همزمان با نیمه‌شعبان رخ داد؛ برپایی غرفه‌ کتاب در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 98/01/30

همزمان با میلاد باسعادت حضرت مهدی(عج) غرفه‌ فرهنگی و کتاب در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برپا شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر ظهر امروز با همکاری هیئت‌های مذهبی کریمه اهل بیت(ع)، بسیج دانشجویی و کارمندی این واحد دانشگاهی با آذین‌بندی دانشگاه و اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، مراسم نیمه‌شعبان و میلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) را گرامی داشت.

معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر در این مراسم با تأکید بر اینکه این حرکت فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مهدویت میان دانشجویان و جوانان صورت گرفته است، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی برپایی مراسم‌های مختلف فرهنگی همچون جشن نیمه‌شعبان را مایه افتخار و مباهات می‌داند.
باقر گرگین با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران هدیه‌ فرهنگ انتظار فرجِ منتظرانی است که به کمتر از حاکمیت احکام الهی در جامعه راضی نیستند، تصریح کرد: معنی آماده‌شدن جهان از نکات بسیار ظریف و عمیقی است که با عنوان «انتظار فرج» باید مورد توجه قرار گیرد؛ به‌طوریکه از شخصِ منتظر انسان حکیمی می‌سازد که می‌داند در چه زمانی باید چه اقدامی انجام دهد تا منجر به ظهور انوار توحیدی حضرت حق در جامعه شود.

وی، برپایی غرفه‌ فرهنگی و غرفه کتاب را از دیگر برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مناسبت نیمه‌شعبان نام برد و توضیح داد: برگزاری احیای نیمه‌شعبان و مراسم مولودی‌خوانی به صورت مجزا در خوابگاه خواهران و برادران از دیگر این برنامه‌هاست.


محورها و اهداف کاری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 98/01/28

عبدالهی تشریح کرد:
محورها و اهداف کاری سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نخستین جلسه هیأت رئیسه واحد بوشهر، اولویت‌ها و محورهای کاری این دانشگاه در سال ۹۸ را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه سال گذشته با اتکا به ظرفیت‌های واحدها و مراکز دانشگاهی استان و توانمندی‌های همکاران با شعار تعامل حداکثری در تحقق استراتژی‌های دانشگاه تلاش گسترده‌ای صورت گرفت، گفت: تثبیت اوضاع، تحرک هدفمند، تحول و توسعه واقعی و همه‌جانبه از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در سال گذشته بود.
وی با توجه به وضعیت استان، نیازهای دانشگاه، جامعه و برنامه‌های سازمان مرکزی به تشریح محورهای کاری و برنامه‌های مدنظر در سال ۹۸ پرداخت و عنوان کرد: انتظار می‌رود با تشکیل گروه‌های مختلف علاوه بر تفکر، تدبر و تعقل در موضوعات ترسیم شده، ایده‌ها و نظرهای کاربردی شایسته‌ای در راستای تحرک و عملیاتی‌شدن آنان به شور و مشورت گذاشته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه با اعتقاد و اعتماد بر توان و ظرفیت دانشگاه و باور جمله «خواستن، توانستن است»، اظهار کرد: نخستین محور کاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این راستا که در حوزه معاونت علمی و با همکاری و همراهی حداکثری تمامی بخش ها به ویژه استادان باید به انجام برسد، آموزش با کیفیت و استاندارد به‌منظور تربیت افراد متخصص، کاردان و مورد نیاز جامعه است. عبدالهی تأکید کرد: آموزش در دانشگاه باید بر اساس توانمندسازی و مهارت‌افزایی صورت پذیرد.
وی با بیان اینکه ملاک ارزشیابی دانشجویان نباید فقط در پاسخنامه امتحانی دیده شود بر توجه به آیتم‌هایی مانند علاقه‌مندی، مشارکت فعالانه، حضور مستمر و پویا، ایجاد گروه‌های تحقیقی و ... در ارزشیابی وضعیت تحصیلی دانشجویان تأکید کرد.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر دیگر محور کاری سال ۹۸ این استان را پژوهش‌های اثرگذار کاربردی در راستای حل مسائل جامعه و تولید علم معرفی کرد.
این مسئول با تأکید بر اینکه نقش اعضای هیئت علمی و گروه‌های تخصصی در تحقق تمام برنامه و اهداف دانشگاه بسیار خطیر و قابل توجه است، عنوان کرد: از موارد مهم و قابل توجه آمادگی لازم و کامل برای تحقق طرح پایش در راستای اهداف سازمان و سوق‌دادن پایان‌نامه و رساله‌های دانشجویی بر اساس برنامه‌های علمی است.

عبدالهی سومین هدف مهم دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را کارآفرینی و درآمدزایی پایدار معرفی و عنوان کرد: در افق ترسیم شده سال ۹۸ برای دانشگاه استان، تلاش بر این است تا علاوه بر تکمیل و به سرانجام رساندن طرح‌های نیمه تمام سال قبل و بهبود وضعیت آنان با رشد کیفی و کمی ایده‌های آینده‌نگرانه نخبگان دانشگاهی به‌دنبال رساندن دانشگاه به جایگاه مطلوبش در این مقوله مهم و پرنیاز جامعه باشیم.
در این جلسه مواردی مانند تدوین سند توسعه استان بوشهر، تعیین تکلیف طرح‌های اقتصادی و دانش‌بنیان، معرفی ظرفیت‌های استان به بحث گذاشته شد.
در این جلسه گزارشی از کمک‌های نقدی و غیرنقدی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به سیل‌زدگان ارائه و بر ارسال بیشتر کمک‌ها تأکید شد.


برپایی موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در اهواز

تاریخ: 98/01/27

عبدالهی خبر داد:
برپایی موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در اهواز
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: موکب خدمت‌رسانی این واحد دانشگاهی در شهر اهواز برپا شده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در سفر به مناطق سیل‌زده استان خوزستان با حضور در موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، عزم جهادی و همگانی، اتحاد، زحمات خستگی‌ناپذیر، همت بلند و خدمات شبانه‌روزی تمامی نهادها، سازمان‌ها و مردم کشور در کمک‌رسانی به مناطق و هموطنان سیل‌زده را مایه امید برای کشور برشمرد و اظهار کرد: این نوع‌دوستی عظیم که برگرفته از فرهنگ عمیق و ناب ایرانی اسلامی است، سرمایه‌ای عظیم و زوال‌ناپذیر برای ایران و ایرانی است.

وی با اشاره به اراده ملی و همبستگی اقشار ملت برای برطرف کردن مشکلات ناشی از سیل، ابراز امیدواری کرد که در راستای این فرهنگ همیاری مشکلات، مسائل و کمبودهای مردم در مناطق سیل‌زده برطرف شود.
دبیر هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه این دانشگاه به عنوان بخشی از نظام اسلامی در کنار مردم بودن را وظیفه شرعی خود می‌داند، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی خود را وام‌دار مردم دانسته و اعتقاد داریم هرآنچه این دانشگاه در طول سالیان گذشته به دست آورده، ثمره اعتماد و حمایت مردم بوده و امیدوارم این خدمات کوچک که در حد توان دانشگاه است، مورد قبول درگاه الهی، مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) و مردم شریف و رنج‌دیده قرار گیرد.

عبدالهی با قدردانی از فعالیت همکاران دانشگاهی در موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، از فضای همدلی و مخلصانه این موکب ابراز خرسندی کرد و اجر و ثواب معنوی این خدمت‌رسانی را ذخیره اخروی آنان دانست.
وی یادآور شد: استان بوشهر به عنوان معین شهرستان باوی خوزستان با ۱۰۰ هزار نفر جمعیت شامل سه شهر و ۳۸ روستا در زمینه رسیدگی به مردم تعیین شده و موکب خدمت‌رسانی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در شهر اهواز برپا شده است.

در این سفر سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) بوشهر، حجت‌الاسلام موسی کمالی امام جمعه خارگ، حجت‌الاسلام مصلح امام جمعه برازجان و تنی از چند از رؤسا و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر حضور داشتند و برخی از روستاهای سیل‌زده در شهرستان باوی در حوزه آبریز کارون و کرخه مورد بازدید قرار گرفت.


همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با شرکت شهرک های صنعتی بوشهر

تاریخ: 97/01/26

مشاور و رئیس حوزه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و مدیر اجرایی طرح کیتین و کیتوسان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مهدی نکیسا در این دیدار با تأکید بر رونق تولید که توسط مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان شعار سال98 تعیین شده بر لزوم ایجاد صنایع و محصولات جدید و دانش بنیان در استان تأکید و اذعان کرد: باید تلاش کرد تا با همکاری و تعامل تمامی نهادها، ظرفیت‌های تولیدی و صنعتی استان فعال‌تر شوند.
نکیسا با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر رونق تولید، اشتغال و ایجاد درآمدهای پایدار مبتنی بر طرح های دانش بنیان برای استان را با جدیت دنبال می کند، تشریح کرد: این دانشگاه با داشتن ظرفیت های علمی و زیرساخت های فیزیکی و نیروی انسانی باتجربه، تولید صنعتی کیتین و کیتوسان و محصولات پایین دستی آن را به عنوان یکی از اولویت های برنامه های خود قرار داده است.
وی با اشاره به آمادگی دانشگاه برای سرمایه گذاری در تولید طرح کیتین و کیتوسان گفت: این محصول از پوست میگو با حدود ۳ هزار کاربرد واقعی است که با توجه به فراوانی مواد اولیه، به‌عنوان مزیت نسبی استان بوشهر محسوب می‌شود.
در ادامه آرمان قاسمی مدیر اجرایی این طرح در خصوص جزئیات و زیرساخت های مورد نیاز آن توضیحاتی ارائه داد.
مهندس صفوی مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر نیز با اشاره به مهیا بودن زیرساخت های مناسب در مجموعه شهرک های صنعتی بوشهر ضمن استقبال از این طرح گفت: شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر آمادگی همه جانبه خود را در راستای پیگیری صدور مجوزهای لازم و کمک به دانشگاه آزاد اسلامی در تولید و توسعه طرح کیتین و کیتوسان و محصولات پائیین دستی آن اعلام می دارد.


تشکیل حلقه انسانی پاسدار در بوشهر

تاریخ: 98/01/24

با همراهی دانشگاهیان انجام شد؛
تشکیل حلقه انسانی پاسدار در بوشهر

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به همراه مردم ولایتمدار با ایجاد حلقه انسانی پاسدار در کنار ساحل خلیج فارس، حمایت خود را از پاسداران اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در راستای محکوم‌کردن اقدام سران آمریکا و حمایت از نیروی مقتدر سپاه، مردم همیشه درصحنه بوشهر از طیف‌های مختلف سیاسی، نظامی و مردمی در کنار ساحل نیلگون خلیج فارس حلقه انسانی پاسدار تشکیل دادند.

هیئت رئیسه، استادان، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز دوشادوش مردم غیور این شهر با حضور فعال در این حلقه انسانی با اعلام انزجار از اقدام سخیفانه و گستاخانه دولت و رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، حمایت همه‌جانبه خود را از پاسداران امنیت و استقلال کشور اعلام کردند.

مهدی نکیسا رئیس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در حاشیه این مراسم با اعلام اینکه این همبستگی پاسخ دندان‌شکن و همیشگی مردم استان بوشهر به آمریکائیان و دیگر دول زورگو و استعمارگر است، گفت: شرکت‌کنندگان با سردادن شعار‌های «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل»، «ترامپ ورشکسته؛ سپاه نمیشه خسته»، «ترامپ در چه فکریه؛ ملت همش سپاهیه»، «سلیمانی می‌رزمد؛ آمریکا می‌لرزد» با حمایت قاطع از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، انزجار خود را از اقدام ترامپ در تروریستی خواندن سپاه پاسداران ابراز کرده و ایستادگی خود را در مقابل زورگویان جهان به نمایش گذاشتند.


طبخ غذای گرم توسط دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر در مناطق سیل‌زده

تاریخ: 98/01/24

عبدالهی عنوان کرد:
طبخ غذای گرم توسط دانشگاه آزاداسلامی استان بوشهر در مناطق سیل‌زده
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: از روز گذشته موکب دانشگاه آزاد اسلامی این استان برای طبخ غذای گرم در شهرستان سیل‌زده باوی مستقر شده است.
اسماعیل عبدالهی در خصوص اقدامات صورت گرفته برای امداد‌رسانی به استان‌های سیل‌زده توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: در همان ساعات اولیه آغاز جاری شدن سیل در استان‌های مختلف، ستاد حمایت از سیل‌زدگان در استان تشکیل شد و بر همین اساس دبیرخانه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، واحد تنگستان را مسئول پیگیری و جمع‌آوری کمک‌ها برای استان‌های سیل‌زده کردند.
وی تصریح کرد: در همین راستا یک محموله ۳۰ میلیون تومانی که شامل پتو، پوشاک، مواد غذایی و سایر اقلام مورد نیاز بود به دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد برای توزیع در میان نیازمندان تحویل داده شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: از روز گذشته نیز موکب دانشگاه آزاد اسلامی این استان برای طبخ غذای گرم در شهرستان باوی مستقر شده است.
عبدالهی در خصوص کمک‌های نقدی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به سیل‌زدگان گفت: با رضایت و همکاری کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان یک تا سه روز از حقوق فروردین ماه برای کمک به سیل‌زدگان تخصیص خواهد یافت و روند گردآوری لیست کارکنانی که تمایل به انجام این کار دارند همچنان در حال بروز‌رسانی است و در پایان این کمک‌ها بر حسب نیاز برای تهیه مواد غذایی در موکب برای طبخ غذای گرم و یا سایر اقلام مورد نیاز مصرف خواهد شد.
وی با بیان این‌که سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر مسئول کمک‌رسانی به شهرستان آب‌گرفته باوی واقع در استان خوزستان است، خاطرنشان کرد: بنا بر هماهنگی‌های صورت گرفته ماشین‌آلات مورد نیاز مناطق سیل‌زده توسط دانشگاه استان با هماهنگی سپاه ارسال شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پایان گفت: گروهی از کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر برای حضور به‌عنوان نیروی جهادی در شهرستان باوی اعلام آمادگی کردند، که سپاه استان بوشهر که مسئول کمک‌رسانی این شهرستان است اعلام کرد که در حال حاضر به اعزام نیروی انسانی به این منطقه نیازی نیست.


ارسال کمک‌های غیرنقدی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به مناطق سیل‌زده

تاریخ: 98/01/21

عبدالهی خبر داد:
ارسال کمک‌های غیرنقدی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر به مناطق سیل‌زده
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: نخستین محموله کمک‌های غیرنقدی این دانشگاه به مناطق سیل‌زده لرستان ارسال شد.
اسماعیل عبدالهی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اعلام ارسال نخستین محموله کمک‌های غیرنقدی دانشگاهیان این استان به سیل‌زدگان لرستان اظهار کرد: با توجه به وضعیت هموطنان سیل‌زده کشورمان و خسارت‌هایی که سیل به مناطق مختلف کشور وارد کرد، دبیرخانه هیئت امنای استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان(اهرم)، مسئول هماهنگی و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شدند و این کمک‌ها به مناطق سیل‌زده ارسال و تحویل دانشگاه آزاد اسلامی لرستان شد.

وی خاطر‌نشان کرد: کمک‌های دریافت شده از واحدها و مراکز استان مشتمل بر اقلام و لوازم بهداشتی، پتو، لباس، آب‌معدنی، مواد‌غذایی، خرما، کنسرو و سایر مایحتاج ضروری دیگر است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تهیه لوازم ضروری برای سیل‌زدگان در این شرایط سخت و طاقت‌فرسا می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش درد و رنج آنان داشته باشد، ادامه داد: حمایت از هموطنان سیل‌زده و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مطابق وظیفه ملی و شرعی ادامه دارد و روزهای آینده نیز به این مناطق ارسال خواهد شد.

عبدالهی با بیان اینکه موکب خدمت‌رسانی این دانشگاه تا چند روز آینده در استان خوزستان برپا می‌شود، یادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام ظرفیت در کمک‌رسانی و کاهش آلام هموطنان سیل‌زده تلاش خواهد کرد.


سپاه پاسداران پاره تن و بخش جداناشدنی ساختار دانشگاهیان است

تاریخ: 98/01/20

دانشگاهیان بوشهر:
سپاه پاسداران پاره تن و بخش جداناشدنی ساختار دانشگاهیان است بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اعلام کرد که سپاهیان بصیر و خدمتگزار را پاره تن و بخش جداناشدنی پیکر و ساختار خود می‌دانیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در بیانیه‌ای اقدام آمریکا نسبت به تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تصمیم نابخردانه دولت جنایتکار و تروریست پرور آمریکا را در تروریست خواندن سپاه پرتوان و حامی مستضعفین که خود قربانی ترورهای وحشیانه دشمن اصلی و واقعی تروریست جهانی هستند را به شدت محکوم کرده و با صدای بلند و قاطع حمایت خود را از پاسداران شرف، امنیت، آزادی و اسلام و انقلاب اعلام می‌کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: بی‌شک، رفتار وقیحانه دولت آمریکا از یک سو بیش از پیش مشروعیت و مظلومیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را آشکار و به اثبات می‌رساند و از سوی دیگر دشمنی و استیصال دولت شیطانی آمریکا را در مواجهه با منطق و قدرت محکم و مردمی این نهاد انقلابی و درخط مقدم خدمت‌رسانی نشان می‌دهد.
در پایان این بیانیه آمده است: بر این اساس، ما دانشگاهیان و آحاد اساتید بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ضمن انزجار از تصمیم نامتعارف و تجاوزکارانه دولت ورشکسته آمریکا و حامیانش که به طور قطع به انزوای جهانی این دولت ضد حقوق و امنیت بشری منجر خواهد شد، سپاهیان بصیر و خدمتگزار را پاره تن و بخش جداناشدنی پیکر و ساختار خود می‌دانیم و هیچ‌گاه دست از حمایت از این مولود مبارک انقلاب و نظام برنخواهیم داشت. ولو کره الکافرون والمشرکون والمجرمون.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام توان در خدمت مسافران نوروزی و سیل زدگان است.

تاریخ: 1398/01/13

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام توان در خدمت مسافران نوروزی و سیل زدگان است.
دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر عنوان کرد: از شروع تعطیلات نوروزی و وقوع سیل در برخی از استان ها با تشکیل ستاد بحران و حمایت از هموطنان سیل زده به وظیفه ملی و شرعی خود عمل نمود و واحدها و مراکز دانشگاهی استان در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

دکتر عبدالهی متذکر شد: درهمین راستا دبیرخانه هیات امنا استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان(اهرم) ،مسئول و مامور اسکان اضطراری و هماهنگی و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر شدند و خوشبختانه با هماهنگی کامل با دستگاه های اجرایی به امداد رسانی و خدمت به مسافران و مهمانان نوروزی و همچنین جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی به هموطنان سیل زده همت گماشت و ان شاالله به زودی کمک های دریافتی به مناطق سیل زده ارسال خواهد شد. کمک های دریافت شده از طریق واحدها و مراکز استان مشتمل بر اقلام و لوازم بهداشتی، پتو،لباس،آب معدنی،مواد غذایی وسایر مایحتاج ضروری دیگراست.با عنایت به حجم وسیع آسیب ها و مشکلات هموطنان گرفتار سیل واعلام آمادگی برخی از همکاران برای تخصیص یک یا چندروز از حقوق ماهیانه خود، مقررشد چنانچه سایر همکاران متمایل و رضایت داشته باشند، زمینه مشارکت آنها دراین امر خیر و نوع دوستانه فراهم شود.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهرعنوان کرد : استان بوشهر با داشتن سواحل زیبا، آب و هوا و موقعیت جغرافیایی مناسب و امکانات فراوان ،تاکنون پذیرای شمار زیادی گردشگر و مهمان نوروزی از سراسر کشور به ویژه استان های همجوار فارس، هرمزگان ، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان بوده است و در این رابطه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام ظرفیت و امکانات خود از هموطنان و مسافران عزیز استقبال کرده و زمینه آرامش خاطر آنان را فراهم نموده است.
دکتر عبدالهی با بیان اینکه هرچند به جهت نزول برکات و انعام الهی و آسمانی باید سجده شکر بجا آوریم ، اظهار امیدواری و آمادگی کرد: آحاد همکاران هیات علمی و گروه های تخصصی در سراسر کشور و استان بوشهر با رویکرد نوآورانه و تهیه طرح های پژوهشی دانش بنیان و ارائه راهکارهای اثرگذار علمی ،در زمینه مدیریت منابع آب و بهره برداری شایسته از نزولات آسمانی و تبدیل آن به فرصت،کشور و هموطنان را یاری نمایند و از تکرار و بروز حوادث مشابه و خسارات مالی و جانی پیشگیری نمایند.


مسعود صابری، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سرپرست مرکز کنگان شد.

تاریخ: 1397/12/28

مسعود صابری، عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، سرپرست مرکز کنگان شد. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر طی حکمی مسعود صابری را به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کنگان منصوب کرد. اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های منطقه ای و ملی، توسعه طرح‌های پژوهشی و ارتقاء پژوهش، تلاش برای توسعه تحصیلات تکمیلی به‌ صورت هدفمند، حمایت از نخبگان، صنعتگران و اندیشمندان، انجام فعالیت‌های فرهنگی فاخر، تعامل با نهادهای انقلابی و دستگاه های اجرایی از اهم برنامه‌های استان در مرکز کنگان تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مسعود صابری سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مرکز کنگان در جلسه معارفه خود، گفت: تلاش خواهم کرد تا پاسخگوی اعتماد مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی، خصوصاً رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر باشم. گفتنی است، مسعود صابری با مدرک دکتری مهندسی شیمی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است که سابقه مدیریت گروه مهندسی شیمی، نفت و پلیمر و همچنین ریاست اداره امور پژوهشی واحد بوشهررا در کارنامه اجرایی خود دارد. لازم به یادآوری است در این جلسه که با حضور مسئولان استانی برگزار شد از خدمات و تلاش های آقای احسان پاکدامن رئیس سابق این مرکز تقدیر شد.


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر: دانشگاهیان نقش تأثیرگذاری در پیشبرد اهداف نظام دارند

تاریخ: 1397/12/27

دکترعبدالهی: ایفای نقش دانشگاهیان و آحاد مردم در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزنده است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی واحد، دکتر اسماعیل عبدالهی عصر امروز در نشست صمیمی کارکنان و اعضای هیئت ‌رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که به مناسبت ایام پایانی سال برگزار  شد، گفت: از تلاش‌ کارکنان در پیشبرد اهداف علمی و فرهنگی مجموعه‌ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در طول سال قدردانی می‌کنم.

وی با تأکید بر اینکه کارکنان سرمایه‌های دانشگاه هستند و می‌توان با تلاش و پشتکار در مواجهه با توطئه‌های دشمنان پیروز شد، گفت: ایفای نقش دانشگاهیان و آحاد مردم در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزنده است.

دکترعبدالهی با تأکید بر عمل به منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب در مقوله پیشرفت علم و پژوهش، دانشگاهیان را مغز جامعه خواند و گفت: در وضعیت و سیاست‌گذاری جدید دانشگاه، علاوه بر افتخار به گذشته نباید در گذشته ماند و باید با ارائه و اجرای طرح‌های تحول‌گرا برای پیشرفت و آینده دانشگاه برنامه‌ریزی و مدیریت کرد.

وی با بیان اینکه نگاه تحول‌گرا باید دانش‌بنیان، استفاده از ظرفیت‌های موجود و نگاه مردمی و انقلابی باشد، اظهار کرد: دانشگاه مرکز تربیت نیروهای کارآمد و فعال در اجتماع است؛ بنابراین انتظار جامعه از خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی متفاوت بوده و بر همین اساس باید به وظایف خود مسئولانه‌تر عمل کنیم و درعین‌حال در برابر عملکرد خود پاسخگو باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه دانشگاه خانه دوم تمام کارکنانی است که مسئولیت اجرایی این دانشگاه را بر عهده‌ دارند، گفت: بخش عظیمی از اوقات ما در دانشگاه برای انجام امور گذرانده می‌شود پس باید سعی کنیم با دلسوزی، همدلی، در فضایی صمیمی فعالیت کنیم و در همه امور تکریم ارباب‌رجوع، صداقت، امانت‌داری، صرفه‌جویی در مصرف و وجدان کاری در سرلوحه کارهایمان قرار گیرد.

 


برگزاری اردوی راهیان نور دریایی اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی سراسر کشور در استان بوشهر

تاریخ: 1397/12/25

برگزاری اردوی راهیان نور دریایی اساتید بسیجی دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی سراسر کشور در استان بوشهر مهدی نکیسا، رییس حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بیان کرد:امسال اردوی راهیان نور دریایی اساتید بسیجی دانشگاه های کشور به صورت متمرکز در استان بوشهر برای دومین سال متوالی در حال برگزاریست. این اردو از تاریخ 24 الی 27 اسفندماه ۹۷ در مجتمع آموزشی عالیشهر دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار می شود. وی افزود: در این اردو که قریب به ۷۰۰ استاد دانشگاه از همه دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی دولتی و غیردولتی به همراه خانواده حضور خواهند داشت، برنامه های متنوع فرهنگی در نظر گرفته شده است. اردوی امسال بسیج اساتید بنام سردار شهید علیرضا ماهینی از فرماندهان دلیر دفاع مقدس استان بوشهر برگزار می شود. دارا ، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان بسیج اساتید کشور نیز با تبیین هدف گذاری این برنامه شاخص سازمان بسیج اساتید افزود: هدف از برگزاری اردوی بوشهردر واقع پیوند حوزه مقاومت و اقتدار است. جزیره خارک و شخصیت رییسعلی دلواری به عنوان نمادی از عرصه مقاومت دیروز و نیروگاه اتمی بوشهر تصویری از اقتدار امروز جمهوری اسلامی است. وی همچنین اعلام کرد در این دوره از اردوها، استادان بسیجی علاوه بر بهره مندی از برنامه های متنوع فرهنگی، از تاسیسات نفتی جزیره خارک،نیروگاه هسته‌ای بوشهر و همچنین موزه رئیسعلی دلواری و اماکن سیاحتی استان بوشهر نیز بازدید خواهند کرد.


صیانت از آرمان شهدا وظیفه همگانی است

تاریخ: 97/12/22

معاون دانشگاه آزاداسلامی واحد بوشهر:
صیانت از آرمان شهدا وظیفه همگانی است
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدا هستیم و باید با جان و دل راه آنان را ادامه دهیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، باقر گرگین صبح امروز در مراسم تجلیل از مقام شهید مسعود خلعتی که با حضور زهرا تعجب همسر این شهید در روز تجلیل از همسران و مادران شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد، گفت: شهدا با خون خود انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را جهانی کردند و در دوران جدایی و بیگانگی با حقیقت، حماسه‌ای که شهیدان پیش روی ما گشودند تذکر عبور از این دوران است.
وی با تأکید بر اینکه نوای دعوت شهیدان به جاودانگی تا همیشه روزگار در گوش تک‌تک آحاد جامعه طنین‌انداز است، اظهار کرد: مگر می‌شود کسانی که درد پوچی دوران را احساس می‌کنند، وقتی با زلال‌ترین درمان در تاریخ خود روبه‌رو می‌شوند آن را نشناسند.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه داشته‌هایمان را مدیون خون پاک شهدای والامقام هستیم، عنوان کرد: باید با جان و دل راه شهدا را ادامه داده و از دستاوردهای ارزشمند شهدا صیانت کنیم.
گرگین تصریح کرد: امروز در پرتوی الگوگیری از فرهنگ شهادت باید آینده را به تماشا نشست، نه اینکه آن قله رفیع را که شهدا برای ما رقم زدند را منزلگاه خود بپنداریم و به امروز خود مشغول شویم.
وی یادآور شد: گذشته‌ ما قله‌‌ای بس بزرگ است که باید بر فراز آن ایستاد؛ اما افقی دیگر در میان است که آینده انقلاب اسلامی را رقم خواهد زد.
در ادامه زهرا تعجب همسر شهید خلعتی مطرح کرد: نسل جوان امروز ما که جنگ و مسائل آن را تجربه نکرده‌اند، ذهنیت مبهمی از رزمندگان و روزهای دفاع مقدس دارند.
وی با بیان اینکه باید فرصت نگاه‌ کردن به زنان و مردان جنگ تحمیلی از زاویه‌ای دیگر برای نسل جوان انقلاب مهیا شود، خاطرنشان کرد: زاویه‌ای که در آن علاوه بر جنگ، عشق‌های پاک رزمندگان، شهدا و جانبازان به ذات مقدس الهی، همسران و فرزندانشان به خوبی دیده می‌شود.
شهید خلعتی از شهدای نیروی دریایی و از نخستین گروه‌های شهید در رویارویی مستقیم با نیروهای آمریکایی است که شهریور ۶۶ در خلیج‌فارس در حمله نظامیان آمریکایی به کشتی تدارکاتی «ایران اجر» به شهادت رسید.


چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» در بوشهر برگزار شد

تاریخ: 97/12/22

در دو بخش دانشجویی و آزاد؛
چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» در بوشهر برگزار شد
چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در دو بخش دانشجویی و آزاد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، چهارمین شب شعر طنز «خنده زنان» با حضور بانوان شاعر طنزپرداز استان بوشهر، مسئولان دانشگاه، استادان، دانشجویان و جمعی از علاقه‌مندان ادبیات با هدف شناسایی و معرفی بانوان طنزپرداز برگزار شد.

رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه خوشبختانه شب شعر طنز «خنده زنان» با تلاش و جدیت برگزارکنندگان، حمایت دانشگاه و استقبال علاقه‌مندان به شعر به چهارمین دوره خود رسید، گفت: بحمدالله هرسال شاهد رشد کیفی آثار و افزایش تعداد شعرای شرکت‌کننده در این شب شعر هستیم.

انسیه ماهینی بهره‌گیری از ادبیات را از راهکارهای مؤثر مقابله با تهاجم فرهنگی دانست و اظهار کرد: شعر تأثیرگذارترین راه اشاعه آموزه‌های دینی، اسلامی و ایرانی برای هدایت و ارشاد جوانان است.

وی با بیان اینکه برای رشد فرهنگ در جامعه باید از تمام ظرفیت‌های موجود بهره گرفت، عنوان کرد: شعر و ادبیات یکی از جذابترین این ظرفیت‌هاست؛ چراکه اثرگذاری شخصیت‌های برجسته مانند شاعران و استفاده از ابزارهای هنری و ادبی می‌تواند اتفاقات مؤثری در این حوزه را رقم زند.

ماهینی افزود: مفاهیم ارزشی مانند دستاوردهای انقلاب اسلامی، مسئولیت‌پذیری اجتماعی، نگاه کاوشگرانه و مدبرانه به جامعه و نفی خشونت را می‌توان با کلامی اثرگذار و دلنشین به ذهن و ضمیر مخاطب ارائه کرد.

استاد سیداسماعیل بهزادی شاعر پیشکسوت و طنزپرداز مطرح استان بوشهر و محمد تابناک برگزیده جشنواره طنز استان میهمان ویژه این برنامه مفرح فرهنگی بودند.


تأکید بر رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در ساخت اماکن ورزشی

تاریخ: 97/12/22

گرگین تأکید کرد:
تأکید بر رعایت اصول ایمنی و حفاظتی در ساخت اماکن ورزشی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: رعایت اصول ایمنی و حفاظتی اماکن و فضاهای ورزشی هنگام طراحی، ساخت و نگهداری بسیار مهم و حیاتی است.
باقر گرگین در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه ایمن‌سازی اماکن ورزشی باید همواره مدنظر مسولان ورزشی قرار بگیرد، اظهار کرد: ایمن‌سازی مهم‌ترین بخش در بهره‌برداری و نگهداری از اماکن ورزشی است.

وی با تأکید بر اینکه رعایت اصول ایمنی و حفاظتی اماکن و فضاهای ورزشی هنگام طراحی، ساخت، نگهداری و برگزاری برنامه‌های ورزشی بسیار مهم و اساسی است، اضافه کرد: سیستم‌های برقی، برودتی و حرارتی، روشنایی، سهولت رفت و آمد، خروجی‌های اضطراری، رختکن تیم‌ها، رختکن داوران، کف‌پوش سالن‌ها، ادوات و تجهیزات استاندارد، سرویس بهداشتی و حمام، تجهیزات آتش‌نشانی، فضای ورود وسایل نجات در هنگام وقایع غیرمترقبه و ... باید مورد توجه طراحان و برنامه‌ریزان قرار گیرد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر عنوان کرد: حجم برنامه‌های مختلف و متنوعی نظیر کلاس‌های تربیت بدنی، برنامه‌های فوق برنامه، مسابقات و کلاس‌های تخصصی رشته تربیت بدنی که در دانشگاه برای فعالیت‌های ورزشی وجود دارد، توجه به مسائل ایمنی را دوچندان می‌کند.
گرگین با اشاره به هیجان ناشی از مسابقات ورزشی یادآور شد: این هیجانات امکان بروز تنش میان بازیکنان و تماشاگران را بالا خواهد برد که رختکن مجزا و سکوهای مناسب تماشاگران با فاصله مناسب از زمین بازی موجب کاهش این تنش‌ها خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه سلامت جسمانی و تأثیر آن بر روح و روان انسان موجب شده تا تربیت بدنی جایگاه ویژه‌ای در اقشار مختلف به ویژه دانشگاهیان داشته باشد، تصریح کرد: توسعه رشته‌های ورزشی مختلف، ایجاد محیط جذاب و شاداب، غنی‌سازی اوقات دانشجویان و کارکنان، ایجاد فضای مناسب و فراهم کردن تجهیزات به‌روز و استاندارد ورزشی با گسترش فرهنگ ورزش در دانشگاه موجب همکاری و اشتیاق بیشتر دانشجویان و کارکنان در فعالیت‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر شده است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر تدوین برنامه مدون ورزشی و انجام علمی فعالیت‌های ورزشی در این واحد دانشگاهی به تشریح اماکن و فعالیت‌های ورزشی پرداخت و توضیح داد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به منظور انجام فعالیت‌های منسجم، هدفمندسازی و فعالیت در حیطه مشخص با تدوین اساسنامه مربوط به رشته‌های ورزشی و تشکیل انجمن‌های ورزشی متشکل از دانشجویان، ورزشکاران و استادان سعی بر تحقق این مسئله داشته است.

گرگین یادآور شد: اماکن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر شامل مجتمع ورزشی امیرالمؤمنین(ع) با مساحت ۵۹۰۸ که شامل هفت سالن سرپوشیده تخصصی چندمنظوره ( تکواندو، والیبال، بسکتبال، فوتسال، ژیمناستیک، بدمینتون، تنیس روی میز، جودو، کشتی)، سالن اجتماعات، کلاس‌های آموزشی، آزمایشگاه ورزشی (شامل الکتروکاردیوگراف، الکترومایوگراف، اندازه‌گیری تونیسیته عضلانی، تست لاکتات، تست‌های قوای جسمانی است که هر سالن دارای رختکن‌های مجزا، سرویس بهداشتی و حمام با جایگاه تماشاگران است.

وی متذکر شد: استادیوم زمین چمن این مجموعه را می‌توان یکی از کم‌نظیرترین استادیوم دانشگاه‌های کشور دانست که علاوه بر زمین چمن مناسب با داشتن پارکینگ، سیستم روشنایی استاندارد، پیست تارتان، تجهیزات کامل تمام ماده‌های رشته دوومیدانی، سالن بدنسازی و شطرنج، سکوی ۲ هزار نفری تماشاگر، سیستم صوتی و ... امکان برگزاری مسابقات را در سطح ملی میسر کرده است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تأکید کرد: سایت تیراندازی به اهداف پروازی این واحد دانشگاهی در زمینی به مساحت ۵۰۰ متر مربع احداث شده که مجهز به دستگاه پرتاب بشقاب استاندارد است.

گرگین با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر دارای ۲۰ اسب برای انجام برنامه‌های ورزشی سوارکاری است، خاطرنشان کرد: مجموعه باشگاه سوارکاری این واحد دانشگاهی در زمینی به مساحت ۱۲ هزار متر مربع احداث شده است که اصطبل نگهداری اسب و محوطه مناسب اسب‌سواری دانشگاه، امکان پانسیون اسب‌های بیرون از دانشگاه را فراهم آورده است

وی، یکی دیگر از زیرساخت‌های ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را زمین والیبال و فوتبال ساحلی عنوان کرد و افزود: این زمین با مساحت ۵ هزار متر مربع، قابلیت برگزاری مسابقات ساحلی را فراهم ساخته است.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در پایان با اشاره به دستورالعمل اجرایی ایمن‌سازی و استانداردسازی اماکن ورزشی دانشگاه مطرح کرد: این مهم از زمان اجرای پروژه‌های عمرانی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تا نگهداری و تعمیرات همواره با جدیت انجام شده است؛ به‌گونه‌ای‌که در سالن‌های یاد شده علاوه بر استفاده از تجهیزات استاندارد و بین‌المللی ورزشی نظیر اسکوربرد، کفپوش، سیستم روشنایی و برق اضطراری، برودتی و حرارتی، زنگ خطر، کپسول‌های آتش‌نشانی، تشک، تور، تیر، حلقه و پایه بسکتبال، اقلام کمک‌های اولیه، آمبولانس و ... بوده، توانسته با کسب امتیازات لازم در رشته‌های ورزشی مجوز انجام چندین دوره ورزشی در سطح کشوری و استانی را کسب و با موفقیت برگزار کند.


ترسیم حیات طیبه، هدف نهایی تربیت در قرآن کریم

تاریخ: 97/12/20

خواجه‌پور عنوان کرد:
ترسیم حیات طیبه، هدف نهایی تربیت در قرآن کریم
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: قرآن کریم با به‌کارگیری تمثیلات گیاه ترسیم حیات طیبه را هدف نهایی تربیت عنوان کرده است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، قدیر خواجه‌پور صبح امروز به‌عنوان نظریه‌پرداز در کرسی ترویجی «تبیین شبکه معنایی حیات طیبه با استفاده از تمثیل درخت در قرآن کریم بر اساس تفسیر المیزان» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: بازنمایی شبکه گسترده‌ای از مفاهیم از طریق تمثیلات، یکی از روش‌های تصویرگری قرآن است.
وی گفت: از میان تمثیلات قرآن کریم، درخت به‌عنوان یکی از قوی‌ترین نمادهای ساختار طبیعت، به‌گونه‌ای متفاوت و متنوع در مقایسه با دیگر تمثیلات در قرآن مورد استفاده قرار گرفته است.
خواجه‌پور تصریح کرد: مفاهیم تربیتی قرآن نیز که با ترکیب بنیادی ترین مفاهیم درباره حیات انسانی نظیر عقل، عمل، ایمان، علم، تقوا و ... که شاکله‌های مختلفی از شخصیت انسان را به نمایش می‌گذارد، بخشی از این تصویرگری را تشکیل می‌دهد.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه این تحقیق مفهوم حیات طیبه را در گستره شبکه‌ای از مفاهیم تربیتی فرض کرده، افزود: در تحقیق پیش رو با استفاده از روش تحلیل مفهومی به طرح شبکه مفهومی «عمل» به‌عنوان یکی از مفاهیم بنیادین تربیتی در حیات طیبه با تکیه به تفسیر المیزان پرداخته شده است.
وی ادامه داد: با به‌کارگیری روش نشانه‌شناسی به تحلیل نحوه بازنمایی این شبکه از طریق تمثیلات درخت اشاره شده و یافته‌های این تحقیق نشان داد، قرآن کریم با به‌کارگیری تمثیلات گیاه با سه واژه نبات، شجره و زرع به تبیین جریان تحولات سطوح مختلف رشد از جنبه‌های فردی تا اجتماعی پرداخته و ترسیم حیات طیبه را هدف نهایی تربیت عنوان کرده است.
در ادامه این کرسی نظریه‌پردازی، داوران به نقد مباحث مطرح شده پرداختند.


تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر موضوع حجاب با رعایت عدالت

تاریخ: 97/12/20

نصیری عنوان کرد:
تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر موضوع حجاب با رعایت عدالت
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: یکی از بهترین راه‌های تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر موضوع و مبحث حجاب آن است که عدالت در همه ابعاد رعایت شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به همت کانون فرهنگی دانشجویی آراستگی و با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر، کرسی آزاد اندیشی پوشش اسلامی ویژه دانشجویان برگزار شد.
در ابتدای جلسه کرسی آزاداندیشی «پوشش اسلامی» دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که با استقبال دانشجویان مواجه شد، پوسترهایی با موضوع آراستگی و پوشش و گزیده‌ای از مفاهیم مهم بخشنامه آراستگی دانشگاه آزاد اسلامی توزیع شد.
در این جلسه که به مقایسه مقوله پوشش و آراستگی در دانشگاه‌های کشور و دیگر نقاط جهان پرداخته شد، مخالفان و موافقان نظر خود را بیان کردند.
مخالفان با پوشش اسلامی مسائلی مانند زیر سؤال رفتن آزادی، نبود دلیل برای اثبات سلامت روانی فرد به واسطه پوشش، بی‌توجهی به نظر اکثریت مردم را دلایل مخالفت خود بیان کردند و موافقان نیز مواردی مانند برابری زن و مرد در مبحث حجاب، ریشه‌های فرهنگی حجاب در آیین کهن کشور، حفظ کیان خانواده و حفظ شخصیت و متانت انسان را از دلایل موافقت خود با بحث اسلامی‌شدن پوشش دانستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت که به‌عنوان داور در این کرسی آزاداندیشی حضور داشت، گفت: یکی از بهترین راه‌های تأثیرگذاری حکومت اسلامی بر بحث حجاب آن است که عدالت در همه ابعاد رعایت شود تا آنگاه به‌صورت طبیعی در بعد فرهنگی مردم به‌طور داوطلبانه به سمت توصیه‌های فرهنگی که برخاسته از فطرت انسانی، دین و تمدن بشری است، گرایش پیدا کنند.
علی نصیری با اشاره به مستندات موجود درباره اعتقاد به حجاب در کتب مقدس، اظهار کرد: موضوع پوشش در اسلام، مقوله‌ای فراجنسیتی است و آیات قرآن کریم خطاب به هر دو جنس انسان است.
وی با بیان اینکه مرد و زن باید از نظربازی اجتناب کنند، تصریح کرد: سایر ادیان نه تنها به بحث پوشش و حجاب ظاهری اعتقاد دارند؛ بلکه در دین مسیحیت بر حجاب چشم نیز تأکید شده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت یادآور شد: بهتر است تمام انسان‌ها به آخرت به‌عنوان واقعیتی که گریزی از آن نیست، توجه داشته باشند و پاکدامنی و پوشش مناسب را مانند اصلی در زندگی، سرلوحه قرار دهند و از پیامدهای فساد و فحشا که به‌دلیل بی‌توجهی به حجاب در جهان غرب به وجود آمده، عبرت بگیرند.
رئيس اداره امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه دانشگاه‌ها در همه جای دنیا مرکز تحول فکری، جنبش عقیدتی اخلاقی و محلی برای عرضه ارزش‌های نوین انسانی، علمی و تاریخی محسوب می‌شوند، اظهار کرد: وجود فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاه‌ها، ضرورتی ملی است.
انسیه ماهینی با تأکید بر اینکه اکثریت قریب به اتفاق دانشگاه‌های جهان دارای ضوابط خاصی در نوع پوشش متناسب با محیط آموزشی خود هستند، تشریح کرد: نکته‌ای که در محیط مقدس آموزش و تعلیم در همه جای دنیا می‌توان به‌صورت مشترک ملاحظه کرد، کیفیت پوشش حرفه‌ای بر اساس نوع ضرورت‌های محیطی به‌منظور ایمنی، آرامش روحی و روانی برای پیشبرد امور و الزام به آراستگی وضع ظاهری برخاسته از شأن علم و فرهنگ است.


مخاطبان عمده بیانیه گام دوم انقلاب مردم و دانشگاهیان هستند

تاریخ: 97/12/19

حجت‌الاسلام حسینی:
مخاطبان عمده بیانیه گام دوم انقلاب مردم و دانشگاهیان هستند
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: مردم و دانشگاهیان دو مخاطب عمده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در جلسه شورای اداری استان بوشهر با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: مخاطبان اصلی این بیانیه، آحاد مردم و قشر اندیشمند دانشگاهی کشور هستند.

وی افزود: روی نخست خطاب مقام معظم رهبری با آحاد ملت ایران به عنوان صاحبان اصلی این انقلاب است که با تمام محدودیت‌ها، تحریم‌ها و فشارهای مختلف به ویژه اقتصادی با عزمی راسخ پایبند به خط‌مشی، آرمان‌ها و اهداف اولیه انقلاب اسلامی هستند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه روی دوم بیانات ایشان که باید تخصصی و ویژه به آن توجه کرد، نخبگان و دانشگاهیان کشور هستند، افزود: در جای‌جای این بیانیه سفارش‌های متعدد به دانشگاهیان و جوانان شده که باید برای رشد و تعالی انقلاب و کشور تلاش دوچندان کنند.

حسینی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی درصدد اجرایی کردن بخش‌های دانشگاهی بیانیه گام دوم انقلاب هستیم، تأکید کرد: نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر در قدم نخست کرسی هم‌اندیشی «بررسی جایگاه زن در پیشبرد گام دوم انقلاب» با حضور اعضای هیئت علمی استان را برگزار کرد.


فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد با طرح‌های اقتصادی

تاریخ: 97/12/19

عبدللهی مطرح کرد:
فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه آزاد با طرح‌های اقتصادی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، هدف اصلی طرح‌های دانش‌بنیان را فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای در دانشگاه آزاد عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اسماعیل عبدالهی در آخرین جلسه شورای اداری این استان در سال ۹۷ با قدردانی از مجموع تدابیر، اقدامات و فعالیت‌های انجام گرفته در راستای اجرای برنامه‌های مصوب دانشگاه در این سال اظهار کرد: یکی از افتخارات و ویژگی‌های منحصر به فرد دانشگاه آزاد اسلامی، این است که خدمت‌رسانی آن به کشور کاملاً مردمی است.
وی اضافه کرد: دانشگاه یکی از نهادهایی است که پیوسته و مستمر با مردم و به ویژه جوانان آینده‌ساز نظام و امیدهای آینده انقلاب در ارتباط است و ما باید در دانشگاه رابطه‌ای محترمانه با این قشر برقرار کنیم تا در تحقق برنامه‌ها، اهداف و سیاست‌گذاری‌های خود موفقیت‌های بیشتری داشته باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه باید به تکریم ارباب‌ رجوع به عنوان یک مقوله ارزشی، آرمانی، توصیه الهی و یک نیاز اجتماعی و سازمانی نگاه کرد، یادآور شد: تکریم ارباب رجوع باید به عنوان سرلوحه دانشگاه و یک اصل در دانشگاه نهادینه شود.
عبدالهی با تأکید بر اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب، مطرح کرد: باید نسبت به این بیانیه ارزشمند که در یکی از حساس‌ترین مقاطع انقلاب صادر شده، احساس مسئولیت بیشتری داشته و توان، تفکر، اندیشه و نیروی خود را بیش از گذشته در اختیار خدمت به نظام و مردم قرار داد.
وی با بیان اینکه باید تعمق و تأمل راهبردی به بیانیه گام دوم انقلاب داشت، متذکر شد: سخنان رهبر فرزانه انقلاب در این بیانیهکلامی عادی و با تاریخ خاص نیست؛ بلکه بند بند آن دارای نکات عبرت‌آموز و تأثیرگذار است که می‌تواند سند چشم‌اند از چله‌های بعدی انقلاب تلقی شود

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه از لحظه تقبل این مسئولیت، برنامه‌های توسعه استان و وظایف هر واحد در این راستا کاملاً مشخص شد، عنوان کرد: نخستین قدم در این راستا شناسایی ظرفیت‌ها و پیگیری اجرای طرح‌های اقتصادی بود.
عبدالهی با بیان اینکه این طرح‌ها با هدف فعال‌سازی ظرفیت درآمد غیرشهریه‌ای دانشگاه انجام می‌شود، ادامه داد: هر طرحی در استان باید در این چارچوب دیده شده و با توجه به شرایط موجود، ریسک‌پذیری پایین، درآمدزایی تضمینی و زودبازده بودن جزء ویژگی‌های اصلی طرح باشد.

وی افزود: واحدهای دانشگاهی باید متناسب با ظرفیت‌ها و مزیت‌های محدوده استان بوشهر نسبت به اجرای طرح‌های دانش‌بنیان که ماهیت درآمدی و فعال‌سازی ظرفیت‌های علمی و پژوهشی را با خود به همراه دارد تلاش کنند.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در پایان با اشاره به مصوبات جلسات گذشته شورای اداری استان بوشهر اظهار کرد: این مصوبات به عنوان نیازهای یک پیکر، مجموعه و با توجه به ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسیده‌اند و رؤسای واحدها و مراکز استان باید در راستای اجرای آن با نگاه تعاملانه و هماهنگ برای توسعه دانشگاه و در چارچوب سیاست‌های کلان اقدام کنند.


عضو هیئت علمی واحد بوشهر، شهروند افتخاری بوشهر شد

تاریخ: 97/11/18

عباس عاشوری نژاد، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، شهروند افتخاری بوشهر شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، با انتخاب اعضای شورای شهر بوشهر، از عباس عاشوی نژاد عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، به عنوان شهروند افتخاری در بزرگداشت یازدهمین هفته بزرگداشت روز بوشهر( 18 اسفند) تقدیر شد.
عاشوری‌نژاد عضو هیأت علمی تمام وقت و مدیر گروه کارشناسی ارشد تاریخ وتمدن ملل اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر است.

وی علاوه بر این در جایگاه مدیر انجمن دوستداران حافظ بوشهر، دبیر هم اندیشی نخبگان دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مدیر پژوهشگاه علوم اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، مشاور تحقیفاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و سردبیر فصلنامه 'فرهنگ بوشهر، عضو حقیقی شورای فرهنگ عمومی استان و عضو هیات اندیشه ورزان استان بوشهر نیز به فعالیت‌های علمی و فرهنگی می‌پردازد.
وی تاکنون حدود 20 کتاب تألیف و بیش از 40 مقاله ملی و بین المللی در باره تاریخ، انسان و زندگی منتشر کرده است.