ایجاد آزمایشگاه تخصصی و کاربردی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر

تاریخ: 1400/07/21

نکیسا خبر داد؛
ایجاد آزمایشگاه تخصصی و کاربردی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر
رئیس دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد آزمایشگاه تخصصی و کاربردی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر در استان بوشهر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، مهدی نکیسا در جلسه کارگروه‌های پژوهشی مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی به‌منظور پاسخگویی به نیازهای علمی و پژوهشی کشور و با تمرکز بر موضوعات ویژه در کنار کسب درآمد برای دانشگاه ایجاد شده‌اند، اظهار کرد: انرژی‌های نو و تجدیدپذیر بر مبنای علوم دانش‌بنیان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های توسعه‌ای و درآمدزایی است که علاوه بر تأمین انرژی، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کند.
رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالای اعضای هیئت علمی در استان بوشهر در زمینه فنی و مهندسی عنوان کرد: بهره‌گیری از خردجمعی، برنامه‌ریزی راهبردی، تدوین نقشه راه، بهره‌گیری از توانایی‌های اعضای هیئت‌علمی قطعاً نقش تعیین‌کننده‌ای در تحقق اهداف و برنامه‌های اثرگذار دارد.

در این نشست رؤسای گروه‌های پژوهشی به بیان برنامه‌ها و پیشنهادهای خود پرداختند که تجهیز آزمایشگاه‌ها براساس مأموریت‌ها و اهداف مرکز تحقیقات، طرح‌های برون‌دانشگاهی، برندسازی و معرفی توانمندی‌ها، فعال‌سازی گروه‌های تخصصی رشته‌های تحصیلی در استان، چگونگی مشارکت در برنامه‌های دیگر سازمان‌ها و جلب اعتماد عمومی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
همچنین طرح‌های پیشنهادی که قابلیت اجرا در مرکز تحقیقات انرژی‌های نو دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر دارند، مورد بحث و تجزیه و تحلیل قرار گرفت و بر انجام طرح‌های برون‌دانشگاهی و هماهنگی برای ایجاد آزمایشگاه تخصصی و کاربردی کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه تأکید شد.


مراکز تحقیقاتی نقطه وصل دانشگاه و جامعه/ بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های بوشهر لازم است

تاریخ: 1400/07/19

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد؛
مراکز تحقیقاتی نقطه وصل دانشگاه و جامعه/ بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت‌های بوشهر لازم است
مراکز علمی و تحقیقاتی از سرچشمه‌ها و بانی تحول در امور کشور هستند
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از مراکز تحقیقاتی به عنوان ظرفیت بالفعل و بالقوه دانشگاه یاد کرد و گفت: این مراکز نقطه وصل دانشگاه و جامعه هستند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه با رؤسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با قدردانی از فعالیت‌های علمی و پژوهشی صورت گرفته گفت: نقد و همکاری، لازم و ملزوم یکدیگر و عامل موفقیت و پیشرفت هستند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با اشاره به الزامات نسل‌های اول، دوم، سوم و چهارم دانشگاهی اظهار کرد: بدون تأمین شرایط هر نسل دانشگاهی، امکان تحقق نسل بعدی میسر نیست و بی‌شک نقصان در هر نسل، به نسل بعدی آسیب می‌زند.
دکتر عبدالهی با بیان اینکه باید در نگاه و روش تغییر ایجاد کرد تا موفق بود، عنوان کرد: همه امور نیازمند نگاه عقلانی و علمی است و تحقق این امر نیازمند افراد با انگیزه، آماده، مؤمن، پرکار و دلسوز است.

وی با تأکید بر اینکه باید ظرفیت‌های آموزشی و غیرآموزشی دانشگاه را به مردم و جامعه شناساند، مطرح کرد: دانشگاه نباید مأموریت و رسالت اجتماعی و مردمی خود را فراموش کند؛ بلکه باید از پیله‌های دور خود خارج شد و گروه‌های دانشگاه را به حوزه‌های علمی و دانش‌بنیان متصل کرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی نقطه وصل دانشگاه با جامعه هستند، یادآور شد: مراکر تحقیقاتی ظرفیتی است که حوزه‌های مختلفی را شامل می‌شود که نباید از آن غافل شد و یکی از مهم‌ترین این حوزه‌ها، توانمندسازی است، این مراکز ظرفیت بالفعل برای امروز دانشگاهیان و ظرفیتی بالقوه برای آیندگان و علاقه‌مندان به علم و خدمت به جامعه هستند.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اینکه رابطه‌ها در دانشگاه باید علمی و انسانی شکل بگیرد بر ایجاد و فعال‌سازی اتاق‌های فکر تأکید و اضافه کرد: کار تحقیقاتی کار شناختی است که از ابتدا تا انتها باید هوشمندانه و هدف‌مندانه انجام شود. رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: اگر قرار است تحولی در امور ایجاد شود، بدون شک مراکز علمی و تحقیقاتی یکی از سرچشمه‌ها و بانی این تحول هستند.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت‌ها و مزیت‌های بی‌شماری دارد که باید حداکثر بهره‌برداری از آن انجام شود، اظهار کرد: دریا، آبزیان، نیروگاه‌ اتمی، شرکت‌های صنعتی دریایی، شهرک‌های صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و نخیلات نمونه‌هایی هستند که مراکز تحقیقاتی با فعال شدن و مشارکت با آنان می‌توانند برنامه‌های اثرگذاری را در بهبود برنامه‌های دانشگاه و استان پی‌ریزی کنند.

این استاد دانشگاه با اشاره به ۶ مرکز تحقیقاتی نخل، آبزیان گرمسیری، انرژی‌های نو، علوم رفتاری، علوم ورزشی، تاریخ و تمدن خلیج‌فارس و سراهای نوآوری نفت، گاز و پتروشیمی و مدارس عالی مهارتی در کنار انعقاد تفاهم‌نامه‌های متعدد کاربردی با سازمان‌های بنیادی و اثرگذار اظهار کرد: زمینه کار برای هر نوع علاقه‌مندی و گرایش علمی در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مهیاست، ضمن اینکه با کادرسازی و استفاده از ظرفیت نیروی جوان و انقلابی در رأس امور، در جهت‌یابی و هدف‌مندی امور تسریع بخشیده شده است.
دکتر عبدالهی با تأکید بر مدیریت زمان، استفاده بهینه از سرمایه‌ها و تجربیات دیگران، خواستار افزایش کار و تلاش شد و افزود: دانشگاه فقط محل پیدا کردن مسئله نیست، بلکه جای حل مسائل هم هست.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مراکز تحقیقاتی را یک مجموعه برشمرد و اضافه کرد: باید به این مراکز ترکیبی و مجموعه‌ای نگاه کرد و بر ظرفیت‌های متراکم آنها در دانشگاه متمرکز شد.


همکاری علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نهادهای نظامی و انتظامی

تاریخ: 1400/07/14

در نشستی تخصصی بررسی شد؛
همکاری علمی دانشگاه آزاد اسلامی با نهادهای نظامی و انتظامی
نشست تخصصی بررسی همکاری‌های پژوهشی و علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با نیروی انتظامی و پایگاه دریایی بوشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، نشست تخصصی بررسی همکاری‌های پژوهشی و علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با نیروی انتظامی و پایگاه دریایی بوشهر با حضور مهدی نکیسا رئیس مرکز تحقیقات انرژی‌های نو، پرهام روحی رئیس خدمات آزمایشگاهی، داود یحیایی رئیس مرکز تحقیقات تاریخ و تمدن خلیج‌فارس، ناصر امینی رئیس مرکز علوم رفتاری این واحد دانشگاهی برگزار و با ارائه برنامه‌های این مراکز، آمادگی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر برای حضور و مشارکت در برنامه‌های این دو نهاد نظامی را اعلام شذ.
مهدی نکیسا در این نشست اظهار کرد: تقویت ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور با صنعت می‌تواند نقش مؤثری در پیشرفت و توسعه کشور داشته باشد، علم، فناوری و توسعه، لازم و ملزوم یکدیگر هستند. پراکنده‌کاری، انجام پژوهش‌های موازی و نداشتن انطباق طرح‌های تحقیقاتی با نیازها و اولویت‌های اصلی کشور از معضلاتی بوده که منجر به اتلاف منابع و توان علمی می‌شوند.
رئیس دبیرخانه کنسرسیوم انرژی‌های نو و تجدیدپذیر دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: این مرکز تحقیقاتی به‌عنوان نخستین مرکز تحقیقاتی دارای مجوز فعالیت در زمینه‌های طراحی و ساخت و نصب توربین‌های بادی و سلول‌های خورشیدی به‌منظور تولید برق در استان بوشهر است که ظرفیت‌های متعدد آن می‌تواند در رفع چالش‌های استانی بسیار مفید و راهگشا باشد.
کسر خدمت سربازی نخبگان علمی و ایده پردازان
سرهنگ احمد خواجه معاون پژوهشی نیروی انتظامی استان بوشهر نیز از امکان کسر خدمت سربازی نخبگان علمی و ایده پردازان خبر داد و با تأکید بر هوشمندسازی و بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها در اجرای برنامه‌ها، تخصصی بودن مأموریت‌های نیروی انتظامی، ارتباطات تنگاتنگ با مردم و حاکمیت و تقویت توان عملیاتی و علمی یگان انتظامی از همکاری با نهادهای علمی به‌ویژه در مباحث پیشگیری از جرم استقبال کرد.
زمینه‌ همکاری پایگاه دریایی بوشهر در حوزه‌های علمی بسیار است
سیدنعمت‌الله مهدیان مدیر تربیت آموزشی و پژوهشی پایگاه دریایی بوشهر نیز گفت: زمینه‌های همکاری در حوزه‌های علمی بسیار است و امیدواریم تا با هم‌افزایی و استفاده از تجهیزات و امکانات متقابل با حمایت از پروژه‌ها و فعالیت‌های تحقیقاتی دانشجویان در موضوعاتی مانند طراحی، ساخت و تعمیرات ادوات نظامی و مسائل زیست‌محیطی به نقاط همکاری مطلوبی دست پیدا شود.


انتقال گنجینه‌های انقلاب به نسل‌های بعد وظیفه‌ای ملی است

تاریخ: 1400/07/07

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
انتقال گنجینه‌های انقلاب به نسل‌های بعد وظیفه‌ای ملی است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: حفاظت و صیانت از گنجینه‌های انقلاب و انتقال به نسل‌های بعدی و عامل‌بودن به آن وظیفه‌ای ملی است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در مراسم بزرگداشت هفته دفاع مقدس که با رعایت فاصله اجتماعی و در محوطه باز دانشکده شهید مفتح دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد با بیان اینکه دفاع مقدس مقطعی ارزشمند و گرانبها در حیات باشکوه جمهوری اسلامی ایران است، اظهار کرد: با گذشت ۳۲ سال از پایان جنگ تحمیلی، حماسه‌آفرینی و نقش‌آفرینی ملت سلحشور ایران اسلامی به‌ویژه جوانان پرورش‌یافته در مکتب امام خمینی(ره)، هنوز هم زبانزد و مایه شگفتی و غرور است.

وی با بیان اینکه دوران دفاع مقدس را باید متعلق به تمام ملت ایران و همه اقشار و اقوام دانست، عنوان کرد: حضور جدی، همدل و یکپارچه مردم در دفاع از آب، خاک و اعتقادات، نکته‌ای آموزنده برای همگان در طول تاریخ خواهد بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: ظرفیت مردمی که در بیانیه فاخر گام دوم انقلاب نیز به آن اشاره شده است، ظرفیتی است که اگر مغفول واقع شود، نه‌تنها در هیچ مسئله‌ای موفقیت حاصل نمی‌شود، بلکه برنامه‌ریزی‌های اولیه را نیز دچار مشکل خواهد کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه اعتماد و توجه به نیروی پرتوان و پرانگیزه جوان عامل مهم در موفقیت اداره کشور است، توضیح داد: حضرت امام(ره) به نسل جوان و نوپای انقلاب اعتماد کردند و ثمره این اعتماد، پختگی، استقلال و اعتمادبه‌نفس ملی شد و امروز شاهد این هستیم که بسیاری از پیشرفت‌های نظامی و صنعتی در کشور حاصل تجربیات و ضروریات به‌دست آمده از همان دوران است.
عبدالهی با بیان اینکه این تجربیات، امیدآفرینی و توجه به جوانان باید در تمام عرصه‌ها به‌کار گرفته شود تا زمینه‌ساز کاهش موانع و مشکلات باشد، یادآور شد: توجه به این مهم در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با کادرسازی، جوان‌گرایی، اجرای برنامه‌های اثرگذار اجتماعی، حضور در فعالیت‌های عام‌المنفعه، مردمی و ... به‌جد در حال پیگیری است.

وی با تأکید بر اینکه هر برهه از حیات جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه دوران دفاع مقدس مانند گنجینه است، اضافه کرد: منظور از گنجینه به آن معناست که عمق وجودی بسیاری از اتفاقات دوران چهل و اندی ساله جمهوری اسلامی ایران هنوز ناشناخته است و با هر تفحص و تحقیق در آن، یافته‌های جدید شناسایی می‌شود که از زمان خود نیز جلوتر است. حفاظت و صیانت از این گنجینه و انتقال به نسل‌های بعدی و عامل‌بودن به آن یک وظیفه ملی است.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به ابعاد معنوی و تربیتی دفاع مقدس بیان کرد: دوران دفاع مقدس در ظاهر یک دوران نظامی بود؛ دوران نبرد نابرابر ملت ایران با کشوری تا دندان مسلح و حمایت‌شده از طرف بیش از ۳۰ کشور ابرقدرت؛ اما ترکیبی که موجب برهم‌خوردن معادلات شد، ترکیب بعد معنوی و تربیتی با نیروی نظامی بود.

عبدالهی با تأکید بر اینکه بُعد تربیتی، بخشی متمایز از دفاع مقدس است، افزود: هرچند ادوات و تجهیزات جنگی در نبرد تعیین‌کننده است؛ اما ایران اسلامی و ملت ایران به جهان نشان داد نگاه معنوی، اخلاق، اعتقادی و دینی به مسائل که به وفور در پیکره جوانان و جامعه ما یافت می‌شود تا چه حد می‌تواند اثرگذار باشد.

وی با اشاره به هجمه‌های گوناگون دشمن علیه نظام و ملت ایران بیان کرد: ظرفیت تربیتی و اخلاقی که در نسل جوان ما نهادینه شد، باید بارور شده و تثبیت شود. گره‌هایی که در برخی مواقع در جامعه مشاهده می‌شود، حاصل بی‌توجهی به فرهنگ و تربیت اسلامی است. بی‌توجهی به دین و فرهنگ عامل انحراف است و انحراف از اخلاقیات و بینش معنوی زیان‌بار است.

در ادامه این برنامه فرهنگی، احمد موحد از فرماندهان هشت سال جنگ تحمیلی خاطراتی از جبهه‌های نبرد حق علیه باطل را بازگو کرد.
در این مراسم از برگزیدگان رویداد ملی کرسی‌های آزاداندیشی و تعدادی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تجلیل شد.


تجلیل دانشگاهیان از خانواده شهید مدافع سلامت بوشهر

تاریخ: 1400/07/07

به‌مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت؛
تجلیل دانشگاهیان از خانواده شهید مدافع سلامت بوشهر
مراسمی در گلزار شهدای بوشهر برگزار و از خانواده شهید مرتضی نفیسی شهید مدافع سلامت بوشهر تجلیل شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مراسم تجلیل از مرتضی نفیسی شهید مدافع سلامت با تسلیت فقدان این شهید والامقام اظهار کرد: شهدا همواره زنده هستند و روح بلند آنان در جامعه و کنار همه ما حاضر و باقی است.
دکتر اسماعیل عبدالهی با بیان اینکه همه ما در طول حیات در عرصه‌های مختلف زندگی به اشکال گوناگون مورد آزمایش قرار خواهیم گرفت، یادآور شد: تمام این آزمایش‌ها و ابتلاها برای این است که انسان بتواند راه درست، راه حق و راه الهی و سعادت را بشناسد و انتخاب کند که این انتخاب همان خواست الهی است.

وی ادامه داد: در حقیقت فلسفه این آزمایش در این است که انسان ببیند و بداند آیا در فشار سختی‌ها و تحمل مشکلات همچنان می‌تواند خواست خدا را بر خواست خود و غیرخدا ترجیح بدهد یا خیر.
وی با بیان اینکه شهدا با نثار ارزشمندترین داشته خود نشان دادند که در صف اول انتخاب خواست الهی هستند، توضیح داد: شهادت مرگ عادی نیست. شهادت مرگی آبرومندانه و عزتمندانه است که برای شهید و خانواده شهید برکت و خیر به همراه دارد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان و واحد بوشهر با تأکید بر اینکه تا زمانی که شرایط عادی است، جوهر و گوهر وجودی افراد بروز نخواهد یافت، عنوان کرد: زمانی که شرایط تغییر می‌کند و زمینه آزمایش فراهم می‌شود، آنجاست که سره از ناسره، حق از ناحق، جوهر پاک از سریره ناپاک تمییز داده خواهد شد.
دکترعبدالهی با بیان اینکه انتخاب‌های بزرگ در شرایط سخت ماندگار خواهد شد، بیان کرد: هرچند نبود بزرگ‌مردان و بزرگ‌زنانی که قرارگاه جامعه و خانواده‌شان هستند، سنگین و حزن‌انگیز است؛ اما واقعه‌ای که در بطن این ماجرا در حال رخ‌دادن است، این است که دستاورد و ارزشی عظیم که تاکنون نهفته بود، در این شرایط سخت بروز یافته و مانند بذری که از دل خاک می‌روید، موجب شادی و امید خواهد شد.
وی با بیان اینکه شهادت واقعیتی است که نصیب هرکس نمی‌شود، تأکید کرد: باید شکرگزار بود که در جامعه ما انسان‌هایی وجود دارند که در عرصه‌های مختلف، زمان مواجهه با مشکلات و تغییر شرایط و نیاز مردم بی‌باکانه برای مقابله با مصائب داوطلب می‌شوند و سنگر خدمت را برمی‌گزینند و پیشتازانه از جامعه و مردم حمایت می‌کنند.

خدمت به هم‌نوع، هم‌کیش و انسان به هر شکل و هر عرصه‌ای بالاترین عبادت است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز با بیان اینکه خدمت به هم‌نوع، هم‌کیش و انسان به هر شکل و هر عرصه‌ای بالاترین عبادت است، بیان کرد: در یک زمان جوانان این مرز و بوم برای حفظ کشور اسلحه به دست گرفتند و در مرزها برای دفاع از کیان کشور جانفشانی کردند و از جان خود گذشتند و امروز نیز خادمان این ملت در قامت و لباس دیگری جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند.
حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده با تأکید بر اینکه باب شهادت هرگز بسته نشده است، یادآور شد: خداوند متعال شهادت را فقط نصیب شخصیت‌های برگزیده خواهد کرد و شهید «دکتر مرتضی نفیسی» قطعاً از بندگان برگزیده خدا بود.

وی با تبریک و تسلیت شهادت این طبیب مدافع سلامت کشور به خانواده وی و تمام مردم استان به‌ویژه جامعه علمی و پزشکی اظهار کرد: «دکتر نفیسی» آگاهانه و عاشقانه گام در راه حفظ سلامت افراد جامعه نهاد و خدمت به هموطنان خود را پذیرفت و در آخر پاداش بزرگی از سوی خداوند که شهادت بود، نصیبش شد.


توزیع کمک‌های مؤمنانه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مرحله ۶

تاریخ: 1400/07/06

با مشارکت مردمی دانشگاهیان انجام شد؛
توزیع کمک‌های مؤمنانه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در مرحله ۶
ششمین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و توزیع کمک‌ها بین خانواده‌های نیازمند انجام شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در حاشیه توزیع ششمین مرحله کمک‌های مؤمنانه و مردمی دانشگاهیان این دانشگاه با گرامیداشت ایام دفاع مقدس و مناسبت‌های ماه صفر اظهار کرد: امید است همه ما در پناه اهل بیت(ع) و قرآن قرار داشته باشیم و بتوانیم از برکات این آموزه‌های ارزشمند استفاده کنیم.
وی با ابراز خرسندی از تلاش‌های همه همکاران و دانشجویان در انجام این پویش مردمی عنوان کرد: به یاری حق تعالی و کمک‌های مردمی ششمین مرحله پویش کمک‌های مؤمنانه در ماه صفر و همزمان با مناسبت‌های این ماه پُرشأن به سرانجام رسید و امروز شاهد توزیع آن هستیم.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام‌شده و اینکه این پویش‌های خالصانه و پاک مورد قبول خداوند قرار گیرد، بیان کرد: همه در یک کشور تاریخی و تمدن‌ساز زندگی می‌کنیم و یکی از جلوه‌های مهم تاریخ و فرهنگ این مملکت، همواره نوع‌دوستی و معاضدت از یکدیگر بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ایران مانند سایر کشورها از اثرات مخرب ویروس کرونا در امان نمانده است، یادآور شد: علاوه‌بر تأثیرات سوء کرونا، ایران اسلامی دچار تحریم‌های ظالمانه بوده که این مسئله سختی‌ها را دوچندان کرده است. بسیاری از مشاغل و کسب و کارها آسیب دیده‌اند و خانواده‌ها متأثر از این دو عامل و گرانی‌ها، با مشکلات جدی مواجه شده‌اند؛ اما شکر خدا در این کشور اسلامی، مردم همیشه در صحنه در جای جای کشور به یاری هم آمده و اجازه ندادند بار این مشکلات کمر هم‌وطنان‌شان را خم کند.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر نیز با بیان اینکه دفاع مقدس درس‌های بزرگی را به همگان آموخت، بیان کرد: یکی از درس‌های مهم دفاع مقدس، بهره‌گیری از ظرفیت عظیم مردمی در حل مشکلات و مسائل کشور است که نشان داد اگر این ظرفیت نبود ساختارهای رسمی کشور حتی در بحث‌های تخصصی مانند رزم و نبرد در جبهه‌های حق علیه باطل نمی‌توانستند با صلابت و اقتدار حق مطلب را ادا کنند.

باقر گرگین با تأکید بر اینکه استفاده حداکثری از ظرفیت مهم مردمی در رفع چالش‌های اجتماعی یک امر لازم و واجب است، ادامه داد: خوشبختانه کمک‌های مؤمنانه که با تدبیر مقام معظم رهبری و توصیه‌های ایشان در کشور رواج یافته، زمینه‌ساز این مسئله شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه رفع دغدغه‌های اجتماعی، مسئولیت و مأموریت‌ ویژه دانشگاه آزاد اسلامی است، توضیح داد: واحد بوشهر نیز در این امر خطیر با جدیت در حال تلاش است که ششمین مرحله از کمک‌های مؤمنانه دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به مدد خیران، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج دانشجویی و استادان و کمک همکاران به ارزش ۲۲ میلیون تومان جمع‌آوری شد.
وی یادآور شد: در این مرحله ۱۵۰ بسته کمک معیشتی شامل مواد غذایی، مواد بهداشتی و لوازم‌التحریر بین خانواده‌های نیازمند توزیع خواهد شد.


عطرافشانی گلزار شهدای بوشهر توسط دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی

تاریخ: 1400/07/03

به‌مناسبت هفته دفاع مقدس‎‎ صورت گرفت؛
عطرافشانی گلزار شهدای بوشهر توسط دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر به‌همراه جمعی از بسیجیان و علاقه‌مندان به فرهنگ جنگ و شهادت به‌مناسبت هفته دفاع مقدس یاد و خاطره شهدای والامقام را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر بوشهر به‌مناسبت هفته دفاع مقدس، کارکنان، استادان، دانشجویان، بسیجیان و جمعی از علاقه‌مندان به فرهنگ جنگ و شهادت بر سر مزار شهدای گلگون‌کفن دفاع مقدس در گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر حاضر شدند و با نثار فاتحه و گل و برگزاری دعای توسل به شهدای همیشه زنده دفاع مقدس ادای احترام کردند.

در این آیین معنوی که با قرائت زیارت عاشورا همراه بود، شرکت‌کنندگان علاوه‌بر بزرگداشت خاطره دلاورمردی‌ها، رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهدا با قرائت فاتحه، غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و اهدای شاخه گل، بار دیگر با آرمان‌های بلند و ملکوتی امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهیدان گرانقدر انقلاب تجدید میثاق کردند.

در این مراسم مسئول سازمان بسیج کارمندان استان بوشهر نیز حضور داشت.


جمهوری اسلامی مقابل بی‌عدالتی می‌ایستد | دشمن به‌دنبال تسلط فکری بر نخبگان و فرهیختگان

تاریخ: 1400/07/01

حجت‌الاسلام قاضی‌زاده:
جمهوری اسلامی مقابل بی‌عدالتی می‌ایستد | دشمن به‌دنبال تسلط فکری بر نخبگان و فرهیختگان
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: ایران اسلامی، کشور جنگ‌طلبی نیست؛ اما نشان داده که مقابل بی‌عدالتی هرگز ساکت نخواهد نشست.
حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده با گرامیداشت این هفته و یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی اظهار کرد: دفاع مقدس دوران پرافتخار و حماسه‌سازی بود که دشمن نتوانست به اهداف خود دست پیدا کند.
وی با تأکید بر اینکه ایران اسلامی در شهریور سال ۱۳۵۹ شرایط مناسبی برای تقابل نظامی قرار نداشت، اضافه کرد: دشمنان ایران اسلامی در آن مقطع احساس کردند با نبرد و حمله نظامی می‌توانند به سرعت به جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند و در خیال خام خود، در زمان کوتاهی این نظام الهی را از حرکت بازنگه دارند و سپس سرنگون کنند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: دشمن براساس توهم با تحریک صدام که فکر می‌کرد با حمایت جهانخواران شرق و غرب توانایی انجام این خیال واهی را دارد، ایران و مردم کشور را درگیر نبردی سخت کردند.
دفاع از کیان کشور در هر زمان شرایط خاص خود را طلب می‌کند
قاضی‌زاده مطرح کرد: با وجود آمادگی نداشتن ایران اسلامی برای مقابله نظامی به واسطه رهبری اندیشمندانه بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) و حضور دوشادوش و یکپارچه مردمی دلداده به آب و خاک وطن و انقلاب و نظام در کنار نیروهای نظامی، ایران اسلامی توانست این تهاجم را با سربلندی دفع و بانگ صلابت و اقتدار خود را در جهان طنین‌انداز کند. قاضی‌زاده خواستار استخراج ادله‌هایی راهگشا از آیات و روایت برای ساختار و برنامه‌های کشور توسط اندیشمندان شد.وی با بیان اینکه دفاع از کیان کشور در هر زمان شرایط و ملاک خاص خود را طلب می‌کند، مطرح کرد: ایران اسلامی، کشور جنگ‌طلبی نیست؛ اما نشان داده است که هرگز مقابل بی‌عدالتی ساکت نخواهد نشست.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: مردم ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس پاسخ کوبنده نظامی به دشمنان دادند و با توجه به اینکه دشمن جرئت یورش نظامی و تعرض ندارد و با جنگ سرد عرصه‌های فرهنگی و ساختارهای اعتقادی مردم را نشانه رفته است، ما نیز باید با هوشمندی و حسب شرایط، تهدید و هجمه‌های دشمن را دفع کنیم.
رشادت‌های شهدا فراموش‌شدنی نیست
قاضی‌زاده با بیان اینکه رشادت‌های شهدا و رزمندگان هرگز نباید از یادها و خاطره‌ها پاک شده و به بوته فراموشی سپرده شود، متذکر شد: دشمنی دشمنان بر علیه حکومت اسلامی و نظام الهی ایران هرگز تمامی نخواهد داشت و در هر زمان با خدعه و حربه‌ای به دنبال ضربه زدن به ایران هستند. یک روز با جنگ، یک روز با ترور، یک روز با فتنه و ...، بنابراین باید هوشیار بود و هوشمندانه از کشور صیانت کرد.
وی با بیان اینکه دشمن به‌دنبال تسلط فکری بر نخبگان و فرهیختگان کشور است، یادآور شد: باید برای ساختار فکری فرهیختگان تلاش کرد و با توسل به آیات قرآن، اسلام ناب محمدی و روایات اهل بیت علیهم‌السلام مطالب ارزشمندی را استخراج کرد تا چراغ راه هدایت آنان شود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خواستار استخراج ادله‌هایی راهگشا از آیات و روایت برای ساختار و برنامه‌های کشور توسط اندیشمندان شد.


برگزاری آزمون EPT زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 99/06/26

قائدی اعلام کرد؛
برگزاری آزمون EPT زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
آزمون EPT زبان انگلیسی ویژه دانشجویان دکتری تخصصی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
حامد قائدی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر اظهار کرد: آزمون EPT زبان انگلیسی ویژه دانشجویان دکتری تخصصی با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر برگزار شد.
وی افزود: این آزمون ویژه داوطلبان مقطع دکتری بوده که در امنیت و آرامش کامل برگزار شد و از مجموع ۱۱۷ داوطلب، تعداد ۳۲ نفر زن و ۸۵ نفر مرد در آزمون EPT شرکت داشتند.

معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر یادآور شد: با در نظر گرفتن فضای فیزیکی، امکانات لازم، رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری مناسب صندلی‌ها، شرایط مناسب و به‌دور از استرسی برای داوطلبان مهیا شد.
قائدی متذکر شد: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر از امکانات و فضای فیزیکی مناسبی برخوردار است که علاوه بر آزمون‌های داخلی در تعامل با سایر نهادهای استان بوشهر آزمون‌های متعددی را برگزار کرده است.


کیفی‌سازی رضایت و رقابت سالم ایجاد می‌کند/ جامعه نیازمند انجام و استمرار کارهای جدید

تاریخ: 1400/06/24

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
کیفی‌سازی رضایت و رقابت سالم ایجاد می‌کند/ جامعه نیازمند انجام و استمرار کارهای جدید
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر افزایش سطح کیفی مدارس سما و جدیت در برنامه‌های توسعه‌ای آموزشی، پژوهشی، مالی و فرهنگی عنوان کرد: کیفی‌سازی رضایت و رقابت سالم ایجاد می‌کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه تکریم و معارفه معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دنیا و جهان هستی گذراست و بالطبع تمام منصب‌ها و مقام‌های آن نیز گذری هستند، گفت: انسان اندیشمند هرگز به امور ظاهری و گذری دل نمی‌بندد و زمان، عمر، فرصت و توان خود را در مسیری قرار می‌دهد که حقیقت وجودی آفرینش انسان است و موجب تعالی، شکوفایی و عاقبت به‌خیری می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در سنوات اخیر گفت: آقای کریمی معاون قبلی از قدیمی‌ترین همکاران و خدمتگزاری صدیق و پرتلاش بود که متأسفانه به علت بیماری و توصیه پزشکان به استراحت از ادامه راه بازماندند و بالاجبار و برای حفظ منافع دانشگاه فرد دیگری که او نیز پیشینه کاری مناسب و از نیروی جوانی برخوردار است، جایگزین وی شد.
وی با تأکید بر اینکه سابقه کاری کریمی برجسته است، ادامه داد: وی عمر و جوانی خود را در راه شکوفایی و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر قرار داد و همواره در هر سطح، شرایط و منصبی که بود از هیچ تلاشی فروگذار نکرد، بی‌شک میان افراد ارزشی و غیرارزشی تفاوت وجود دارد، فرد ارزش‌مدار هر فرصتی را برای خود فرصت خدمت قرار می‌دهد؛ اما دیگر افراد به دنبال منافع شخصی و فردی خود هستند.

دبیر هیئت‌ امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه خوشبختانه در چند سال اخیر مجموعه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) این دانشگاه رشد مناسبی داشته است، یادآور شد: مجموعه سما از لحاظ توسعه کمی و کیفی و پذیرش دانش‌آموز و مدارس جدید از گسترش خوبی برخوردار شده است.
دکتر عبدالهی با بیان اینکه دانش‌آموزان سرمایه‌های پایه و انسانی هستند که باید توجه ویژه به آنان شود، توضیح داد: برای رسیدن به درجات عالی و برندسازی می‌توان از ظرفیت انسانی و تجهیزاتی دانشگاه نیز در تعمیق این مجموعه بهره گرفت.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه خوشبختانه در تمام واحدها و مراکز دانشگاهی استان، مدیریت امور هم‌افزایانه و توأم با همیاری بوده است، اظهار کرد: یکی از موارد بسیار مهم در شرایط کنونی، توازن میان درآمد و هزینه‌هاست که تاکنون به نحو مطلوبی در واحدها و مراکز استان به ویژه معاونت سما انجام شده است و با برنامه‌ریزی بلند مدت و آینده‌نگرایانه باید ادامه داشته باشد.
دبیر هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با توصیه به تمام مدیران استانی گفت: یکی از خواسته‌های دانشگاه از مدیران و به‌ویژه مدیر جدید معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما)، ارتقای ساختاری و عملیاتی مجموعه است که استفاده حداکثری از ظرفیت‌های درونی و بیرونی در این امر راهگشاست.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر افزایش سطح کیفی مدارس و جدیت در برنامه‌های توسعه‌ای آموزشی، پژوهشی، مالی و فرهنگی عنوان کرد: کیفی‌سازی در تمام عرصه‌ها لازم و ضروری است؛ چراکه این کار رضایت و رقابت سالم ایجاد می‌کند.
دکتر عبدالهی با تأکید بر اینکه مهارت‌افزایی و کارآفرینی بحث جدی جامعه و مأموریت اجتماعی دانشگاه است، تشریح کرد: انجام دوره‌های کارآفرینی در کنار مسائل آموزشی در مدارس و دانشکده‌ها جذابیت ایجاد می‌کند.

وی با ذکر اینکه جامعه نیازمند به انجام و استمرار کارهای جدید است، اظهار کرد: تکرار و تأکید در هر امری به فرهنگ تبدیل مو در نتیجه تربیت حاصل می‌شود. تربیت یعنی مدیریت زمان و سوق دادن افراد به سمت کارهای مورد نیاز تا از پرداختن به امور غیر ضرور جلوگیری شده و نهایتاً استعدادها و ظرفیت‌ها شکوفا خواهد شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه پرورش جوانان باید متناسب با استعداد آنان باشد، متذکر شد: تربیت امر دستوری نیست؛ اما باید با ایجاد جذابیت جوانان را به انجام امور و بهره‌گیری از فرصت‌ها ترغیب کرد.

مسئولیت‌پذیری بار سنگین بر دوش انسان است
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر هم در این مراسم با تأکید بر اینکه افراد در هر مسیری که گام می‌نهند باید به دنبال کسب رضایت الهی باشند، گفت: مسئولیت‌پذیری و مدیریت در این دنیا بار و هزینه سنگین بر دوش انسان است.
حجت‌الاسلام سیدمهدی قاضی‌زاده ادامه داد: اگر فرد در انجام این مسئولیت در مسیر صحیح قرار گیرد می‌تواند به تعالی و توفیق دست یابد؛ اما اگر انسان اشتباه کند علاوه بر نابودی خود، دیگران را نیز به اضمحلال می‌رساند، پس باید با استعانت از درگاه خداوند همواره از قادر متعال خواست تا دچار کج‌روی‌ها، انحراف مسیر و برآوردن امیال شخصی نشویم.

رسول اسکندری نیز که در این جلسه به عنوان سرپرست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) معرفی شد با قدردانی از اعتماد مجموعه دانشگاه به وی خلاصه‌ای از عملکرد خود در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر را ارائه داد و افزایش سهم دانشگاه از سبد دانش‌آموزی استان، برندسازی، افزایش کیفیت خدمات آموزشی و توسعه دانشکده‌های مهارتی را از مهم‌ترین اهداف خود معرفی کرد.


معرفی سرپرست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر

تاریخ: 1400/06/23

با حضور مسئولان انجام شد؛
معرفی سرپرست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر
سرپرست معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، رسول اسکندری با حضور جمعی از مسئولان به عنوان سرپرست موقت معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی(سما) دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر معرفی شد.
اسکندری دارای مدرک دکتری مدیریت و برنامه‌ریزی فرهنگی بوده که پیش از این سوابقی مانند مدیر دانشجویی و ورزشی، مدیر روابط عمومی، رئیس اداره برنامه‌ریزی و اقتصاد دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و رئیس هیئت بیسبال استان بوشهر را عهده‌دار بوده است.


لزوم تغییر رویکرد در موضوع حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر

تاریخ: 1400/06/15

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد؛
لزوم تغییر رویکرد در موضوع حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تأکید بر اینکه تغییر رویکرد در موضوع مهم و حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر لازم و ضروری است، گفت: بی‌شک در این مسیر گفتمان‌سازی و کار ترکیبی راهگشا خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر و مؤسسه بینش مطهر این استان با تأکید بر اینکه تغییر رویکرد در مسئله مهم و حیاتی امر به‌ معروف و نهی از منکر لازم و ضروری است، اظهار کرد: باید این واجب را به‌صورت قانونی، رسمی، سازمانی و همه‌جانبه دید و هر گامی در آن باید تبدیل به فرهنگ شود؛ البته در این مسیر هر فرد باید هم آمر باشد و هم امرپذیر. بی‌شک گفتمان‌سازی و کار ترکیبی راهگشا خواهد بود.

وی افزود: امر به‌ معروف و نهی از منکر یک روش تطهیر حکیمانه و علمی است. علم امروز، تجربیات بشری، رسالت انبیا، مأموریت امامان و اندیشمندان گویای مدیریت مدبرانه انسان و اجتماع یا همان مدیریت پیشگیرانه بوده که این مسئله در امر به‌ معروف و نهی از منکر نمایان است. مدیریت پیشگیرانه بر چند وجه شناسایی خطر، دوری خود از آن، اطلاع‌رسانی به دیگران و تلاش برای دورشدن آنان از خطر و تدبیر و چاره‌اندیشی برای رفع خطر آن هم نه به‌صورت دفاع منفعلانه خلاصه می‌شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر تأکید کرد: برای موضوع امر به‌ معروف و نهی از منکر همه نهادها و تشکیلات باید پای‌ کار باشند تا از طریق سازوکار تفاهم‌نامه‌ها، روحیه جدیدی در مجموعه‌ها تزریق و کارها به‌صورت کاربردی و راهبردی پیش برده شود. این موضوع مبحث مهمی است که باید از منظرهای مختلف به‌ویژه دیدگاه‌های تخصصی و علمی مورد بررسی و واکاوی قرار گیرد.
دبیر هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: در برخی موارد اساس کار به این‌گونه است که تا قبل از وقوع و بروز آسیب مقصری در ذهن نیست و پس از آن نیز خاطی تنبیه می‌شود. امروزه نظریه خطر مطرح بوده که معطوف به موقعیت‌های خطرناک و ترک فعل‌هایی است که کسی پاسخگوی آن نیست و به‌صورت بالفعل و در کوتاه‌مدت آسیب‌زا نیستند؛ اما در آینده اثرات منفی بر فرد و جامعه گذاشته و پایه‌گذار خطرات و چالش‌ها هستند.


همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با مؤسسه بینش مطهر استان بوشهر

تاریخ: 1400/06/15

با انعقاد تفاهم‌نامه صورت می‌گیرد؛
همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با مؤسسه بینش مطهر استان بوشهر
تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر و مؤسسه بینش مطهر این استان با حضور مسئولان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، جلسه‌ای با حضور مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر و ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر و مؤسسه بینش مطهر این استان برگزار و توضیحاتی درباره کارگروه‌های مطالبه‌گری دانشگاه در حوزه ورزش، محیط‌زیست و منابع طبیعی ارائه و نیز بر ایجاد کارگروه تدوین نظام موضوعات امربه‌معروف تأکید و اسناد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با ستاد امر به‌ معروف و نهی از منکر و مؤسسه بینش مطهر امضا و تبادل شد.

دبیر ستاد امربه‌معروف نهی از منکر استان بوشهر در این نشست با قدردانی از اهتمام دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر به مسائل فرهنگی و به‌ویژه مسئله مهم امر به‌ معروف و نهی از منکر گفت: این جدیت در این نهاد علمی و انقلابی ستودنی است.
حجت‌الاسلام بهروز بهروزی عنوان کرد: ستاد امر به‌ معروف نهی از منکر استان بوشهر در نظر دارد چالش‌های منکر را در هر نهاد و تشکیلات که از سوی سازمان‌ها مشخص می‌شود به‌صورت تخصصی پیگیری و رفع کند. رویکرد ما در وهله نخست اطلاع‌رسانی و پیشگیری بوده و در گام بعدی توجیه و تدبیر مدبرانه مسئولان امر برای جلوگیری از بروز منکر است.
وی با تأکید بر اینکه تخصصی محور بودن و حرکت کردن ضرورت در جامعه امروزی است، تبیین کرد: امروز همه اقشار جامعه به مسائل اشراف مناسبی داشته و از بینش، آگاهی و جستجوگری مطلوبی برخوردارند؛ اگر نتوانیم مصداق به مصداق پاسخگوی پرسش و نیازهای افراد باشیم، توفیقی به دست نخواهیم آورد. روند تولید علم باید مستمر انجام شود که لازمه آن امر به‌ معروف و نهی از منکر است و در این روند قطعاً سازوکار انگیزشی نیز دخیل خواهد بود.


مبنای فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی آرمان‌ها و اهداف نظام و شهداست

تاریخ: 1400/06/10

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر:
مبنای فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی آرمان‌ها و اهداف نظام و شهداست
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دوره کنونی، جهشی فرهنگی و ارزشی دارد، گفت: مبنای فعالیت دانشگاه، آرمان‌ها و اهداف نظام اسلامی و شهدای گرانقدر است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر با تأکید بر اینکه برنامه‌های ارزشی و معنوی جایگاهی والا در تربیت فردی و اجتماعی دارد، اظهار کرد: اینگونه برنامه‌ها باید اثرگذار و ارزش‌آفرین باشد و قطعاً با ریل‌گذاری صحیح، راهبردی و هدفمند می‌توان محورهای خوبی شناسایی کرد که منشأ حرکت و خیر برای آحاد مردم شود.
وی با اشاره به مأموریت‌ها و رسالت‌های جدید دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در دوره کنونی، دانشگاه آزاد اسلامی جهشی فرهنگی و ارزشی دارد و این تفاهم‌نامه فرصت خوبی در این راستا و برای ادای دین نسبت به انقلاب و مردم خواهد بود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در بسیاری از کارگروه‌ها و شوراهای راهبردی نهادها و سازمان‌های استان عضو بوده و حضوری فعال دارد، بیان کرد: این دانشگاه به‌ عنوان عنصری فعال با داشتن نیروی انسانی توانمند و باتجربه در تمام حوزه‌ها به‌ عنوان دانشگاهی مردمی و اجتماعی ظرفیت‌های پرتعداد خود را در راستای شکوفایی استان قرار داده است.

دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه با ظرفیت قابل توجه و زیرساخت‌های بالقوه، بستر مناسبی برای اشاعه آثار ارزشمند دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: مبنای فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی، آرمان‌ها و اهداف نظام اسلامی و شهدای گرانقدر است.
دکتر عبدالهی با قدردانی از اهتمام اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر در تعامل با دانشگاه آزاد اسلامی، به‌ ویژه موافقت با تدفین شهدای گمنام در واحدهای استان، از آمادگی این دانشگاه در اجرای امور مشترک خبر داد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر هم در این نشست با تأکید بر اینکه باید تلاش کرد تا همگان درک صحیحی از نظام و انقلاب اسلامی داشته باشند، بیان کرد: فرهنگ، پیشرو در سیاست است و سیاستی که آمیخته با فرهنگ نباشد منجر به شکست خواهد شد.

علیرضا غریبی با ابراز امیدواری از اینکه در راستای این تفاهم‌نامه و فعالیت‌های مشترک ظرفیت‌های جدیدی در استان شکوفا شود، بیان کرد: این تعاملات می‌تواند پایه‌گذار شکوفایی نظرات و ایده‌های جدیدی شود که با بررسی در کارگروه‌های تخصصی اثرات مطلوب خود را بر جامعه و به ویزه نسل جوان داشته باشد.
وی با تأکید بر اینکه ما و همه مسئولان مدیون شهدا هستیم، توضیح داد: جایگاه شهدا، رزمندگان و ایثارگران در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جایگاهی ویژه و در بطن مکتب حضرت امام(ره) است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر افزود: تکریم این جایگاه یک مسئولیت و وظیفه همگانی است که در تمام حوزه‌ها به‌ ویژه علمی و فرهنگی واجب‌الاجراست.
در پایان این جلسه، اسناد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک علمی، پژوهشی، آموزشی و فرهنگی امضا و تبادل شد.


5 ماه فعالیت فرهنگی دانشجویی دیگر زیر سایه کرونا | از برپایی نشست‌های تخصصی تا برگزاری ۲۴ وبینار

تاریخ: 1400/06/01

گرگین در گفت‌وگو با آنا تشریح کرد؛ BR/5 ماه فعالیت فرهنگی دانشجویی دیگر زیر سایه کرونا | از برپایی نشست‌های تخصصی تا برگزاری ۲۴ وبینار
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تشریح عملکرد 5 ماه گذشته این معاونت گفت: جلسات تخصصی تحلیل صلح امام حسن علیه‌السلام و برگزاری وبینار آموزشی از فعالیت‌های حوزه فرهنگی دانشجویی بوده است.
باقر گرگین به تشریح عملکرد معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در پنج ماه گذشته سال جاری پرداخت و با بیان اینکه برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری فرهنگی در این دانشگاه اهمیت بالایی دارد، اظهار کرد: این معاونت علاوه بر به‌کارگیری توان خود برای اثربخشی برنامه‌های فرهنگی بر سه حوزه استادان، کارکنان و دانشجویان تلاش می‌کند تا مطابق مأموریت‌های جدید نقش‌آفرینی بیشتری در حل علمی – تخصصی چالش‌ها و کاستی‌های اجتماعی داشته باشد.
وی با بیان اینکه عملکرد سال ۱۴۰۰ معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر مانند سال گذشته تحت تأثیر ویروس منحوس کرونا قرار داشته است، اضافه کرد: با وجود همه‌گیری کرونا این معاونت برنامه‌های گسترده و متنوعی را متناسب با شرایط کرونایی طراحی و اجرا کرده است.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه این دانشگاه همت خود را بر ایجاد بستری مناسب در راستای توانمندسازی و رشد فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به‌کار گرفته است، یادآور شد: در راستای نقش‌آفرینی دانشگاه آزاد اسلامی برای احیای هویت تمدن اسلامی، سعی کردیم سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، اجرا، هدایت، نظارت و ارزیابی امور فرهنگی دانشگاه با محتوای برنامه‌های مناسبتی، اجتماعی، بهره‌مندی از ظرفیت کلاس‌های تخصصی متناسب با مأموریت‌های فرهنگی مرتبط و تربیت بدنی دانشگاه مطابق با اهداف جدید سازمانی در نظر گرفته شود.
ارتقا و توسعه امور روانشناختی دانشجویان در واحد بوشهر
گرگین مطرح کرد: ارتقا و توسعه امور خدماتی، رفاهی، معیشتی و روانشناختی دانشجویان از دیگر اولویت‌های دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و این حوزه معاونتی است.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در چند بخش تقسیم می‌شود، توضیح داد: در حوزه دانشجویی، این معاونت ۱۴ وبینار آموزشی و ۱۰ وبینار دانشجویی (رایگان) درون‌دانشگاهی و دو وبینار برای خانواده زندانیان برگزار کرده است.
معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اشاره به فعالیت مرکز مشاوره امین دانشگاه اظهار کرد: در مرکز مشاوره امین این دانشگاه ۱۱ مشاور با مدرک تحصیلی دکتری تخصصی فعالیت دارند که به ۱۴۰ مراجعه‌کننده مشاوره‌های موضوعی مانند روانشناختی (استرس، اضطراب، افسردگی و ...)، دینی ـ مذهبی، امور خانواده (رابطه والدین با فرزندان، فرزندآوری، فرزندپروری، ازدواج، کسب و کار، مهارتی، تعذیه، ورزشی، حقوقی، فرهنگی و ... ارائه دادند.
گرگین مطرح کرد: ۴۶ پرونده نقل و انتقال دانشجویی شامل ۳۴ پرونده خروجی، ۱۲ پرونده ورودی و ۱۹۰ پرونده تخفیف دانشجویی در کمیته‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفته است.
برگزاری مسابقات دانشجویی مناسبتی با محور وصیتنامه شهدا
وی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با آنا بیان کرد: مسابقات دانشجویی مناسبتی با محور وصیتنامه شهدا مانند شمیم عفاف، سخن شهید، روشنی‌های انتظار، تهیه و نشر محتوای مذهبی متناسب با ایام ماه مبارک رمضان و محرم، کاروان ختم قرآن کریم، تهیه کلیپ تاریخچه رژیم اشغالگر قدس، مسابقه کتابخوانی حکمت‌های نهج‌البلاغه و سیره امام علی علیه‌السلام و ولادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام جزء برنامه‌های این حوزه بود.
رئیس شورای تخصصی فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر افزود: سلسله جلسات تخصصی تحلیل صلح امام حسن علیه‌السلام، نشست تخصصی خانواده در بیانات مقام معظم رهبری و مسابقه عشق پایدار، تهیه دفترچه اشعار درباره فلسطین، نشر محتوای فرهنگی به‌مناسبت روز معلم، سوگواره‌های رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و ماه محرم به صورت پادکست، پوستر، کلیپ، شعر و داستان، کارگاه‌های موضوعی با محور خانواده از برنامه های اجرا شده بود.
گرگین با اشاره به اینکه در انجام برنامه‌ها از ظرفیت‌های دانشجویی به‌خصوص کانون‌ها بهره گرفته شد، افزود: همکاری با ستاد اجرایی جشنواره دانشگاهیان تاریخ‌ساز، شورآفرینی در جامعه برای حضور پررنگ در انتخابات، تریبون آزاد با موضوع حوزه‌های اقتصادی، گرامیداشت مناسبت هفتم تیر، نشر محتوا در روز مباهله، برگزاری شب شعر در راستای جشنواره ملی شعر امید و ارسال ۳۷ اثر از استان بوشهر (یک اثر جزء آثار برگزیده کشوری شد) و برگزاری دومین شب شعر استانی از دیگر برنامه‌های اجرا شده بود.
وی با اشاره به ارتباط مستمر با نهادها و سازمان‌های بیرونی و خیّران یادآور شد: تهیه و تجمیع کمک‌های مادی و اجناس دانشگاهیان و اقشار مختلف جامعه به‌خصوص گوشت گرم قربانی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره)، اجرای طرح نان مهربانی، طبخ و توزیع غذای گرم، اهدای هدایا به زوجین در روز ازدواج حضرت علی علیه‌السلام و حضرت فاطمه سلام‌الله علیها و روز عید غدیر با همکار دفاتر ازدواج، توزیع بسته‌های فرهنگی میان افراد جامعه (به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون ریال)، برپایی نمایشگاه مجازی کتاب و اجرای کارگاه آموزشی علاقه‌مند کردن کودکان به کتابخوانی با همکاری کانون پرورش فکری، همچنین ارائه خدمات مشاوره‌ای به خانواده زندانیان و گرامیداشت سالروز حمله ناو آمریکایی به هواپیمای ایران از مهم‌ترین برنامه‌ها در این معاونت بود.


لزوم برگزاری حداقل یک کرسی جامع در سال توسط هر عضو هیئت علمی

تاریخ: 1400/05/25

حجت‌الاسلام خسروپناه تأکید کرد؛
لزوم برگزاری حداقل یک کرسی جامع در سال توسط هر عضو هیئت علمی
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برگزاری کرسی‌های ترویجی، نظریه‌پردازی و نوآوری برعهده استادان است و هر عضو هیئت علمی باید حداقل در سال یک کرسی جامع که مورد نقد و پرسش قرار بگیرد، برگزار کند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در جلسه هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: برنامه‌های تحولی ارزشمندی مانند سامانه‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی در حال اجراست که حرکت در مسیر قانون و قانونمندی، شفافیت در امور مهم دانشگاه مانند امور مالی، آماری، آموزشی، پژوهشی و ... را منجر شده است.
وی با اشاره به اینکه در معاونت علوم انسانی و هنر، طرح‌های مناسبی در دست اجراست، افزود: نخستین طرح، همایش علوم انسانی و حکمت اسلامی است که متولی آن دانشگاه؛ اما اجرای آن با استان‌هاست.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اطلاع‌رسانی دقیق موضوعات همایش عنوان کرد: پیش‌همایش‌های این همایش در حال اجراست و مقالات همایش علوم انسانی و حکمت اسلامی از رتبه ISC برخوردار خواهد شد و در ارتقای مرتبه علمی اعضای هیئت علمی امتیاز خواهد داشت.
خسروپناه به برگزاری کرسی‌های ترویجی، نظریه‌پردازی و نوآوری اشاره و تأکید کرد: این کرسی‌ها برعهده استادان و متولی آن معاونت پژوهشی دانشگاه است. هر عضو هیئت علمی باید حداقل در سال یک کرسی جامع که مورد نقد و پرسش قرار بگیرد، برگزار کند.
وی با بیان اینکه بیش ۳ هزار کرسی نظریه‌پردازی ترویجی در کشور برگزار شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد، سهم دانشگاه آزاد اسلامی تنها ۵۰۰ کرسی بوده است.
معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تاکنون ۲۱ دوره توانمندسازی توسط مرکز مطالعات، برنامه‌ریزی و تعالی علوم انسانی و هنر طراحی و اجرا شده است، یادآور شد: آمار عددی تعداد اعضای هیئت علمی به‌تنهایی برای پیشرفت کافی نیست، میزان علاقه‌مندی و خواست اعضای هیئت علمی استان که برگرفته از حضور فعال آنان در این کارگاه‌هاست، عامل مهم در ارتقای استاد و دانشگاه است.
خسروپناه با تأکید بر اینکه باید همیشه طالب علم بود، اضافه کرد: یادگیری و ترویج علوم یادگرفته شده یک نیاز همیشگی است. موضوع مهم و مورد تأکید دانشگاه، توجه به مجلات دانشگاهی است. در تمام رشته‌ها مجلات مختلفی در کشور وجود دارد که ما به‌منظور ترغیب استادان برای همکاری با مجلات، با ابلاغ سازمان، درج مقاله در آنان را مورد تأیید قرار دادیم.
دانشگاه با برنامه تحولی جدید خود سازوکار مناسبی برای نقش‌آفرینی‌های اجتماعی برگزیده است
اسماعیل عبدالهی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر هم با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی اندیشمندان بزرگی را تربیت کرده و در طول حیات خود همواره از بزرگان و فضلا کشور بهره گرفته است، بیان کرد: دانشگاه با برنامه تحولی جدید خود و انتخاب مأموریت و رسالت‌های جدید، سازوکار مناسبی برای نقش‌آفرینی‌های اجتماعی برگزیده است.
در ادامه این نشست قائم‌مقام و مدیران کل حوزه معاونت علوم انسانی و هنر دانشگاه که به‌صورت برخط در جلسه حضور داشتند، مطالبی را عنوان و در چارچوب مسائل انسانی، راهکارها و پیشنهادهایی ارائه کردند.
نشست مسئولان، اعضای هیئت علمی و هیئت اندیشه‌ورز دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با حضور حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی در واحد بوشهر برگزار شد.


راه‌اندازی ۱۸ رشته‌ جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر

تاریخ: 1400/05/20

قائدی در گفت‌وگو با آنا خبر داد؛
راه‌اندازی ۱۸ رشته‌ جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر
رئیس شورای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر از راه‌اندازی ۱۸ رشته تحصیلی جدید در واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه خبر داد.
حامد قائدی از ایجاد ۱۸ رشته‌ جدید در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر خبر داد و اظهار کرد: بنا به درخواست و پیگیری‌های متعدد، شورای گسترش و برنامه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد رشته‌های تحصیلی جدید در استان بوشهر موافقت کرد.
معاون علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه راه‌اندازی رشته‌های جدید دانشگاهی در استان بوشهر مبتنی بر نیازهای جامعه، صنعت و بازار کار در حال پیگیری و انجام است، یادآور شد: یکی از نیازهای جدی جامعه، کاربردی کردن رشته‌های دانشگاهی است و رشته‌هایی که در فرایندی علمی – منطقی ایجاد شوند، پس از راه‌اندازی می‌توانند پاسخگوی نیازهای مختلف جامعه مانند امکان ایجاد بازار کار توسط دانش‌آموختگان باشند.
رئیس شورای تخصصی آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: بازنگری رشته‌های دانشگاهی، به‌روزشدن برنامه‌های درسی و متناسب شدن آن با تحولات علمی روز دنیا از مسائل مهم آموزشی عالی و محور توسعه دانشگاه‌هاست.
این مقام مسئول با تأکید بر کیفی‌سازی آموزش و مأموریت‌گرایی ارکان دانشگاه طبق سیاست‎های کلان توسعه ملی، منطقه‎ای و محلی در چارچوب سند تحول راهبردی دانشگاه درباره رشته‌های جدید عنوان کرد: رشته مهندسی کشاورزی -علوم و صنایع غذایی- در مقطع کارشناسی ناپیوسته واحد تنگستان(اهرم)، علوم ورزشی در مقطع کاردانی ناپیوسته واحد دیلم از رشته‌های جدیدی است که دانشجو می‌پذیرد.
قائدی ادامه داد: عملیات پتروشیمی در مقطع کاردانی ناپیوسته واحد خارگ، نقشه‌برداری در مقطع کاردانی پیوسته واحد خورموج، مهندسی تکنولوژی الکترونیک، مهندسی منابع‌طبیعی –محیط‌زیست، مهندسی کشاورزی-علوم و صنایع غذایی، تربیت بدنی و علوم ورزشی-مدیریت و برنامه‌ریزی تربیت‌بدنی در مقطع کارشناسی ناپیوسته و رشته بهداشت‌ مدارس در مقطع کاردانی پیوسته واحد دشتستان(برازجان) از دیگر رشته‌های جدید در دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر است.
وی افزود: کاردانی حرفه‌ای مدیریت –امور دفتری در مقطع کاردانی ناپیوسته واحد دلوار، کاردانی پیوسته معماری، فقه و حقوق اسلامی در مقطع کارشناسی پیوسته و ایمنی صنعتی و محیط کار در مقطع کارشناسی ناپیوسته واحد گناوه، کارشناسی ناپیوسته و کاردانی پیوسته معماری، کارشناسی حرفه‌ای گرافیک-تصویرسازی در مقطع کارشناسی ناپیوسته، کاردانی پیوسته گرافیک و مهندسی فناوری صنایع شیمیایی در مقطع کارشناسی ناپیوسته مرکز آموزشی جم، رشته‌های تحصیلی جدیدی بوده که به واحدها و مراکز استان بوشهر اضافه شده است.
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با تأکید بر اینکه قریب به ۹۴ رشته تحصیلات تکمیلی در استان بوشهر فعال است، ابراز امیدواری کرد تا در سال تحصیلی جدید با پذیرش دانشجویان در این رشته‌های جدید، مقاطع تحصیلات تکمیلی برخی از این رشته‌ها نیز راه‌اندازی شود.


موافقت با راه‌اندازی ۲ سرای نوآوری و فناوری در استان بوشهر

تاریخ: 1400/05/12

دکتر عبدالهی خبر داد؛
موافقت با راه‌اندازی ۲ سرای نوآوری و فناوری در استان بوشهر
دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح مصوبات هجدهمین جلسه هیئت امنای این دانشگاه گفت: در این نشست با راه‌اندازی 2 سرای نوآوری و فناوری در بوشهر موافقت شد.
دکتر اسماعیل عبدالهی دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با تشریح مصوبات هجدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر که با حضور بهروز طهماسب‌کاظمی رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه حول محور برنامه‌ها و بودجه واحدها و مراکز دانشگاهی استان بحث و تبادل‌نظر صورت گرفت و متناسب با دستور جلسه، تصمیماتی اتخاذ شد.
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بیان کرد: نخستین دستور این جلسه بررسی و تصمیم‌گیری در مورد پیش‌بینی بودجه سال مالی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر بود که پس از بررسی پیش‌نویس سند بودجه و رفع ابهامات، کلیات بودجه پیشنهادی به اتفاق آرا به تصویب هیئت امنا رسید.

این مقام مسئول اظهار کرد: دستور بعدی هجدهمین جلسه هیئت امنای استان بوشهر تبدیل به احسن سه ساختمان مازاد واحد بوشهر برای تأمین بخشی از منابع مورد نیاز ساخت ساختمان اداری در شهر بوشهر بود که پس از بررسی طرح توجیهی و گزارش روند فروش املاک مزبور، منوط به رعایت قوانین دانشگاه آزاد اسلامی و ارزش‌گذاری دقیق و رعایت صرفه و صلاح دانشگاه با فروش آن موافقت شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر یادآور شد: این پروژه (ساختمان اداری واحد بوشهر) با عنوان «مجتمع اداری و آموزشی شهید سلیمانی» واقع در اراضی نیایش است که عرصه آن متعلق به واحد بوشهر بوده و از طریق منابع استان طراحی و به تصویب کمیسیون معاملات مرکزی رسید و امید است سال جاری کلنگ ساخت آن زده شود.
دکتر عبدالهی سومین مصوبه جلسه اخیر هیئت‌ امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر را بررسی پیشنهاد راه‌اندازی طرح تأسیس سرای نوآوری و فناوری دریا عنوان کرد و افزود: کلیات طرح منوط به اخذ مجوزهای لازم و مشروط به درآمدزایی و هم‌سویی با ظرفیت‌ها و فرصت‌های منطقه‌ای و محلی به تصویب رسید.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر درباره چهارمین مصوبه هجدهمین جلسه هیئت امنای استان بوشهر توضیح داد: دستور جلسه این بخش بررسی پیشنهاد طرح تأسیس سرای نوآوری و فناوری تأسیسات هسته‌ای بود که این دستور طبق ماده یک و دو آیین‌نامه جامع بازار فناوری و سراهای نوآوری پس از بررسی طرح پیشنهادی با راه‌اندازی سرای نوآوری و فناوری تاسیسات هسته‌ای منوط به اخذ مجوزهای لازم و ارائه گام‌ها و حوزه‌های فعالیت هسته‌ای و تأئید در کمیسیون دائمی استان موافقت شد.


اجرای موفق طرح الف و ب اعضای هیئت علمی با وجود زیرساخت‌های مورد نیاز

تاریخ: 1400/05/11

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مطرح کرد؛
اجرای موفق طرح الف و ب اعضای هیئت علمی با وجود زیرساخت‌های مورد نیاز
دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر گفت: فعال‌شدن اعضای هیئت علمی در طرح الف و ب منوط به وجود زیرساخت‌های مورد نیاز است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، دکتر اسماعیل عبدالهی در هجدهمین جلسه هیئت‌امنای دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر که با حضور بهروز طهماسب‌کاظمی رئیس مرکز سنجش و پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، بیان کرد: در جلسات پیشین هیئت امنا مصوبات ارزشمندی به تصویب رسیده که امکان استقرار زیرساخت‌های دانش‌بنیان، فناورانه و اقتصادی مهمی در چارچوب برنامه تحولی دانشگاه را فراهم آورد.

وی افزود: موارد پیش‌بینی شده در بودجه سال گذشته به‌جز درآمدهای غیرشهریه‌ای که تحقق آن به‌دلیل موانع خارجی و سازمانی و کرونا به کندی پیش رفت در دیگر بخش‌ها مانند کنترل هزینه‌ها، درآمدهای شهریه‌ای و الزامات مالی، استان بوشهر جزء استان‌های موفق بود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر ادامه داد: امید است با بهره‌گیری از زیرساخت‌های فعال کنونی و رفع موانع طرح‌های مصوب به‌ویژه حمایت سازمان و بهره‌گیری از منابع تبدیل به احسن، طرح‌های مزبور عملیاتی شود.
عضو هیئت‌ علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه با اتخاذ تدابیر مناسب، علاوه بر هزینه‌کرد هوشمند و حذف هزینه‌های غیرضرور، مبلغ قابل ملاحظه‌ای صرفه‌جویی شد، مطرح کرد: این مهم بدون حذف برنامه‌های مهم و اعمال فشار به همکاران محقق شده است.

عبدالهی با تأکید بر شیوه‌نامه طرح الف و ب اعضای هیئت ‌علمی اظهار کرد: این طرح، یک اتفاق مهم در روابط هیئت علمی و دانشگاه و در راستای مأموریت و رسالت اجتماعی و دانش‌بنیان دانشگاه است.
وی با بیان اینکه این طرح جامع موجب فعال‌شدن هیئت علمی از یک سو و افزایش درآمدهای غیرشهریه‌ای دانشگاه خواهد شد، گفت: فعال شدن هیئت علمی منوط به وجود زیرساخت‌های مورد نیاز است که خوشبختانه در استان بوشهر با ایجاد زیرساخت‌های متناسب مانند سرای‌های نوآوری، مراکز تحقیقاتی و انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری بستر آن ایجاد شده است.


۲۳ رشته پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال است

تاریخ: 1400/05/11

طهماسب‌کاظمی در بوشهر:
۲۳ رشته پزشکی و پیراپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی فعال است
دانشگاه باید به معنی واقعی کلمه به سازمانی برای حل مسائل جامعه تبدیل شود
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه ۱۰۵ رشته پزشکی و پیراپزشکی مصوب در نظام آموزش پزشکی کشور وجود دارد و ۲۳ رشته آن در این دانشگاه فعال است، عنوان کرد که توسعه این رشته‌های در دستور کار قرار دارد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر، بهروز طهماسب‌کاظمی در هجدهمین جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه نقش مهمی در احیای تمدن نوین اسلامی دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب با دستاوردهای دانشگاهیان با حکومت‌های استعمارگر غرب مباهله می‌کند که مایه افتخار جامعه دانشگاهی ایران اسلامی است.
وی با بیان اینکه دستاوردهایی مانند تولید واکسن کرونا و یافته‌های هسته‌ای از تولیدات داخلی کشور هستند که با وجود تمام خباثت‌ها و شیطنت‌های غرب توانسته مایه عزت ایران اسلامی در جهان شود، اظهار کرد: بی‌شک نماد هسته‌ای ایران اسلامی، استان بوشهر است.
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: نام بوشهر تداعی‌کننده انرژی هسته‌ای و سایر انرژی‌هاست و دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر می‌تواند با فراهم‌کردن زمینه توسعه و شکوفایی بیشتر این مزیت‌های استانی، دستاوردهای مهمی برای اقتدار و سربلندی ایران اسلامی مهیا کند.

ارتقای نظام نظارتی بر کیفیت آموزش و پژوهش
طهماسب‌کاظمی با ارائه گزارشی از برخی عملکردهای دانشگاه آزاد اسلامی در یک سال گذشته مطرح کرد: با آغاز کار سامانه‌های آموزشیار و پژوهشیار، نظام نظارتی بر کیفیت آموزش و پژوهش در دانشگاه به نحو مطلوبی ارتقا یافته است.
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در سنوات گذشته داده‌ها و اطلاعات مربوط به دانشجویان، کارکنان و استادان مراکز آموزشی در کشور دچار نقصان و کمبود بود که امکان اتخاذ تصمیمات یکپارچه و راهبردی مبتنی بر داده‌ها براساس آمارهای واقعی و دقیق را با مشکل مواجه می‌کرد.
طهماسب‌کاظمی مطرح کرد: موضوعاتی مانند برنامه‌های راهبردی، تدوین دقیق بودجه، مدیریت امور مالی، مدیریت جذب دانشجو و اعضای هیئت‌ علمی، ثبت‌ نام، فارغ‌التحصیلی و... همواره با کاستی‌هایی همراه بود، اکنون تمام اطلاعات مربوط به ارکان و اعضای دانشگاه آزاد اسلامی در سامانه‌های کاربردی دانشگاه ثبت و این بانک‌های اطلاعاتی جامع در اتخاذ تصمیمات راهبردی و صحیح کارگشاست و سبب بالارفتن کیفیت و ارائه خدمات در دانشگاه شده است.
وی بیان کرد: داده‌های تجمیعی سامانه‌ها امکان آمایش، برنامه‌ریزی و کارآفرینی در دانشگاه آزاد اسلامی را براساس مأموریت‌گرایی مبتنی بر آمایش سرزمینی فراهم می‌آورد و پایداری دانشگاه و ارائه بالاترین و باکیفیت‌ترین خدمات بر اساس نیازهای منطقه‌ای را سبب شده است.

توسعه رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دستور کار قرار دارد
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه باید به معنی واقعی کلمه به سازمانی برای حل مسائل جامعه تبدیل شود، اظهار کرد: مسئله‌ای که بسیار مهم و همواره مورد تأکید رئیس دانشگاه بوده، این است که دانشگاه باید از یک نظام آموزش‌محور به دانشگاه مردمی و اجتماعی تبدیل شود و براساس نیازهای منطقه‌ای و استانی، مأموریت‌های جدیدی را برگزیده و در تحقق آنان اقدام کند.
این مسئول در دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم وابسته نبودن دانشگاه به شهریه عنوان کرد: دانشگاه‌های استانی باید به سمتی حرکت کنند که درصد بالایی از بودجه خود را از محل درآمدهای غیرشهریه‌ای تأمین کنند، پروژه بذر استان اصفهان نمونه مهم و پرافتخاری است که می‌تواند چراغ راه سایر استان‌ها شود.

طهماسب‌کاظمی با تأکید بر گسترش رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی و نیاز استان بوشهر به نیروی انسانی با توجه به طرح‌های توسعه‌ای و جمعیت‌شناسی گفت: اکنون ۱۰۵ رشته پزشکی و پیراپزشکی مصوب در نظام آموزش پزشکی وجود دارد که ۲۳ رشته آن در دانشگاه آزاد اسلامی فعال است و ناظر به نیاز کشور با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان، بسیاری از این رشته‌ها می‌تواند در استان بوشهر برگزار شود، در این راستا حدود ۴۰ درصد از پرستاران کشور در دانشگاه آزاد اسلامی آموزش دیده‌اند که یک افتخار برای این دانشگاه محسوب می‌شود.
رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی مانند دیگر حوزه‌ها، کمک‌رسان نظام سلامت بوده و می‌تواند نقش بیشتری در حل مسائل داشته باشد، گفت: توسعه رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی در دستور کار قرار دارد و این مهم در حال پیگیری است.