آزمون استخدام پیمانی آتش‌نشانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد

تاریخ: 98/05/18

با حضور هزار و ۴۹۶ داوطلب؛
آزمون استخدام پیمانی آتش‌نشانی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد
آزمون استخدامی پیمانی سازمان آتش‌نشانی همزمان با سراسر کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر صبح امروز آزمون علمی (عمومی و اختصاصی) استخدام پیمانی سازمان آتش‌نشانی در سالن امتحانات مجتمع آموزشی عالیشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
شرکت‌کنندگان این آزمون در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر هزار و ۴۹۶ داوطلب بودند که از این تعداد هزار و ۴۹۵ داوطلب مرد و تنها یک داوطلب زن برای کسب مجوز استخدام در سازمان آتش‌نشانی با هم به رقابت پرداختند.
آزمون مشاغل آتش‌نشانی برای چهار شغل آتش‌نشان، راننده وسایط نقلیه تندرو سنگین، کاردان آتش‌نشان و کارشناس آتش‌نشان برگزار شد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با استفاده از تمام ظرفیت‌های فیزیکی، انسانی و زیرساخت‌های خود برای برگزاری هرچه بهتر این آزمون در مواردی مانند اختصاص سالن برگزاری آزمون، قرنطینه سؤالات، عوامل اجرایی، حفاظت و حراست از نحوه برگزاری آزمون و دیگر امور مربوط به اجرای آزمون با نمایندگان مرکز آزمون جهاد دانشگاهی و سازمان آتش‌نشانی همکاری داشت.
آزمون مشاغل آتش‌نشانی به‌وسیله سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با همکاری استانداری‌های سراسر کشور و مرکز آزمون جهاد دانشگاهی برای استخدام حدود ۴ هزار نفر برگزار شد.


مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی راه‌‌اندازی می‌شود

تاریخ: 98/05/15

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی راه‌‌اندازی می‌شود
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در بازدید از طرح دانشجویان ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی با موضوع طراحی «مرکز خیام‌خوانی مبتنی بر معیارهای بومی بوشهر» زیر نظر استاد جمال‌الدین مهدی‌نژاد که در آتلیه معماری آموزشکده سمای بوشهر به نمایش گذاشته شده بر ضرورت مطالعه و توجه به ارزش‌های معماری بومی بوشهر در طرح‌های کاربردی صورت گرفته، تأکید کرد.

وی افزود: استفاده از معماری بومی بوشهر در طرح‌های معاصر برای پاسخگویی به نیازهای امروزی و کاهش مصرف انرژی لازم و ضروری است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعلام تصمیم هیئت امنای این دانشگاه برای راه‌اندازی مرکز تحقیقات و مطالعات معماری و شهرسازی بوشهر خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت موجود دانشگاه و پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری معماری، مطالعه و اجرای طرح‌ها و پروژهای کاربردی در دستور کار قرار گیرد.

عبدالهی یادآور شد: مطالعات صورت گرفته و طرح‌های کاربردی ارائه شده توسط دانشجویان ارشد معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر قابلیت ارائه در نمایشگاه‌های سراسر ایران به‌خصوص نمایشگاه سالانه دانشگاه آزاد اسلامی را داراست.


برنامه سما در استان بوشهر برای توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزش

تاریخ: 98/05/12

دکتر عبدالهی:
برنامه سما در استان بوشهر برای توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزش
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی مدرسه تخصصی ورزش و مدرسه عالی مهارتی با حضور افراد متخصص خبر داد.
اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی مدارس تخصصی ورزش و آکادمی ورزشی پایه و مدرسه عالی مهارتی در مجتمع بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و واحدهای این استان خبر داد.
وی با اشاره به دستورالعمل سازمان مرکزی درباره راه‌اندازی و توسعه مدارس تخصصی و آکادمی ورزش و مدرسه عالی مهارتی گفت: از سال گذشته، مدارس تخصصی ورزش سما را با توجه به ظرفیت، امکانات و تجهیزات مناسب ورزشی در کنار نیروی متخصص و کارآمد دانشگاه آزاد اسلامی و با هدف تقویت روحیه و نشاط دانش‌آموزان و دانشجویان و از طرفی فراهم‌کردن بستر سلامت جسم و روان جامعه، راه‌اندازی کرده‌ایم و با توجه رویدادهای ورزشی، درصدد راه‌اندازی اکادمی و کانون‌های ورزشی هستیم و در نخستین گام، باشگاه ورزشی را تبدیل به آکادمی ورزشی کرده‌ایم.
عبدالهی، استعدادیابی و بهره‌مندی مناسب از ظرفیت‌های موجود دانشگاه را از دیگر اهداف این مدارس ورزشی برشمرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته با اداره کل ورزش و جوانان و بر اساس تفاهم‌نامه با هیئت‌های مختلف ورزشی استان، طرح جامع استعدادیابی ورزشی در مدارس سما بوشهر را آغاز کرده‌ایم.
وی ادامه داد: بر اساس این طرح با هدف کشف ورزشکاران نخبه و مستعد در رده‌های پایه در تمام رشته‌ها به‌خصوص در زمینه فعالیت‌های ورزشی آبی و با استفاده از ظرفیت سواحل بوشهر و با کمک هیئت قایقرانی استان، استعدادیابی و اندازه‌گیری آنتروپومتری در دانش‌آموزان مدارس سما بوشهر را آغاز کرده‌ایم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: این دانشگاه در راستای سیاست کلی خود قصد دارد با ایجاد مدارس عالی مهارتی، دانشجویان را در حوزه تجربی، تقویت کند. مدارس عالی مهارتی با کاربردهای مختلفی که دارند، فرصت مناسبی برای مهارت‌افزایی به‌صورت متمرکز را برای دانشجویان، فراهم می کند. در واقع این مدارس حلقه میانی قبل از کارورزی است و حرکتی نو در آموزش عالی محسوب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: مجوز مدرسه عالی مهارتی در رشته‌های نفت و گاز از دکتر طهرانچی اخذ شده و درصدد راه‌اندازی مدرسه عالی مهارتی در رشته‌های حقوق، حسابداری و روانشناسی نیز هستیم.
عبدالهی یادآور شد: در رشته حقوق، مجوز مرکز داوری اخذ شده و در رشته زبان به‌دنبال مجوز برگزاری آزمون مجازی EPT هستیم.


راهکارهای دانشگاه آزاد اسلامی برای افزایش اشتغال جوانان

تاریخ: 98/05/10

نگاهداری مطرح کرد؛
راهکارهای دانشگاه آزاد اسلامی برای افزایش اشتغال جوانان
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با بازآرایی و جابجایی رشته‌های تحصیلی متناسب با اقتصاد شهری امکان اشتغال جوانان را افزایش می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، بابک نگاهداری ظهر امروز در شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین مولود دانشگاهی انقلاب اسلامی است به این معنا که اگر انقلابی اسلامی نبود، دانشگاه آزاد اسلامی نیز شکل نمی‌گرفت.

وی با تأکید بر اینکه این دانشگاه خود را مکلف می‌داند تا در راستای تحقق آرمان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از یکسو و نیز در راستای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری به‌ویژه نکاتی که ایشان در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح فرمودند از سوی دیگر، نقشی اثرگذار داشته باشد، گفت: دانشگاه سیاست‌گذاری در این مسیر را یک برنامه اصلی و نصب العین همه ارکان دانشگاه می‌داند. رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در این راستا بر انجام رسالت‌های اجتماعی خود بیش از گذشته تأکید دارد، افزود: توجه به رسالت اجتماعی از محورهای اصلی همه رویکردهای حوزه‌های مختلف دانشگاه است. نگاهداری با تأکید بر اینکه در مدیریت جدید دانشگاه، دانشگاه آزاد اسلامی خود را موظف کرده تا نسبت به مسائل و حل مشکلات و چالش‌های کشور منفعل نباشد، مطرح کرد: در این راستا هر برنامه یا پژوهشی که در دانشگاه اجرایی شود، باید در مسیر پاسخگویی به مسائل و نیازهای کشور باشد.
وی با تشریح طرح پایش دانشگاه اظهار کرد: طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۷ هزار موضوع برای پایان‌نامه‌های دانشجویی تعریف شده است که باید از مهرماه امسال اجرایی شود.
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این موضوعات برگرفته شده از نیازهای صنایع و اقتصاد منطقه‌ای هر استان بوده که بر اساس مزیت‌ها، فرصت‌ها، چالش‌ها و مشکلات هر منطقه طراحی شده است.

نگاهداری با بیان مدل جدید شبکه آزمایشگاهی و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی و وجود ۱۱ هزار آزمایشگاه و کارگاه و نیز ۱۴۷ هزار تجهیزات آزمایشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی، تشریح کرد: در این برنامه سعی شده منافع اعضای دانشگاهی با مصالح دانشگاه و نیازهای جامعه به‌صورت سه بردار و در یک راستا تدوین شود؛ چرا که اگر زاویه میان بردارها کم شود، ظرفیت‌های دانشگاهی بهتر و اثرگذارتر در خدمت کشور قرار خواهد گرفت.
وی حوزه دوم رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی را توجه به رسالت‌های اجتماعی در مقوله اشتغالزایی و کارآفرینی معرفی کرد و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی درصدد است تا در مسئله اشتغال جوانان که یکی از چالش‌های مهم کشور بوده با بازآرایی و جابجایی رشته‌های تحصیلی متناسب با اقتصاد شهری، به‌طور جد در این مسئله ورود پیدا کند و از سوی دیگر با راه‌اندازی آموزش‌های مهارتی جهت‌گیری به‌سوی افزایش امکان اشتغال جوانان دارد.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۱۳۵ مرکز رشد و هزار و ۱۳۵ شرکت فعال در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت هستند، تصریح کرد: با توجه به تحریم‌های همه‌جانبه علیه کشور و لزوم بهره‌گیری از توانمندی‌های داخلی در رفع نیازهای کشور، سراهای نوآوری دانشگاه در جوار صنایع در راستای کمک به آنان طراحی می‌شود.
نگاهداری یکی از مسائل مهم کنونی کشور را رشد اقتصادی و ثروت آفرینی معرفی و بیان کرد: مقام معظم رهبری به تکمیل زنجیره ایجاد ثروت تأکید بسیار فرموده‌اند که ثروت‌آفرینی از فعالیت‌های اقتصاد دانش‌بنیان سومین رویکرد دانشگاه در انجام رسالت‌های اجتماعی است.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی در دنیای کنونی جز از مسیر دانش‌بنیان ممکن نخواهد بود، تشریح کرد: رشد اقتصادی دانشگاه‌ها از جنس اقتصاد دانش‌بنیان است و این رشد اقتصادی قطعاً اثر مستقیم در رشد کشور خواهد داشت.
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بر پاسخگویی دانشگاه‌ها به نیازها و مسائل کشور در کنار پرسشگری تأکید کرد و دانشگاه آزاد اسلامی را جزء نخستین مراکز علمی کشور در ایجاد مدل دانشگاه پاسخگو معرفی کرد.


اجرای بیش از ۲۰ برنامه جامع و اثرگذار کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 98/05/10

رئيس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد:
اجرای بیش از ۲۰ برنامه جامع و اثرگذار کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
رئيس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: بیش از ۲۰ برنامه جامع و اثرگذار کشوری و استانی در این واحد دانشگاهی در ۱۵ ماه گذشته عملیاتی شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در شانزدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با قدردانی از تلاش‌ها و پیگیری‌های هیئت امنای این استان به معرفی اعضای جلسه پرداخت و اظهار کرد: در ترکیب اعضای هیئت امنا شاهد حضور ۶ عضو جدید هستیم که حضورشان را به فال نیک گرفته و امیدواریم این ترکیب جدید در راستای تقویت ساختار و تسریع امور، منشأ خیروبرکت برای دانشگاه آزاد اسلامی و بوشهر باشند.

وی افزود:‌ در استان بوشهر با حضور شخصیت وحدت‌آفرین آیت‌الله غلام‌علی صفایی‌بوشهری نماینده ولی‌فقیه در این استان و نصایح حکیمانه وی، انسجام، تعامل و هم‌افزایی مطلوبی وجود دارد که این وفاق در حوزه علم و فناوری بسیار چشمگیر است.
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت فوق‌العاده خدمت‌رسانی به مردم و کشور است، گفت: در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، با برنامه‌ریزی‌های مناسب و نیازسنجی منطقه‌ای به دنبال تحرک بیشتر در انجام مأموریت‌های اجتماعی و خدمت‌رسانی همه‌جانبه و بهینه به جامعه هستیم.

عبدالهی به تشریح اهم برنامه‌ها و اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر سال ۹۷ و سه‌ ماه نخست سال ۹۸ پرداخت و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در راستای وظایف جدید و مأموریت‌های جدید، ۲۵ تفاهم‌نامه همکاری علمی، آموزشی و فرهنگی با دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی منعقد کرده و بیش از ۲۰ برنامه جامع و اثرگذار کشوری و استانی در این واحد دانشگاهی در ۱۵ ماه گذشته عملیاتی شده است.
وی افزود: صرفه‌جویی چند میلیارد تومانی با مدیریت هزینه‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاه، تعیین تکلیف پرونده‌های متقاضیان جذب هیئت علمی، کارسازی و به‌کارگیری نیروهای جوان و خوش‌فکر در بدنه مدیریتی استان و ترمیم ساختاری و استانداردسازی امور، تعیین تکلیف و تسویه‌حساب دیون و معوقات بانکی و توسعه سما و تأسیس مدارس جدید عادی و تخصصی و مهارتی بخشی از دستاوردهای مهم دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ ماه گذشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر اظهار کرد: آمایش و جابجایی رشته‌های تحصیلی متناسب با ظرفیت‌های منطقه‌ای و تأسیس زیرساخت‌های آموزشی و پ‍‍‍‍ژوهشی، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ایجاد رشته‌های پیراپزشکی در چارچوب سند آمایش علوم پزشکی، ارتقای درجه واحدهای دانشگاهی استان، برگزاری مسابقات ورزشی کشوری، برگزاری همایش منطقه‌ای حیات طیبه تشکل‌های سیاسی و اسلامی، راه‌اندازی اردوهای زیارتی راهیان نور دریایی و استقبال و تدفین دو شهید گمنام بخشی دیگر از دستاوردهای مهم دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۵ ماه گذشته است.


نقش دانشگاه آزاد اسلامی در بيانيه گام دوم بيش از ساير دانشگاه ها است

تاریخ: 98/05/10

آيت‌الله صفايی‌بوشهری:
نقش دانشگاه آزاد اسلامی در بيانيه گام دوم بيش از ساير دانشگاه ها است
نماينده ولي فقيه در استان بر تحقق بندهاي بيانيه گام دوم انقلاب توسط دانشگاه آزاد اسلامي تأكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بوشهر، آيت اله صفايي بوشهري نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه بوشهر در شانزدهمين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي اين استان از حضور جدي و با اهتمام اعضاء هيأت امنا و به ويژه افرادي كه از شهرهاي ديگر براي اين جلسه به استان سفر كرده اند، قدرداني كرد و جلسات دانشگاهي را جلساتي بنيادين و اثرگذار برشمرد.
آيت اله صفايي بوشهري با اشاره به نماهنگي در خصوص حضرت مهدي (عج) كه در ابتداي اين جلسه پخش شد، عنوان كرد: مجموعه سخنان حضرت قائم، ۲ بخش كه يكي بخش ظهور و همان مدت اندك حضور ايشان و ديگري زمان غيبت صغري و غيبت كبري آن حضرت (ع) است.
وي ادامه داد: پژوهش پيرامون سخنان ايشان و اقتضائات، جامعه شناسي و روانشناسي تحليل محيطي كه چرا و به چه دليل حضرت مهدي (عج) اين سخنان را بيان كرده اند، بسيار مهم است.

امام جمعه بوشهر با بيان حديثي از حضرت مهدي(عج) كه فرمودند: « براستى كه علم ما بر اوضاع شما احاطه دارد و هيچ چيز از احوال شما بر ما پوشيده نيست و نسبت به لغزش هايى كه از شما سرمى زند شناخت داريم.»، تصريح كرد: كلمه شي جامع ترين عنوان بر عرصه انطباق بر پديده ها است. يعني هيچ چيزي كه فرض كنيد از شما بر ما پوشيده باشد، ممكن نيست.
وي افزود: در بحث عرفان اسلامي اين نكته كه ما در هر صورت در محضر خدا و حجت خدا قرار داريم، مسأله اي بسيار مهم است.
نماينده ولي فقيه در استان بوشهر تصريح كرد: يكي از آموزه هاي بنيادي عرفان اين است كه انسان به اين معنا يقين پيدا كند كه همواره در محضر خداست و آداب اين معرفت را ادا كرده و ادب حضور را مراعات كند.

صفايي بوشهري اضافه كرد: معرفت حضور در محضر خدا و حجت خدا، و مراعات آداب حضور، مهمترين عرصه سلوك عرفان انسان در مسير الي الله است و نجات بخش و كمال آفرين است.
وي با بيان اينكه مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در خصوص علم، فن آوري، جنبش نرم افزاري، توليد علم، توليد محصول، ارتباط دانش به فن آوري و تبديل آن به محصولات استراتژيك و توليد قدرت و ثروت مطالب بسيار مهمي بيان كرده اند، تشريح كرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامي در اين رابطه و در رابطه با بيانيه گام دوم بسيار مهم است
آيت الله صفايي بوشهري با بيان اينكه همه دانشگاه در شرايط خود در رابطه با گام دوم تمدن سازي ايران اسلامي و انقلاب نقش مهمي دارند اما نقش دانشگاه آزاد اسلامي، نقش وي‍ژه اي است، عنوان كرد: دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به ساختار خود به نحوي به ولايت مرتبط است اين در حالي است كه دانشگاه هاي ديگر نوعا ارتباط دولتي دارند.

امام جمعه بوشهر بيان كرد: نقش دانشگاه آزاد اسلامي در برنامه گام دوم كه يكي از بندهاي مهم هفت گانه آن، توسعه حوزه علم و فناوري و رسيدن به تمدن علمي در همه علوم و توليد در عرصه گذاره و محصول دانش بنيان است، بسيار اساسي است.
وي با بيان اينكه در تحقق اين انتظارها بايد با پژوهش ها، سمينارها، نوشتن سند و نقشه راه، تصويري شفاف از دانشگاه به نمايش گذاشته شود، اذعان كرد: در اين چهله دوم انقلاب، كه بسيار مهم و حياتي است، استان بوشهر و دانشگاه آزاد اسلامي استان مي تواند جايگاه مطلوبي در پژوهش هاي كشوري و برش استاني آن ايفا كند.


از فعالیت های کارمند بایگانی دانشکده انسانی واحد بوشهر تقدیر شد

تاریخ: 98/05/06

در راستای تکریم و قدردانی از زحمات کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، در روز یکشنبه مورخ 6 مرداد 98 در نمازخانه دانشکده علوم انسانی از زحمات و فعالیت های علی مهرجویی، بایگان دانشکده علوم انسانی با اهدای لوح سپاس توسط دکتر رضا دشتی رئیس دانشکده، به هنگام نماز ظهر و عصر با حضور کارکنان و دانشجویان تقدیر شد. در این لوح که به امضای دکترعبدالهی دبیر هیأت امناء و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر به مهرجویی اهدا شد، آمده است:
همکار گرامی جناب آقای علی مهرجویی
با سلام و خدا قوّت
تلاش خالصانه و صادقانه شما آینه وظیفه شناسی وپژواک دانایی وتعهد است . نتیجه بذر کوشش شما، درخت امیدی است که به بار می نشیند و نوید بخش آینده ای پرنشاط وزیبا است.
بدین وسیله از تلاش شما در انجام وظایف، صمیمانه تقدیروتشکر به عمل می آید. ازخداوند متعال توفیق روزافزونتان را در تمامی فعالیت های زندگی و در راستای آرمانهای بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جوانان این مرز و بوم آرزو می کنم.


دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مجری لیگ تیراندازی خواهران

تاریخ: 98/05/07

عبدالهی خبر داد:
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مجری لیگ تیراندازی خواهران
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: این دانشگاه در بحث ورزش تخصصی، به عنوان مجری لیگ تیراندازی خواهران تعیین شده است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ب، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه باید با برنامه‌ریزی‌های صحیح از فرصت‌های پیش رو در راستای تعالی دانشگاه بهره لازم را برد، اظهار کرد: علاوه بر عبور از روزمرگی و پرهیز از حواشی، باید متناسب با نیازهای دانشگاه و جامعه، شیوه تدوین و اجرای برنامه‌ها را تغییر داد.
وی با یادآوری راه‌اندازی مراکز تحقیقات نخل و آبزیان گرمسیری استان تأکید کرد: بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود در این مراکز، مستلزم فعالیت در چارچوب بسته‌هایی است که در آن ساختار و طرح‌های اقتصادی، پژوهشی و رشته‌های جدید تحصیلی دیده شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با بیان اینکه باید در تمام امور، قانون را ملاک عمل قرار داد، تصریح کرد: اجرای قوانین همواره به‌عنوان تنها معیار و شاخص قابل اعتماد در کارها مدنظر است و تا زمانی که قانونمند عمل کنیم، هیچ خلل و ایرادی به فعالیت و برنامه‌ها وارد نخواهد بود.
عبدالهی به بودجه‌ریزی سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان و اینکه چالش‌های موجود را باید با تدبیر و تدبر حل کرد، اشاره و بر تحقق برنامه‌ها و اهداف پیش‌بینی شده در بودجه تأکید کرد.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعلام اینکه برنامه‌های مناسبی برای دانشجویان در سال آتی تحصیلی در نظر گرفته شده است که به مدد الهی عملیاتی خواهند شد، اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در بحث ورزش تخصصی، به عنوان مجری لیگ تیراندازی خواهران تعیین شده است.
وی ادامه داد: با تکمیل خوابگاه نیمه‌تمام مجتمع دانشگاهی عالیشهر به عنوان خوابگاه متأهلی، از یک‌سو یکی از ظرفیت‌های دانشگاه در زمینه جذب و رضایت دانشجویان فعال استفاده می‌شود و از سوی دیگر در راستای وظیفه شرعی و مأموریت‌های اجتماعی جدید دانشگاه و تسهیل در امر ازدواج جوانان کمک شایانی خواهد شد.

عبدالهی بر تکریم دانشجو و شنیدن نقدها و پیشنهادات سازنده تأکید و اضافه کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها، یکی از مهم‌ترین راه‌های تکریم دانشجویان، تسهیل شرایط علم‌آموزی و پاسخ سریع به مطالبات بحق آنان است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه باید در مراودات و مکاتبات اداری، سلسله مراتب رعایت شود، گفت: حفظ شأن و جایگاه افراد یکی از اصول اداری است که باید به آن احترام گذاشت.

عبدالهی با بیان اینکه طبق دستورالعمل بخشنامه آراستگی دانشگاه، فعالیت در بحث حجاب و عفاف یک وظیفه همگانی معرفی شده است، تصریح کرد: هدف از تشکیل کانون‌ها، هیئت‌ها، تشکل‌ها، انجمن‌ها و گروه‌های تخصصی و علمی، اردوهای جهادی، زیارتی و راهیان نور، قراردادن ظرفیت‌های دانشگاه در راستای خدمت به جامعه برای رفع چالش‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی است.
مواردی مانند به‌روز کردن آمار، دسته‌بندی رشته‌های تحصیلی متناسب با مزیت‌های استانی (انرژی، شیلات، کشاورزی و دریا) و همچنین راه‌اندازی رشته‌های تحصیلی جدید گروه پیراپزشکی مورد تأکید قرار گرفت.


پیش‌بینی بودجه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با ظرفیت و تأکید بر کاهش هزینه‌ها

تاریخ: 98/05/06

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر عنوان کرد:
پیش‌بینی بودجه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی متناسب با ظرفیت و تأکید بر کاهش هزینه‌ها رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: بودجه واحدهای دانشگاه آزاد متناسب با ظرفیت و با تأکید بر کاهش هزینه‌ها پیش‌بینی شده است.
به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، اسماعیل عبدالهی با اشاره به برگزاری جلسات بررسی و تصویب بودجه دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: بودجه دانشگاه متناسب با ظرفیت‌ها و با تأکید بر اجرای دستورالعمل ابلاغی بودجه برای سال آینده پیش‌بینی شده که آغاز حرکتی تحول‌آفرین است.
وی اضافه کرد: بودجه‌ریزی در سال مالی جدید با تغییرات اساسی و برمبنای دستورالعمل ابلاغی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مورد بررسی دقیق و عملیاتی قرار گرفت.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از موضوعات مورد تأکید در بودجه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به شرایط اقتصادی کشور و دانشگاه صرفه‌جویی است، خاطرنشان کرد: صرفه‌جویی در منابع دانشگاه و استفاده حداکثری از منابع موجود از اولویت‌های اساسی واحدها در نظر گرفته شده است. بر این اساس بودجه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با صرفه‌جویی در هزینه‌ها پیش‌بینی شده است.
عبدالهی با بیان اینکه رویداد مهم در بودجه‌ریزی دانشگاه برای سال مالی آینده پیش‌بینی درآمدزایی غیرشهریه‌ای در بودجه است، توضیح داد: در بودجه پیش‌بینی شده حداقل ۱۰ درصد درآمدهای دانشگاه از منابع غیرشهریه‌ای به دست آید. از این رو در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر براساس طرح‌های اقتصادی و ظرفیت‌های موجود یک درآمد مالی سه برابری در مقایسه با دوره مالی قبل پیش‌بینی شده است. دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با همین سیاست، وابستگی دانشگاه به شهریه دانشجو را به‌تدریج کاهش دهد.
وی با بیان اینکه بودجه دانشگاه براساس دستورالعمل و برنامه مشخص و تخصصی پیش‌بینی و تصویب خواهد شد، یادآور شد: ابتدا استان‌ها در جلساتی با معاونت‌های موضوعی در ستاد و سازمان، برنامه‌ها و اولویت‌ها را مذاکره و توافق می‌کنند و سپس در جلسه با رئیس دانشگاه، بودجه استان‌ها به طور جزئی و کامل مورد امعان نظر و اصلاحات لازم قرار می گیرد. بودجه دانشگاه متناسب با ظرفیت‌ها با تأکید بر کنترل و کاهش هزینه‌ها، طبق برنامه و بهره گیری ازتمام امکانات درآمدی اعم از شهریه‌ای و غیرشهریه‌ای برای سال آینده پیش‌بینی می‌شود که آغاز حرکتی تحول‌آفرین است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سال گذشته ۶ مدرسه جدید در حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی راه‌اندازی کرده است. در برنامه استان تأسیس و ارتقای ۲۰ مدرسه شامل مدارس عادی، تخصصی و مهارتی هدف‌گذاری شده است.
عبدالهی افزود: توسعه رشته‌های پیراپزشکی نیز در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است و مقرر شده طبق سند آمایش چند رشته در این حوزه به واحدهای بوشهر و دشتستان اختصاص یابد. جابه‌جایی رشته‌ها در استان نیز یکی از برنامه‌های سال آینده است تا جذب دانشجو افزایش پیدا کند. اجرای طرح‌های اقتصادی در حوزه دریا نیز به‌منظور فعال‌سازی ظرفیت‌های تخصصی، درآمدزایی و ایجاد رشته‌های متناظر با آن در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر قرار دارد.


حرکت در مسیر ارزش‌های انقلابی و اسلامی مورد توجه مدیریت دانشگاه آزاد بوشهر

تاریخ: 98/05/01

رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر مطرح کرد:
حرکت در مسیر ارزش‌های انقلابی و اسلامی مورد توجه مدیریت دانشگاه آزاد بوشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: حرکت در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی در مدیریت جدید دانشگاه بسیار مورد تأکید است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در نشست کارکنان حوزه حراست و حفاظت فیزیکی واحدها و مراکز دانشگاه‌های آزاد اسلامی این استان که با محوریت نحوه عملیاتی‌کردن دستورالعمل شورای آراستگی برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با پسوند اسلامی متولد شده است، اظهار کرد: قطعاً انتخاب این پسوند برای یک مرکز آموزشی در کشور، وجهه جذابی برای جلب نظر نیست؛ بلکه متضمن اهداف و رسالت‌های مهمی برای دانشگاه از همان بدو تأسیس بوده است که این پسوند وزین مؤید این امور مهم است.

وی با بیان اینکه حرکت در مسیر ارزش‌های انقلابی و اسلامی در مدیریت جدید دانشگاه بسیار مورد تأکید است، خاطرنشان کرد: باید تلاش کرد تا در راستای تعمیق و تجلی ارزش‌های دینی و انقلابی گام‌های بسیار جدی، جدید و اثرگذاری برداشته شود.

دبیر هیأت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به تشریح وظایف اعضای جامعه در بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب مطرح کرد: باید با این درک عمیق رهبر فرزانه انقلاب، هماهنگ و همسو باشیم و در عمل نشان دهیم که این ارزش‌ها هرگز کهنه و فراموش نخواهد شد و همانند نخستین روزهای انقلاب اسلامی این رویکرد دینی و الهی، متجلی و متبلور است.

عبدالهی با بیان اینکه اجرای قوانین نیازمند آگاهی از فلسفه آموزشی آن دارد، یادآور شد: باید قانون را برای پذیرنده تشریح و ابعاد مثبت آن را تبلیغ کنیم تا مسئولانه در مسیر صحیح اقناع و التزام او عمل کنیم.

انسیه ماهینی رئیس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این جلسه با اشاره به جایگاه عفاف و حجاب در امر به معروف و نهی از منکر، این موضوع را فراجنسیتی دانست و بر لزوم همکاری همه‌جانبه در صیانت از این فریضه مهم اسلامی تأکید و تصریح کرد: تذکر و واکنش هدایت‌گرایانه نسبت به مسئله بی‌حجابی یک وظیفه شرعی و همگانی است که باید در تشویق و ترغیب دیگران به این وظیفه دینی بهترین گزینه و روش انتخاب شود.
در این جلسه مصادیق کاربردی و عملیاتی دستورالعمل آراستگی به صورت مجزا برای کارکنان خواهر و برادر تشریح و مقرر شد برگزاری جلسات توجیهی کارکنان حراست توسط کارشناسان مسائل فرهنگی به صورت متوالی و مستمر انجام پذیرد.


معرفی الگوی کرامت انسانی؛ مهم‌ترین دستاورد مراسم دهه کرامت

تاریخ: 98/04/29

گرگین مطرح کرد:
معرفی الگوی کرامت انسانی؛ مهم‌ترین دستاورد مراسم دهه کرامت
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اهل بیت(ع) کامل‌ترین الگوهای کرامت انسانی هستند.

باقر گرگین معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با ارائه گزارشی از برنامه‌های اجراشده توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در ایام دهه کرامت و هفته حجاب و عفاف اظهار کرد: به مناسبت این اعیاد فرخنده و ایام گرامی، برنامه‌های متنوعی با محور حضور دانشجویان با هدف شناساندن زوایای پنهان مسئله حجاب و عفاف و معرفی سیره و شخصیت ائمه اطهار(ع) به‌عنوان الگوهایی آسمانی برای جهان بشریت برگزار شد.

وی با تأکید بر اینکه اهل بیت(ع) کامل‌ترین الگوهای کرامت انسانی هستند، اضافه کرد: هدف اساسی و نهایی تمام پیامبران الهی، تربیت صحیح انسان‌ها برای تکامل و سعادت ابدی است و انسان می‌تواند با سرمشق قرار دادن آنها راه سعادت و کمال را بپیماید.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه مهم‌ترین دستاورد برنامه‌های فرهنگی این واحد دانشگاهی به‌وجود آوردن عزمی همگانی برای گرامیداشت و اجرای کامل دستورات الهی است، تصریح کرد: مطلوب‌بودن یک برنامه فرهنگی با تبیین ارزش‌هایی که جامعه را از جهات مختلف پویا و زنده نگه دارد، رابطه مستقیم دارد.
گرگین با بیان اینکه جشن‌های دهه کرامت در بسیاری از نقاط جهان توسط مسلمانان و پیروان راستین شریعت مقدس اسلام برگزار می‌شود، یادآور شد: همانگونه که سال به سال به گستردگی برگزاری جشن‌های این ایام در سراسر جهان افزوده می‌شود، این برنامه فرهنگی در دانشگاه نیز در راستای معرفی الگوی کرامت انسانی با استقبال دانشجویان، کارکنان و استادان و باشکوه بیشتر برگزار شده است.

وی با اشاره به تجلیل از بانوان باحجاب در دانشگاه بیان کرد: مقوله عفاف و حجاب یک مبحث گسترده و نیاز اساسی جامعه است که ترویج سبک زندگی عفیفانه در سطح جامعه، مقابله با هجمه‌های دشمن در رابطه با حجاب، تقویت اعتماد به نفس در زنان محجبه و فرهنگ‌سازی سبک زندگی عفیفانه از جمله مواردی است که در برنامه‌های حجاب و عفاف واحد بوشهر به آن توجه شده است.

برنامه‌هایی چون مسابقه کتاب‌خوانی، کرسی آزاداندیشی عفاف و حجاب، کارگاه توجیهی پرسنل در راستای آیین‌نامه آراستگی، تقدیر از فعالان حوزه حجاب و عفاف، مولودی‌خوانی، برپایی ایستگاه‌‌های صلواتی، نمایشگاه عکس و کتاب، نشست‌های مهارت‌آموزی، مهارت ارتباطی زوجین، مهارت ارتباطی والدین با فرزندان، نشست تخصصی راز شادابی و پایداری خانواده، نشست تخصصی سواد رسانه در خانواده، جشن میلاد امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) به همت حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در ایام دهه کرامت و هفته حجاب و عفاف در واحد بوشهر برگزار شد.


راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در استان بوشهر

تاریخ: 98/04/26

عبدالهی خبر داد:
راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در استان بوشهر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در این استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با پلیس فتا، یکی از وظایف دانشگاه‌ها را تعامل و مشارکت در فعالیت‌های اجرایی نهادها و سازمان‌های اجتماعی و مردمی معرفی و اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت جدید برنامه‌های جدی دارد تا خود را به عنوان یک دانشگاه مردمی و در خدمت جامعه معرفی کند و بر این مهم که تمام ظرفیت‌های دانشگاه باید در راستای خدمت‌رسانی به جامعه و مردم قرار گیرد، اهتمام ویژه دارد.

وی به انعقاد حدود ۳۰ تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با سازمان‌های دولتی و نهادهای انقلابی استان اشاره و بیان کرد: این تفاهم‌نامه‌ها با اعتقاد راسخ دانشگاه به وجود ظرفیت واقعی تعامل و همکاری با دیگر نهادها منعقعد شده‌اند که بدین ترتیب بستر همکاری در تمام زمینه‌ها مهیا شده است و دانشگاه درصدد است تا در سایه انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها، رسالت‌های اجتماعی خود را در کنار مأموریت‌های آموزشی و علمی انجام دهد.
وی با یادآوری انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با فرماندهی انتظامی استان، از همکاری نزدیک و همه‌جانبه دانشگاه با این سازمان خبر داد و تصریح کرد: مجموعه نیروی انتظامی یکی از فعال‌ترین نهادهای کشور است که نگرش این نهاد به مسائل یک نگاه فاخر و پیشگامانه است.

عبدالهی با بیان اینکه نیروی انتظامی یک نیروی اجتماعی است که مسئولیت برقراری نظم و امنیت در کشور را بر عهده دارد، تصریح کرد: مأموریت، فعالیت و نتیجه کار نیروی انتظامی به طور مستقیم با زندگی مردم مرتبط است و در استان بوشهر که یک استان مرزی و دارای راه‌های ارتباطی دریایی و خشکی و یک استان سوق‌الجیشی است، این فعالیت نقش مهم‌تری دارد.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه بحمدالله شاخص‌های آماری امنیت و جرائم در استان بوشهر وضعیت مطلوبی را نمایان می‌کند، خاطرنشان کرد: خوشبختانه کارهای خوب، ارزشمند، ماندگار و غرورآفرینی به‌واسطه حضور فعال، کنشگر و به موقع مجموعه نیروی انتظامی در استان بوشهر صورت گرفته است که باید این تلاش‌ها را ارج گذاشت و به فال نیک گرفت.

وی با بیان خلاصه‌ای از طرح پایش دانشگاه آزاد اسلامی، تفکر و برنامه‌های دانشگاه را برای رفع چالش‌های کشور در قالب پژوهش‌های اثرگذار یکپارچه شبکه‌ای تشریح و اظهار کرد: این طرح با دو دیدگاه مهم که یکی انجام تحقیقات در چارچوب مسائل مهم و حیاتی کشور و جلوگیری از موازی‌کاری و هزینه‌های مازاد و متناسب با ظرفیت‌های دانشگاهی و استانی و دیگری انجام تعهدات دانشگاه به‌عنوان یک نهاد اجتماعی است، در حال اجراشدن است.
عبدالهی از راه‌اندازی مرکز تحقیقات امنیت شبکه در استان بوشهر خبر داد و گفت: مراکز تحقیقاتی، مراکزی دانش‌محور هستند که تعامل سازمانی و ساختارمند را جایگزین تعاملات فردی و سلیقه‌ای می‌کنند و قطعاً امور در این مراکز، نتایجی اثرگذار و هدفمند را به همراه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه این دانشگاه آمادگی کامل برای همکاری در تمام عرصه‌ها را با پلیس و مجموعه‌های ذی‌ربط این نهاد انقلابی دارد، عنوان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با دارابودن ظرفیت‌های انسانی و تجهیزات سخت‌افزاری، توانایی انجام تمام موضوعات چالشی که بتواند آگاهی‌ها و اطلاعات را برای مردم ایجاد و برای نهادها و سازمان‌ها تولید محتوا کرده و یا محتوا را بررسی کند، داراست.


انسان‌ها با آگاهی از معرفت درونی از گناه دور ‌می‌مانند

تاریخ: 98/04/23

حجت‌الاسلام قاضی‌زاده:
انسان‌ها با آگاهی از معرفت درونی از گناه دور ‌می‌مانند
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اگر انسان‌ها به گناهان مانند معرفت درونی انسانی آگاه شوند، قطعاً از گناه دور ‌خواهند ماند.

قاضی‌زاده با بیان اینکه آیت‌الله خرازی در کتاب بدایه المعارف الاهیه عصمت را به دو نوع عصمت اختیاریه و غیراختیاریه تقسیم کرده است، مطرح کرد: در بحث عصمت اختیاریه و مصونیت پیامبران و امامان از گناه و معاصی به این توضیح پرداخته شده است، آیا نمی‌توانند گناه کنند یا نمی‌خواهند مرتکب معصیت شوند.
وی با تأکید بر اینکه اگر انسان‌ها نتوانند گناه کند، عملشان کمال و ارزشی برایشان نخواهد داشت، تأکید کرد: اگر اینگونه بود، فعالیت انسان یک نعمت الهی و خدادادی صرف تلقی می‌شد که این نعمت می‌تواند شامل هر موجود زنده‌ای شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه پیامبران و ائمه اطهار(ع) به واسطه شناخت، معرفت و تهذیب نفس به مرحله‌ای رسیدند که گناه کردن را برای خود غیرممکن کردند، یادآور شد: انسان‌های عادی نیز با توجه به ذات طبیعی خود که همان دوری از گناه است می‌توانند در بسیاری از مسائل عصمت پیدا کنند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده پیش از ظهر امروز در مراسم جشن میلاد امام رضا (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تبریک فرارسیدن ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت درباره مقام و عظمت امامان معصوم (ع) گفت: مباحث در مورد انبیای الهی و امامان هدایت آنقدر گسترده بوده که ظرفیت وجودی انسان‌ها برای درک و پرداختن به آن بسیار ناچیز و اندک است.
وی با بیان اینکه حتی فرهیختگان و دانشمندان نیز از فهم عظمت وجودی پیامبران و امامان عاجز هستند، تصریح کرد: شأن این بزرگواران به حدی است که درک انسان‌ها از وجود مبارک ایشان را می‌توان به میزان دریافت اندک نور و گرمای خورشید توسط زمین تشبیه کرد.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توجه به اینکه یکی از مباحث مهمی که همواره در میان افراد به‌ویژه دانشگاهیان و ذهن‌های کتجکاو مورد بررسی قرار می‌گیرد، مقوله عصمت پیامبران و ائمه اطهار(ع) است، عنوان کرد: سؤالاتی مانند عصمت به چه معناست؟ آیا انسان‌های عادی نیز می‌توانند معصوم باشند؟ و بسیاری دیگر در این بحث، مورد پرسش افراد است.

قاضی‌زاده ادامه داد: اگر انسان‌ها به گناهان نیز مانند معرفت درونی انسانی آگاه شوند، قطعاً از گناه دور ‌خواهند ماند. هرچه ایمان انسان استوارتر و اعتقاد و ایمانش به مرگ، معاد، عالم برزخ، زندگی پس از مرگ بیشتر شود، ارتکاب به گناه برای او سخت و پرهیزگارتر خواهد شد.

وی درباره عصمت غیراختیاریه یادآور شد: این خصوصیت نعمت و عنایت الهی و مخصوص انبیا و امامان است. خداوند متعال به‌منظور اعتماد عامه مردم به این مهم که پیام الهی بدون نقص، کم و کاست و خطایی از سوی خداوند به واسطه انبیا و امامان به مردم بیان شده، این موهبت را به معصومین عنایت فرموده است تا در سایه‌سار این لطف، مردم یقین به دریافت پیام الهی از سوی معصومین کنند.
در این مراسم از فعالان حوزه حجاب و عفاف با اهدای لوح یادمان تجلیل شد.


دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است

تاریخ: 98/04/22

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی کشور است و دارای مجهزترین امکانات کارگاهی، پژوهشی و ورزشی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جشن دانش‌آموختگی سال ۱۳۹۸ دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، با خوشامدگویی به دانشجویان و والدین آنان اظهار کرد: مقدم والدین عزیز را به خانه علم و دانش گرامی می‌داریم و خدا را شاکریم که به بهانه این جلسه توفیق حاصل شد تا در آخرین لحظه‌های دوران پرخاطره و سرنوشت‌ساز دانشجویی، گروهی دیگر از فرزندان برومند ایران اسلامی و خانواده‌های آنان را که با عشق‌ورزی تمام شرایط تحصیل فرزندان خود را مهیا کردند، همراهی کنیم.

وی با بیان اینکه در واقع برگزاری این جشن فرهنگی به نوعی شکرگزاری توفیق انجام وظایف دانشگاه در قبال دانشجویان، خانواده‌های ایشان و جامعه است، عنوان کرد: در این مسیر، والدین بالاترین نقش را بر عهده داشتند که با هدایت و حمایت خود، نه تنها این موفقیت را برای فرزندان‌شان رقم زدند؛ بلکه سرمایه مثال‌زدنی را نصیب کشور کردند.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در کنار مسئولیت‌های علمی و پژوهشی، به مأموریت‌های اجتماعی و فرهنگی توجه ویژه دارد، تصریح کرد: در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، به موضوع و مقوله فرهنگ و فرهنگ‌سازی توجه ویژه‌ای شده است.

عبدالهی در ادامه با بیان اینکه علم و علم‌آموزی صرف‌نظر از ایدئولوژی‌های حاکم بر جوامع، یک ضرورت عقلانی و مطلق برای انسان است، تشریح کرد: ارزش ذاتی علم، نیاز انسان به علم و نجات‌بخش‌بودن علوم در زندگی بر هیچکس پوشیده نیست و در این خصوص نیز هیچ تردیدی وجود ندارد.

وی بیان کرد: علم یک ارزش ذاتی است که موجب کرامت، شرافت و نجات انسان در دنیا و آخرت است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه بر علم‌آموزی در فرهنگ ایرانیان و دین مبین اسلام به عنوان یک امر مطلق تأکید بسیار شده است، خاطرنشان کرد: مطلق‌بودن علم یعنی اینکه در فراگیری دانش هیچ تفاوت و برتری جنسیتی بین زن و مرد وجود نداشته، در قید زمان، مکان، مرز و مرزبندی‌های خاص قرار نمی‌گیرد و موجب تکامل بشریت است.

عبدالهی با بیان اینکه تأکید بر علم‌آموزی در زمان صدر اسلام با آن شرایط و تبعیض‌های جنسیتی و نیز گسترش کمی و کیفی مراکز علمی پس از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از افتخارات اسلام و ایران است، اذعان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از همان نخستین سال‌های پیروزی خود با دغدغه‌مندی در حوزه علم و دانش، برنامه‌های صحیح، مدون و اثرگذاری را ترسیم کرد که دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب، نگین درخشان این آینده‌نگری‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی مردمی است که وابسته به هیچ گروه، جناح و فردی نبوده و بر بال فرشتگان و فرهیختگان این مرز و بوم اداره می‌شود، یادآور شد: بحمدالله در قبال این همکاری و همراهی مردم،کارهای بی‌نظیری در دانشگاه آزاد اسلامی و توسط این دانشگاه انجام شده که می‌توان از آنها به عنوان برگ زرین انقلاب مردمی ایران یاد کرد.

این مسئول با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین دانشگاه کشور است که در تمام سطوح آموزش عالی، آموزش و پرورش و علوم پزشکی فعالیت می‌کند، افزود: حدود یک‌سوم دانشجویان کل کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت مستقیم و غیرمستقیم هزاران استاد و کارمند، بزرگ‌ترین مرکز کارآفرینی است و دارای مجهزترین امکانات کارگاهی، پژوهشی و ورزشی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز امیدواری از اینکه ارتباط دانشجویان و والدین پس از دوران دانشجویی و برگزاری این جشن با دانشگاه قطع نشود، گفت: ادامه این ارتباط مستقیم و دوسویه در انجام مسئولیت‌ها و نقش‌های اجتماعی شما دانش‌آموختگان و دانشگاه مفید و اثرگذار خواهد بود.

قرائت سوگندنامه، اهدای لوح یادمان، مسابقه و نمایش از برنامه‌های ویژه این برنامه فرهنگی بود.


رفع چالش‌های دانشگاه با تدوین و اجرای ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا

تاریخ: 98/04/16

عبدالهی مطرح کرد:
رفع چالش‌های دانشگاه با تدوین و اجرای ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر تدوین و اجرای ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا برای دانشگاه گفت:رفع چالش‌ها نیازمند برنامه‌هایی ساختارمند با بهره‌گیری از تجارب است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر،، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به آمار و عملکرد این دانشگاه در سال ۹۷ و سه ماه نخست سال ۹۸، خدمتگزاری در دانشگاه را افتخار و فرصتی مغتنم در قبال التزام عمیق و قلبی همه اعضا به دانشگاه دانست.

وی اظهار کرد: در طول مدت حضور در سمت مسئولیت رئیس استان، هیچ تصمیمی در دانشگاه مگر با نیازسنجی، بنا برضرورت، مشورت و بررسی کامل تمام جوانب و مسائل مربوط به دانشگاه اتخاذ و عملیاتی نشده است.
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه دانشگاه در تصمیم‌گیری‌ها و فعالیت خود تابع هیچ فرد و یا جناحی نبوده و تصمیمات بر اساس معیارها، موازین و مصالح دانشگاه اتخاذ شده است، عنوان کرد: پایان هر سال و ابتدای سال جدید، برنامه‌ها و استراتژی دانشگاه با همفکری و هم‌افزایی مشخص و اعلام می‌شود و در طول سال نیز حرکت علمی، پژوهشی و آموزشی دانشگاه مطابق با چشم‌انداز اعلام شده صورت گرفته است.

عبدالهی با تأکید بر برخورد جدی با هرگونه بی‌نظمی توصیه کرد که مدیران استانی با سعه صدر در مقابل برخی بی‌نظمی‌ها و کم‌کاری‌ها در ابتدا با روی خوش و رأفت، سپس تذکر شفاهی، مرحله سوم اتمام حجت کتبی و در آخر نیز برخورد قانونی کنند.
وی با اشاره به در پیش بودن ثبت نام دانشجویان بدون آزمون تشریح کرد: دانشگاه‌های استان به‌صورت هماهنگ و با انتخاب ساز و کار مشترک و اثرگذار با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های تبلیغی اعم از مجازی و محیطی به معرفی صحیح و علمی توانمندی‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو اقدام کنند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه راهکارهای تأمین منابع مالی در استان کمتر از حد توان و ظرفیت دانشگاه است بر فعالیت بیشتر در این خصوص تأکید و تصریح کرد: در بخشنامه سازمان مرکزی حداقل به هشت مورد راهکار مهم این موضوع به صراحت اشاره شده که در استان بوشهر فقط دو راهکار شهریه و فعالیت‌های اقتصادی دانش‌بنیان در حال انجام بوده و موارد دیگر مغفول واقع شده است و باید به‌صورت جدی و ساختارمند با استفاده از تجارب گذشته در رفع چالش‌های مالی دانشگاه تلاش کرد.

عبدالهی با تأکید بر اینکه باید ساختاری منظم، قانونمند و راهگشا برای دانشگاه تدوین و اجرایی کرد و تمام ارکان دانشگاه اعم از کارمند، دانشجو و هیئت علمی حساب ویژه‌ای برای نقش دانشگاه در برنامه‌های خود در نظر بگیرند، اعلام کرد: باید وظایف محوله برای هر فرد در دانشگاه مشخص شده و براساس تکریم، پیشگیری و کمک به رفع معضلات انجام شود.

وی با بیان اینکه باید از فکر و اندیشه همگان در مدیریت امور بهره گرفت، گفت: مطابق فرمایش‌های مقام معظم رهبری، یکی از وظایف همگان به‌ویژه دانشگاه، امیدآفرینی است و باید تلاش کنیم تا با استفاده از وجهه مردمی دانشگاه، دانشگاهی اجتماعی در کنار مردم و برای رفع مشکلات جامعه ایجاد کرد.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر ایجاد رشته‌های جدید با سرفصل‌های متناسب با نیاز منطقه بر توسعه مدارس و آموزشکده‌های تخصصی تأکید و اظهار کرد: باید متناسب با سیاست‌ها و برنامه‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی از ظرفیت‌های استان استفاده و تحول را پیگیری کرد.


برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در ۱۴ رشته

تاریخ: 98/04/12

با رقابت ۷۳ دانشجو صورت گرفت؛
برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در ۱۴ رشته
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: امتحان کتبی و شفاهی آزمون جامع دکتری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۴ رشته تحصیلی برگزار شد.
مجتبی نجفی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر درباره برگزاری آزمون جامع دکتری سال ۹۸ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: امتحان شفاهی و کتبی آزمون جامع دکتری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در ۱۴ رشته تحصیلی با دقت ویژه و مطابق با بخشنامه‌های ارسالی سازمان مرکزی در این واحد دانشگاهی برگزار شد.
وی با بیان اینکه واحدهای بوشهر و دشتستان (برازجان) در استان بوشهر مجوز پذیرش دانشجو در مقطع دکتری را دارند، یادآور شد: آزمون جامع دکتری ۹۸، مطابق بخشنامه سازمان مرکزی دانشگاه و به منظور نظارت و هماهنگی بهتر و آسودگی خاطر دانشجویان به‌صورت استانی و به میزبانی واحد بوشهر برگزار شد.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر افزود: ۷۳ دانشجو در ۱۴ رشته تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و یک رشته تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتستان (رشته مکانیک مشترک با واحد بوشهر) در این آزمون حضور داشتند و مدارک مورد نیازشان نظیر سند پذیرش، تصویر مدرک پایه و کارنامه قبلا به سازمان مرکزی دانشگاه ارسال شده بود.
نجفی با بیان اینکه امتحان کتبی آزمون جامع دکتری ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برابر زمانبندی اعلام شده سازمان مرکزی دانشگاه، روزهای ۱۰ و ۱۱ تیرماه جاری برگزار شد، تصریح کرد: آزمون جامع دکتری تخصصی در رشته‌های مهندسی معماری، مهندسی محیط زیست، زبان و ادبیات فارسی، حسابداری، آموزش زبان انگلیسی، روانشناسی، مهندسی مکانیک (بوشهر و دشتستان)، مهندسی عمران، جامعه شناسی، مهندسی هسته ای، مهندسی برق قدرت، زبان شناسی همگانی، آلودگی محیط زیست و حقوق انجام شد.

وی با تأکید بر اینکه در برگزاری آزمون از اعضای هیئت علمی استان بهره گرفته شده است، اظهار کرد: آزمون شفاهی نیز امروز ( چهارشنبه ۱۲ تیر) برگزار شد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه نمره آزمون جامع دکتری دارای دو بخش کتبی و شفاهی و هرکدام به ارزش ۵۰ درصد است، عنوان کرد: حد نصاب نمره قبولی برای ورودی‌های ۹۵ به بعد ۱۶ و برای ورودی‌های ۹۴ به قبل ۱۵ در نظر گرفته شده است.

نجفی با قدردانی از برگزارکنندگان آزمون، عنوان کرد: برای توفیق در برگزاری آزمون، تلاش و برنامه‌ریزی‌های بسیاری شده است.


شتاب در روند رشد کشور با مدیریت اندیشمندان دانشگاهی

تاریخ: 98/04/12

حجت‌الاسلام تقوی عنوان کرد:
شتاب در روند رشد کشور با مدیریت اندیشمندان دانشگاهی
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: اگر سطوح مدیریتی در دست اندیشمندان دانشگاهی قرار بگیرد، روند رشد کشور با شتاب بیشتری طی خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام علی تقوی در مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ابراز خرسندی از حضور در استان دارالحماسه بوشهر گفت: بوشهر را باید پایتخت ارادت به اهل بیت (ع) دانست و این ارادت جزء ویژگی‌های بارز مردم استان بوشهر است.

وی در ادامه جناح بندی‌ها، قومیت‌بندی‌ها و دیگر تقسیمات را در کشور بی‌اساس دانست و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فقط یک مرز ترسیم کردند و آن هم انقلابی و یا غیرانقلابی بودن افراد است.
معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها یادآور شد: نقدهایی که از سر دلسوزی و به‌منظور بهبود شرایط به‌ویژه توسط دانشگاهیان و فرهیختگان صورت می‌گیرد، هرگز به معنای عناد و دشمنی با کشور و نیروهای متدین و انقلابی ایران اسلامی نیست.

تقوی تصریح کرد: تلاش‌هایی که به‌منظور ایجاد شکاف میان جامعه و شکستن اتحاد مردم و نابودی عزت، انسجام و همبستگی در کشور صورت می‌گیرد، توطئه دشمنان ایران و اسلام است.
وی با بیان اینکه باید تمدن ایران اسلامی و سبک زندگی ایرانی – اسلامی را به جهان صادر و به رخ دیگر کشورها کشاند، گفت: جامعه دانشگاهی باید در این راه پیش‌قراول باشد؛ چراکه بهترین و بزرگترین مراسم مذهبی و دینی مانند اعتکاف، نماز جمعه و نماز عید فطر در دانشگاه‌ها و به مدد دانشگاهیان برگزار می‌شود.

معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها اضافه کرد: دانشگاهیان برگ زرین تاریخ انقلاب اسلامی و مایه افتخار و اقتدار در همه عرصه‌ها هستند و اگر سطوح مدیریتی در دست اندیشمندان دانشگاهی قرار بگیرد، روند رشد کشور با شتاب بیشتری طی خواهد شد.
تقوی با تأکید بر اینکه جامعه و کشور در اوج بالندگی است، رشد علمی کشور را بی‌نظیر دانست و اظهار کرد: در نگاهی توحیدی به این مسائل می‌توان دریافت این توفیقات اجر و پاداشی است که پروردگار به واسطه مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم و ستم به ایران اسلامی اعطا کرده است.


تربیت نیروی انسانی بر مدار اخلاق الهی نیاز جهان است

تاریخ: 98/04/12

حجت‌الاسلام دشتی:
تربیت نیروی انسانی بر مدار اخلاق الهی نیاز جهان است
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، تربیت نیروی انسانی بر مدار اخلاق الهی را نیاز ضروری جهان دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام عباس دشتی صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و مزین به پسوند اسلامی است، گفت: این دو لقب افتخاری بزرگ بر تاریخچه دانشگاه آزاد اسلامی است و بحمدالله تمام ارکان و اعضای این دانشگاه نیز با اعتقاد قلبی و عملی به آموزه‌های الهی، قرآنی و دینی در عرصه‌های علمی و آموزشی در حال فعالیت و خدمت‌رسانی هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین مواردی که سبب شده تا در کنار دستیابی به علوم جدید و دستاوردهای بسیار در حوزه علم، نام دانشگاه‌های ایران اسلامی در جهان پرآوازه شود، توجه به مسائل اخلاقی و تربیتی است، تشریح کرد: این اعتقاد و التزام افتخار کشور بوده و ایران اسلامی به عنوان ام‌القرای جهان اسلام در دنیا یکه‌تاز است.
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، انس و الفت میان دانشجویان و استادان با مجموعه مدیریتی دانشگاه را از اصول اساسی دانشگاه‌ها برشمرد و اظهار کرد: با مودت و دوستی در سایه همدلی، همراهی و همکاری می‌توان کارهای اثرگذاری را به انجام رساند.
دشتی افزود: آنچه که حرف اول را در دنیا می زند، نیروی انسانی است که در سایه اخلاق الهی رشد می‌کند.
وی با بیان اینکه مطالعاتی که برگرفته از آیات قرآن کریم، احادیث، روایات و لسان اندیشمندان درباره زندگی نبی مکرم اسلام (ص) صورت گرفته نشان می‌دهد که علت موفقیت آن حضرت، خلق نیکوی ایشان بود، اظهار کرد: امروز نیز اگر انقلاب اسلامی ایران به تمام دنیا صادر شده و معادلات جهانی را برهم زده است، در سایه اخلاق نیکو و کلام به‌حق و گیرای معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره) و جانشین خلف ایشان، مقام معظم رهبری است.


نهاد نمایندگی رهبری خیمه ولایت در دانشگاه‌هاست

تاریخ: 98/04/12

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
نهاد نمایندگی رهبری خیمه ولایت در دانشگاه‌هاست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، بیت و خیمه ولایت در دانشگاه‌هاست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در مراسم تکریم و معارفه مسئولان قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه این نهاد از موالید انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است، گفت: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با توجه به اهمیت تربیتی و شأن تهذیبی که برای دانشگاه اسلامی مقرر شده‌، تشکیل و به نوعی خیمه رهبری در دانشگاه است.

وی با بیان اینکه با حضور نهاد رهبری در دانشگاه، پیام انقلاب، ارزش‌های دینی و انتظارات و مطالبات به‌حق مردمی از دانشگاه اسلامی منعکس و محقق شده است، تشریح کرد: تلاش بسیار ارزشمندی با بسترسازی به‌موقع و مناسب این نهاد انقلابی در دانشگاه صورت گرفته که زمینه‌ساز تبلیغ و توسعه معارف و تعالیم الهی در دانشگاه و میان نسل جوان این مرز و بوم شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعلام رضایت جمعی دانشگاهیان استان بوشهر از عملکرد مجموعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری تصریح کرد: از کارکردهای مهم نهاد‌های انقلابی مانند نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری جذب حداکثری است که این مهم تاکنون به‌خوبی در دانشگاه‌های استان صورت پذیرفته است.

عبدالهی اضافه کرد: شخصیت‌های فعال در نهاد باید فراجناحی، مردمی، مظهر و نماینده واقعی مقام ولایت باشند.
وی افزود: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان بدون تبعیت از جریان‌های سیاسی، حلقه وصل همه جریان‌های سیاسی بوده است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر افزود: این نهاد تعادل سیاسی را بین فرهیختگان دانشگاهی به‌خوبی برقرار کرده که حضور چشمگیر اکثریت استادان و دانشجویان در برنامه‌های نهاد مقام معظم رهبری مانند طرح ضیافت اندیشه، اعتکاف، جلسات هم‌اندیشی و بسیاری دیگر گواه این مدعاست.
عبدالهی با بیان اینکه همبستگی منسجم و مطلوبی میان مراکز آموزشی استان با دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ایجاد شده است که نشان از اهتمام و دغدغه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دارد.

وی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مانند گذشته با تمام ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های خود برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در دانشگاه و جامعه حرکت خواهد کرد.


معرفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 98/04/12

با حضور مسئولان صورت گرفت؛
معرفی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
مسئول جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با حضور جمعی از مسئولان دانشگاهی و استانی معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مراسم تکریم و معارفه مسئول قدیم و جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام علی تقوی معاون منابع انسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان بوشهر، اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، رؤسای دانشگاه‌های استان، استادان، دانشجویان و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد.

در این مراسم از تلاش‌های حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی تجلیل و حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده که پیش از این در همین سمت در دانشگاه تفرش خدمت می‌کرد به عنوان سرپرست جدید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر معرفی شد.

حسینی از فروردین ۹۱ تاکنون عهده‌دار این مسئولیت در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بود و بعد از ۸۸ ماه خدمت به‌عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خرم‌آباد معرفی خواهد شد.