عضو هیأت علمی واحد بوشهر، مقام آور مسابقات قرآنی شد

تاریخ: 97/07/30

مراسم اختتامیه بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با معرفی برگزیدگان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ارومیه، مراسم اختتامیه مرحله کشوری بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت ویژه استادان و دانشجویان، با حضور ۴۰۰ نفر از حافظان و قاریان برتر قرآن کریم در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه برگزار شد.
در بخش حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم ویژه استادان فاطمه شاه‌حسینی از استان همدان رتبه اول، مینا صلواتی‌بیشه از استان بوشهر رتبه دوم و رعنا رستمی از استان آذربایجان‌شرقی رتبه سوم بیست و سومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی را به دست آوردند.


تشدید نظارت دبیرخانه هیأت امنا بر عملکرد واحدهای دانشگاهی بوشهر

تاریخ: 97/07/30

رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد:
تشدید نظارت دبیرخانه هیأت امنا بر عملکرد واحدهای دانشگاهی بوشهر
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از تلاش برای پررنگ‌ترشدن نقش نظارت هدایت راهبردی این دبیرخانه بر عملکرد واحدها و مراکز این دانشگاه خبر داد.
عبدالرحیم پذیرا در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: دبیرخانه هیأت امنای استان، هماهنگ‌کننده واحدهای استان و سازمان مرکزی بوده و از طریق برگزاری جلسات و شوراهای مختلف، به‌دنبال وحدت رویه در واحدهای دانشگاهی است.
وی با بیان تشریح فعالیت‌ها و عملکرد این دبیرخانه از بدو تأسیس تاکنون، اظهار کرد: دبیرخانه هیأت امنای استان بوشهر همچون دبیرخانه‌های سایر استان‌ها با هفت شورای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی، دانشجویی و فرهنگی، اداری و مالی، عمرانی، برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان و ورزشی فعال است.
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد بوشهر با بیان اینکه هر یک از شوراهای تخصصی، متشکل از چندین کارگروه است، عنوان کرد: هر یک از کارگروه‌های شوراهای تخصصی براساس نیاز تشکیل جلسه داده و نظر مشورتی خود را به شورای تخصصی ارائه داده تا این شوراها پس از کارشناسی دقیق نظرها و با تأیید دبیر هیأت امنای استان، از طریق دبیرخانه، این نظرها را به‌عنوان مصوبه‌های لازم‌الاجرا به همه واحدهای استان ابلاغ کند.
وی از تشکیل منظم جلسات هیأت امنای استان بوشهر در هر فصل از سه سال پیش تاکنون خبر داد و تصریح کرد: از دیگر وظایف دبیرخانه برگزاری جلسات هیأت امنای استان، کمیسیون دائمی هیأت امنا و کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیأت امناست که تاکنون ۱۵ جلسه هیأت امنا با ۷۸ مصوبه و اجرای بیش از ۱۵ درصد مصوبات برگزار شده است.
پذیرا ادامه داد: تاکنون ۲۱ جلسه کمیسیون دائمی و ۹ جلسه کمیته نظارت برحسن اجرای مصوبات هیأت امنا نیز برگزار شده و مصوبات و گزارش دوره‌ای از حسن اجرای مصوبات را به‌صورت مکتوب تهیه و در هر جلسه هیأت امنا مطرح می‌شود.
عضو هیأت علمی واحد بوشهر با بیان اینکه نقش اصلی و فلسفه وجودی دبیرخانه، نقش نظارت و هدایت راهبردی و رفع مشکلات است، اذعان کرد: در راستای نقش نظارتی در استان، بازدیدهای سرزده با هدف ارزیابی عملکرد واحدها و مراکز دانشگاهی استان انجام می‌گیرد تا از نزدیک روند آخرین اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف دانشگاه‌ها رصد شود.
وی با تأکید بر اینکه بحث درآمدهای غیرشهریه‌ای از جمله راهبردهای اساسی و مهم در دوره مدیریت جدید دانشگاه است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت بحث اقتصاد دانش‌بنیان، تبدیل علم به ثروت و کاهش وابستگی به شهریه، یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های آتی این دبیرخانه، تلاش برای فعالیت بیشتر واحدها و مراکز دانشگاهی استان در این زمینه‌ها از طریق بهره‌گیری از ظرفیت‌های دانشگاهی و مزیت‌های استانی در قالب تعامل با دیگر نهادها و مراجع استان است.
پیگیری ۳ طرح آبزیان در زمینه‌های تکثیر لارو و تولید و پرورش میگو
به گفته پذیرا، علاوه بر طرح دانش‌بنیان تولید کیتین و کیتوسان و محصولات جانبی از پوست سخت‌پوستان دریایی مثل میگو که به مرحله تولید آزمایشگاهی و سنتی رسیده و اخیراً نیز مورد تأیید کمیته اقتصاد و سرمایه‌گذاری قرار گرفته است، سه طرح آبزیان در زمینه‌های تکثیر لارو و تولید و پرورش میگو در سه نقطه استان ( واحدهای دیلم، دلوار و دیر) در حال پیگیری بوده و ۱۵ جلسه کمیته انتصابات از ابتدای سال‌جاری در استان برگزار شده و ۲۲ پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.


سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار معرفی شد

تاریخ: 97/07/28

به‌صورت موقت؛
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار معرفی شد
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتی، سرپرست واحد دلوار در استان بوشهر شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، تا تعیین سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار، اداره امور این واحد دانشگاهی به رئیس واحد دشتی سپرده شد.
رئیس دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه تکریم رئیس سابق واحد دلوار با تأکید بر اینکه تغییر منصب و جابه‌جایی‌های اداری امری معمول است، گفت: قطعا جابه‌جایی‌ها در همه سطوح مدیریتی به‌واسطه دمیدن روح تازه در کالبد اداره و بهره‌گیری از انگیزه و تفکر تازه فرد جدید در بهبود روند فعالیت‌ها صورت می‌گیرد.
عبدالرحیم پذیرا یادآور شد: مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از همه دانشگاهیان انتظار دارد همچون گذشته با آرامش، سعه صدر، هم‌افزایی، همکاری و پرتلاش در پیشبرد اهداف دانشگاه نقش‌آفرینی کنند تا خلل و آسیبی متوجه عملکردها نباشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دشتی هم که تا تعیین سرپرست جدید زمام امور واحد دلوار را بر عهده گرفت با تأکید بر اینکه خدمت در هر کسوتی در دانشگاه آزاد اسلامی، افتخاری بزرگ است، عنوان کرد: از ابتدای تأسیس این واحد دانشگاهی، در چارچوب سیاست‌های کلی دانشگاه و نظام مقدس جمهوری اسلامی، تلاش‌های بسیار خوب و همراه با موفقیت انجام گرفته که بیانگر زحمات و تعهدات همه همکارانمان در این واحد دانشگاهی است.
اشکان معصومی با تأکید بر اینکه در این مدت که عهده‌دار این سمت خواهد بود در همین راستا تلاش خواهد کرد، افزود: دلوار و مردمان این بخش از استان، جایگاه و منزلت رفیعی در میان مردمان کشورمان دارند و باید تلاش کرد خدماتی شایسته و درخور به آنان ارائه دهیم.


شکوفایی استعداد دانشجویان روشندل در بوشهر با ارائه تسهیلات آموزشی

تاریخ: 97/07/25

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر مطرح کرد:
شکوفایی استعداد دانشجویان روشندل در بوشهر با ارائه تسهیلات آموزشی
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر گفت: شکوفایی استعداد دانشجویان روشندل، کم‌بینا و نقص عضو با توجه بیشتر به نیاز‌ها، امکانات رفاهی، تحصیلی و برآورده کردن تسهیلات آموزشی و پژوهشی مورد نیاز آنان، در اولویت برنامه‌های این دانشگاه است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، جمعی از دانشجویان نابینا و کم‌بینا ظهر امروز در نشستی صمیمانه از تلاش‌های مدیران، کارکنان و استادان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر قدردانی کردند.
معاون دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر در این مراسم با بیان اینکه بیشتر مردم آحاد جامعه، نابینایان و کم‌بینایان را به اشتباه نیازمند ترحم و دلسوزی می‌دانند، گفت: حضور موفق نابینایان در مجامع دانشگاهی نشانگر توانایی‌های این گروه از افراد جامعه است.
باقر گرگین با تأکید بر اینکه پذیرش داوطلبان نابینا و کم‌بینا در دانشگاه بیان‌گر اعتماد نظام آموزش عالی به استعداد‌ها و انگیزه‌های شخصی آنان در راستای تحول آفرینی است، تصریح کرد: نگرش جامعه نسبت به افراد و همچنین برداشت آنا نسبت به خود که طبعا متأثر از برخورد جامعه و فرهنگ حاکم است، نقش بسیار مهمی در چگونگی تشکیل انگیزه‌ها، توسعه و رشد استعدادهای نابینایان دارد.
وی با بیان اینکه دانشجویان نابینا و کم‌بینا در واحد بوشهر به سهولت در مقاطع مختلف آموزشی در حال تحصیل هستند، اظهار کرد: اعتقاد دانشگاه بر برقراری حقوق یکسان میان دانشجویان سالم و این گروه از دانشجویان است ضمن اینکه قطعا تلاش خواهیم کرد با توجه بیشتر به نیاز‌ها، امکانات رفاهی، تحصیلی و برآورده کردن تسهیلات آموزشی و پژوهشی مورد نیاز دانشجویان نابینا، کم‌بینا و دیگر دانشجویان نقص عضو، شکوفایی استعدادهای آنان در اولویت برنامه‌های این دانشگاه قرار بگیرد.
در این برنامه که با همکاری حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر، سازمان بهزیستی و انجمن نابینایان و کم‌بینایان بوشهر برگزار شد، ضمن تجلیل از پشتکار دانشجویان نابینا و کم‌بینا در مواجه با سختی‌ها، به‌صورت نمادین از سه نفر از کارکنان واحد بوشهر قدردانی شد.


اردوهای جهادی، راهکاری برای آگاهی از مشکلات محرومان است

تاریخ: 97/06/20

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر:
اردوهای جهادی، راهکاری برای آگاهی از مشکلات محرومان است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: اردوهای جهادی، راهکاری بنیادین برای آگاهی بیشتر جوانان و دانشجویان از مشکلات محرومان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، اسماعیل عبدالهی در حاشیه بازدید از اردوی جهادی دانشجویان جهادگر بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه فعالیت خالصانه گروه‌های جهادی غیر‌قابل ارزش‌گذاری مادی است، اظهار کرد: «اردوهای جهادی با هدف افزایش روحیه خودباوری و جلب رضایت پروردگار و تلاش در مسیر بهبود وضعیت عمرانی، آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی مناطق محروم اجرا می‌شود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر با بیان اینکه دانشجویان، مدیران و مسئولان آینده کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: «اردوهای جهادی، راهکاری بنیادین برای آگاهی بیشتر جوانان و دانشجویان از محرومیت‌ها و نیازهای مناطق مختلف و تمرینی کاربردی برای چگونگی برطرف‌کردن فقر مردم است.»

سعید خورند مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر هم در این بازدید گفت: «اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در قالب گروه جهادی حضرت زهرا (س) در روستای قباکلکی به ارائه خدمت در عرصه‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی، خدمات‌رسانی، بهداشت و درمان پرداخته است.»

انتهای پیام/


لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها

تاریخ: 97/06/25

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تأکید کرد:
لزوم احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، احیای امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه‌ها را مهم ارزیابی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در همایش استانی ارتقای سلامت نظام اداری و اجتماعی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: «امر به معروف و نهی از منکر، تلاش برای حاکمیت‌بخشیدن به ارزش‌های دینی و مقابله با منکر است.»
مدیر فرهنگی و آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با تأکید بر احیای این مهم در دانشگاه، تصریح کرد: «دانشگاه بستر بسیار مهمی برای افزایش فرهنگ و ارزش‌های دینی در جامعه است.»

وی با معرفی کمیته‌های چهارگانه در قالب شورای امر به معروف و نهی از منکر مطابق آخرین دستورالعمل سازمان مرکزی، تشریح کرد: «کمیته نظارت، هماهنگی و ارزیابی کمیته‌ها، کمیته سامان‌دهی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، کمیته گسترش، ترویج و تبلیغ امر به معروف و نهی از منکر و کمیته آموزش طبق دستور‌العمل ابلاغی جدید سازمان تشکیل و شروع به فعالیت کرده‌اند.»


تقویت ساختاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 97/06/31

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر تأکید کرد:
تقویت ساختاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه تقویت ساختار اداری، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی این دانشگاه در اولویت است، عنوان کرد: نظام اداری اجتماعی قوی، منظم و بابرنامه، قابلیت ارائه خدمات شایسته‌تری به جامعه دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه مشترک شوراهای تخصصی علمی، دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در مدیریت جدید دانشگاه، دو مطلب بنیادی مورد تأکید قرار گرفته است، عنوان کرد: «تقویت ساختار موجود و تغییر جهت درآمدزایی و بودجه‌ای مورد توجه بسیار است.»
وی ادامه داد: «همان‌گونه که تولد دانشگاه آزاد اسلامی، حرکتی مطلوب برای پاسخگویی به نیاز علمی کشور بود، امروز نیز این دانشگاه به‌منظور خدمت‌رسانی بهتر و سریع‌تر با تغییر و بهبود ساختار خود، وظایفی که مطابق و متناسب با ظرفیت‌های دانشگاهی و مزیت‌های استانی عهده‌‌دار شده است را به بهترین شکل ممکن پیش می‌برد.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه در دانشگاه به‌منظور دست‌یابی به برنامه‌های تدوین‌شده، ساختار و بدنه دانشگاه به‌صورت مفید و تدریجی در حال تغییر است، عنوان کرد: «در این راستا، اقدامات و اصلاحاتی مانند ادغام معاونت‌ها، تجمیع گروه‌های تخصصی، چابک‌سازی، تفویض اختیارات در چارچوب ترازوی اختیار - تکلیف به استان و ... به اجرا درآمده است.»

عبدالهی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه و اصلاح ساختارها هستیم، دانشگاه‌ها نیز باید به‌صورت ساختارمند تقویت شوند، اظهار کرد: «برای افزایش توان علمی و فناوری، علم، مدل آموزشی، معلم، شاگرد، محتوای درسی و ... به تجدید حیات نیاز دارند و باید اشکال سنتی و تأکید بر آموزش صرف، متناسب با نیازها و تحولات جدید، متحول شود.»
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، خواستار نظارت مستمر و بیشتر شوراهای تخصصی بر فعالیت‌های دانشگاه شد تا احتمال بروز خطاها و اشتباهات به‌حداقل برسد و فعالیت‌ها در چارچوب برنامه‌ها و خطوط تعریف‌شده و استاندارد، همسو و به‌طور هماهنگ پیگیری و انجام شود.
در این جلسه، رؤسای شوراهای تخصصی دانشجویی و فرهنگی، علمی (آموزش-پژوهش) و دبیران آن منصوب شدند.


مبنای فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی است

تاریخ: 97/07/03

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
مبنای فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، اهداف و آرمان‌های نظام اسلامی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب و یک نهاد انقلابی بوده و مبنای فعالیت آن، دنبال‌کردن اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی پیش از ظهر امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این استان با تأکید بر اینکه در استان بوشهر، سرمایه‌ها و گنجینه‌های عظیمی از دوران دفاع مقدس نهفته است، تصریح کرد: دانشگاه با ظرفیت مثال‌زدنی خود و دارابودن نیروهای متخصص، جوان و زیرساخت‌های بالقوه، بستر مناسبی برای اشاعه آثار ارزشمند دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در جامعه است.
وی با تأکید بر اینکه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان بخش مهمی از تاریخ انقلاب اسلامی ایران، دغدغه همگانی است، بیان کرد: حفظ، اشاعه و جلوگیری از تحریف این آثار، کار و وظیفه ارزشی، ملی و انقلابی است و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تمام ظرفیت‌های خود به این امر اهتمام دارد.
عبدالهی با تصریح بر اینکه در عصر کنونی موضوعات باید به صورت علمی، دانش‌بنیان و آمیخته با تکنولوژی و دانش روز جهانی مطرح شود، ادامه داد: در این راستا، دانشگاه علاوه بر فعالیت‌های آموزشی و علمی، قابلیت‌های چشم‌گیری در حوزه‌های ادبیات و آفرینش‌های ادبی مانند شعر، نمایش و عرصه‌های پژوهشی داراست.
امنیت امروز کشور مدیون جهاد و رشادت پیشکسوتان است
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر هم با گرامی‌داشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای دفاع مقدس تصریح کرد: امنیت امروز کشور مدیون جهاد و رشادت‌های پیشکسوتان است.
سردار غلامعلی کفاش با بیان اینکه دوران دفاع مقدس با حماسه‌‌آفرینی مردمان این سرزمین است، خاطرنشان کرد: به‌رغم تمام کینه‌توزی‌ها و عداوت‌ها، شاهد ۴۰ سال بالندگی، پیشرفت و اقتدار در کشور هستیم.
وی با بیان اینکه حفظ آثار ارزشمند دفاع مقدس و نشر فرهنگ جهاد و شهادت یک مأموریت برای همگان است، گفت: پیام‌های دفاع مقدس باید به صورت مداوم و مستمر برای تمام اقشار و در تمام محافل ارزشی بیان شود.


رضایت‌مندی دانشجویان از دستاوردهای فرهنگی بزرگ جمهوری اسلامی است

تاریخ: 97/07/06

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
رضایت‌مندی دانشجویان از دستاوردهای فرهنگی بزرگ جمهوری اسلامی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مراسم میز خدمت در نماز جمعه، رضایت‌مندی دانشجویان را مهم‌ترین دستاورد فرهنگی جمهوری اسلامی معرفی کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، همراه رؤسا و معاونان واحدها و مراکز دانشگاهی این استان، میز خدمت در نماز جمعه امروز بوشهر برپا کردند.
اسماعیل عبدالهی درباره برپایی میز خدمت در نماز جمعه گفت: شناساندن صحیح ظرفیت، اقدامات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل چهارم دانشگاه و مردم برای مسئولان بسیار مهم است.

وی با تأکید بر اینکه مجموع تلاش‌های انجام شده در دانشگاه برای گره‌گشایی چالش‌های نظام و جوانان است، تشریح کرد: رضایت‌مندی دانشجویان و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه، بزرگ‌ترین دستاورد ارزشی و فرهنگی است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر رسیدگی به درخواست‌ و مطالبات مردم در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود.
میزخدمت دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اعتقاد بر اصل مشورت گرایی و دریافت نظرات و پیشنهادهای سازنده اندیشمندان و دلسوزان و به منظور بهبود کیفیت فعالیت و خدمات این واحد دانشگاهی، همراه با ایده ارزشمند نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه محبوب بوشهر و در راستای دغدغه همیشگی مدیران و مسئولان دانشگاه مبنی بر پاسخگویی به مسائل و رفع شبهه ها و چالش های موجود به عنوان یک اصل اداری، قبل از خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه بوشهر برگزار شد.


توسعه مدارس سما در سراسر استان بوشهر اولویت دانشگاه آزاد اسلامی است

تاریخ: 97/07/10

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، توسعه مدارس سما در این استان را اولویت دانشگاه متبوعش دانست.
دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تلاش برای ثبت نام بدون دغدغه دانشجویان را اولویت سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر عنوان و اظهار کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، تلاش شد تا پرداخت شهریه از سوی دانشجویان مدیریت شود و در چارچوب تخفیف‌ها، تسهیلات و مقرراتی که دانشگاه آزاد اسلامی قائل شده، اقداماتی صورت گیرد تا شهریه به‌عنوان مشکل و مسئله پیش روی دانشجویان نباشد.
وی با بیان تسهیل پذیرش و استقبال بهتر دانشجویان نسبت به سال گذشته افزود: ستاد هماهنگی استقبال از سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل و به‌طور مرتب واحدها و مراکز رصد و مشکلات برطرف شد. جمعه هفته گذشته نیز در محل برگزاری نماز جمعه، میز خدمتی با حضور این‌جانب و رؤسای واحدهای دانشگاهی برگزار شد.
دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان استان بوشهر، توسعه مدارس و آموزشکده‌های سما در این استان را ازجمله برنامه‌های آموزشی خود دانست و گفت: با توجه به اینکه تاکنون مدارس سما صرفاً در مرکز استان وجود داشت، تلاش می‌شود این مدارس در سراسر استان احداث شود و توسعه یابد.

عبدالهی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود مشکلات و چالش‌های مالی با درایت و تدبیر برطرف شود. در این راستا، اعضای هیأت علمی و کارکنان در چارچوب برنامه‌های جدید فعال شده‌ و اتاق فکرهای متعددی در مجموعه استادان و کارکنان تشکیل شده است.
وی با توجه به رویکرد فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: کرسی شرح و تفسیر نهج‌البلاغه با تدریس آیت‌الله غلامعلی صفایی نماینده ولی‌فقیه و امام‌جمعه بوشهر به‌صورت هفتگی در واحد بوشهر از روزهای آینده آغاز می‌شود.
رئیس واحد بوشهر تصریح کرد: طرح حیات طیبه برای اعضای تشکل‌های دانشجویی، آبان سال جاری در واحد بوشهر برگزار و یکی از برنامه‌های فرهنگی و سیاسی محسوب می‌شود.


توسعه مدارس سما، فنی و حرفه‌ای و رشته‌های پیراپزشکی

تاریخ: 97/07/15

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر خبر داد:
توسعه مدارس سما، فنی و حرفه‌ای و رشته‌های پیراپزشکی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از توسعه مدارس سما، فنی و حرفه‌ای و رشته‌های پیراپزشکی در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در نشست هم‌اندیشی با اعضای هیأت علمی واحد بوشهر با بیان اینکه یکی از اهداف دانشگاه، توانمند‌سازی جوانان و جامعه در چارچوب سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: متولیان آموزش عالی سعی بر ساماندهی همه مراکز آموزشی را دارند و ارتقای کیفی و استانداردسازی رشته‌های تحصیلی از مأموریت‌های این واحد دانشگاهی است.
وی با تأکید بر اینکه هنر مدیریت، مواجهه با کاستی‌ و چالش‌هاست، تصریح کرد: نباید از واقعیات فرار کرد؛ بلکه باید برای مشکلات، راه‌حل‌های عقلانی و آینده‌نگرانه پیدا کرد.

رئیس واحد بوشهر یکی از هدف‌گذاری‌های مؤثر در این راه را ارتباط مناسب، دوجانبه و کاربردی دانشگاه با صنعت برشمرد و گفت: این دانشگاه با دارابودن بیشترین رشته تحصیلی فنی و مهندسی، مجهزترین کارگاه، آزمایشگاه و بالاترین تعداد اعضای هیأت علمی در استان را دارد و در این رابطه ۲۲ تفاهم‌نامه منعقد کرده است.
عبدالهی توسعه مدارس و آموزشکده‌های سما، رشته‌های پیراپزشکی و پرستاری، مراکز فنی و حرفه‌ای و مدارس تخصصی را دیگر راهکارهای مهم برای مدیریت چالش‌ها در واحد بوشهر عنوان کرد و افزود: تألیف‌های استادان و فعالیت‌های پژوهشی دانشجویان آیینه تمام قد توان علمی دانشگاه است.


خط تولید صنعتی کیتین و کیتوسان راه‌اندازی می‌شود

تاریخ: 97/07/15

در دانشگاه‌آزاد‌اسلامی استان بوشهر؛
خط تولید صنعتی کیتین و کیتوسان راه‌اندازی می‌شود
رئیس دانشگاه‌آزاد‌اسلامی استان بوشهر از اخذ مجوز نهایی راه‌اندازی خط تولید صنعتی کیتین و کیتوسان در این دانشگاه خبر داد.
دکتر اسماعیل عبدالهی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، پیگیری طرح‌های درآمدزا را اولویت فعالیت‌های دانشگاه‌آزاد‌اسلامی استان بوشهر دانست و اظهار کرد: به‌تازگی، پنج طرح دانش‌بنیان و درآمدزا که در چارچوب ظرفیت‌های استان بوشهر قرار دارد به سازمان مرکزی دانشگاه‌آزاد‌اسلامی ارائه شده است. این طرح‌ها شامل طرح HSE عسلویه، تولید فرآورده‌های قیر و سه طرح پرورش و تکثیر آبزیان(دیلم، دیر و دلوار) است.
وی اظهار کرد: سه طرح پرورش و تکثیر آبزیان در سه نقطه استان بوشهر در مرحله اخذ مجوز قرار دارد که شامل طرح ۷۰۰ هکتاری دیلم در شمال استان، ۷۰ هکتاری دلوار در مرکز استان و ۳۳ هکتاری دیّر در جنوب استان است.
عبدالهی با بیان اینکه از جمله برنامه‌های اجراشده، فعال‌سازی مجتمع نیمه‌تعطیل عالی‌شهر واحد بوشهر است، افزود: با محوریت صرفه‌جویی و برنامه‌ریزی مناسب، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری به مجتمع عالی‌‌شهر منتقل شده اند. علاوه بر این، مجوز احداث سه مدرسه سما نیز در این مجتمع اخذ شده است.
رئیس دانشگاه‌آزاد‌اسلامی استان بوشهر با اعلام خبر انعقاد تفاهم‌نامه با شرکت گاز این استان، خاطرنشان کرد: بر‌اساس این تفاهم‌نامه، استادان رشته‌های مرتبط در تعامل با شورای پژوهشی این شرکت فعال شده و طرح‌های پژوهشی را انجام می‌دهند.
وی با بیان اینکه در روزهای اخیر مجوز تولید صنعتی کیتین و کیتوسان در دانشگاه‌آزاد‌اسلامی بوشهر اخذ شد، گفت: این محصول از پوست میگو با حدود ۳ هزار کاربرد واقعی است و با توجه به فراوانی مواد اولیه، به‌عنوان مزیت نسبی استان بوشهر محسوب می‌شود.
رئیس واحد بوشهر اظهار کرد: در سال گذشته برای نخستین‌بار مجوز جذب دانشجو در رشته پرستاری اخذ شد. امسال نیز پنج پرونده در رشته‌های جدید حوزه علوم پزشکی آماده شده که به‌‌صورت جدی درصدد اخذ مجوزهای مربوطه هستیم.


استادان و دانشجویان، رزمندگان خط مقدم در جبهه آمران به حجاب و عفاف

تاریخ: 97/07/16

در جلسه حجاب و عفاف دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح شد؛
استادان و دانشجویان، رزمندگان خط مقدم در جبهه آمران به حجاب و عفاف
اعضای کارگروه حجاب و عفاف دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بر نقش ویژه استادان و دانشجویان به‌عنوان رزمندگان خط مقدم در جبهه آمران به حجاب و عفاف تأکید کردند.
به گزارش روابط عمومی خبرگزاری آنا از بوشهر، دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در جلسه کارگروه حجاب و عفاف این دانشگاه با بیان اینکه برای ایجاد انگیزه در برقراری مطلوب‌تر حجاب در دانشگاه باید از ظرفیت استادان و دانشجویان بهره گرفت، عنوان کرد: اعتماد متقابل، تعلق خاطر فرهنگی و تعامل مستمر میان استاد و دانشجو، مکانیزمی راهگشا در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف است.
اسماعیل عبدالهی با تأکید بر اینکه باید مسئله حجاب و عفاف با رویکرد همه‌جانبه، اثرگذار و واقع‌گرایانه مد نظر قرار گیرد، عنوان کرد: حجاب و عفاف به‌عنوان یک موضوع و الزام مهم فرهنگی، محدود به زمان خاص و فردی مشخص نیست و باید برای ارشادکننده و ارشادشونده، حدی استاندارد و مطلوب در نظر گرفت تا منجر به نتیجه معکوس نشود.
دبیر هیأت امنای استان بوشهر با بیان اینکه برای ترویج مسئله حجاب و عفاف نیاز به عملکردهای مختلف، جذاب و کاربردی است، خاطرنشان کرد: باید با اقدامات اقناعی، توجیهی، فردی، به‌طور غیرمستقیم و غیر چالشی و بدون حضور دیگران و با آرامش کامل از حجاب و عفاف صیانت کرد.

عبدالهی پایه و اساس جامعه را حقوق، اعم از شهروندی، فردی و اجتماعی معرفی و اظهار کرد: الفبای حقوق، قانون و شریعت است و بر این اساس باید نظام و رویکرد نظام مند را نهادینه کرد.
وی با بیان اینکه نظام یعنی ریل‌گذاری در مسیر اهداف مشخص‌شده که باعث جلوگیری از انحراف و ناهنجاری خواهد شد، گفت: در هر مسئله‌ای، پیشگیری بهتر از برخورد است و در تئوری‌های مسائل اجتماعی، سه مقوله نیاز، نظم و نظارت مورد بحث است و نیاز زمانی تأمین خواهد شد که ابتدا نظم حاکم شود و سپس نظارت وجود داشته باشد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این جلسه بر اهتمام و حساسیت بیش از پیش دانشگاهیان نسبت به مقوله حجاب و عفاف با برنامه‌ریزی و برگزاری دوره‌های آموزشی از قبیل سلامت و خانواده، سبک زندگی ایرانی - اسلامی، مهارت‌های زندگی، تأثیر فضای مجازی در ارتباط با خانواده، عفاف و حجاب از دیدگاه قرآن و نهج‌البلاغه، نمایشگاه پوشش و حجاب، دعوت از استادان مجرب برای ارائه مشاوره‌های مذهبی در خوابگاه‌ها و اردوهای دانشجویی، برگزاری مسابقات کتابخوانی و پیامکی، توزیع کتاب با محتوای حجاب و...تأکید کرد.


دانشگاه آزاد اسلامی با منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تفاهم‌نامه امضا کرد

تاریخ: 97/07/15

دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در نشست انعقاد تفاهم‌نامه همکاری این دانشگاه با سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی توان علمی و عملی همکاری با صنایع را دارد، تصریح کرد: همکاری دانشگاه‌ها با مراکز صنعتی، منشأ تحولات بزرگی در عرصه‌هایی چون توسعه پایدار استان، اشتغال، کارآفرینی و توانمندسازی جوانان و کشور خواهد بود.
اسماعیل عبدالهی با تأکید بر لزوم فعالیت بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان دانشگاهی مردمی و انقلابی در جامعه ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی با نگاه ویژه به مزیت‌های استان مانند آبزیان، شیلات، نفت، گاز و ... به‌دنبال خدمت‌رسانی تخصصی به مردم استان و جامعه است.
رئیس واحد بوشهر درباره مفاد تفاهم‌نامه منعقدشده، عنوان کرد: با توافق صورت‌گرفته، زمینه همکاری‌های مشترک در حوزه‌های تبادل اطلاعات، تجربیات و توانایی‌های علمی، عملی و مشاوره‌ای در زمینه بهداشت، ایمنی، محیط زیست، مدیریت بحران و پدافند غیر عامل به‌صورت خاص و نیز سایر رشته‌ها به‌صورت عام ایجاد شد.
وی ادامه داد: در این راستا، ساخت و تجهیز دو کارگاه مهم کار در ارتفاع و HUET، مورد نیاز منطقه پارس، توسط دانشگاه آزاد اسلامی مورد تأیید قرار گرفت و مقرر شد دانشگاه با برنامه‌ریزی‌های آموزشی و ظرفیت‌سازی از طریق برگزاری سمینار، کارگاه و همایش‌های کاربردی جدید و متناسب با نیازها و تحولات کشور، دانش مورد نیاز را به کارکنان این منطقه انتقال دهد.
عبدالهی یادآور شد که این تفاهم‌نامه هیچ‌گونه بار مالی خاصی برای دانشگاه نخواهد داشت.
این تفاهم‌نامه در راستای سیاست‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و مأموریت‌های دانشگاه آزاد اسلامی، درباره سرمایه‌گذاری مشترک در ساخت کارگاه‌ها و ماژول‌های مرکز آموزش HSE، منعقد شد.


لزوم توسعه درآمدهای دانشگاه با افزایش رشته‌های کاربردی و مراکز تحقیقاتی

تاریخ: 97/07/22

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد
لزوم توسعه درآمدهای دانشگاه با افزایش رشته‌های کاربردی و مراکز تحقیقاتی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه مزیت‌های متعددی در تمام زمینه ها در دانشگاه وجود دارد، گفت: توسعه درآمدهای شهریه‌ای بر مبنای توسعه رشته‌های جذاب و کاربردی و ایجاد مراکز تحقیقاتی از جمله این مزیت‌ها است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی در جلسه شورای اداری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، با برشمردن برخی از چالش‌های پیش‌روی دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: گسترش بی‌رویه مراکز آموزشی عالی، اجرایی شدن قانون سنجش و پذیرش دانشجو و عدم تخصیص عادلانه ظرفیت پذیرش به دانشگاه آزاد اسلامی استان، مخارج و هزینه‌های روزافزون ناشی از تورم، تضعیف قدرت پول و عدم توان مانور سرمایه‌گذاری مالی و... تنها برخی از این چالش‌ها است.
عبدالهی با تأکید بر اینکه ۱۷ هزار دانشجو، ۳۰۰ عضو هیأت علمی و ۵۰۰ کارمند یک مزیت و فرصت ایده‌آل برای مدیریت چالش‌ها و پیش‌برد اهداف دانشگاه آزاد اسلامی استان است، تصریح کرد: این ظرفیت می‌تواند هر روز فرصت‌های بی‌نظیری در افق اهداف و مأموریت‌های دانشگاه پیش‌روی مدیران خلق کند.
رئیس دانشگاه آزاد بوشهر با بیان اینکه مزیت‌ها و فرصت‌های توسعه متعددی در تمام زمینه‌ها در دانشگاه وجود دارد، بیان کرد: توسعه درآمدهای شهریه‌ای بر مبنای توسعه رشته‌های جذاب و کاربردی، مانند علوم پزشکی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های آزمایشگاهی و کارگاهی، استفاده از ظرفیت‌های تخصصی و خدمات علمی مانند دوره‌های تخصصی کوتاه‌مدت و کاربردی، ظرفیت‌های دانش‌بنیان و غیردانش‌بنیان، ایجاد مراکز تحقیقاتی براساس مزیت‌های استان، ظرفیت سما، مدارس و هنرستان‌های تخصصی، ظرفیت‌های کشاورزی و... تنها بخشی از این فرصت‌ها است.
وی با تشریح فرصت‌های موجود در هر حوزه معاونتی دانشگاه، اذعان کرد: در حوزه آموزشی و تحصیلات تکمیلی فرصت‌هایی همچون افزایش رشته‌های مجموعه پزشکی و پیراپزشکی، ایجاد رشته‌های علوم فضایی، هسته‌ای، کسب و کار و گردشگری، راه‌اندازی دانشگاه‌های تخصصی و صنعتی نظیر علوم حمل و نقل دریایی، دانشگاه نفت و گاز در عسلویه از مواردی هستند که قابل دسترسی و انجام هستند.
عبدالهی ادامه داد: در حوزه توسعه مدیریت و منابع، صرفه‌جویی و مصرف بهینه منابع مالی، تبدیل به احسن کردن سرمایه‌های غیرنقدی و بلااستفاده، تلاش در راستای جلب سرمایه‌گذار در اجرای طرح‌های دانشگاهی و مشارکت در طرح‌های برون‌دانشگاهی را می‌توان راهکارهای مناسبی برای برون‌رفت از چالش‌ها نام برد.

دبیر هیأت امنای بوشهر حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی را غنی‌ترین حوزه کاری دانشگاه برای رفع کاستی‌ها دانست و عنوان کرد: مواردی همچون تشکیل و راه‌اندازی اندیشکده‌های تخصصی در حوزه فرهنگ و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی (به‌ویژه پنج آسیب مدنظر مقام معظم رهبری)، پیگیری و اجرای طرح‌های ماندگار فرهنگی از قبیل یادمان شهدا، چاپ، انتشار و تولید آثار فرهنگی، هنری فاخر و کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی قرآن و اهل بیت (علیهم‌السلام)، ارتباط مستمر و موثر با شخصیت‌های برجسته مذهبی، فرهنگی و اجتماعی در سطح ملی و بین‌المللی، رونق‌بخشی و احیای تفکر وزین «وحدت حوزه و دانشگاه» در قالب برگزاری نشست‌ها، کارگاه‌ها، همایش‌ها و برنامه‌های مشترک، تدوین تقویم مهارت‌های پایدار زندگی (مهارت‌های ۱۰ گانه)، توجه به ورزش و فعالیت‌های ورزشی و اوقات فراغت در راستای سلامتی و توانمندسازی جسمی و روحی دانشجویان، کارکنان و اعضای هیأت علمی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های گسترده ورزشی در استان، به‌ویژه واحد بوشهر از این قبیل فعالیت‌ها است.
وی ادامه داد: در حوزه پژوهش و فناوری توجه به قابلیت‌هایی همچون تقویت و گسترش مراکز رشد وشرکت‌های دانش‌بنیان متناسب با ظرفیت‌های بومی و استانی به‌عنوان زمینه‌ساز کارآفرینی و اشتغال جوانان دانشگاهی، راه‌اندازی پژوهشکده‌های صنعتی و فعال کردن مراکز تحقیقاتی و نشریات تخصصی متناسب با توانمندی‌های علمی و عملیاتی استان، توجه و تمرکز بر کسب و کارهای جدید و خلاقانه، تلاش در راستای اولویت‌های پژوهشی ملی و استانی، هدایت پایان‌نامه‌های ارشد و رساله‌های دکتری، تالیفات و تحقیقات اعضای هیأت علمی، انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای همکاری‌های علمی، آموزشی، مشاوره‌ای و فناورانه، پیگیری طرح ساها و حمایت از تولیدات، دوره‌ها و خدمات آزمایشگاهی و... قطعا راهگشا است.
عبدالهی با تأکید بر توسعه مدارس عادی و تخصصی، آموزشکده‌های سما را کاتالیزوری سیستماتیک در بهره‌گیری از فرصت‌ها و تعامل حداکثری دانشگاه با جامعه و خدمتگزاری با کیفیّت به مردم و ایفای نقش تربیتی و سازندگی معنوی در قبال نسل جوان و آینده‌ساز انقلاب برشمرد.


دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، پایلوت در اجرای طرح شناسنامه فرهنگی دانشجویان

تاریخ: 97/07/23

دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، پایلوت در اجرای طرح شناسنامه فرهنگی دانشجویان
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از اجرای طرح شناسنامه فرهنگی دانشجویان به صورت آزمایشی در این واحد دانشگاهی خبر داد.
باقر گرگین فعالیت‌های این دانشگاه را در راستای تبیین ارزش‌های انقلاب و رساندن دانشگاه آزاد اسلامی به دانشگاهی اسلامی و در تراز انقلاب دانست. مشروح این گفتگو در ادامه می‌آید:
چه اقداماتی در سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ برای بهبود وضعیت رفاهی و تحصیلی دانشجویان صورت گرفته است؟ دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر براساس سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌های خود در راستای ارتقای کیفت تحصیل دانشجویان، طبق برنامه مشخص، پیش از آغاز سال تحصیلی جلسات مختلفی را برگزار کرده و در همه حوزه‌های دانشجویی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی آماده پذیرایی دانشجویان شده است.
در ابتدای ورود دانشجویان به دانشگاه یعنی بخش ثبت نام، حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی حضوری مؤثر داشته و فعالیت‌هایی چون صدور معافیت تحصیلی، کارت دانشجویی، ثبت نام متقاضیان خوابگاه دانشجویی انجام می‌گیرد و نحوه استفاده از سامانه‌هایی چون سلف‌سرویس و... به دانشجویان آموزش داده می‌شود.
در قسمت خوابگاه‌های دانشجویی که همواره یکی از دغدغه‌های والدین دانشجویان غیر بومی است، واحد بوشهر با داشتن خوابگاه دانشجویی بسیار بزرگ و با گنجایش پذیرش حدود یک‌هزار دانشجو و با اقداماتی مانند تعویض موکت، سم‌پاشی محیط، ارائه اینترنت پرسرعت، تهیه و تعمیر اقلام مورد نیازی چون سیستم گرمایش، سرمایش و آبگرمکن، اتاق مطالعه و تلویزیون بیش از پیش در راستای رضایتمندی دانشجویان گام برداشته است.
علاوه بر اینها در سال تحصیلی جاری برای نخستین‌بار خوابگاه‌های متأهلی در واحد بوشهر راه‌اندازی شد که دانشجویان متأهل می‌توانند به همراه خانواده، میهمان شهر بوشهر باشند.
در قسمت سلف سرویس و تغذیه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نیازهای رفاهی دانشجویان، افزایش کیفیت غذا در نظر گرفته شده و نرخ آن نیز مطابق بخشنامه سازمان مرکزی تعیین شده است؛ بوفه‌های دانشجویی نیز با نظارت دانشگاه پذیرای دانشجویان خواهد بود.
علاوه بر اینها با همکاری فرمانداری و سازمان اتوبوسرانی بوشهر، ۹ دستگاه اتوبوس ناوگان اتوبوس‌رانی به مسیر پرتردد عالی‌شهر افزوده شده که امکان جابه‌جایی دانشجویان را در هر نیم ساعت تا ایستگاه تازه‌تأسیس در اصلی مهیا کرده است.
در حوزه دانشجویی چه برنامه‌هایی در نظر گرفته شده است؟
در حوزه خدمات دانشجویی، بخش عمده‌ای از فرآیند فارغ‌التحصیلی به‌صورت مکانیزه و اتوماسیون انجام می‌شود که احتمال بروز خطا را کاهش خواهد داد و در بخش نقل و انتقالات دانشجویی نیز به تناسب درخواست‌های دانشجویان و موافقت سازمان مرکزی، این روند در سریع‌ترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.
در بخش مشاوره‌های دانشجویی نیز مرکز مشاوره دانشگاه با بهره‌گیری از اعضای هیأت علمی گروه روانشناسی، مشاوره‌های تحصیلی، ازدواج، خانوادگی، مذهبی و... را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهد. نشریات دانشجویی، کانون‌ها و هیأت‌های دانشجویی برای سال جدید بیش از پیش فعال شده و در تابستان نیز با برگزاری چند اردوی جهادی دانشجویان خواهر و برادر با همکاری بسیج دانشجویی، خدمات متنوع و ارزشمندی به مردم مناطق محروم استان عرضه کردند.


با توجه به حساسیت عملکرد معاونت دانشجویی و فرهنگی، تعامل این حوزه با دانشجویان را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
ارتباط نزدیک و بدون واسطه با دانشجویان برای برطرف‌کردن مشکلات و نواقص در حال انجام است و در این حوزه نیز با دیدارهای مختلف با دانشجویان و برگزاری نشست‌های صمیمیانه و حلقه‌های معرفتی با مباحث چالش‌برانگیز و روز جامعه چون ازدواج، خانواده، ارتباط انسان با پروردگار، نماز و... سعی بر رضایتمندی دانشجویان داریم.
چه برنامه‌های فرهنگی برای سال تحصیلی جاری پیش‌بینی شده است؟
فعالیت بیشتر و غنی‌تر نشریات دانشجویی در دانشگاه یکی از برنامه‌های است که تابستان گذشته با نام‌نویسی از علاقه‌مندان و برگزاری دوره آموزشی کوتاه‌مدت در بوشهر، نفرات برتر را برای آموزش اصولی نحوه تحریر نشریه به دوره آموزشی کشوری در قائم‌شهر اعزام کردیم و از ابتدای سال تحصیلی نیز ثبت نام، آموزش و فعالیت زیر نظر مسئولان دوره‌دیده برای همه دانشجویان امکان‌پذیر شده است.
کانون‌های دانشجویی نیز از ابتدای مهر در حال عضوگیری هستند و برنامه‌هایی برای اعزام اعضا برای فراگیری آکادمیک نحوه فعالیت در کانون‌های دانشجویی در نظر گرفته شده است.
در حوزه هنری نیز با همکاری گروه آموزشی هنر و ادبیات نمایشی واحد، برنامه‌های مناسبی چون دوره فیلم‌سازی با گوشی‌های تلفن همراه، رمان‌نویسی، داستان‌نویسی، فیلم‌نامه نویسی، عکاسی و... ترتیب داده شده که در زمان مناسب اجرا خواهد شد. در این بخش با همکاری سینماگران جوان و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، فیلم‌های ارزشی و انقلابی را همزمان با اکران در سینماها در دانشگاه به نمایش خواهیم آورد.


آیا طرح شاخصی در زمینه فرهنگی برای دانشجویان در نظر دارید؟
امسال طرح جدیدی با عنوان شناسنامه فرهنگی با تأیید سازمان مرکزی برای دانشجویان در نظر گرفته شده که همه فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در پرونده‌ای ضبط و در تسهیل فرآیند تحصیلی دانشجویان به آن استناد خواهد شد.
طرح دیگری که در حال اجرا است، بورسیه تحصیلی دانشجویان نخبه فرهنگی است که براساس آن، دانشجویانی که فعالیت‌های فرهنگی اثرگذار باشند، براساس آیین‌نامه‌ها، امتیازاتی کسب خواهند کرد و هزینه‌های تحصیلی آنان برعهده حوزه معاونت فرهنگی خواهد بود.
در حوزه فعالیت‌های دانش‌بنیان چطور؟
با راه‌اندازی باشگاه‌های ورزشی مانند بدنسازی، تیراندازی به اهداف پروازی، سوارکاری، اجاره بوفه، زمین چمن و هفت سالن سرپوشیده مجموعه ورزشی مجتمع عالی‌شهر، پانسیون اسب، فروش کره‌اسب‌های متولدشده در دانشگاه، بلیت‌فروشی اکران فیلم و ... درآمدهایی کسب شده است.
مدیرکل دانشجویی واحد بوشهر نیز که در این گفتگو حضور داشت، درباره مهم‌ترین اقدامات و برنامه‌های ورزشی این واحد دانشگاهی گفت: حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی واحد بوشهر، فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی را با رویکرد فرهنگی و دو دیدگاه ورزش همگانی و قهرمانی دنبال می‌کند.
رسول اسکندری افزود: درخواست میزبانی مسابقات سراسری ورزشی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در نیمه دوم سال تحصیلی به سازمان مرکزی ارسال شده است.
وی بیان کرد: در بخش تسهیلات رفاهی دانشجویان، تمرکز بر بخش تغذیه بوده که به کیفیت مواد اولیه و نحوه پخت غذا توجه شده است.


امر به معروف و نهی از منکر، یگانه اصل ضامن بقای اسلام است

تاریخ: 97/07/22

عضو هیأت علمی واحد بوشهر در گفتگوی تلویزیونی با شبکه استانی بوشهر
امر به معروف و نهی از منکر، یگانه اصل ضامن بقای اسلام است عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، یگانه اصل ضامن بقای اسلام است، گفت: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان فروع دین در کنار واجباتی چون نماز، جهاد و روزه قرار گرفته است که نشان از اهمیت والای این فریضه اسلامی می باشد.
دکتر رضا دشتی عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که به عنوان کارشناس در برنامه تلویزیونی «سَمت صبح» شبکه استانی بوشهر حضور یافته بود، در پاسخ به سوال مجری در خصوص جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در زندگی بشریت، گفت: امر به معروف و نهی ازمنکر در تمام شئون بشریت از دیرباز تاکنون جایگاه ویژه ای داشته و در دین مبین اسلام و آیات قرآن کریم نیز به صورت خاص به آن اشاره و تأکید شده است.
دشتی با بیان اینکه در قرآن بارها علت سرنوشت قوم هایی که دچار عذاب الهی شده اند را نداشتن نیروی اصلاح گر معرفی کرده، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر محدود به فرد و امر خاصی نیست و این عمل به طور عام برای خوبی ها و بدی ها مطرح شده است.
وی با بیان اینکه ناهیان امر به معروف و نهی از منکر باید آگاهی و بصیرت در این امر داشته باشند، تشریح کرد: آگاهی یعنی اینکه مطلع باشند عمل او منجر به خیر و یا جلوگیری از شر در جامعه می شود و بصیرت نیز یعنی اینکه خود فرد در انجام امر خیر و یا دوری از منکر پیشقدم باشد.
عضو هیأت علمی واحد بوشهر در پاسخ به سوال مجری مبنی بر جایگاه تاریخی امر به معروف و نهی از منکر نزد پیامبران چگونه است، عنوان کرد: بهترین مشوق برای امر به معروف و نهی از منکر عمل صالح و تقوای الهی است که به واقع در اعمال پیامبران به وضوح قابل مشاهده است. چرا که مردم برای توجه به یک مسئله به باطن و درون فرد نگاه می کنند، نه به گفتار و کلام آنان. مصداق بارز این مسئله، تبعیت مسلمانان صدر اسلام از پیامبر عظیم شأن اسلام به واسطه صداقت و عمل صالح و یا دلاوری هایی که مردم ایران در دوران مبارزه با رژیم ستمشاهی پهلوی از خود نشان دادند، چراکه در تمامی مبارزات، حضرت امام خمینی (ره) را در وسط صحنه و کنار خود می دیدند.
دشتی در پاسخ به سوال مرز نهایی امر به معروف و نهی از منکر کجاست، تصریح کرد: عده ای از علما به اشتباه نهایت مرز این فریضه را بی خطر بودن از لحاظ جانی و مالی برای فرد بیان کرده اند اما بسیاری بر این عقیده معتقدند، مرز راسخ بودن بر امر به معروف و نهی از منکر بستگی به اهمیت موضوع داشته و در مسائلی که اصل اسلام، قرآن، حاکمیت اسلامی و مرز کشورهای اسلامی مورد تهدید قرار می گیرد، حد و مرزی برای امر به معروف و نهی از منکر متصور نخواهد بود.
این کارشناس مسائل تاریخی در پاسخ به مسئله امر به معروف و نهی از منکر در قیام امام حسین ( ع) چه جایگاهی داشت، اذعان کرد: قیام امام حسین (ع)سبب شد تا این ارزش اصیل اسلامی، جایگاه به مراتب والاتر از قبل در جامعه اسلامی پیدا کند. آن حضرت دلیل حرکت و قیام خود را اصلاح امور امت جدشان می دانستند. پس از واقعه کربلا، اهل بیت امام، در طول مسیر با بازگو کردن واقعه عاشورا و دعوت مردم به امر به معروف و نهی از منکر، حس بیداری و آگاهی را به جامعه القاء کردند و در واقع اسراء کربلا، سفیران امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی شدند.


صنعت کشور نیازمند اتصال به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌هاست

تاریخ: 97/07/10

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
صنعت کشور نیازمند اتصال به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌هاست رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر، صنعت کشور را نیازمند اتصال به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها دانست.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، اسماعیل عبدالهی صبح امروز در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه علمی، آموزشی و پژوهشی با شرکت گاز استان بوشهر با بیان اینکه در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه به‌دنبال مردمی‌شدن و انقلابی‌کردن دانشگاه است، اظهار کرد: مقصود از مردمی‌شدن و انقلابی‌کردن دانشگاه، جسارت بخشیدن به ظرفیت‌های دانشگاهی برای حضور و خدمت‌رسانی در همه حوزه‌ها و عرصه‌های مورد نیاز کشور با رویکرد جهادی و انقلابی است.

وی با برشمردن سیاست‌های مناسبی که در این‌باره شکل گرفته و در حال اجراست، عنوان کرد: در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی، این دانشگاه، تأکید بر کیفی‌سازی و استانداردسازی فعالیت‌های آموزشی، علمی و پژوهشی دارد.
عبدالهی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌های منعقد شده دانشگاه با سایر نهادهای استان در چارچوب تعامل با ادارات است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ظرفیت‌های انسانی، فیزیکی و زیرساخت‌های مناسب علمی، قابلیت اجرای برنامه‌های مشترک را دارا است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه این دانشگاه در استان بوشهر به‌صورت متوازن و همگن همه قسمت‌ها را پوشش داده و خدمات متنوعی به مشتاقان علم ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با بیش از ۲۶۰ عضو هیأت علمی و ۴۰۰ کارمند علاوه بر مأموریت‌های علمی، در بحث کارآفرینی و اشتغال نیز موفق بوده است.

عبدالهی، اتصال دانشگاه به صنعت را فعالیتی فرخنده دانست و اذعان کرد: در این راه هم دانشجویان می‌توانند در راستای اشتغال‌زایی و کارآفرینی و تجاری‌سازی علم توانمند شوند و هم دانشگاه‌ها به جریان علمی مورد نیاز کشور بپیوندند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: دانشگاه به‌طور مستقیم با حضور در شوراهای پژوهش استان از یک سو و جهت‌دهی به فعالیت‌های تحقیقی دانشجویان و استادان از سوی دیگر، خواسته‌ها و نیازهای پژوهشی صنعت استان را رفع خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر نیز در این مراسم با بیان اینکه ارتباط مؤثر این شرکت با دانشگاه‌ها از سال ۸۸ آغاز شده است، تصریح کرد: هدف صنعت از ارتباط با دانشگاه، افزایش دانش کارآمد و کاربردی برای صنایع است.
مسلم رحمانی با تأکید بر اینکه با انجام پروژه‌های مشترک به‌دنبال رفع مشکلات هستیم، عنوان کرد: رهاورد این فعالیت‌ها باید به رفع مشکلات ساختاری، آموزش منابع انسانی و تولید محصول منجر شود.


دومین دوره اردوی حیات طیبه در ۱۱ منطقه برگزار می‌شود

تاریخ: 97/07/02

مدیرکل تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد مطرح کرد
فعالیت ۲۹۰ تشکل سیاسی فعال در دانشگاه آزاد / دومین دوره اردوی حیات طیبه در ۱۱ منطقه برگزار می‌شود
مدیرکل تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با ۲۹۰ تشکل فعال در سراسر کشور اداره می‌شود، گفت: بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی دیگر در حال اجرا و عملیاتی شدن است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، محمد قربانی گلشن‌آباد عصر امروز در دومین کارگروه تشکیلاتی – آموزشی اردوی فرهنگی حیات طیبه ۲ در بوشهر با بیان اینکه تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با قریب به ۲۹۰ تشکل فعال در سراسر کشور اداره می‌شود، گفت: پرورش جوانان مؤمن انقلابی و در خدمت نظام ازجمله اهداف تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی است.
قربانی افزود: این جوانان هرگز دست‌آویزی برای تبلیغ اهداف شخص یا گروه خاصی نبوده، بلکه نیرویی خدمتگزار و قدرتمند در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف متعالی آن خواهند بود و در اداره‌کل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی جز اردوی دانشجویی حیات طیبه و بانوی مؤمن انقلابی، بیش از ۴۰ برنامه فرهنگی دیگر در حال اجرا و عملیاتی شدن است.

مدیرکل تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دومین دوره اردوی حیات طیبه در ۱۱ منطقه برگزار خواهد شد، گفت: برخی از دوره‌ها برگزار شده و برخی نیز در حال برگزاری است.
این مسئول با بیان اینکه ماهیت این برنامه‌ها فقط سخنرانی نیست، بلکه ایجاد انگیزش و تقویت روحیه انقلابی و استحکام مبانی معرفتی است، هدف از برگزاری این اردو را ارتقای تفکر دینی، روحیه پرسش‌گری، تعمیق و آگاهی‌های معرفتی و سیاسی دانشجویان معرفی کرد.
وی کلاس‌های جریان‌شناسی سیاسی، معرفت‌شناسی، اندیشه سیاسی و کارگاه‌های مهارتی مدیریت تشکیلات، برنامه‌ریزی فرهنگی، مهارت حل تعارض و مدیریت زمان را از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در این اردو دانشجویی برشمرد و گفت: صلاحیت حضور شرکت‌کنندگان در این اردو به‌صورت گزینشی و از طریق مصاحبه‌های عمومی تأیید و دوره تکمیلی نیز برگزار می‌شود.
مدیرکل تشکل‌های سیاسی اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی با ابراز خرسندی از وجود زیرساخت‌های مناسب و ظرفیت‌های بالقوه در بیشتر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور، یادآور شد: با توجه به امکانات و فضای مناسب دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در بخش‌های مختلف رفاهی، آموزشی، خدماتی و ورزشی؛ بی‌شک کیفیت مطلوبی در اجرای این طرح فرهنگی نمایان می‌شود.


دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی حمله تروریستی اهواز را محکوم کردند

تاریخ: 97/07/01

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در بیانیه‌های جداگانه، حمله تروریستی روز گذشته اهواز را محکوم کردند.
تشکل‌های سیاسی اسلامی، بسیج دانشجویی، کارمندان و اساتید، انجمن‌های اسلامی، رؤسای واحدهای دانشگاهی، استادان، کارمندان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور در بیانیه‌های جداگانه، حمله تروریستی روز گذشته در رژه نظامی اهواز که به شهادت 25 نفر و زخمی‌شدن تعداد زیادی از هموطنان منجر شد را محکوم کردند.
دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کردند که اقدام تروریستی بزدلان و مزدوران مثلث شوم خباثت آمریکا، اسرائیل و آل سعود در اهواز در سالروز آغاز جنگ تحمیلی و در حالی که مردم ایران عزادار شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله(ع) بودند و منجر به شهادت جمعی از مردم بی‌گناه و نظامیان سرافراز کشورمان شد، سند محکم دیگری از دشمنی مزدوران و اربابان آنان است، که آرامش ملت صلح‌جو و مسلمان ایران را برنمی‌تابند و با زشت‌ترین روش‌ها، خیالی باطل برای سست‌ کردن امنیت ملی ایران اسلامی در سر می‌پرورانند.
رژیم‌های حلقه‌به‌گوش و مزدور منطقه که برای پیشبرد اهداف پلید آمریکا و صهیونیسم‌های جنایتکار به پرورش این از خدا بی‌خبران اقدام می‌کنند و قصد برهم‌زدن امنیت و یکپارچگی ملت شریف ایران را دارند، خود می‌دانند که در بین صفوف مستحکم این مردم، پایگاه و جایگاهی نداشته و نخواهند داشت.
دانشگاهیان، خواستار اشد مجازات برای عوامل این حادثه شوم تروریستی شدند.


— 20 تعداد آیتم های هر صفحه
نمایش 1 - 20 از 181 نتیجه