقدام اخیر سپاه در انهدام پهپاد متجاوز آمریکایی توضیح داد: این اقدام به‌موقع و آگاهانه اثبات این مهم بود که نظام جمهوری اسلامی نظامی قدرتمند و مردمی بوده و در مقابل آمریکا، کشوری متجاوز و بی تعهد به حقوق دیگر ملت‌ها و موازین بین‌المللی است.


ویژگی مشترک طلاب و دانشجویان اتصال به علم است

تاریخ: 98/04/04

مسئول بسیج دانشجویی کشور:
ویژگی مشترک طلاب و دانشجویان اتصال به علم است
مسئول بسیج دانشجویی کشور تربیت نیروی متخصص و تولید علم را در رأس مأموریت‌های بسیج دانشجویی برشمرد و گفت: ویژگی مشترک طلاب و دانشجویان اتصال آنان به نهاد علم است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، محمدجواد نیک‌روش صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه رئیس سابق و جدید بسیج دانشجویی استان بوشهر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اشاره به سابقه بیش از ۳۰ سال بسیج دانشجویی و سالروز تأسیس این تشکل مقدس دانشجویی در دوم آذرماه سال ۱۳۶۷ گفت: بسیج دانشجویی به فرمان امام راحل) در واپسین روزهای عمر پربرکت ایشان تأسیس شد.
وی با بیان اینکه امام راحل فرمودند باید هسته‌های مقاومت توسط بسیجیان در سراسر کشور راه بیفتد، عنوان کرد: امام مخاطب خود را طلاب و دانشجویان قرار دادند و تشکیل بسیج دانشجویی و طلاب را یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها دانستند.
مسئول بسیج دانشجویی کشور با اشاره به جایگاه تاریخی بسیج دانشجویی در پیام امام(ره)، تصریح کرد: ویژگی مشترک طلاب و دانشجویان اتصال آنان به نهاد علم است.
نیک‌روش ادامه داد: امام خمینی(ره) دانشگاه را مبدأ همه تحولات معرفی و در سیر سه دهه رهبری داهیانه و توجه مقام معظم رهبری به جامعه دانشگاهی، نخبگان، دانشجویان و استادان با برگزاری دیدارهای مستمر سالانه به‌خوبی مشخص است که نشان از اهمیت نهاد علم در کشور دارد.
وی با تأکید بر دو کارکرد مهم نهاد علم، اظهار کرد: تربیت نیروی متخصص و تولید علم و دانش برای دستیابی به تمدن نوین اسلامی از کارکردهای مهم نهاد علم بوده که در رأس مأموریت‌های بسیج دانشجویی قرار دارد.


اقتدار ایران در جغرافیای جهان قدرت جدیدی به وجود آورده است

تاریخ: 98/04/04

فرمانده سپاه امام صادق(ع) بوشهر:
اقتدار ایران در جغرافیای جهان قدرت جدیدی به وجود آورده است
فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت:‌ اقتدار ایران در جغرافیای جهان قدرت جدیدی به وجود آورده و حاصل همه تهدیدها علیه ایران نتیجه‌ای جز شکست نداشته است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامیواحد بوشهر،سردار علی رزمجو صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید بسیج دانشجویی استان بوشهر که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد به تشریح شرایط و وضعیت کنونی کشور و انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار کرد: مواجهه جمهوری اسلامی ایران با آمریکا وارد مرحله جدید و حساسی شده است.

وی با بیان اینکه قدرت و اقتدار ایران اسلامی با سرعت و توان روزافزونی در حال گسترش و اثبات به جهانیان است، گفت: این اقتدار محصول تجارب مختلف انقلاب در عرصه‌های مختلف و تدابیر و نصایح داهیانه مقام معظم رهبری و مجاهدت مردم است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با یادآوری انهدام پهپاد متجاوز و جاسوسی آمریکای جهانخوار در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تشریح کرد: مدافعان دستاوردهای انقلاب همواره مصمم، با اراده و هوشیار آماده دفاع از ایران اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و این اراده رعب و وحشت همیشگی در دل دشمنان ایجاد کرده است.

رزمجو با بیان این مطلب که فرمول دفاع از هویت، صلابت، امنیت انقلاب و تمامیت ارضی کشور از قیام عاشورا تأسی گرفته است، تأکید کرد: اقتدار ایران در جغرافیای جهان قدرت جدیدی به وجود آورده است و حاصل همه تهدیدها علیه ایران نتیجه‌ای جز شکست، ناکارآمدی و آسیب‌پذیری آمریکا در مقابل ایران نداشته و این از الطاف الهی است.

وی با بیان اینکه ایران در مرتفع‌ترین قله اقتدار روحی و امنیتی در جهان قرار گرفته است، افزود: در همه موقعیت‌ها و دستاوردهای خطیر کشور، از آغاز نهضت حضرت امام(ره)، دوران انقلاب، پس از پیروزی انقلاب، عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، صنعتی، پزشکی، علمی و جنگ تحمیلی، دانشگاهیان و بسیجیان نقش بسزایی ایفا کردند و در این موفقیت‌ها سهم بسیاری داشته‌اند.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با تأکید بر نیاز کنونی کشور به نسل جوان و اعتقاد و اعتماد به قدرت تفکر و عمل جوانان و توجه به جوانگرایی در همه امور اظهار کرد: نیروی جوان یک ظرفیت قدرتمند در حل مسائل و دستاوردهای موجود و آینده نظام است.

با قدردانی از اسماعیل عبدالهی به پاس خدمات دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در کمک به هموطنان سیل‌زده استان خوزستان عبدالرضا حکیمی به‌عنوان مسئول جدید بسیج دانشجویی استان بوشهر تعیین شد. پیش از این رضا آبشیرینی از سال ۱۳۹۱ این مسئولیت را بر عهده داشته است. عبدالرضا حکیمی کارشناس ارشد ریاضی از دانشگاه خلیج‌فارس است و سابقه مسئولیت بسیج دانشجویی این دانشگاه را در کارنامه خود دارد.


همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با پلیس آگاهی ناجا

تاریخ: 98/04/01

با انعقاد تفاهم‌نامه صورت می‌گیرد؛
همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با پلیس آگاهی ناجا
تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و پلیس آگاهی ناجا امضا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و پلیس آگاهی ناجا امضا شد.
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر شنبه‌شب در جلسه امضای تفاهم‌نامه این دانشگاه با پلیس آگاهی ناجا بوشهر با بیان اینکه یکی از مأموریت‌ها و عملکردهای مهم دانشگاه‌ها در ارتباط با صنعت و جامعه تعریف می‌شود، گفت: امروزه از دانشگاه‌ها به عنوان دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم با محور توجه به نیازها و مسائل جامعه یاد می‌شود و در این رویکرد ارتباط با صنعت و جامعه شکل جدی‌تر، قوی‌تر و کاربردی‌تر به خود گرفته است.

اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید خود، رسالت و مسئولیت تأثیرگذاری در مسائل کشور را انتخاب کرده است، عنوان کرد: این دانشگاه از بدو تأسیس با پسوند اسلامی و با مطالعات دقیق در راستای پاسخگویی به نیازهای آموزش عالی و مطالبات مردمی و جوانان با تدبیر اولیای امور و حمایت‌های مادی و معنوی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی متولد و آغاز به فعالیت کرد و اکنون با اثرگذاری حداکثری، بخش عمده‌ای از بار نظام آموزش عالی را بر عهده داشته و مدیریت می‌کند.

وی با اشاره به حضور قریب به ۷۰ هزار هیئت علمی و کارمند و بیش از یک میلیون دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی وجه تمایز این دانشگاه را با سایر مراکز آموزش عالی، فعالیت در سه حیطه، آموزش عالی، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و علوم پزشکی معرفی و اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مهم دانشگاه آزاد اسلامی، بهره‌گیری از سرمایه‌های کم‌نظیر و ظرفیت‌های فراوان دانشگاه در خدمت‌رسانی به مردم و جامعه است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تصریح کرد: با بررسی ساده و اجمالی از داشته‌های دانشگاه و افرادی که به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با دانشگاه در تعامل هستند، می‌توان دریافت که دانشگاه آزاد اسلامی نهادی توانمند در تمام عرصه‌ها و به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های کارآفرین، تربیت متخصص و خدمتگزار در کشور است.

عبدالهی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ۲۲ تفاهم‌نامه همکاری با نهادها و سازمان‌های انقلابی و اثرگذار در جامعه منعقد کرده است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان نهادی مردمی که مولود انقلاب است وظیفه خود می‌داند تا هرآنچه را که از لحاظ علمی، انسانی و فیزیکی در توان دارد در راستای خدمتگزاری به مردم و کشور به کار بندد.
وی افزود: امیدوارم این تفاهم‌نامه باب جدیدی در زمینه‌ همکاری‌های مشترک و بهره‌گیری از تجربیات و ظرفیت‌های هر دو مجموعه پیش روی دانشگاه و نیروی انتظامی بگشاید.


گزینش افراد توانمند در سازمان‌ها موجب تعالی و پیشرفت می‌شود

تاریخ: 98/04/01

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
گزینش افراد توانمند در سازمان‌ها موجب تعالی و پیشرفت می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر گفت: انتخاب افراد توانمند و شایسته در سازمان‌ها نقش فوق‌العاده‌ای در تعالی و پیشرفت سازمان، جامعه و کشور ایفا می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی صبح امروز در جلسه با اعضای کارگروه بررسی صلاحیت عمومی هیئت اجرایی جذب دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان نقش خطیر اعضای این کارگروه در فرایند جذب و تبدیل وضعیت اعضای هیئت علمی اظهار کرد: در نظام جمهوری اسلامی به‌دلیل ماهیت الهی و اسلامی علاوه بر تخصص و آگاهی، جنبه تعهد و پایبندی به احکام دینی و الهی، شریعت اسلامی، مردم‌داری، مساوات و برابری همواره مدنظر است و باید به آن اعتقاد قلبی و التزام عملی داشت.
وی با تأکید بر اینکه هر انسانی باید همواره تلاش کند تا افراد امین و مؤمنی را برای همکاری خود برگزیند، افزود: انتخاب افراد توانمند و شایسته مانند صدقه جاریه است که می‌توانند منشأ خیر و برکت و خدمت باشند و نقش فوق‌العاده‌ای در تعالی و پیشرفت سازمان، جامعه و کشور ایفا کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با بیان اینکه هسته گزینش و کارگروه‌های وابسته به آن مانند کارگروه صلاحیت‌های عمومی ابزارهای کنترلی و نظارتی در جلوگیری از ورود نیروهای فاقد صلاحیت و ناکارآمد و نیز تسهیل در فرآیند جذب نیروهای صالح و توانمند در راستای خدمت در دانشگاه هستند، توضیح داد: هدف از این اقدامات، بهره‌گیری از توان تحصیل‌کردگان فرهیخته، کارآمد، مؤمن و انقلابی و جذب نیروهای جوان و متعهد کشور در راستای اعتلای نام ایران اسلامی است.
عبدالهی با بیان نقش محوری و سازنده اعضای هیئت علمی و لزوم بهره‌وری از ظرفیت آنان بر ضرورت برگزاری منظم و دقیق جلسات کارگروه در راستای بهبود روند آموزشی، کیفی‌سازی امور و حفظ شأن و قداست والای دانشگاه تأکید کرد.
سیدهادی حسینی مدیر گزینش دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز در این کارگروه به تشریح عملکرد این کارگروه سال ۹۷ پرداخت و یادآور شد: این کارگروه سال گذشته هشت بار تشکیل و تعداد ۶۴ پرونده را مورد بررسی قرار داده است.
در این جلسه با تبیین اهمیت وظایف محوله به اعضای کارگروه بررسی صلاحیت عمومی هیئت اجرایی جذب استان، احکام دو ساله اعضای این کارگروه که به پیشنهاد دفتر مرکزی گزینش و پس از بررسی و تأیید نهایی هیئت عالی جذب و رئیس استان بوشهر معرفی شده‌اند، به آنان اهدا شد.


فضا و شرایط برای ورود دانشگاه‌ها به بخش ارتباط با صنعت هموار شود

تاریخ: 98/04/01

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
فضا و شرایط برای ورود دانشگاه‌ها به بخش ارتباط با صنعت هموار شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: باید سازوکاری ایجاد شود که ارتباط دانشگاه و صنعت تسهیل شده و فضا و شرایط برای ورود دانشگاه‌ها هموار شود.
اسماعیل عبدالهی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره ارزیابی خود از ارتباط دانشگاه و صنعت با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر خود با دانشگاهیان اظهار کرد: حل مشکلات صنعت توسط دانشگاه یکی از ضرورت‌های ملی تلقی می‌شود. در این زمینه وزارت صنعت پای‌کار آمده، اما چالش‌هایی وجود دارد که باید برطرف شود.
وی افزود: در بخش درآمدهای غیرشهریه‌ای کسب‌وکار، مدتی پیش با شرکت‌های شهرک‌های صنعتی استان بوشهر تفاهم‌نامه برقرار کرده و ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر را اعلام کردیم؛ اما باید سازوکاری اتخاذ شود که این ارتباط به‌ویژه از جانب دستگاه‌های اجرایی تسهیل شده و فضا و شرایط برای ورود دانشگاه‌ها هموار شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه به کارشکنی برخی مسئولان در مسیر ارتباط دانشگاه و صنعت گفت:‌ به‌عنوان مثال برای دریافت مجوز تأسیس کارخانه تولیدی محصول بایوپلیمری در حالی که این طرح در شورای اقتصاد و سرمایه‌گذاری سازمان مرکزی دانشگاه تأیید و راهکارهای زیست‌محیطی اتخاذ شده است؛ اما در عمل به این جمع‌بندی رسیدیم که دستگاه‌های اجرایی برای صدور مجوز کارها را پیچیده کرده و فقط شعار می‌دهند و زمینه همکاری و ارتباط را فراهم نمی‌کنند.
عبدالهی افزود: استان بوشهر در حوزه‌های مختلف نفت، گاز، پتروشیمی، معادن، شیلات، هسته‌ای و کشاورزی ظرفیت خوبی داریم؛ اما فعال‌سازی این حوزه‌ها منوط به حمایت دستگاه‌های اجرایی است تا به‌طور واقعی و عملیاتی پای‌کار بیایند و اگر دانشگاهی به آنها مراجعه کرد، به جای اینکه آنها را در شرایط بوروکراتیک قرار دهند در شرایط کاری حمایت کرده و موانع را بردارند تا ارتباط برقرار شود.
وی تصریح کرد:‌ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ۲۶ دستگاه اجرایی استان تفاهم‌نامه همکاری دارد؛ اما آنها هنوز نتوانسته‌اند دانشگاه‌ها را به‌عنوان دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم که کارآفرین هستند و می‌توانند مسائل و مشکلات جامعه را حل کنند، بپذیرند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: درباره همکاری نکردن صنعت با دانشگاه می‌توان طرح گردشگری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان، طرح‌های پرورش میگو در بخش شیلات، فرآوری و بسته‌بندی محصولات استان مانند خرما، میگو و ماهی، ایجاد مدرسه خلاقیت و نوآوری و طرح نفت و گاز عسلویه را نام برد که دستگاه‌های اجرایی دانشگاه را به‌عنوان مرکز تولید علم به رسمیت نمی‌شناسند در حالی که دانشگاه آزاد اسلامی با ۷۰ هزار هیئت علمی و کارمند مجموعه بزرگ کارآفرین بوده و توانایی انجام این فعالیت‌هاست.
عبدالهی با تأکید بر تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت مطرح کرد: دانشگاه‌ها باید با وزارتخانه‌های مرتبط موضوعات و چالش‌ها را در میان بگذارند و دستگاه‌های اجرایی با دستور شفاف وزارتی به استان‌ها با هموارکردن مسیر همکاری با دانشگاه، این ذهنیت که دانشگاه‌ها نمی‌توانند وارد کارهای اقتصادی شوند را برطرف کنند؛ چراکه جایگاه دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم که مسئله‌محور هستند بین دستگاه‌های اجرایی نمایان‌تر می‌شود.


آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 98/03/31

با حضور بیش از هزار و ۵۰۰ نفر؛
آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار شد
آزمون دعوت به همکاری شرکت پتروشیمی پارس فنل(سهامی خاص) به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی ولحد بوشهر،صبح امروز، آزمون دعوت به همکاری شرکت پتروشیمی پارس فنل در سالن امتحانات مجتمع آموزشی عالیشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
شرکت‌کنندگان این آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر یک هزار و ۵۷۸ داوطلب بودند که از این تعداد یک هزار و ۵۴۷ داوطلب مرد و ۳۱ داوطلب زن برای کسب مجوز استخدام در شرکت پتروشیمی پارس فنل با هم به رقابت پرداختند.
قبول‌شدگان در آزمون کتبی بر اساس جدول اعلام نیاز، پس از سیر مراحل مصاحبه عمومی، تخصصی، گزینش و معاینات پزشکی با انعقاد قرارداد مدت معین، مطابق قوانین کار و تأمین اجتماعی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس استخدام خواهند شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با استفاده از همه ظرفیت‌های فیزیکی، انسانی و زیرساخت‌های خود برای برگزاری هرچه بهتر این آزمون در مواردی چون اختصاص سالن برگزاری آزمون، قرنطینه سؤالات، عوامل اجرایی، حفاظت و حراست از نحوه برگزاری آزمون و دیگر امور مربوط به اجرای آزمون با نمایندگان شرکت پتروشیمی همکاری داشت.
حوزه دیگر برگزاری این آزمون دانشگاه پیام نور بوشهر در نظر گرفته شده بود.


نقش تعیین‌کننده دانشگاه آزاد اسلامی در حرکت‌های توسعه‌ای کشور

تاریخ: 98/03/26

عبدالهی عنوان کرد:
نقش تعیین‌کننده دانشگاه آزاد اسلامی در حرکت‌های توسعه‌ای کشور
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسزایی در حرکت‌های توسعه‌ای کشور داشته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در جلسه با مدیران حراست واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با قدردانی از زحمات و تلاش‌های مجموعه حراست دانشگاه، کار در مراکز آموزش عالی را به‌واسطه حضور جوانان، حساس و نیازمند دقت نظر دانست و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی دو ویژگی مهم دارد که براساس آن ظرفیت‌ها و فرصت‌های بی‌نظیری را پیش روی دانشگاه قرار داده و آن ویژگی‌ها مردمی و انقلابی بودن دانشگاه است.

وی با تأکید بر اینکه مردمی بودن دانشگاه برگرفته از ماهیت انقلاب است، اضافه کرد: انقلاب اسلامی با حضور و مشارکت مردم به پیروزی رسید، شکوفا شد و امروز نیز بر دستان مردم قرار دارد و با جهاد مردمی از همه گزندها محفوظ مانده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه کشور ما جامعه‌ای بسیار پویا و فعال را در خود جای داده که آرزوی بسیاری از کشورهاست، عنوان کرد: مردمی که در همه صحنه‌های انقلاب اسلامی نقش‌آفرینی کرده‌اند و دغدغه اصلی مسائل نظام را دارند، افتخارآمیز و موجب غرور است.

عبدالهی، سه دهه رهبری مقام معظم رهبری را برای ایران اسلامی افتخار و نقطه قوت برشمرد و تصریح کرد: اقدامات ارزنده‌ای که به‌واسطه انقلاب اسلامی در کشور صورت گرفته، براساس هدایت‌ها، رهبری مؤثر و تدابیر حکیمانه و کارآمد شخصیت بزرگ و محوری امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) است.
وی با بیان اینکه در بسیاری از حوزه‌های کشور پایداری و ثبات وجود دارد، مطرح کرد: نقطه عطف و مباهات این پایداری‌ها، امنیت مثال‌زدنی ایران اسلامی در منطقه و جهان است.
دبیر هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسزایی در حرکت‌های توسعه‌ای کشور داشته است، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی با نقش‌آفرینی و مشارکت در تولید علم، کارآفرینی، اقتصاد دانش‌بنیان و بسیاری از موارد علاوه بر یاری‌رسانی به دولت‌ها در حوزه آموزش عالی و آموزش‌وپرورش، هزینه‌های بسیاری را از دوش دولت برداشته است.

عبدالهی با بیان اینکه انتظار از مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر این است که با نگاه دلسوزانه، دغدغه‌مند و پیشگیرانه برای پیشرفت تلاش کنند، تأکید کرد: باید سعی کرد تا مجموعه دانشگاه عاری از آسیب‌هایی باشد که برای مردم رنج‌آور و پرهزینه است.

وی با تأکید بر اینکه دانشجویان عنصر اصیل، اساسی و اصلی بالندگی کشور هستند که باید با عملکرد مدبرانه و منصفانه دانشگاه رشد کنند، متذکر شد: حفاظت از این سرمایه‌ها، مسئولیت بزرگ و خدمت شایسته‌ای بوده که در حیطه وظایف حراست است.


علوم دریایی و انرژی تمرکز اصلی طرح پایش استان بوشهر است

تاریخ: 98/03/25

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: علوم دریایی، انرژی، آبزیان و شیلات از جمله موضوعات طرح پایش دانشگاه‌های بوشهر است.
اسماعیل عبدالهی در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست گروه دانشگاه خبرگزاری آنا در خصوص اجلاس سی و هفتمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی با شعار «دانشگاه آزاد اسلامی، گام دوم انقلاب اسلامی» گفت: اجلاسی که برگزار شد در نوع خود جالب‌توجه و کم‌نظیر بود. یکی از نقاط عطف این نشست این بود که مسئولان و رؤسای واحدهای دانشگاهی در یک محل دور هم جمع شدند و درباره برنامه‌های دانشگاه تبادل نظر کردند.
وی افزود: صحبت‌های رئیس هیئت مؤسس و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به چالش‌های پیش‌رو و ظرفیت‌های کشور صورت گرفت که نشان از تغییر نگاه و استراتژی در کل کشور می‌دهد. باید از ظرفیت‌های ۳۷ ساله‌ای که دانشگاه آزاد اسلامی دارد در افق‌های جدید به‌ویژه در حوزه کارآفرینی، درآمدزایی، حل مسائل و مشکلات جامعه و جوانان استفاده کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: در همه استان‌ها جهت‌گیری به این سمت طراحی و تدوین خواهد شد. در استان بوشهر نیز با توجه به بخشنامه‌های جدید و ظرفیت‌های استان، به‌ویژه در حوزه انرژی، نفت، گاز، پتروشیمی، هسته‌ای، آبزیان، دریا، دریانوردی و کشاورزی در حال تهیه سند توسعه هستیم. در چارچوب ظرفیت‌های موجود در استان پروژه‌هایی طراحی و تدوین کرده‌ایم که می‌توان به پروژه کیپوسان اشاره کرد که در واقع یک محصول بایوپلیمری است. این ماده از پوست میگو تولید می‌شود و ارزش اقتصادی فراوانی دارد.
عبدالهی اظهار کرد: سه طرح در حوزه آبزیان نیز در واحدهای ساحلی‌ شهید رئیس علی دلواری، واحد دیّر و واحد دیلم در حال انجام است. استان بوشهر در زمینه تولید و پرورش میگو و تکثیر لارو میگو نیز فعالیت دارد. همان‌طور که می‌دانید استان بوشهر قطب تولید و پرورش میگو استخری است و درآمد خوبی برای استان داشته است.
وی افزود: در حوزه نفت،گاز و پتروشیمی نیز یک طرح توسعه هوشمند برای منطقه نفت و گاز استان داریم که دکتر طهرانچی به‌طور جدی پیگیر آن است. همچنین در جنوب استان منطقه پارس جنوبی و پارس شمالی در حال ایجاد زیرساخت‌های لازم هستیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در واحد خارک نیز که تنها واحد تخصصی علوم دریایی در دانشگاه آزاد اسلامی است، رایزنی کرده‌ایم تا تبدیل به یک دانشگاه تخصصی علوم دریایی شود. علاوه‌بر رشته‌های موجود در حال تهیه رشته‌های جدید با سرفصل‌های متناسب با نیاز منطقه هستیم. در مجموع برنامه داریم متناسب با سیاست‌ها و برنامه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی تغییراتی ایجاد و از ظرفیت‌های استان استفاده کنیم.
عبدالهی در خصوص طرح پایش استان بوشهر خاطرنشان کرد: تمرکز اصلی روی علوم دریایی است که واحد خارک به‌طور ویژه در این زمینه کار می‌کند. حوزه انرژی نیز از پیشنهادی علمی دیگر است که به‌صورت محوری روی آن کار می‌کنیم. حوزه آبزیان و شیلات نیز از مزیت‌های دیگر استان بوشهر محسوب می‌شوند.